Czym się różnią REGULAMINOWE mundury - stary i nowy ?

forum Składnicy 4 Żywioły
Zablokowany
g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 09 mar 2008, 01:00

Ja bym bardzo, BARDZO prosił, żebyś napisała to jeszcze raz. Po polsku. Bo ja niestety w ogóle nie jestem w stanie tego zrozumieć. :]
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 09 mar 2008, 01:18

wiktoriaw1796 pisze:To może ja powiem jedno:
Na jakąś defiladę pojedzie w dżinsach? To też niezbyt jest fair.
Ja jestem za tym aby beret, pas liljka (bądź krzyż jeżeli ktoś zgubił) WAGGGS sznur itd. prucz koszuli którą samemu sie uszyje we właśnym zakresie, a materiał taki moze ile kosztowac taki kawałek 20 zł? To wyjdzie przynajmniej 40 zł mniej.
Chcesz na defilade pójść w mundurze za 20 zł? Uważasz, że to wypada? Jak sie będa prezentowały harcerski na defiladzie w różnych mundurach od różnych szwaczek?

To nie jest fair

:)

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 30 lip 2008, 09:15

Ahhh długo mnie nie było :)
Ale sobie teraz pokomentuję :P
g00rek pisze:Po pierwsze nie wiem skąd się wzięło 200 zł. Obowiązkowa jest tylko koszula, nakrycie głowy, pas. Ile to wychodzi?
Zuchy...

koszula 65
spódnica 39
pas parciany 15
czapka 18
chusta 5
suwak 3
plakietka WAGGS/WOSM 2,50
-----------------
147,50

Dla porównania żeński mundur zuchowy ZHR:

fartuch: 53 / 12.50 (wyprzedaż)
pas: 12,50
beret 14
chusta 5
suwak 3
plakietka ZHR 2
-----------------------
89.50 / 49 zł (jeśli skorzystamy z wyprzedaży)

czyli na samych podstawowych elementach można zaoszczędzić od ok. 50 do 100 zł.

Ja wiem, że fartuchy były niewygodne, sama kiedyś postulowałam by było inaczej... jednak 4 lata temu mogłam kupić całe ZUCHOWE umundurowanie za 50 zł, dziś muszę dopłacić stówę.

Harcerze kiedyś przepłacali za szmaty - tu się zgodzę... ale ceny miały wzrosnąć nieznacznie a wzrosły - w przypadku munduru zuchowego dwukrotnie.
g00rek pisze:Po drugie nie można zakładać umundurowania dla 100 tysięcznej organizacji na zasadzie produkcji garażowej.
A dlaczegóżby nie? Jeśli byłoby tanio i dobrze...

g00rek pisze:I po trzecie - Rumianek ja też znam ceny szwalni pod Łodzią. Tam zaczynaliśmy szukanie. Było w miare tanio. Pamietacie pierwsza obsuwę z mundurami? Nie chcielibyście ich oglądać. Masakra.
... ale możebyśmy kupili? ;)

A tak na serio... Szwalni pod Łodzią jest tyle że w rok wszystkich nie zwiedzisz... Jest wiele tanich i porządnych firm... Szkoda że nie poszukaliście lepiej

g00rek pisze:Mundur za niecałe 100 zł to nie jest żaden klub dla bogaczy - sorry. Ile by mundur nie kosztował znajdzie się ktoś, kto powie, że za drogo. RęCZę ZA TO!
Mhm ale jest pewna granica do której narzekamy i kupujemy a powyżej już pozostaje tylko narzekanie.

g00rek pisze:Dam przykład, którym chcę zamknąć dyskusję z mojej strony. Część z was pewnie organizowała obóz. Zawsze można uszczuplić program aby obóz był tańszy. Nie jest jednak tak, że obóz kosztuje 200 zł, choć pewnie by się dało doprowadzić do tego kosztem jakości i programu.

