Cena

forum Składnicy 4 Żywioły
Zablokowany
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 24 sty 2008, 13:53

rynio pisze:
19kldh pisze:A możesz wskazać dokument GK ZHP to precyzujący (tzn. okreslajacy zasady wg których to 4Ż zajmują się wyłącznie produkcją i dystrybucją mundurów) ?
Czesiu, przecież Ty masz maila "dokumenty@...":)

Nie znam takiego, ale szukałbym porozumienia pomiędzy GK ZHP a 4Ż. Pewnie G00 wie coś o takowym, i pewnie nam powie.
Problem w tym że takowe hipotetyczne porozumienie nie zostało opublikowane.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sty 2008, 13:54

Oczekuję odpowiedzi na posty #108, #110 i #115.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 24 sty 2008, 13:56

19kldh pisze:To może inaczej ;)
rynio pisze:
19kldh pisze:Rysku, czy obecnie wszystkie udziały w 4Ż posiada GK ZHP ?
Czesiu, wychowujesz mnie pytaniami znów?

Wg mnie tak
Czy wg Ciebie, w sytuacji monopolu 4Ż, czyli odrębnej osoby prawnej, ma znaczenie czy 100 % udziałów w 4Ż posiada GK ZHP ?
Ale jak na razie wiedzę mamy taką, ze 100% jest ZHP.
Czy ma znaczenie? Niewielkie - ktoś dostaje zlecenie i działa w ramach tego zlecenia. Jak nam się nie podoba produkt bądź sposób dystrybucji - zmieniamy zleceniobiorcę.

Dragon77
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dragon77 » 24 sty 2008, 13:57

Tak Goo teraz myśl jak możesz ukarać ludzi którzy nie będą mieli pięknego majestatycznego logo ZHP na bluzie! Proszę bardzo skoro przyjmujecie tylko i wyłącznie despotyczną taktykę 65zł i NIE MA INNEJ OPCJI wasza sprawa, ja muszę żyć i mam zamiar robić w ZHP to co robiłem do tej pory.

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 24 sty 2008, 14:04

Jakub - ale jak G00 był nieco cyniczny, to dostał burę. Już sie zakolegowaliście?
G00rek nie będzie nikogo karał, jest emerytowanym komisarzem zagranicznym i nie jest członkiem GK. On broni jedynie określonej koncepcji.

Dragon77
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dragon77 » 24 sty 2008, 14:08

Dla mnie jego poprzedni post jest jednoznaczny. . .
Nie nawidzę jak ktoś mówi do mnie Jakub...
I się z nim nie zakolegowałem...
Pozdrawiam :)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sty 2008, 14:08

rynio pisze:
19kldh pisze:To może inaczej ;)
rynio pisze: Czesiu, wychowujesz mnie pytaniami znów?

Wg mnie tak
Czy wg Ciebie, w sytuacji monopolu 4Ż, czyli odrębnej osoby prawnej, ma znaczenie czy 100 % udziałów w 4Ż posiada GK ZHP ?
Ale jak na razie wiedzę mamy taką, ze 100% jest ZHP.
Czy ma znaczenie? Niewielkie - ktoś dostaje zlecenie i działa w ramach tego zlecenia. Jak nam się nie podoba produkt bądź sposób dystrybucji - zmieniamy zleceniobiorcę.
No tak, ale powstaje istotne pytanie, na jakich zasadach wybierany jest zleceniobiorca. Bo wspomniany już 4 punkt RM mówi, że w drodze uchwały gieki udzielana jest licencja na produkt, czyli - jeśli dobrze rozumiem - bez tej licencji nikt nie może używać logo ZHP.
Natomiast zasady wyboru kontrahenta są chyba jakoś określone. Czy nie prawem o zamówieniach publicznych? Pytam, bo nie wiem.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sty 2008, 14:10

rynio pisze:Jakub - ale jak G00 był nieco cyniczny, to dostał burę. Już sie zakolegowaliście?
G00rek nie będzie nikogo karał, jest emerytowanym komisarzem zagranicznym i nie jest członkiem GK. On broni jedynie określonej koncepcji.
Nikt nie atakuje koncepcji, tylko błędną metodę jej realizowania. Metodę mogącą prowadzić do tego, że koncepcja się zawali.
Co już rozwijałem.

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 24 sty 2008, 14:26

Maciek P pisze:Natomiast zasady wyboru kontrahenta są chyba jakoś określone. Czy nie prawem o zamówieniach publicznych? Pytam, bo nie wiem.
Nie. Nie prawem zamówień publicznych.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sty 2008, 14:31

kowlak pisze:
Maciek P pisze:Natomiast zasady wyboru kontrahenta są chyba jakoś określone. Czy nie prawem o zamówieniach publicznych? Pytam, bo nie wiem.
Nie. Nie prawem zamówień publicznych.
A czym? Bo przecież nie jest tak, że Naczelnik wybiera sobie firmę X i podpisuje z nią umowę, a wszystko "pod stołem".
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 14:34 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 24 sty 2008, 14:42

Wow, a Ty rynio jesteś jakimś adwokatem Górka, że go tak bronisz?

