Czym się różnią REGULAMINOWE mundury - stary i nowy ?

forum Składnicy 4 Żywioły
Zablokowany
molesta
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: molesta » 04 sie 2008, 11:12

Trochę odeszliście od tematu.
Moja opinia na temat składnicy 4 Żywioły i nowych mundurów jest jak najbardziej negatywna.

W momencie wprowadzania mundurów, bluza kosztowała 39 zł teraz 65 zł, prosta kalkulacja i wychodzi że cena wzrosła o prawie 50% w ciągu 3 lat.
Jakoś wykonania i materiału też pozostawia wiele do życzenia.
W tej chwili mundur pełni rolę wyłącznie reprezentacyjna, bo kogo z nas jest stać puść do lasu, ubrudzić go czym się da a potem kupić nowy, bardzo nie wielu....
A co maja powiedzieć rodzice których dzieci należą do ZHP a nie maja pieniędzy na cały komplet który kosztuje ok 150 zł.
A wystarczyło by się trochę bardziej postarać i starać się stworzyć składnice dla wszystkich harcerzy a nie składnice tylko dla bogatych harcerzy.

W głębi siebie widzę jak dzieci na obozie biegają w mundurach nie bojąc się go zniszczyć czy ubrudzić.
Łukasz Prochwicz l.prochwicz@gmail.com
Tel- 602 632 216
http://www.watra.vel.pl

Zawsze jestem raczej sam.
Tadeusz Zawadzki"ZOŚKA"

michał288
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michał288 » 04 sie 2008, 15:55

Ech, Łukaszu ;) młody waćpan jeszcze...

1. Nie jedną składnicę, a sieć "składnic z misją"
2. Trzeba zmienić mentalność naszego społeczeństwa

Ot, taka "przypowieść życiowa"

- od około dwóch lat informuję 4Ż skąd mogą brać ( z braku "oficjalnych") bojówki typu M65 i BDU Helikona - relatywnie tanio i w ciągłej ofercie pełna rozmiarówka + kilka drobiazgów z turystyczno/ przygodowego asortymentu
- efekt: 4Ż się rozwija :) : o modele kartonowe, o ciuchy i sprzęt nie dla
"przeciętnego harcerza"

- w zeszłym tygodniu robiłem zakupy dla dzieciaków na obóz (menażki, spodnie itp.)
zeszło na mundury...
"- dlaczego szukasz letniej BW ? (sklep)
- bo zwykła za ciepła na lato :), a nasze mundury to parniki... (Ja)
- a jakie i z czego (S)
- bawełna z czymś sztucznym - 65 pln. i niedobrana rozmiarówka (J)
- o K......a , robiłem wycenę lekkiej bawełny dla ZHR-ów... 30 pln. z dostawą do ich magazynu, bo ja nie mam miejsca i możliwości dystrybucji... (S)
- Podawałem namiary na Ciebie - ale niestety.... (J)
- Wiem , nasze małe Polskie bagno... (S)
- jak otworzysz sklep, to zrób dział "harcerski" i koszule podobne do naszych - będę u ciebie brał ( nie żebym chciał, ale 50% mniej piechotą nie chodzi :( ) (J)
- Ale to z większą bandą bo muszę zamówić 1000 szt. (S)....

UWAGA !!!
1. Prywatnie lubię i szanuję G00rka i szefa 4Ż
2. Szanuję i doceniam ich działania na wszelkich polach....
3. Nie wyznaję zasady łamania regulaminu " z założenia - bo tak mi się podonba"

Pozdrawiam przedobozowo :)

molesta
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: molesta » 04 sie 2008, 16:42

może nie tyle co młody a wciąż żyjący czasem ideałami - ale to już rzadkie przebłyski, rzeczywistość jest jednak zbyt okrutna.
Łukasz Prochwicz l.prochwicz@gmail.com
Tel- 602 632 216
http://www.watra.vel.pl

Zawsze jestem raczej sam.
Tadeusz Zawadzki"ZOŚKA"

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 04 sie 2008, 17:10

A co ma g00 wspólnego z 4Ż??
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 04 sie 2008, 17:12

Magheru pisze:Jestem już zmęczona tłumaczeniem rzeczy, których po prostu nikt nie chce zrozumieć. I pozostaje mi gorąco zachęcać do podjęcia produkcji rolnej, skoro jest ona tak intratna.

W tym temacie nie mam juz zamiaru się wypowiadać. Dziękuję.
Proponuję jej zaniechać skoro wciąż się nie opłaca. Jak ja miałem za mało pieniędzy to zmieniłem pracę.
Kowlak
------------------------

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 04 sie 2008, 18:07

kowlak pisze:A co ma g00 wspólnego z 4Ż??
Bo to jest tak że jak dziecko dorośnie, dawno już zapomni jak tatuś wygląda i stoczy się na dno moralnego rynsztoka to i tak rodzice po głowie do końca życia dziecka będą dostawać...

