kapelusz skautowy

forum Składnicy 4 Żywioły
pawełz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pawełz » 25 lut 2007, 15:15

własnie tak mi się marzy sztywny kapelusz skautowy z filcu , ktoś z was używał używa jakie odczucia eksploatacyjne?do defiladowania czy też również do wędrówki jak reaguje na deszcz ?czy sie nie deformuje ? no i gdzie go kupić ile musi kosztować?
wdzieczny będę za wszelkie informacje

KubuśK.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: KubuśK. » 25 lut 2007, 15:17

Z tego co wiem filc raczej pod wpływem deszczu, wody itp. zniekształca się. Jeśli chodzi Ci o kapelusz skautowy, nie te Polskie to na zagranicznych sklepach internetowych właśnie z takimi artykułami poszukaj. Allegro.pl też może coś mieć.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2007, 15:18 przez KubuśK., łącznie zmieniany 1 raz.
Wyw. Jakub Kieszkowski
10 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów im. S. Sosabowskiego
Hufiec Rumia im. 1 Brygady Pancernej WP

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 26 lut 2007, 13:18

Filc na wodę jest wytrzymały. Ale kapelusz jako taki - dla mnie odpada. Koszt powoduje, ze tworzy harcerstwo dla bogatych.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 26 lut 2007, 15:57

Czyli jest kiepskiej jakości ten filc (czemu mnie to nie dziwi przy harcerskich kapeluszach). W druzynie mieliśmy (tzn. ja nie) skautowe, produkcji kogoś z Krakowa (jakiś mały tradycyjny zakład). Wytrzymywały lata. Ale cena - tak na obecne to z 70 zł co najmniej.

Stąd moje stanowcze NIE kapeluszom w ZHP.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

pawełz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pawełz » 26 lut 2007, 19:25

dominiku nie chodzi ci może o ten zakład który produkował również rogatywki "kurzydówki "?

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 26 lut 2007, 20:02

Tak, to był ten zakład, zlikwidowany jesienią przez ostatniego Kurzydłę. Czynsze były zabójcze. Skautowe produkował na zamówienie z kaplinów ze Skoczowa. Najwyższa jakość światowa - te kapliny. Skoczów też, ściśle tajnie robił kapelusze skautowe....na eksport.
Tak jak tajnie CSH robiła najlepsze w historii mundury harcerskie. Też wyłącznie na eksport dla ZHP pgk. Kto je jeszcze ma ten wie, że nie traciły fasonu, ani koloru. A krój miały....eech.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2007, 20:03 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

pawełz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pawełz » 27 lut 2007, 11:43

Wilku a Kurzydło nie robi jeszcze produkcji "społecznie " na specjalną prośbę ?jestes z Krakowa więc może coś wiesz

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 07 mar 2007, 10:26

Przepraszam, że dopiero teraz, ale nie zauważyłem ;)
Niestety Kurzydło zamknął zakład "na amen". Z tego co wiem, nawet nie zachował wzorów - a były tam cuda niebywałe - np produkowane na wiedeńskiej licencji najbardziej ekskluzywne na świecie.......cylindry :D
No i rogatywki harcerskie - trzy rodzaje - dla harcerzy, harcerek i dla instruktorów. Jedyne , wspaniałe, niezrównane, niepowtarzalne.....PęKNE !
Ostatnio zmieniony 07 mar 2007, 10:30 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 09 mar 2007, 08:12

@Stryjek

A co to konkretnie był za środek do impregnacji ? Bo przyznam że mój kapelusz skautowy też by się przydało tak zakonserwować , żeby był twardszy i łapał mniej wody :)
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

pleban
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pleban » 09 mar 2007, 18:08

StaryWilk pisze:Tak jak tajnie CSH robiła najlepsze w historii mundury harcerskie. Też wyłącznie na eksport dla ZHP pgk. Kto je jeszcze ma ten wie, że nie traciły fasonu, ani koloru. A krój miały....eech.
Chciałbym to zobaczyć :D
pwd Pleban HO
1 SHSMW "Gryf", Montreal
www.rancid.ca/gryf

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 10 mar 2007, 00:09

Prawdziwy kapelusz z wiekiem twardnieje a nie mięknie. Niestety jest bardzo mało praktyczny w transporcie...
Sam kiedyś go używałem, ale przerzuciłem się właśnie na kapelusz miękki, który mogę nosić w kieszeni. A kupowanie nakrycia głowy dla wyglądu (i noszenia w pomieszczeniu) to pomyłka :(

Kapelusze twarde miały pojawić się w 4Ż, z tego co wiem. Ale nie wiem jak teraz... :]
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 12 mar 2007, 23:30

Dzięki Ci wielkie Stryjku :)
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 13 mar 2007, 00:12

g00rek pisze:Prawdziwy kapelusz z wiekiem twardnieje a nie mięknie. Niestety jest bardzo mało praktyczny w transporcie...
Sam kiedyś go używałem, ale przerzuciłem się właśnie na kapelusz miękki, który mogę nosić w kieszeni. A kupowanie nakrycia głowy dla wyglądu (i noszenia w pomieszczeniu) to pomyłka :(
Kapelusze twarde miały pojawić się w 4Ż, z tego co wiem. Ale nie wiem jak teraz... :]
hehe, po apelu na ostatniej Watrze (pomijając fakt, że musiałem go tam zawieźć ;) ) mój kapelusz chyba trochę się zdeformował - rondo płaskie nie jest tylko pofalowane, i do tego oklapło na obrzeżu.

przyznaję oficjalnie - te kapelusze są niewygodne w transporcie, na wędrówce niestety haczą o komin plecaka, poza tym są z filcu i łeb w nich się gotuje. ale wyglądają zabójczo ;)

widziałem w 4ż jakieś takie chyba typu instruktorskiego.

BTW Michale: jestem za dopuszczeniem czapeczek ZHP do munduru. będę o to wnioskował, jak akurat będę obecny ;)
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”