Czy podróbka może być droższa od orginału??

forum Składnicy 4 Żywioły
Zablokowany
jalipska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jalipska » 08 lut 2007, 13:40

odpowiedź: Wygląda na to, że ,może.

We wrocławskiej "składnicy harcerskiej" (pewnie nawet w obu ale nie wiem, bo w drugiej nie byłam) w tym tygodniu pojawiły się nasze "nowe mundury". Pan (pewnie nawet właściciel tego "złotego interesu" jak mnie dziś zobaczył to zaraz oznajmił "mamy już te nowe mundury" i na ladzie wylądawała koszula i spódnica. Na moje pierwsze pytanie "A gdzie metki??" pan szczerze oznajmił: "No, nie ma metek, bo to nie są mundury z Warszawy", ktoś inny szyje te mundury jak sie okazało, kto nie wiadomo bo nie mają żadnej metki. I jeszcze pan doszedł do tego, że "ci z Warszawy są śmieszni, że dają tylko 10% marży".... Nawet nie chciałam oglądać tego cuda, na co usłyszałam: "No a Pani to musi dawać przykład tam"... no pewnie, że muszę :) trzeba być idiotą, żeby świadomie kupić podróbę DROŻSZĄ od orginału a ja nie chcę, żeby harcerze byli frajerami, których można naciągnąć!!

A jak można zarobić na takim towarze?? Podam o ile jest drożej w porównaniu z 4ż (czyli ze stałą ceną orginału):

koszula jest droższa o 7 zł
spódnica o 10 zł
pas parciany o 10,50 zł (jest tylko jeden rozmiar, dł max ok 100cm, "trzeba schudnąć" - radzi pani ze składnicy)
getry o 1,50, też podróby :/

Piszę to po to, żebyśmy sie nie dali naciągać. Sprzedawać można wszystko (czy aby na pewno??) ale wcale my nie musimy tego kupować!!!!!! Zwracajcie na to uwagę harcerzom i ich rodzicom. Ja osobiście uważam, że jeśli już zmieniać umundurowanie to lepiej poczekać i kupić w końcu mundur "z Warszawy" a moje pieniądze niech zostaną w ZHP, niż kupić wygodnie i szybko dając zarobić "mundurowym piratom" i NACIĄGACZOM, utwierdzając ich jednocześnie w tym, że można zarobiż dużo więcej na podróbach niż na 10% z ceny orginału.

Jeśli nie mam racji, bo szycie mundurów zostało "uwolnione" i znów każdy sobie może szyć jak mu sie podoba, z czego tylko chce i za ile chce, to niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi.
I wcale nie chcę robić reklamy 4ż, tylko nie zgadzam sie na kradzież, bo uważam, że takie firmy okradają nas wszystkich jako członków ZHP.
phm. Katarzyna Leszczyńska (Tylipska) HR

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 08 lut 2007, 16:05

Hmmm...
A coś na temat jakości tych "podróbek"?

Można narzekac na tzw. piratów i podróbki, ale sposób działania 4Ż jest w ostatnich tygodniach fatalny i buduje podłoże dla takich właśnie zjawisk. Wg obwieszczeń na stronie internetowej aktualnie nie można kupić drogą wysyłkową koszul mundurowych. Nie wiem jak wygląda w Twoim mieście, czy nowe oficjalne mundury są dostępne na miejscu w sklepach czy nie itd. Jeżeli nie, to chyba jednak 7 zł jest mniejsza kwotą niż bilet do Warszawy i z powrotem.

Do kiedy g00rek szefował kwestiom mundurowym, można było zadawać różne pytania i liczyć że się dostanie odpowiedź - nie zawsze satysfakcjonującą, ale jednak. Teraz zapanowała głucha cisza. Jak w PRL - ani towaru ani postawy "frontem do klienta". I nawet książki skarg i wniosków nie ma ;-)
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 08 lut 2007, 16:31

Toteż nalezy kolejną deforme miec na papierku i zostać przy starych dobrych bundeswerach. :)
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

jalipska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jalipska » 08 lut 2007, 16:59

O tym, żeby mundury z 4ż były gdzieś dostępne u mnie nie słyszałam.... obu tym składnicom nie opołaca sie miec "orginałów" bo ich ustalona cena detaliczna jest dla nich za niska i zarobić 10% na mundurze (czyli ok 6 zł na sztuce) to za mało, wiec wobec tego "lepsze" są te podróby bo ich cenę sami sobie ustalają a i hurtowo pewnie są jeszcze tańsze :/ co do jakości, nie zagłębiałam sie w to, bo jak napisałam nawet nie chciałam oglądać tego produktu.

