[kontynuacja]Czym się różnią REGULAMINOWE mundury - star

forum Składnicy 4 Żywioły
Zablokowany
orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 27 sie 2008, 15:59

Przepraszam, ale najprawdopodobniej mamy jakiegoś buga w skrypcie forum. Ponieważ nie wypłynął wcześniej postanowiłem zablokować wątek i się bliżej przyjrzeć tamu co tam się dzieje w najbliższym czasie.

Tutaj kontynuacja wątku http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=3675

Jak uda mi się znaleźć błąd połączę obydwa tematy.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 22 wrz 2008, 13:51

. Nie jestem pewien czy forum jest odpowiednim na to miejscem ale proszę napisz w wolnej chwili jakie to dochody mają Ci biedni ludzie ze wsi. I napisz co robią jeśli dochody są niezadowalające. Bo wiesz jak np. mnie brakuje pieniędzy to staram się więcej pracować, nauczyć czegoś nowego i na tym zarabiać pieniądze.
Dochody mają mizerne. 80% dzieci w mojej szkole korzysta z darmowych obiadów. A jeśli chcesz zarzucać rodzicom moich zuchów lenistwo i bezradność - proszę, przyjedź na zebranie i im to powiedz w twarz. Niektóre matki po 12 godzin dzień w dzień przy maszynach robią skarpetki i zarabiają - jak dobrze pójdzie - 700 zł.

Ale nie piszę tu po to by narzekać, jęczeć itp. Moim celem jest uświadomienie osobom z WIELKICH MIAST (bo nie czarujmy się - to Warszawa decyduje) że nie są tylko jedni jedyni (ani nawet w większości) polskiego harcerstwa i że nie jest tak że możemy sobie pozwolić na luksus noszenia mundurów za ponad stówę. Nie wszędzie średnia zarobków to 3000. Może ktoś wreszcie "z góry" podejmie decyzję, żeby coś zmienić?!

Harcerstwo staje się ruchem dla bogatych. A bogaci nie mają ochoty często się w to bawić (wolą tenis, jazdę konną i naukę gry na pianinie).

Cena mundurów odstraszyła rodziców już nie jednego zucha. I kółeczko się zamyka a nie dziwmy się że jest nas coraz mniej.
I planowany efekt "ujednolicenia" staje się MITEM bo mało kto te mundury kupi. Efekt - drużyny umundurowane w kratkę i to bardzo rzadką... Wciąż zresztą widać stare mundury (lepszy taki niż żaden)

Wolę gorszą jakość, niższą cenę ale żeby byli umundurowani wszyscy.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2008, 13:55 przez rumianek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”