Cena

forum Składnicy 4 Żywioły
Zablokowany
Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sty 2008, 15:03

Michał, już napisałem i powtórzę:

ignorowanie niewygodnych wypowiedzi nie jest udowadnianiem
.

Ty po prostu nie chcesz przyjąć do wiadomości rozwiązań alternatywnych, choć i ja i kilka osób pokazaliśmy, że:
1. istnieje możliwość ogłaszania przetargów na małe ilości towaru,
2. w ramach przetargu można narzucić górną granicę ceny,
3. cena z przetargu jest niższa od sklepowej,

Post #48.

Poza tym nie istnieje możliwość, by drużyna harcerska nie używała oficjalnych mundurów, tylko "t-shirt z chustą", bo:
a) do noszenia munduru zobowiązuje członków zwyczajnych ZHP Regulamin Mundurowy ZHP,
b) Krzyż Harcerski według Regulaminu przypiąć można WYŁĄCZNIE do oficjalnej bluzy mundurowej zgodnej z RM.

A zatem uparte trwanie w obecnym systemie grozi - bo to już się dzieje - że Regulamin Mundurowy ZHP przestanie być stosowany. To z kolei pociągnie za sobą zawalenie się całej twojej koncepcji reformy, bo nie będzie spełniany wymóg jednolitości.

Masz do wyboru:
zacząć słuchać albo przegrać.

My nie zwalczamy ciebie i twojej reformy. My szukamy sposobu, żeby ją dokończyć z sukcesem, żeby nie przewróciła się o barierę cenową.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 15:04 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 24 sty 2008, 15:04

Powtarzam: "Dlaczego w takim razie za starego regulaminu aż tak dużo mundury różniły się od zapisów regulaminowych? A były to tylko luźne wytyczne o wiele łatwiejsze do spełnienia niż wymogi jednolitości."
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sty 2008, 15:06

g00rek pisze:
Maciek P pisze:I powiedz mi, czy współcześni harcerze są większymi durniami, niż ich poprzednicy?
Dlaczego w takim razie za starego regulaminu aż tak dużo mundury różniły się od zapisów regulaminowych? A były to tylko luźne wytyczne o wiele łatwiejsze do spełnienia niż wymogi jednolitości.
Bo były nieżyciowe z innego punktu widzenia: niewygodne, nieestetyczne itp.

Odpowiem pytaniem na pytanie:
Czemu udaje się innym? Czemu tylko ZHP w XXI wieku ma z tym problemy? Czemu nie miał ich ZHP przed wojną? Czemu nie ma ZHR? Czemu nie mają służby mundurowe? Czemu nie ma OSP?
Czemu inni mogą, tylko ZHP nie potrafi?

A może nie chce?

Dlatego nie wierzę w teksty, że "nie da się". Nie wierzę, bo widzę, że inni mogą. A skoro inni mogą, to znaczy, że się da. Tylko trzeba pomyśleć.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 15:09 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

majcin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: majcin » 24 sty 2008, 15:10

Dragon77 pisze:Wyszło to że zamówiłem 30 szt. dla drużyny u krawcowej DOKŁADNIE TAKIE SAME tylko bez logo ZHP :) za 29zł.

Pozdrawiam.
Z VAT czy bez?

Marcin

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 24 sty 2008, 15:14

Maciek P pisze:Bo były nieżyciowe z innego punktu widzenia: niewygodne, nieestetyczne itp.
I te zmiany które są spowodują, że nagle wszyscy nie będą chcieli szyć swoich wersji?
Czasami ZUPEŁNIE różnych od tego co jest zapisane?
Czemu udaje się innym? Czemu tylko ZHP w XXI wieku ma z tym problemy? Czemu nie miał ich ZHP przed wojną, czemu nie ma ZHR, czemu nie mają służby mundurowe? ]

A może nie chce?
Podaj mi przykład gdzie:

1. Grupa docelowa jest większa niż 50 tysięcy
2. Rynek klientów indywidualnych (decyzje nie są podejmowane na poziomie jednostek kilkudziesięcio/set osobowych jak w wojsku)

Wtedy porozmawiamy.

