Dlaczego nie Da sie kupić munduru???

forum Składnicy 4 Żywioły
sumo4rdh
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sumo4rdh » 30 lis 2006, 16:05

3 Tygodnie temu chciałem zamowić dla Harcerzy ze swojej drużyny mundury ZHP(nowe) ponieważ przepisy mówia zeby zmienic je. Więc Dzwonie do składnicy 4 żywioly i pytam się o mundury pasujące na harcerski i harcerzy z mojej drużyny (w końcu są producentami więc chyba mają) po czym dowiaduje się ze tych mundurów onie nie mają(dlaczego???). Pytam więc kiedy będą słyszę "prosze zadzwonić w środe może wtedy bedzie coś wiadomo" (to był piątek a harcerski sa niecierpliwe) dlatego dzwonię do innej składnicy, w której słyszę tak mamy te mundury ile pan chce (to ja ucieszony w końcu). Po złozeniu zamówienia dowiedziałem się ze powinny przyjść we wtrorek (czyli w miarę dogodny dla mnie termin) podziękowałem panu i cierpliwie czekałem, aż do piątku i znów zadzwoniłem i co sie okazało paczka nie zastała wysłana bo nie można było skompletować całego zamowienia ( 8 mundurów w tym 3 męskie, getry, paski i spódnice) nie przyszło im w ostatniej dostawie od producenta. Pocieszyła mnie wieść, że w poniedziałek wyślą bo maja dostawe i powinny przyjść. I czekałem tak do środy i dzwonie ptam się dlaczego nie doszły co się stało???
Rzeczywiście nie wyszły bo nie przyszły do nich mundury od producenta.

I pojawia się pytanie dlaczego mamy zmienic umundurowanie na przepisowe i jak mamy to zrobić skoro producent nie produkuje tego czego klijent potrzebuję( nie można dostać tych mundurów)?? Ja osobiście teraz czuję się zdegustowany i oszukany.
pwd. Artur Brzozowski - Drużynowy 4RDHs
Mail: sumo4rdh@wp.pl

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 30 lis 2006, 19:30

Ale to nie jest chyba jedyny taki przypadek. Od nas ludzie też chcieli amówić pełne umundurowanie i okazało się, że nie ma małych żeńskich bluz mundurowych:-( i można zamówić same spódnice. W zasadzie można, ale dziewczynki raczej nie będą chodziły na zbiórki w samych spódnicach, a poza tym podwaja to koszty przesyłki, bo później trzeba będzie domawiać buty. Stan taki powoduje spore utrudnienia w drużynach, gdzie są nowi ludzie, którzy w ogóle nie mają mundurów. Są przecież osoby, które są już ponad rok i nie mają Przyrzeczenia, a dlaczego? Mimo, że mają już zrobioną prawie całą próbę harcerza, a to z tego prostego powodu, że nie mają mundurów, bo najpierw nie kupowali, bo miały być nowe, a teraz gdy już są to ich faktycznie nie ma. Coraz więcej osób chce mieć nowe mundury na Zlot w Kielcach i producenci powinni wziąć to pod uwagę.
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

d@rek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: d@rek » 01 gru 2006, 15:54

a ja 3 miesiące temu zamówiłem 4 bluzy mundurowe i 2 spódnice dla swoich ludzi. Spódnice i 1 bluzę dostałem po miesiącu a reszta zamówienia miała figurować jako "zamowienie do realizacji" i jak tylko przyjdą mundury od producenta to zaraz mi wyślą, nawet na swój koszt, bo koszty wysłania poniosłem przy pierwszej paczce. No i mija już drugi miesiąc... Przecież to woła o pomstę do nieba!!!
Darek
już były drużynowy

gosior_bytom
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gosior_bytom » 03 gru 2006, 20:56

dlatego my daliśmy sobie na razie na wstrzymanie ;) jak się skończy ten cyrk to będziemy myśleć o nowych mundurach...
phm. Małgorzata Szewczyk
79 DH "Echo" im.J.Korczaka
Hufiec Bytom, z-ca komendanta ds. programowych

sumo4rdh
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sumo4rdh » 04 gru 2006, 08:25

w ogole chyba ZHP pod względem produkcji mundórów jest jeszcze w komunie. Tam tak było ze potrzebny był np papier toaletowy ale ktoś wyznaczył ze ludzia starczy 10 rolek na miesiąc i wiecej w sklepie nie bedzie i nie da sie kupic. Czy nie mozna zwiekszyć produkcji tych mundórów gdzie jest ktoś z 4 żywiołów zeby to przeczytać????????

