Strona internetowa Wspólnoty

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 11 paź 2004, 17:53

No może większych zastrzerzeń nie mam, ale jak coraz częściej wchodze na tą stronę to tak.. iwecie...sama góra, aktualności wyglądaja ładnie ;) ale manu... jest jakieś ponure i zbyt mało widoczne jak na menu. Takie jest jakieś moje zdamie. A co wy o tym sądzicie ???

;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

temelin
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: temelin » 02 lis 2004, 20:40

Fakt - menu warto troszkę "przerobić". Tak prawdę mówiąc, to moim skromnym zdaniem warto pomyśleć o stworzeniu całego portalu Grunwaldzkiego ;) Tylko trzeba znaleźć kogoś na tyle szalonego, aby się tego podjął - myślę, że może znajdzie się jakiś "ochotnik z rozkazu". Drużyn mamy wiele, na zlotach zwykle jest ok. 800-1000 osób (w zależności od roku) i pewnie wiele z nich byłoby istnieniem takiego portalu zainteresowanych. Ciekawe, co na to administracja strony :D
pwd. Mikołaj Leszczyński HO
Drużynowy 3 Sierpeckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Semper Magna" im. Bohaterów Grunwaldu

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 02 lis 2004, 21:41

No pomysł z zrobieniem portalu... niezły... tylko musiałby się ktoś chętny znaleźć... ja niestety nawet nie posiadam widzy potrzebnej do zrobienia portalu... ale na pewno ktoś się znajdzie ;)

azymut
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: azymut » 03 lis 2004, 00:20

Witam serdecznie! :)

Z wielkim zaciekawieniem czytam toczącą się na łamach forum "dyskusję" na temat strony internetowej "Wspólnoty".
Oczywiście jestem za stworzeniem bardziej obszernego portalu, ale...
Było już kilku śmiałków, tylko niestety na "śmiałych planach" się skończyło.
Chętnie przeczytam, co Szanowni Druhowie widzieliby na łamach portalu, czego brakuje, gdzie znajdujecie błędy, co nalezy dopracować itd. itp.

Czuwaj!

hm. Rafał M. Socha
Wiceprzewodniczący "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich"
Webmaster strony internetowej Ruchu

http://www.grunwald.zhp.org.pl
http://www.azymut.zhp.wlkp.pl
http://www.zhp.wlkp.pl
hm. Rafał M. Socha HR
Wiceprzewodniczący ZHP - http://www.rn.zhp.pl
Prezes Harcerskiego Klubu Turystycznego "Azymut" w Swarzędzu - http://www.azymut.org.pl

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 04 lis 2004, 08:08

Taj kaj już mówiłem, MENU jak dla mnie jest zbyt mało widoczne ... zbyt szarawe.. aż naprawde nie chcę się szukać niczego w tym menu. Z tymi własnie kolorami tła szarego na menu i białego na reszcie ... chyba mogło by byc inaczej. Oczywiście jeszcze automatycznie alikwidować tło szare... jest zbyt... smętne, że tak powiem...Trochę bardziej wprowadzić ładu i porządku..trochę za bardzo tam chaosu na tej stronie, zwlaszcza na podstronach, niech wszystko wygląda tak samo... chociarz tak samo, bo pomysł z kolorami tła danych zlotów z kolorów glejtów plakietki z danego zlotu jest dobrym pomysłem. A czy druh Rafał sam działa na tej stronie? Jeżeli jeszcze jakaś będzie potrzebna pomoc... to chętnie słurzę pomocą ;).. jakimiś jeszcze informacjami, czy tez mogę jeszcze wskazać co jak by można lepej zrobić.. ale to takie moje zdanie ;)

temelin
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: temelin » 04 lis 2004, 20:52

Co taki "portal" mieć powinien ??
Powinien :

- mieć łatwy adres (to akurat mamy :D )
- forum (to też dzieki Bogu mamy)
- coś w rodzaju Interaktywnego Skarbca Zadań - coś działającego na zasadzie Księgi Gości, gdzie można umieszczać krótkie pomysły na zbiórki, bez wysyłania ich do administratora i czekania miesiąc, aż to się znajdzie na stronie :D
- linkownię do stron www drużyn grunwaldzkich (można się pokusić o swoistą "bazę danych")
- na pewno trzeba poprawic sposób wyświetlania newsów (lub po polsku "nowości" )na stronie. Aktualnie znajdują sie tam wiadomości z 2001 roku (na samym dole) co sprawia, ze strona jest dłuuuga jak makaron. Stworzenie "Archiwum" mogłoby trochę skrócić ten "makaronik".
- myślę, że można zrobić coś na wzór "Grunwaldzkiej Bazy Grafiki WWW" - możnaby tam umieszczać gify na strony drużyn grunwaldzkich (np. obrazki herbów, rycerzy itp.), co ułatwi pracę webmasterom.
- przejrzyste menu zbudowane na krótkiej zasadzie : Aktualności, Współzawodnictwo, Działalność "Wspólnoty" (w tym cała część wydawnicza), Wspomnienia ze zlotów, Linki.
Skróci to menu i sprawi, że będzie ono bardziej "przyjazne w nawigacji" ;)