(Aha, jeszcze potwierdzenie że ZHP przed wojną nie miał problemów - źródło)
I love BP

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 24 sty 2008, 15:15

g00rek pisze:Jest uchwała o współpracy 4Ż i ZHP.
A mozesz podać numer uchwały, bo przeszukałem uchwały od 2004 roku i jakoś nie znalazłem. A Ty pewno znasz ja doskonale.
g00rek pisze:Przypominam, że wydzielenie 4ż z ZHP było spowodowane zwiększaniem czytelności finansowej i było wynikiem postanowień RN. Koncepcyjnie to nadal GK - tak można to uprościć. Bo ZHP ma 100% udziałów, wbrew temu co gdyba nasz forumowy Czesfinks ;P
Zapytałem, bo ktoś mnie zapytał, a dziwnie zbiegło się to z podwyżką cen. Zresztą i tak na 2.02 zaplanowano mi oficjalne spotkanie z Druhną Naczelnik to będzie okazja się upewnić.
g00rek pisze:Maciek - kto zajmowałby się na danym szczeblu badaniem tego, czy mundur jest regulaminowy czy nie? W ramach jakich obowiązków, kiedy, jak itp.
Wszystko rozbija się jak zwykle o detale, praktyczne detale.
A co sądzisz o tym:
Najciekawsze są dokumenty z 1928 r. opublikowane w legendarnym juz "Roczniku Harcerskim" pod red. St. Sedlaczka.
Otóż decyzje należały do ....Zjazdów, podejmowane w formie uchwał. Jako regulaminy były ogłaszane rozkazami ńaczelnictw. Organem wykonawczym była CKDH, ale jako pośrednik między producentami - musieli składać oferty a po przyjęciu wzory każdej partii do zatwierdzenia. CKDH "zarządzała" wartością i pulą zleceń. Co ciekawe "producentami" nierzadko były jednostki harcerskie.
Mimo dobrego systemu i "przetargów" na każde zamówienie, CKDH zawaliła bicie Krzyża Harcerskiego, dopuszczając dwa błędne wzory- "skandaliczny" z...dwoma wieńcami dębowymi i drugi z półwieńcem z liści głogu zamiast lauru. Była zdrowa zadyma.....
-----------------
Czyli był wolny rynek z elementami licencjonowania produkcji ?
----------------
...dokładnie tak, zresztą to wzorowano na WP, stąd Centralna Komisja Dostaw Harcerskich / Na szczęście bez niejakiego ppłk Żymierskiego, który zasłynął z "twórczego" obrotu kocami i maskami pgaz. Potem, już chyba po degradacji i innych "niepowodzeniach" zjawił się, w Wojnę u Andersa a ten mu podobno pokazał dalszą drogę życia za pomocą swego buta kawaleryjskiego, tak skutecznie że pan Żymierski został komunistycznym marszałkiem Polski. Paru "osławionych" harcerzy też przeszło podobną drogę. Jeden nawet mianował się "ostatnim Naczelnikiem " Szarych Szeregów" :)/. Przedsiębiorczość też jest częścią metodyki harcerskiej i warto o tym pamiętać , by nie zostać....... towarzyszem marszałkiem :D, a porządnym przedsiębiorcą / w/g BiPi/
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sty 2008, 15:25

g00rek pisze:
Maciek P pisze:Bo były nieżyciowe z innego punktu widzenia: niewygodne, nieestetyczne itp.
I te zmiany które są spowodują, że nagle wszyscy nie będą chcieli szyć swoich wersji?
Czasami ZUPEŁNIE różnych od tego co jest zapisane?
Czemu udaje się innym? Czemu tylko ZHP w XXI wieku ma z tym problemy? Czemu nie miał ich ZHP przed wojną, czemu nie ma ZHR, czemu nie mają służby mundurowe? ]

A może nie chce?
Podaj mi przykład gdzie:

1. Grupa docelowa jest większa niż 50 tysięcy
A czemu akurat 50 tysięcy?

MON, o ile wiem: OSP.
2. Rynek klientów indywidualnych (decyzje nie są podejmowane na poziomie jednostek kilkudziesięcio/set osobowych jak w wojsku)
Jakie decyzje? O czym?
Jeśli chodzi ci o decyzję o tym, czy kupić spodnie do munduru, czy nie, to podejmuję je INDYWIDUALNIE i KUPUJę w magazynie.
System mundurowania służb jest taki, że zakupu w magazynie dokonuję na własny rachunek, tylko rozliczenie jest bezgotówkowe. Niewykorzystaną w danym roku pulę dodatku na umundurowanie dostaję w roku następnym na konto, żebym dokonał sobie zakupu w sklepie mundurowym.