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 04 gru 2006, 08:43

pewnie się tych MUNDURÓW da więcej wyprodukować. Ale faktycznie jakaś niewielka chociaż notka z wyjaśnieniem mogłaby się tu znaleźć ;)
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 04 gru 2006, 09:46

Nie wiem po co? Temat był wałkowany 100 razy. Problem jest z mocą produkcyjną. Pewnie że można pozamawiać mundury w wielu miejscach bo TERAZ jest zapotrzebowanie ale jak już wszyscy wymienią mundury to co ? Wszystko musi byc zgodne z zasadami ekonomii. Jeśli np. Średnie miesięczne zapotrzebowanie jest na 2000 mundurów to w etapie wchodzenia reformy można podnieśc zdolności produkcyjne na 4 tys, ale na więcej nie bardzo. Pewnie stąd biorą się kłopoty z dostawami. W końcu rynek troche się nasyci i mundurów będzie dużo. Na razie trzeba uzbroić sie w cierpliwość, chociaż w świetle ostatnich wydażeń coś zaczyna skręcać w niewłaściwą stronę, ale nic, poczekamy na "czuwaja" pewnie tam coś napiszą.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 04 gru 2006, 09:56

sikor pisze:poczekamy na "czuwaja" pewnie tam coś napiszą.
Na "papierze" czy na liście dyskusyjnej ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 04 gru 2006, 10:05

Aha, nie piszcie proszę do mnie na gg w tej sprawie. Nie pracuję już w 4ż. Czesiu komu się zgłasza zdjęcie z moderatora danego forum?
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 04 gru 2006, 10:21

g00rek pisze:Czesiu komu się zgłasza zdjęcie z moderatora danego forum?
Chyba adminom:
http://www.forum.zhp.pl/profile.php?id=2029
http://www.forum.zhp.pl/profile.php?id=1418
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

sumo4rdh
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sumo4rdh » 04 gru 2006, 15:16

to kto moze na udzielić info na ten temat ???? bo moi harcerze juz bardzo sie nie cierpliwią

stucia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stucia » 04 gru 2006, 16:17

hmmm... dziwie się ze harcerze się niecierpliwią o nowe mundury, bo co dużo ukrywać, poprzednie są o niebo lepsze... a co do właśnie zamawiania, słyszałam ze jest duzy problem z rozmiarówką, która nic nie ma wspólnego z rozmiarami normalnymi. Ja nie mam tego problemu bo koło łodzi są już sprzedawane od jakiegoś czasu nowe mundury :)
Drużynowa GZ "Kraina Sindbada Żeglarza"
Szczep im. BATALIONU AL "Czwartacy"
Hufiec ZHP "Łodź Górna"
Chorągiew Łódzka

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 04 gru 2006, 16:33

Pomijając już kwestie dostępności, to możesz konkretnie napisać jaki element starego munduru jest lepszy?
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 04 gru 2006, 21:30

19kldh pisze:Na "papierze" czy na liście dyskusyjnej ?
Myślę że G00rek wie najlepiej ;)

A co do starych mundurów (piszę o musztardach z kdh) BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
tyle moge na ich temat napisać, nie wiem do czego były dobre. Kupiłem, wystarczył mi na 1 miesiąc, następny kupiłem z ZHR-u, noszę go prawie 3 lata i ma dość, więc różnica między nimi jest ogromna. Mamy w szczepie kilka nowych mundurów, cierpią co prawda na choroby wieku dziecięcego... ale porównania nie ma zadnego. Nowy jest o niebo lepszy (co nie znaczy że nie mógłby być jeszcze lepszy ;) )

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

zuzka_tarnów
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zuzka_tarnów » 06 gru 2006, 19:15

To ja w WGL zamówiłam 20 października 2 mundury, pasy, sznury i chusty. Zapłaciłam przelewem..... dzwoniłam 3 razy,żeby się dowiedzieć, dlaczego zamówienie jeszcze nie zostało zrealizowane - bo z Warszawy mieli dostać ten rozmiar. Poczekałam tydzień, aż będzie. Wczoraj paczka została wysłana. Dzisiaj dowiedziałam się, że rozmiary i tak są inne....
pwd. Zuzanna Karwat
drużynowa 10 TDH "Młody Las"
im. Partyzantów AK oddziału Regina II
pełnomocnik Komendanta Hufca ds. kształcenia
członkini Referatu Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”