I niestety na obóz za 500, 700 czy 900 zł część osób nie pojedzie. Takie jest życie. ale gdybyśmy zrobili obóz na który pojadą wszyscy których stac, to pewnie dla części nie będzie atrakcyjny programowo. Bida z nędzą. Pojadą gdzie indziej.

Gdybyśmy zrobili obóz za 1500 zł - pewnie dla części byłoby świetnie. Wyobrażam sobie już ten program. Zdecydowanie duża część jednak nie mogłaby na niego pojechać.

Wybieramy złoty środek.
Mhm... tylko że w przypadku cen munduru zuchowego ten "złoty środek" mógłby być przesunięty w tańszą stronę.

Nie każdy pojedzie na obóz ale fajnie by było gdyby jednak każdy członek ZHP mundur miał.

g00rek pisze:Niestety czysty socjalizm, wyrównanie klas społecznych i wyrównanie szans wszystkim dzieciakom to utopia. Zawsze będzie ktoś kogo na coś nie stać, zawsze będzie ktoś kto móglby dac więcej. C'est la vie. Uparliśmy sie przy jednolitości mundurów, zatwierdzały to poszczególne władze. Niektórych na to nie stać. Niektórych też nie stac na składki. Choć śmieszne wydaje się to że za równowartość puszki coli można mieć az tak wiele...
No to się śmiej dalej. Są dzieci dla których puszka coli to rarytas. Choć pewnie dla co poniektórych mieszkańców Warszawy jest to nie do wyobrażenia że poza cenami obowiązującymi w Stolicy jest jeszcze inny, tańszy świat :P
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 30 lip 2008, 10:42

W mojej dzielnicy mieszkają dzieciaki dla których ceny o których piszesz są niebotyczne. I co? I nic.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 30 lip 2008, 12:41

g00rek pisze:I co? I nic.
Właśnie. Nic.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 30 lip 2008, 13:33

1. Czesiu dawaj zdjęcie.
2. Rumianek - ceny wzrosły ale pensje też wzrosły. Proszę Cię nie pisz, że dzieci nie stać na puszkę coli i jest to dla nich rarytas. Bo naprawdę wszystko ma swoje granice.
3. A ten mundur ZHR to jest taka szmatka jak nasze fartuchy?
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 30 lip 2008, 14:17

NIC, Piotrze, NIC.

Dalej zuchy będą chodzić bez mundurów.

Ale pewnie tak, wg Ciebie, ma być.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 30 lip 2008, 15:57

kowlak pisze:2. Rumianek - ceny wzrosły ale pensje też wzrosły. Proszę Cię nie pisz, że dzieci nie stać na puszkę coli i jest to dla nich rarytas. Bo naprawdę wszystko ma swoje granice.
Pensje wzrosły... Uhahahahaha Zwłaszcza rolników (bo w wiejskiej szkole gromadę prowadzę) i naszych łódzkich włókienników (zakłady są zamykane bo chińszczyzna panuje)

Jak mi następna mama powie, że nie ma pieniędzy na podręczniki a co dopiero na mundur to właśnie to jej powiem z wielkim zdziwieniem... "Przecież pensje wzrosły a poza tym mundur musi mieć jakość, a jakość kosztuje!"
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 30 lip 2008, 20:50

kowlak pisze:2. Rumianek - ceny wzrosły ale pensje też wzrosły.
Kłamstwo, oszustwo, statystyka.

Pensje wzrosły średnio. Nie wszystkim jednakowo. W niektórych środowiskach społecznych nie drgnęły prawie zupełnie, albo tyle co nic. Przykładowo w zeszłym roku SG dostała średnio po 300 złotych podwyżki. To znaczy, że komendant oddziału dostał 500 złotych, ja 300 złotych, a młody na granicy, co dopiero skończył kurs podstawowy - 50 (pięćdziesiąt!) złotych.