Poza tym OSP jest takim rynkiem.

BTW - o ile wiem - poza Polską taki system, o jakim piszesz, że jest niemożliwy istnieje we wszystkich krajach NATO plus Izrael. Funkcjonariusze/żołnierze dostają kasę na mundur i zaopatrują się sami w licencjonowanych sklepach.
Wtedy porozmawiamy.
Proszę cię bardzo.
(Aha, jeszcze potwierdzenie że ZHP przed wojną nie miał problemów - źródło)
Napisał Czesław.
Zresztą, dowodem na fakt, że problemów nie było może być brak informacji, że problemy były. Zgłasza się nieprawidłowości, a nie normę.

Ja nie znam żadnych informacji sugerujących problemy w tej kwestii. Znasz jakieś?
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 15:29 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

Dragon77
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dragon77 » 24 sty 2008, 15:34

Z bo na fakturkę muszę to wziąć a potem rozliczyć się za to w 3 miejscach (KH,Żywiec S.A. , RD)

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 24 sty 2008, 15:37

1. 50 tysięcy bo my mamy ponad 100. Ok może być powyżej 100 tysięcy.

2. Rynek klientów instytucjonalnych różni się od rynku klientów indywidualnych przede wszystkim dwoma sprawami. Po pierwsze zupełnie inaczej zarządza się cudzym budżetem, inaczej prywatnym. Po drugie zupełnie inaczej podejmuje osoba decydująca o zakupie.
Dlatego wszelkie porównania z wojskiem są nietrafione.

Kupowanie w magazynie - teraz też tak jest. Kupujesz w magazynie - 4Ż.

Jeszcze jedno - dowiedz się jaki budżet potrzebny jest na stworzenie sztywnego systemu licencjonowania. I jak on działa.

(Dodam to co pisałem jakiś czas temu. Ceny pewnie MOGŁYBY być niższe, gdyby zgodnie z naszą wizją przekształcania 4Ż nie służyła ona zarabianiu przez GK, tylko służyłaby ZHP. Ale na razie oczekuje się od niej przede wszystkim zasilania budżetu ZHP konkretną kwtoą co miesiąc. To wiele zmienia, niestety to oddzielny wątek).
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 15:39 przez g00rek, łącznie zmieniany 1 raz.
I love BP

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sty 2008, 15:44

g00rek pisze:1. 50 tysięcy bo my mamy ponad 100. Ok może być powyżej 100 tysięcy.

2. Rynek klientów instytucjonalnych różni się od rynku klientów indywidualnych przede wszystkim dwoma sprawami. Po pierwsze zupełnie inaczej zarządza się cudzym budżetem, inaczej prywatnym. Po drugie zupełnie inaczej podejmuje osoba decydująca o zakupie.
Dlatego wszelkie porównania z wojskiem są nietrafione.
Nadal nie rozumiem, czemu? I tu i tu następuje zbiorowy zakup towaru, który będzie rozprowadzany indywidualnie. Różnica jest taka, że MON i MSWiA dostają kasę na to z budżetu państwa, a ZHP musi wygospodarować swoje środki.

