Zloty Grunwaldzkie - co zrobić, aby były lepsze?

ODPOWIEDZ
Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 30 lip 2008, 20:40

Mój hufiec, środowisko nie, bo ja jestem 125 :)

Co do niektórych druhów, to cóż, pisałem o tym w HaeRze. Niektórzy brak poziomu nadrabiają sztuczną powagą. :(

Był przypadeek, ze jeden z takich ważnych druhów usiłował rozjechać haespowca dającego mu sygnał, żeby zwolnił.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2008, 20:42 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 31 lip 2008, 12:17

Jedna uwaga:
Skrócić maksymalnie apel, a przynajmniej ustalić szczeble ważności przemówień VIP-ów.
Wiem, że są to ważne elementy tradycji;), ale w ten sposób odstraszamy skutecznie wszystkich od różnych innych "uroczystości". Max. 3 minuty dla każdego, bo szkoda dzieciaków, żeby stały w słońcu. Jeśli muszą to niech łamiąc zasady Zlot usiądzie.
Zuchy nie mają takiej samej "musztry" jak harcerze, a to również zauważyłem. Nie może być w takich przypadkach przerostu formy nad treścią;) Harcerze na apelu nie muszą być jak kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego;)
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 31 lip 2008, 13:45

Ja może z innej strony.
Być bardziej wymagającymi jeśli chodzi o zadania grunwaldzkie, obowiązki drużyny grunwaldzkiej. Aby drużyny, które przystępują do realizowania zadań grunwaldzkich, naprawdę je realizowały, a nie wykonywały to tylko po to by jechać na grunwald i pobawić się (de facto najczęściej na ostatnią chwilę), ale żeby te zadania były częścią roku harcerskiego, programu drużyny, zastępów, osobnych harcerzy.

Nie wiem jak teraz to wygląda, więc z góry przepraszam jesli coś takiego już jest, dlatego napiszę tylko hasłowo. Zadania grunwaldzkie podzielić na zadania dla harcerzy, zadania dla wędrowników, zadania dla zuchów, a nawet zadania dla instruktorów.

Popracować nad próbą na znak Zawiszy, aby ludzie go zdobywali, a nie dostawali nie wiadomo za co.

Może i byłem 2 razy na zlocie, ale w drużynie grunwaldzkiej jestem od dobrych kilku lat. I stąd takie refleksje i hasła powyżej.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

beao
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: beao » 01 sie 2008, 12:07

To był mój pierwszy zlot.

Byłam tam z drużyną Pierwszoroczną, hm.
Może to nasza wina, ale ominęły nas wszystkie zabawy integracyjne. Gdy inni się poznawali my chodziliśmy po punktach. Troszkę jakby za mało było mi punktów dla starszych. Pierwsza Pomoc, kuchnia polowa? Coś jeszcze? Wiem, trudno trafić w gusta wszystkich.

Co do sprzątania po Bitwie. Było to dla mnie zaskoczeniem. Nie poszliśmy sprzątać...

Za mało moim zdaniem historii, wypad do Muzeum na fragment Krzyżaków?
Coś chyba nie tak...
Ostatnio zmieniony 01 sie 2008, 12:21 przez beao, łącznie zmieniany 1 raz.
dh. Beata Iwan bs. (ale już niedługo... ;))
przyboczna w 1RŚGZ "Przyjaciele Zielonego Lasu"

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 04 sie 2008, 10:01

gradia pisze:Co do warty to ja gratulują Gniazdu Mazowieckiemu, ja bym się bała postawić GKowskiemu instruktorowi, bo wiem czym to mogłoby się skończyć, niestety...
No.. w sumie ja też..
Maciek P pisze:A swoją ścieżką, czas skończyć z patologiami "nietykalnych" instruktorów, którym nie można uwagi zwrócić.
I kto to mówi.................

Dziekuje.

pluszowy_krooliczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pluszowy_krooliczek » 04 sie 2008, 10:50

a
Ostatnio zmieniony 04 sie 2008, 10:51 przez pluszowy_krooliczek, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Marta "królik" Kozicz

"Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku." Johann Wolfgang Goethe

molesta
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: molesta » 04 sie 2008, 10:56

Co zrobić aby Grunwald był lepszy??
- Po pierwsze, zaangażować więcej osób w organizacje aby jeden instruktor pełnił jedną funkcję a nie kilka naraz.
- Zmienić formułę zaliczania zadań Grunwaldzkich.
- Tytuł powinny dostawać wyłącznie drużyny które wykonają nie tylko zadania ale i przyjadą na zlot - obecność na zlocie warunkiem otrzymania miana Drużyny Grunwaldzkiej.
- Zmienić program, urozmaicić go, wprowadzić zmiany, a nie jak to czasem bywało że tylko data się zmieniała w programie.
- Dokonać oceny wewnętrznej instruktorów biorących udział w organizacji, i wymienić tych nie sprawdzających się.
Łukasz Prochwicz l.prochwicz@gmail.com
Tel- 602 632 216
http://www.watra.vel.pl

