<<<<< Czuje Sie Oszukany. Nowe Mundury Wg Mnie Lipa. Wiecej

forum Składnicy 4 Żywioły
g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 13 lip 2007, 15:38

Może i wyrasta. Ale później go odsprzedaje. Jest rynek wtórny.

Normą są trzy ubrania robocze, policjanci też tak mają. Jedno na sobie, jedno zapasowe, jedno się pierze.

Daniel oni na prawde zamawiają o wiele więcej. I przede wszystkim NA RAZ. Wyjmując na to kasę.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 13 lip 2007, 15:59

19kldh pisze:
Lucumon pisze:Tempo zużywania? Żołnierz służby zasadniczej nosi mundur codziennie kilkanaście godzin na dobę.
Grzegorzu, byłeś w wojsku ? ;)
Tak, byłem. Przeważnie miałem na sobie mundur od momentu zakończenia porannej zaprawy, do kolacji. Czyli od około 6.30 do 20.00. Czasem po południu zakładaliśmy dresy, ale nie zawsze. Zdarzało się też mieć mundur na sobie przez znacznie dłuższy okres bez przerwy.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 13 lip 2007, 16:32

g00rek pisze:Daniel oni na prawde zamawiają o wiele więcej. I przede wszystkim NA RAZ. Wyjmując na to kasę.
Ok środków mają na pewno więcej. Co do wielkości zamówienia to myślę że za parę lat o ile spadek liczebny sie zatrzyma moglibyśmy im dorównać. Nie znam szczegółów zamówień MONu ale przy takiej ilości wojska i kilku dostawcach to musi sie na nich rozłożyć. Inna sprawa że my na pewno nie chcielibyśmy od razu takiej ilości mundurów tylko dostawy rozłożone w czasie.

Tak nie zastanawia - może ktoś z 4ż sie wypowie ile Wam schodzi sztuk mundurów w ciągu miesiąca, chyba że mamy nadal sytuacje że ustawiają się "kolejki" po mundury które jeszcze nie przyszły od dostawcy:/
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 lip 2007, 19:27

g00rek pisze:Może i wyrasta. Ale później go odsprzedaje. Jest rynek wtórny.
Nie wiem jak jest gdzie indziej ale u mnie w Krowodrzy (ZHP i ZHR) nie przekracza obecnie 25%. Dawniej 33-50% ale teraz jest co do tego pewien "opór". Coraz częściej spotykam rodziców którzy będą narzekać że nie mają "tyle" na nowy mundur ale nie kupią dużo tańszego "z odzysku".
g00rek pisze:Daniel oni na prawde zamawiają o wiele więcej. I przede wszystkim NA RAZ. Wyjmując na to kasę.
"Wyjmują" ??? Jakie wg Ciebie są zwyczajowe terminy płatnosci dostaw ustalonych w przetargach ? (no, chyba że wojsko oczekuje innych terminów płatności dla art. biurowych niż dla art. mundurowych).
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 lip 2007, 19:46

Lucumon pisze:
19kldh pisze:
Lucumon pisze:Tempo zużywania? Żołnierz służby zasadniczej nosi mundur codziennie kilkanaście godzin na dobę.
Grzegorzu, byłeś w wojsku ? ;)
Tak, byłem. Przeważnie miałem na sobie mundur od momentu zakończenia porannej zaprawy, do kolacji. Czyli od około 6.30 do 20.00. Czasem po południu zakładaliśmy dresy, ale nie zawsze.
Ooo! Bo na naszej kompanii w dresy "wskakiwaliśmy" już po obiedzie. No chyba że szło się do klubu. Albo na przepustkę ale wtedy albo "galowy albo "cywilki".
A i przed południem często zamiast munduru chłopaki zakładali "warsztatówki".
g00rek pisze:Zdarzało się też mieć mundur na sobie przez znacznie dłuższy okres bez przerwy.
Mnie też, zwłaszcza na dyżurach (24/48, poza spaniem).
Ale może 13 PLT był jakiś "wyjątkowo wyluzowany" ;)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2007, 19:51 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”