Przepraszam za OT. MSPANC
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 04 sie 2008, 20:30

Bo g00, który w wielu sprawach ma rację, w tej kurczowo broni nawet tych elementów koncepcji, które w sposób oczywisty wymagają innego podejścia (o czym już pisaliśmy). Ale jak już pisałem, kwestią czasu jest, kiedy cała słuszna i potrzebna reforma wyłoży się na ekonomii.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 05 sie 2008, 11:18

1. Gdyby nie było reformy mundurowej, to najprawdopodobniej "musztardowe" mundury od 2005 także by podrożały - były przecież produkowane przez prywatne firmy kierujące się realiami rynkowymi. Dziś na pewno by nie kosztowały 35 zł, tylko więcej (jeżeli można je kupić dziś za 35, to dlatego że wyprzedaje się towar niechodliwy).

2. Z drugiej strony przy reformie mundurowej była sformułowana obietnica, a nawet trzy: -- że nowe mundury nie będą znacząco droższe od starszych
- że ZHP poszuka rozwiązań na obniżenie ich kosztów zakupu
- że będą wyraźnie lepszej jakości
1 i 2 nie zostały zrealizowane, a 3 tak ale nie w 100% (pecha mieli zwłaszcza ci co kupili pierwsze serie - mechacą się).

3. Rzeczywiście 4Ż powinny być firmą której misją jest dostarczanie członkom ZHP umundurowania i innego wyposażenia w dobrej jakości za cenę możliwą do przyjęcia. Nie do końca tak jest - zamiast tego handlują modelami do sklejania (jak za komuny - co jest o tyle chyba nietrafioną strategią, że dziś są wyspecjalizowane sklepy modelarskie których w czasach PRL nie było) Ale pretensje o to należy mieć nie do g00rka i zapewne nawet nie do kierownictwa 4Ż, tylko do władz ZHP - poprzedniej i obecnej GK która tak a nie inaczej wyznacza zadania składnicy.

Do funkcjonowania 4Ż można mieć wiele zastrrzeżeń, zwłaszcza to, że towaru który powinien być, realnie nie ma - ja osobiście przez pewien czas miałem wyrzuty sumienia że prezkonałem drużynę do zmiany nakryć głowy na kapelusze, których tymczasem nie było przez ponad rok można kupić w normalnych rozmiarach.

4.
rumianek pisze:Ahhh długo mnie nie było :)
Ale sobie teraz pokomentuję :P
g00rek pisze:Po pierwsze nie wiem skąd się wzięło 200 zł. Obowiązkowa jest tylko koszula, nakrycie głowy, pas. Ile to wychodzi?
Zuchy...
koszula 65
spódnica 39
pas parciany 15
czapka 18
chusta 5
suwak 3
plakietka WAGGS/WOSM 2,50
-----------------
147,50
W przypadku zuchów można zrezygnować ze spódnic, można też zrezygnowac z czapek - regulamin mundurowy dopuszcza by zuchy nie miały jendolitych nakryć głowy (gromada zuchowa w moim szczepie nie ma). Chusty można zrobić samemu z materiału z metra. Spokojnie oszczędzasz conajmniej 60 zł.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2008, 11:19 przez Lucumon, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 27 sie 2008, 11:49

kowlak pisze:
rumianek pisze:Pensje wzrosły... Uhahahahaha Zwłaszcza rolników (bo w wiejskiej szkole gromadę prowadzę) i naszych łódzkich włókienników (zakłady są zamykane bo chińszczyzna panuje)
Rolnikom to akurat dochody wzrosły bardzo zauważalnie :) ale im zawsze i tak nic nie będzie się opłacało.
A gdzie w Łodzi są włókniarki? To naprawdę ciekawe. Tyle lat tu mieszkami i już dawno nie widziałem żadnej.
WŁÓKNIARKI?! Jakie włókniarki?
Moja mama pracuje w zakładzie produkującym przędzę - i jest włókiennikiem a nie włókniarką. W tym momencie zakład stoi a ludzie są na postojowym. Podać Ci adres?!
A jeśli jesteś taki bogaty to zasponsoruj proszę mundury moim dzieciom z bogatych rolniczych rodzin.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 11:51 przez rumianek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 27 sie 2008, 11:55

W przypadku zuchów można zrezygnować ze spódnic, można też zrezygnowac z czapek - regulamin mundurowy dopuszcza by zuchy nie miały jendolitych nakryć głowy (gromada zuchowa w moim szczepie nie ma). Chusty można zrobić samemu z materiału z metra. Spokojnie oszczędzasz conajmniej 60 zł.
Zrezygnuję ze spódnic - ok, ale co w majtkach mają biegać? Trzeba jednolity dół wykombinować. To obniżyłoby koszty ale na pewno nie aż o 60zł a boję się że wyglądałyby jak sieroty :/
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 11:55 przez rumianek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 27 sie 2008, 13:38

Nie Ewo nie jestem tak bogaty. Niestety. Zresztą nawet jakbym był to nigdy nie zareagowałbym pozytywnie na taką prośbę.
Nie jestem pewien czy forum jest odpowiednim na to miejscem ale proszę napisz w wolnej chwili jakie to dochody mają Ci biedni ludzie ze wsi. I napisz co robią jeśli dochody są niezadowalające. Bo wiesz jak np. mnie brakuje pieniędzy to staram się więcej pracować, nauczyć czegoś nowego i na tym zarabiać pieniądze. Ale co ja tam wiem o życiu. Pewnie nic.
Kowlak
------------------------

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”