A określoną koncepcję to Górek co najwyżej STARA SIę bronić, bo argumentów nie znalazłem za wiele za tym że nie da się uwolnić produkcji mundurów. Padła konkretna propozycja - konkurencja rynkowa i uwolnienie kroju (spadek cen ze względu na konkurencję) z centralnym odbiorem jakości (zachowanie jakości kroju i materiału), ale jedyne co usłyszeliśmy od Górka, że tego się nie DA ZROBIć. A próbowałeś? GK próbowała? Nie - bo to sprzeczne z interesem GK i 4Ż żeby na mundurach zarabiał kto inny jeśli można mieć w ręku wygodny monopol, a to ile zapłacą rodzice harcerzy za mundur to już jak widać sprawa drugorzędna.

O cenach 4Ż można sobie wyrobić zdanie porównując te same produkty sprzedawane przez inne firmy np. na Allegro (legalnie, na fakturę, z odprowadzeniem podatków). W tym momencie jak czytam na stronie 4Ż "… która w 100% stanowi własność ZHP, dlatego przedkłada misję nad zysk, dzięki czemu ceny mogą być naprawdę atrakcyjne… " to ogarnia mnie pusty śmiech.

Górek - często powołujesz się na BP tam gdzie Ci wygodnie - to i ja Ci coś zalinkuję: http://www.winki.ch/rev4/abteilung/gesc ... ssible.gif

Dragon77 - rób swoje, olej oficjalne mundury jeśli dzięki temu więcej nauczysz swoich harcerzy. I najlepiej unikaj tego forum, bo to strata czasu - niczego przydatnego się tu nie dowiesz, co najwyżej że jesteś krzykaczem, nie masz pojęcia o skautingu i w ogóle nie jesteś godny butów czyścić specjalistom od PRu i marketingu.

Opuszczam tą jałową gadkę, szkoda że jak zwykle towarzystwo wzajemnej adoracji skupione wokół Gwiazdorów zrobiło w wątku śmietnik łapiąc za słówka i rozwodząc się nad łowickimi pasami, zamiast odpowiedzieć na stawiane pytania i przedstawić argumenty.
---- www.i-militaria.com ----
Militaria, mundury historyczne, bojówki w niskich cenach dla Twojej drużyny!!!

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 24 sty 2008, 14:44

Jest uchwała o współpracy 4Ż i ZHP. Przypominam, że wydzielenie 4ż z ZHP było spowodowane zwiększaniem czytelności finansowej i było wynikiem postanowień RN. Koncepcyjnie to nadal GK - tak można to uprościć. Bo ZHP ma 100% udziałów, wbrew temu co gdyba nasz forumowy Czesfinks ;P

Maciek - kto zajmowałby się na danym szczeblu badaniem tego, czy mundur jest regulaminowy czy nie? W ramach jakich obowiązków, kiedy, jak itp.
Wszystko rozbija się jak zwykle o detale, praktyczne detale.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sty 2008, 14:49

g00rek pisze:Maciek - kto zajmowałby się na danym szczeblu badaniem tego, czy mundur jest regulaminowy czy nie? W ramach jakich obowiązków, kiedy, jak itp.
Wszystko rozbija się jak zwykle o detale, praktyczne detale.
Michał, czy tobie do badania zgodności munduru z regulaminem potrzebna jest inkwizycja? Bo dla mnie wystarczy, że każdy komendant ma w ręku regulamin, czyli "wzór metra z Sevres" (znowu wychodzi różnica mentalności). Trochę zaufania do członków Związku, który w statucie ma zapisane uczenie demokracji (wiem, nie dosłownie tak, ale taki jest sens).

Jak bardzo chcesz, to wszystko możesz podważyć znajdując "trudności". Pytanie, czy jest wola?

I powiedz mi, czy współcześni harcerze są większymi durniami, niż ich poprzednicy?
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 14:51 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 24 sty 2008, 14:53

Magister bo patrzysz ale nie widzisz. Skoro przed przeczytaniem masz już wyrobioną opinię to trudno żebyś zobaczył. Ja zadaję konkretne pytania na które ciągle nie uzyskuję odpowiedzi. Wasze propozycje przerabialiśmy już jakieś 4 lata temu, nie raz i nie dwa. Reszta wyszła z praktyki.

Każdy może gdybać i marzyć, dobrze jest to oprzeć o solidne warunki, realne warunki. Jeśli ktoś porównuje ceny stocków, resztek kolekcji, rzeczy używanych, czy importowanych ze wschodu z polską produkcją - no cóż. Nie chce mi się tłumaczyć rzeczy tak prostych.

Prosiłem chyba ze dwa lata temu o całościową lepsza koncepcję. O lepszą cenę materiału, o lepszą cenę szwalni. Żaden z krzykaczy niestety nie był w stanie tego znaleźć. Oj szkoda.

Bo to już wymaga trochę pracy, to już nie jest takie łatwe. Można rzucić jakiś wyszukany w sieci przykład, jakąś wyrwaną z kontekstu cenę - i naprzód. A to chyba tak nie działa. :]
I love BP

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 24 sty 2008, 14:54

Maciek P pisze:I powiedz mi, czy współcześni harcerze są większymi durniami, niż ich poprzednicy?
Dlaczego w takim razie za starego regulaminu aż tak dużo mundury różniły się od zapisów regulaminowych? A były to tylko luźne wytyczne o wiele łatwiejsze do spełnienia niż wymogi jednolitości.
I love BP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”