Stworzenie takiego portalu może okazać sie pomysłem ambitnym, ale na pewnio nie niemożliwym do zrealizowania. Chętnych też pewnie trudno będzie znaleźć. Dlategoteż (skoro już rzuciłem hasło) moge zaoferować pomoc, oczywiście na granicy swoich możliwości (znam troche HTML, mam stały dostęp do internetu w domu). Mogę się zajmować np. "sprawami porzadkowymi" - czyszczenie, sprawdzanie, pomniejsze aktualizacje itp. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to pomogę - ale w umiarkowanym zakresie (szkoła i drużyna się kłania). Proponuję na sejmiku zimowym wśród drużynowych zapytać, czy nie mają nikogo uzdolnionego informatycznie i czy taka osoba chciałaby współtworzyć portal.
Drużynowy 3 Sierpeckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Semper Magna" im. Bohaterów Grunwaldu

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 05 lis 2004, 16:01

No widzę, że tu juz bardziej szczegółowe punkty ;) No nic dodać nic ująć, w sumie też w pewbym zakresie też mógłbym pomuc, lecz wątpie czy moje możliwości będa się zadawały do stworzenia takiego portalu, większość stronek... heh tzn. wszystkie robię w Front Page graficznie HTML nie umiem, więc chyba skreśla mnieto z listy ale.. jak by co mogę dopowiadać, zasugerować coś.. na takiej zasadzie pomuc ;)

temelin
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: temelin » 06 lis 2004, 17:59

Przy takich portalach więcej potrzeba osób od "różnych dziwnych rzeczy" jak pisanie tektsów czy rozbudowa działów :D No ale zobaczymy, co z tego wyniknie :D

azymut
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: azymut » 07 lis 2004, 01:12

Reasumując dotychczasowe wypowiedzi Mikołaja i Damiana trzeba stwierdzić:

STAN OBECNY
- strona "Wspólnoty" istnieje od 6 lat
- zawiera wizytówkę Ruchu (w tym regulamin, wykaz władz itp)
- zawiera zasady zdobywania "Odznaki Grunwaldzkiej"
- zawiera aktualności "Wspólnoty" (oczywiście mogłoby ich być więcej - ale ich obecność na stronie zalezy od środowisk tworzacych Ruch, a nie tylko od przewodniczacych i Rady "Wspólnoty"
- posiada forum dyskusyjne w ramach 'zhp.pl'
- jest osoba i środowisko które administrują stroną.

POSTULATY DYSKUTANTÓW
- zmiana menu na bardziej czytelne - jak najbardziej
- Interaktywny Skarbiec Zadań - do tego ma służyć forum, które niestety jak dotychczas jest wykorzystywane przez nielicznych drużynowych,
- stworzenie portalu - tak naprawdę to 'wortalu', należy wskazać konkretne treści, których brakuje!
- stworzenie archiwum news'ów - jak najbardziej
- baza grafiki - jak najbardziej

PLANY WEBMASTERA
- odświeżenie strony (nowy design)
- galeria zdjęć
- więcej materiałów metodycznych (m.in. z publikacji książkowych "Wspólnoty" z lat 2000-2003)
- próba pozyskania nowych linków do stron drużyn i adresów poczty elektornicznej do drużynowych (zalezy tylko wyłącznie od środowsik)
- zainicjowanie stron poszczególnych Przedstawicielstwa (istnieją tylko dwie: Wielkopolska i Łodzka, które niestety pozostawiają dużo do życzenia).
Termin zmian: do końca listopada 2004 - przed zimowym Sejmikiem "Wspólnoty".

PROPOZYCJA
Z dużą radością przyjąłem propozycję współpracy. Myślę, że na pierwszy ogień możecie Druhowie zająć się opracowaniem stron Waszych macierzystych przedstawicielstw.
Proponuję uzgodnić to z Przedstawicielami, od których możecie pozyskać też niezbędne materiały.