Poza tym, wzrosły też koszty utrzymania (prąd, gaz, pochodne benzyny, czyli także koszty transportu żywności). Sięgnij choćby do działu ekonomicznego "Rzeczpospolitej" i "WPROST". Mnie przy wyższej pensji i nie zmienionej strukturze wydatków do pierwszego zostaje coraz mniej.

Nie wiesz, czy dzieciaki Rumianka stać na puszkę coli, pomijając "drobiazg", że puszka coli, to 2,50, a mundur, to 145 zł, czyli 58 puszek coli. Zakładając, że dzieciak pije puszkę coli raz w tygodniu, to po roku może odłożyć sobie na mundur.

Kłamstwo, łgarstwo, statystyka.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 30 lip 2008, 21:11

Ech... nie wiem po co ożywiać ten wątek. Od czasu wprowadzenia nowych mundurów ceny ich poszły jeszcze w górę. Po szybkim liczeniu wyszło mi ,że za samą bluzę< bez reszty drobiazgów> wyjdzie mi 106 zł. Za tyle musi mi starczyć na życie przez pół miesiąca. Bez coli, pepsi, kina, pizzy...

Trochę deficytowa impreza :|
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 31 lip 2008, 14:19

rumianek pisze:Pensje wzrosły... Uhahahahaha Zwłaszcza rolników (bo w wiejskiej szkole gromadę prowadzę) i naszych łódzkich włókienników (zakłady są zamykane bo chińszczyzna panuje)
Rolnikom to akurat dochody wzrosły bardzo zauważalnie :) ale im zawsze i tak nic nie będzie się opłacało.
A gdzie w Łodzi są włókniarki? To naprawdę ciekawe. Tyle lat tu mieszkami i już dawno nie widziałem żadnej.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 31 lip 2008, 23:04

Rozumiem, że Druh jest rolnikiem? I to tak z własnej autopsji? Tylko ciekawe dlaczego skoro jest tak dobrze, ludzie zamiast rzucić się do wywalania gnoju woleli jechać za granicę... ale być może to kolejne kuriozum ekonomiczne naszego narodu :|

Reszta bez komentarza.
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
Kontakt:

Post autor: hubcio » 01 sie 2008, 08:15

Moja rodzina wywodząc swoje korzenie ze wsi od 2 pokoleń nie prowadzi upraw rolniczych a mieszka na wsi.

O ile tym rolnikom, którzy posiadają 10ha albo i więcej ziemi i prowadzą uprawy dotowane ich dochody wzrosły, o tyle jest spory odsetek ludności, który mieszka na wsi i nie odnotowuje z samego tylko faktu zamieszkania na wsi wzrostu dochodów.

Aczkolwiek - głód na wsi nie panuje.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2008, 08:16 przez hubcio, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 01 sie 2008, 15:21

Głodu na wsi nie będzie. W końcu jest to siedlisko producentów żywności.

O ile są dopłaty do upraw< nie wszystkich>, o tyle ceny produktów rolnych <nawet tych kontraktowanych przez przedsiębiorstwa przetwórcze> spadły.

Ponadto nie wiem skąd się bierze przekonanie, iż koszty uzyskania dochodu przez rolnika nie istnieją.

Jestem już zmęczona tłumaczeniem rzeczy, których po prostu nikt nie chce zrozumieć. I pozostaje mi gorąco zachęcać do podjęcia produkcji rolnej, skoro jest ona tak intratna.

W tym temacie nie mam juz zamiaru się wypowiadać. Dziękuję.

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 02 sie 2008, 08:09

kowlak pisze:.
2. Rumianek - ceny wzrosły ale pensje też wzrosły.
Nie wzrosły w sferze budżetowej - nauczycielom, pielęgniarkom, pracownikom bibliotek i archiwów itd. U policjantów i wojskowych też nie wygląda najlepiej. Poza tym ceny żywności idą w górę znacznie szybciej niż płace.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”