Cena

forum Składnicy 4 Żywioły
Zablokowany
Dragon77
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dragon77 » 17 sty 2008, 21:49

Co do ceny nowej bluzy mundurowej (męskiej) cena 65zł szt. śmieszne... normalnie rozbawiło mnie to a manna z nieba leci...

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 17 sty 2008, 21:53

no wiesz to jeszcze bluza... ale spodenki to już wogóle.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Daniel Parra-Poklewski
Nowicjusz
imię i nazwisko: --- ---
Hufiec: ---
Chorągiew: ------
organizacja: ZHP

Post autor: Daniel Parra-Poklewski » 17 sty 2008, 22:59

A dlaczego ceny zostały podniesione?

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 18 sty 2008, 01:15

Idzie termin obligatoryjnej zmiany mundurów na nowe to i grosza przyciąć trochę więcej i szybciej przyciąć można.
---- www.i-militaria.com ----
Militaria, mundury historyczne, bojówki w niskich cenach dla Twojej drużyny!!!

SZERSZEń_9DW
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: SZERSZEń_9DW » 18 sty 2008, 16:30

Popyt rośnie a za popytem cena :) Czysta ekonomia :P

bzyku
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: bzyku » 18 sty 2008, 22:31

brawo dla "myślących"
Krąg Instruktorski SZANIEC
www.szaniec.org.pl
przyboczny 13 CDH - JENOTY

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 19 sty 2008, 23:46

magister_71 pisze:Idzie termin obligatoryjnej zmiany mundurów na nowe to i grosza przyciąć trochę więcej i szybciej przyciąć można.
Magister cenię cię w wielu sprawach, ale czasami jak coś napiszesz to żałośc człowieka ogarnia. Masz jakiekolwiek pojęcie o temacie, czy po prostu chcesz być w prymitywny sposób zabawny? Przekreślasz prace wielu ludzi którzy nad tym pracują swoim jednym głupim, niby zabawnym tekstem.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 19 sty 2008, 23:48

Dragon77 pisze:Co do ceny nowej bluzy mundurowej (męskiej) cena 65zł szt. śmieszne... normalnie rozbawiło mnie to a manna z nieba leci...
Ceny materiałów idą w górę, poszczególne szwalnie w Polsce plajtują, a ludzie wyjeżdżają na zachód. Jedna z ostatnich przędzalni ogłosiła bankructwo. Zasady rynku sa nieubłagane. Jak pisałem nie raz - cena jest skalkulowana na poziomie minimalnym. Zresztą ceny innych ubrań (nie szytych w Chinach) sa o wiele wyższe. Ja też bym chciał żeby mundur kosztował 10 zł. Albo był za darmo. Niestety to niemożliwe.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

michał288
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michał288 » 20 sty 2008, 02:20

G00
wiesz, szanuję Cię za :
zapał, "chcenie" , czasem fajne nowoczesne myślenie...
ale wku... mnie Twoje odnoszenie wszystkiego co drogie do alernatywy Chin.

Są Tańsze rozwiązania -ale uparłeś się prz monopolu - i będzesz czytał i słyszał narzekania...
Bo SĄ tańsze opcje....
Ostatnio zmieniony 20 sty 2008, 02:22 przez michał288, łącznie zmieniany 1 raz.

sypa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sypa » 20 sty 2008, 03:27

g00rek pisze:Zasady rynku sa nieubłagane. Jak pisałem nie raz - cena jest skalkulowana na poziomie minimalnym. Zresztą ceny innych ubrań (nie szytych w Chinach) sa o wiele wyższe.
A tak właściwie to dlaczego by nie zamówić mundurów w Chinach? Tak na prawdę większość nawet markowych ciuchów tam właśnie jest szyta, i co? i źle? "Takie są nieubłagane prawa rynku". No to skoro takie są, to dlaczego się do nich nie dostosujemy?

P.S. Może się mylę, nie wiem. Nie siedzę w temacie jak Goorek, ale rzucam propozycję i jeśli jest ona głupia to wyjaśnijcie proszę dlaczego.
Nie ma takich rzeczy, których nie da się zrobić. Pytanie brzmi tylko ile czasu i pracy trzeba w to włożyć.

Lolek_Gliwice
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lolek_Gliwice » 20 sty 2008, 10:48

Twoja propozycja nie jest głupia. mundury made in china byłyby za 50% ceny, jeśli nikt nie narzuciłby im żadnej drogie marki.

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 20 sty 2008, 11:36

sypa pisze:A tak właściwie to dlaczego by nie zamówić mundurów w Chinach? Tak na prawdę większość nawet markowych ciuchów tam właśnie jest szyta, i co? i źle? "Takie są nieubłagane prawa rynku". No to skoro takie są, to dlaczego się do nich nie dostosujemy?

P.S. Może się mylę, nie wiem. Nie siedzę w temacie jak Goorek, ale rzucam propozycję i jeśli jest ona głupia to wyjaśnijcie proszę dlaczego.
A może z tych samych powodów, dla których ministrowie rządu niemieckiego przestali używać ostatnio telefonów Nokii po przeniesieniu przez Nokię produkcji z Niemiec do Rumunii? ZHP jest chyba jedną z ostatnich organizacji, które powinny się przyczyniać do likwidacji miejsc pracy w Polsce.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

SZERSZEń_9DW
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: SZERSZEń_9DW » 20 sty 2008, 19:19

sypa pisze:A tak właściwie to dlaczego by nie zamówić mundurów w Chinach? Tak na prawdę większość nawet markowych ciuchów tam właśnie jest szyta, i co? i źle? "Takie są nieubłagane prawa rynku". No to skoro takie są, to dlaczego się do nich nie dostosujemy?
Mówisz o jednych z najnowocześniejszych fabryk na świecie tak w nich są robione markowe ciuchy? Lecz jest olbrzymia ilość szwalni w których maszyny dawno powinny być przetopione na żyletki. Szwalnie przydomowe za garstkę ryżu. No może na takie ZHP mógł by sobie pozwolić.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 20 sty 2008, 19:55

Lucumon pisze:

A może z tych samych powodów, dla których ministrowie rządu niemieckiego przestali używać ostatnio telefonów Nokii po przeniesieniu przez Nokię produkcji z Niemiec do Rumunii? ZHP jest chyba jedną z ostatnich organizacji, które powinny się przyczyniać do likwidacji miejsc pracy w Polsce.
Szczególnie, że:
a) w Polsce nie ma bezrobocia,
b) Nokia, to firma fińska, a nie niemiecka,
c) nie jesteśmy ministrami.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

sypa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sypa » 20 sty 2008, 23:36

Lucumon pisze:ZHP jest chyba jedną z ostatnich organizacji, które powinny się przyczyniać do likwidacji miejsc pracy w Polsce.
:rolleyes: no sorry, rzeczywiście. No to mam lepsze wyjście. Zatrudnijmy do produkcji mundurów dwa razy więcej szwaczy niż teraz i podwójmy cenę. Będzie więcej miejsc pracy.

A tak serio: To nawet nie wiem co Ci odpowiedzieć nie robiąc wykładu z ekonomii. Więc powiem tylko: Nie jestem socjalistką A ZHP jest na szczęście organizacją propagującą samodzielność a nie państwo opiekuńcze.
Nie ma takich rzeczy, których nie da się zrobić. Pytanie brzmi tylko ile czasu i pracy trzeba w to włożyć.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”