Czuwaj!

hm. Rafał M. Socha
Wiceprzewodniczacy "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich"
Webmaster
hm. Rafał M. Socha HR
Prezes Harcerskiego Klubu Turystycznego "Azymut" w Swarzędzu - http://www.azymut.org.pl

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 07 lis 2004, 08:45

Propozycja jest kusząca, gdybym jeszcze posiadał jakąś widzę która by mi pomogła w tym. Jeszcze jest wiele innych rzeczy... szkoła, rodzina, i też prowadzę inne strony no. Hufca Ostrów Wlkp. oraz moja prywatną. Ale jak juz mówiłem, jakimiś wskazówkami... z kimś... pomuc mogę. Jeżeli mi się uda pojechać na sejmik do Piły do moża tam druhu byśmy konkretniej porozmawiali. Jeżeli tylko będę mógł, pomogę.

temelin
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: temelin » 10 lis 2004, 16:40

Myślę, że temat można poruszc na sejmiku zimowym :D

temelin
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: temelin » 10 lis 2004, 16:46

Ups... za szybko kliknąłem "Wyślij odpowiedź":(

Kończąc moją lakoniczną wypowiedź :

Na sejmiku zimowym proponuję zebrać grupę kilku (ale nie kilkuset :) ) osób posiadających stały dostęp do Internetu i posiadających czas i chęci do współpracy. Wtedy można rozdzielic zadania i jeszcze przed Zlotem 2005 mieć gotową piękną wizytówkę "Wspólnoty". Można zapytać drużynowch, czy nie mają może gdzieś w archiwach swoich drużyn wspomnień ze zlotów, zdjęć itp. (wiem, że zadanie "dokumentacji zlotu" jest chyba jako propozycja w Skarbcu Zadań).
Posiadając już konkretną wizję i grupę ludzi odpowiedzialnych za takowe przedsięwzięcie można rozpocząć działanie. Przynajmniej moim skromnym zdaniem :)

azymut
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: azymut » 10 lis 2004, 22:57

Obiecuję że taka dyskusja odbędzie się na Zimowym Sejmiku "Wspólnoty" w Słupcy.

hm. Rafał M. Socha
hm. Rafał M. Socha HR

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 28 lis 2004, 03:22

Witam!!!

Wiele nie dodam, ale to co mi się rzuca w oczy to tło, dlatego błagam już administratora tylko nie czarne, wybierzcie jakieś ładne - bijące blaskiem.
I jeszcze jedno jak można to proszę o częstszą aktualizację strony.
Proponuje na Sejmiku zobowiązać drużynowych do przesyłania informacji o tym co robią.

Co do pomocy to niestety nie pomogę, bo teraz ja i moi ludzie mamy SYZYFOWą PRACE - skanujemy KRONIKI GRUNWALDZKIE - tak by kroniki wróciły do drużyn, a metodycznie i pamiątkowo zostały do dyspozcji Wspólnoty.
Poza tym tworzymy internetowe pismo wspólnoty, więc pracy z komputerem mamy ...

Jeżeli ktoś chce to posiadamy kolekcje zdjęć ze Zlotu 2004 i skanowane ze zbiorów Dh. Basi.

OGŁOSZENIE

Jeżeli masz zdjęcia ze Zlotu lub z działań Drużyn Grunwaldzkich i możesz je pożyczyć lub daj Bóg masz je zeskanowane to w imieniu Archiwum Wspólnoty mam prośbę:
- jeżeli masz odbitki, to przywieź je na Sejmik i pożycz nam w przecięgu miesiąca zeskanujemy i odeślemy
- jeżeli masz zeskanowane i możesz je zgrać na płytkę to podaruj nam płytkę na Sejmiku lub wyślij pocztą na adres Wspólnoty z dopiskiem HALO ARCHIWUM (jeżeli masz zeskanowane, lecz nie możesz nagrać ich na płytkę, a masz internet to wyślij na adres MYCHAS1@wp.pl - pamiętaj o pojemności skrzynki + wysyłaj po kilka co kilka dni)

???
Z góry wielkie dzięki

phm. Michał Ludkiewicz - Warmia i Mazury
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

azymut
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: azymut » 30 lis 2004, 00:00

MYCHAS napisał:

I jeszcze jedno jak można to proszę o częstszą aktualizację strony.
Proponuje na Sejmiku zobowiązać drużynowych do przesyłania informacji o tym co robią.

phm. Michał Ludkiewicz - Warmia i Mazury
No własnie... jestem jak najbardziej za CZęSTSZĄ aktualizacją.
Mam jednak małe pytanie, kiedy ostatnio otrzymałem jakis news z Przedstawicielstwa Warmińsko-Mazurskiego (no i wszystkich innych także)?
Zamiast pisać o aktualizacjach, zachęcam do "wytwarzania" i przesyałania na adres grunwald@zhp.org.pl informacji ze środowisk, które będę mógł zamiescić na stronie.

Kto pierwszy, druhny i druhowie?

Z poważaniem

hm. Rafał M. Socha
Wiceprzewodniczący "Wspólnoty"
hm. Rafał M. Socha HR

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”