Zawsze jestem raczej sam.
Tadeusz Zawadzki"ZOŚKA"

mihal
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mihal » 04 sie 2008, 11:32

Po przejrzeniu dyskusji na temat minionego Zlotu doszedłem do wniosku, że podobał się tym, którzy na nim byli. A ściślej tym, którzy w nim uczestniczyli. I tak miało być. Oczywiście nie należy spoczywać na laurach :-)
Pozdrawiam! Czuwaj!
A poza tym pozdrowienia dla tych wszystkich, którym jeszcze chce się chcieć... ;)
Mihal

beao
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: beao » 04 sie 2008, 16:35

mihal pisze:Po przejrzeniu dyskusji na temat minionego Zlotu doszedłem do wniosku, że podobał się tym, którzy na nim byli. A ściślej tym, którzy w nim uczestniczyli. I tak miało być. Oczywiście nie należy spoczywać na laurach :-)
Pozdrawiam! Czuwaj!
mi też się podobało, ale jednak, brakowało mi czegoś dla wędrowników;) - możliwe , że do takich miejsc po prostu nie dotarliśmy.
dh. Beata Iwan bs. (ale już niedługo... ;))
przyboczna w 1RŚGZ "Przyjaciele Zielonego Lasu"

Stalowy
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stalowy » 05 paź 2008, 01:14

Chyba Rafał nie o taką dyskusję Ci chodziło :)
hm. Stalowy HR
XIII Łódzka Drużyna Harcerzy im. gen. Józefa Bema "Stalowa Trzynastaka Łódzka"

mihal
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mihal » 07 paź 2008, 09:25

Wydaje mi się, że uwaga Stalowego jest bardzo trafna. Proponuję rozwinąć temat :-)
A poza tym pozdrowienia dla tych wszystkich, którym jeszcze chce się chcieć... ;)
Mihal

PawełM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PawełM » 07 paź 2008, 13:20

Bardziej się samemu zaangażować

mihal
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mihal » 09 paź 2008, 11:55

Pawełku, a z tym zaangażowaniem to chodzi o dyskusję, czy robotę??
Mihal

PawełM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PawełM » 09 paź 2008, 14:25

Michałku :):):) chodzi mi o dyskusje oraz o robotę. Takie dwa w jednym.

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 11 paź 2008, 06:56

Maciek P pisze:(...)Ostatnia rzecz, to kwestia sprzątania po bitwie. Jeśli nie istnieje sensowny powód do wykonywania tej czynności przez harcerzy (np. umowa z samorządem, że ZHP dostaje teren w zamian za pracę społeczną pt. sprzątanie), to harcerze nie powinni robić czegoś, za co ktoś inny pobiera całkiem spore pieniądze. Oduczmy VIPów patrzenia na harcerzy jak na frajerów.(...)
Co do tych śmieci, to i tak skończyło się na tym że zbierała je tylko wielkopolska. Nasz komediant gniazda zdenerwował się wtedy to mało powiedziane, aczkolwiek "Nie ma siły na tych z Piły" więc zamieniliśmy zbieranie śmieci w świetną zabawę :) Kto przegapił niech żałuje....

A co do konstruktywnych pomysłów to proponowałbym zaproszenie na teren zlotu powiedzmy 4 żandarmów z WP, albo postawienie stałego punktu gdzie przebywałaby policja. Bo o ile moj zastęp poradzi sobię z pijanym rycerzem biegającym po terenie zlotu (rozpórki od kanadyjek :) ) to nie koniecznie słabsi fizycznie a przedewszystkim dzieci. HSP starało się jak mogło, i chwała im za to ale mimo wszystko nie zawsze mogą sprowadzić takiego delikwenta do poziomu matki ziemi.... No i pomogło by to w walce z "Nieharcerskim Zachowaniem Harcerzy" co na tym zlocie niestety miało miejsce....

Pozdrawiam

Janek
Ostatnio zmieniony 11 paź 2008, 06:57 przez Yanek, łącznie zmieniany 1 raz.
43 Drużyna Starszoharcerska "Matecznik" Im. Klimka Bachledy
VI Szczep im. Zdobywców Wału Pomorskiego
Hufiec Piła

---------------------
Samotny pasażer, samotna pasażerka...

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”