No cóż po tym "sklepowym doświadczeniu" wiem, że chcę mieć te metki tam gdzie trzeba (może jestem snobem lecącym na orginały ;)...ale skoro orginał jest na dodatek tańszy?? to czemu nie) :) i jestem w stanie wsiąść w samochód i pojechać po ile trzeba mundurów dla ludzi z hufca dokąd tylko trzeba będzie, tym bardziej, że nie kupie na siebie munduru bez przymierzania :)

A na razie mam stary mundur, wykrojony na nowo z "munduru kwadratowego worka z naramiennikami szerokości ruskich pagonów" :) po takiej przeróbce i wymianie plastikowych guzików jako tako wgląda i jeszcze te półtra roku mogę w nim pochodzić.
phm. Katarzyna Leszczyńska (Tylipska) HR

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 09 lut 2007, 16:14

Z tym 10% to jest wierutna bzdura. Hurtownicy dostają o wiele lepsze warunki. No tak, ale czasy kiedy sprzedawało się sam shit i można było trzepać 200% na szmatach skrojonych w kształt munduru skończyły się niestety. Więc co poniektórzy próbuję przywrócić stare dobre klimaty. Szkoda, że może się to zakończyć końcem ich działalności...

Trzeba pomyśleć o innych towarach, uatrakcyjnić sklep, i tak dalej i tak dalej.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2007, 16:16 przez g00rek, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 lut 2007, 23:31

g00rek pisze:Z tym 10% to jest wierutna bzdura. Hurtownicy dostają o wiele lepsze warunki.
Jakie są te "...o wiele lepsze warunki..." ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 14 lut 2007, 12:03

Większy upust niż 10%. Z tego też powodu cena munduru została ustalona na takim a nie innym poziomie.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

KubuśK.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: KubuśK. » 23 lut 2007, 12:34

jalipska pisze:O tym, żeby mundury z 4ż były gdzieś dostępne u mnie nie słyszałam.... obu tym składnicom nie opołaca sie miec "orginałów" bo ich ustalona cena detaliczna jest dla nich za niska i zarobić 10% na mundurze (czyli ok 6 zł na sztuce) to za mało, wiec wobec tego "lepsze" są te podróby bo ich cenę sami sobie ustalają a i hurtowo pewnie są jeszcze tańsze :/ co do jakości, nie zagłębiałam sie w to, bo jak napisałam nawet nie chciałam oglądać tego produktu.
Mundury, orginalne znajdziesz w Gdyni, składnica "Druhna", ale pewnie daleko druhna ma do tego sklepu. Mały jest, ale dużo rzeczy w nim jest. A cena normalna, czyli taka jak w internecie, a mundur ma metkę "4 żywioły" i te orginalne ZHP.
Wyw. Jakub Kieszkowski
10 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów im. S. Sosabowskiego
Hufiec Rumia im. 1 Brygady Pancernej WP

Jerzyk
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jerzyk » 23 lut 2007, 18:50

KubuśK. pisze:Mundury, orginalne znajdziesz w Gdyni, składnica "Druhna", (...) A cena normalna, czyli taka jak w internecie, a mundur ma metkę "4 żywioły" i te orginalne ZHP.
Mundury oryginalne - zgoda.
Cena "normalna" - kiedy tam byłeś? 69zł za bluzę i podobne narzuty na dodatki to nie wygląda na cenę "taką jak w internecie" - no chyba, że od wczoraj zjechali z cen.
Jest w Polsce jeszcze kilka takich sklepów, w których można (zakładając lepszą niż obecna dostępność) kupić oryginalne mundury, ale nikt (może niestety, a może na szczęście) nie zmusza ich do utrzymywania cen identycznych jak w 4 Żywiołach - nie mogą tylko sprzedawać ich taniej. Jeśli jakiemuś sklepowi nie odpowiada propozycja cenowa 4Ż, może - jak wspomniany sklep "Druhna" - nieco ją podwyżyć.
Rozwiązaniem praktykowanym wśród moich znajomych jest wizyta w Druhnie, przymierzenie mundurów, zapisanie rozmiaru i zamówienie w 4 Żywiołach.

Wracając do tematu podróbek - właściciel pewnej składnicy w Gdańsku nie kryje się z tym, iż jest w trakcie przygotowywania mundurów różniących się od oficjalnych krojem bardzo nieznacznie (i brakiem znaków towarowych oczywiście), wystarczająco jednak by nie bać się urzędu patentowego. Ich jakość ma nie być gorsza niż mundurów z 4 Żywiołów, a cena oczywiście o kilkanaście procent niższa.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2007, 19:06 przez Jerzyk, łącznie zmieniany 1 raz.

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 23 lut 2007, 23:10

Sorry, że wtrące moje wodniackie 3 grosze.
Jak to jest, że pięć lat temu bluza wodniacka kosztowała 45zł, a dzisiaj w okolicy 60-70zł?
Z tego co wiem z lądowymi jest taka sama sytuacja. Nie rozumiem tej podwyżki, bo nie zauważyłem, żeby inne obrania tak podrożały.
Co przegapiłem?
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”