Szczególnie, że jak piszesz dalej:
g00rek pisze:Kupowanie w magazynie - teraz też tak jest. Kupujesz w magazynie - 4Ż.
Czyli właśnie potwierdziłeś podobieństwo systemu ZHP z systemem mundurówki. :)
Jeszcze jedno - dowiedz się jaki budżet potrzebny jest na stworzenie sztywnego systemu licencjonowania. I jak on działa.
No, ciekaw jestem, jaki? I czemu na świecie udzielanie licencji to dobry, nic nie kosztujący biznes?
(Dodam to co pisałem jakiś czas temu. Ceny pewnie MOGŁYBY być niższe, gdyby zgodnie z naszą wizją przekształcania 4Ż nie służyła ona zarabianiu przez GK, tylko służyłaby ZHP. Ale na razie oczekuje się od niej przede wszystkim zasilania budżetu ZHP konkretną kwtoą co miesiąc. To wiele zmienia, niestety to oddzielny wątek).
Myślę, że to jednak TEN wątek.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 24 sty 2008, 15:48

Czy żołnierz kupuje mundur z własnych pieniędzy? (Albo z pieniędzy rodziców?)
I love BP

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sty 2008, 15:56

g00rek pisze:Czy żołnierz kupuje mundur z własnych pieniędzy? (Albo z pieniędzy rodziców?)
W służbie zawodowej - np. funkcjonariusz SG, Policji i o ile wiem zawodowi wojskowi (nie wiem, jak kontraktowi) - tak. Dostajemy dodatek mundurowy do pensji, z którego pokrywane są koszty naszego umundurowania zarówno w zakresie tego, co nam przysługuje, jak i tego, co możemy pobrać dodatkowo.
Rozliczenie jest bezgotówkowe. To znaczy, że przez rok od przyznanej mi puli odliczana jest wartość tego, co pobrałem. Po zakończeniu roku dostaję to co zostało na konto. Z tego mam np. dokupić to, czego w magazynie nie było.

I jest to niezły zastrzyk kasy :)

P.S.
Może dlatego tu nie możemy się dogadać, że ty patrzysz przez pryzmat służby zasadniczej, a ja piszę o zawodowej.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 16:10 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sty 2008, 16:35

Maciek P pisze:Oczekuję odpowiedzi na posty #108, #110 i #115.
A odpowiedzi nadal nie ma. Szkoda. Myślałem, że fachowiec mnie oświeci i pozwoli zakosztować słodyczy wiedzy.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 24 sty 2008, 16:37

Ja Maciek piszę z punktu widzenia ZHP. A nie żadnej służby mundurowej. Dlatego że mundur harcerski ma tyle wspólnego w koncepcji produkcji i kupna z mundurem wojskowym co zamek królewski z zamkiem Yale.

Jest indywidualny konsument, który często nie jest osobą podejmującą decyzji o zakupie (rodzic) jednak jest związany przepisami odgórnymi (centralnymi), które jednak wcale nie są koniecznie przestrzegane, itp, itd - milion różnych uwarunkowań. Porównywanie tego ma się nijak do rzeczywistości. I niesie za sobą wiele przekłamań - znowu muszę napisać że wiem to z autopsji.

Jeszcze raz, żeby było wyraźnie - nikt w wojsku nie odważy się odejść znacznie od wyglądu / jakości tylko dlatego że coś jest tańsze. U nas wielu przekroczyłoby magiczną granicę. Dlatego że coś byłoby tańsze, albo lepsze, albo jeszcze inne. Moja drużyna np uszyłaby sobie mundur z ripstopu. Spokojnie byśmy na niego zarobili. Tylko w ten sposób mundur przestałby spełniać podstawowe wymogi - nie byłby taki sam dla wszystkich jak tego chciał BP.

Powtórzę - rozmawialiśmy o tym nie raz. Dodam jeszcze że musiałaby być specjalna osoba w GK która zajmowałaby się koordynacją produkcji, koordynacją udzielania licencji, kontrolą produkcji (TQM) i wieloma innymi sprawami. Oczywiście na jakimś etacie. Nie ma na to pieniędzy.
I love BP

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 24 sty 2008, 16:47

Maciek jeszcze jedna rzecz - uściślijmy coś. Albo nazywasz się amatorem, albo powołujesz się że pracowałeś przy tym, przy tym i przy tym, czyli nim nie jesteś - masz niezłe doświadczenie.

Albo piszesz, że utrzymanie jednolitości jest pożądane i mozliwe - jak w wojsku, albo piszesz że założenia są złe i nie potrzebujuemy tego i to JA mam wojskowe podejście.

Bo mam wrażenie lekkiego rozdwojenia jaźni i nie wiem czego się trzymać...
I love BP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”