Magiczne LOGO

forum Składnicy 4 Żywioły
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 16 mar 2006, 10:51

alek pisze:-są nowe mundury dla zielonych, są o niebo ( i to niejedno) lepsze od dotychczasowych tylko to logo jakoś mnie nieszczególnie "nastraja" ale o gustach sie nie...
Na jakiej podstawie twiedzisz że obecne regulaminowe mundury będą lepsze "...o niebo (i to niejedno) od dotychczasowych ..." REGULAMINOWYCH mundurów ?
http://dziewietnastak.republika.pl/f810918m.jpg
To link do zdjęcia regulaminowego munduru ZHP (podkreślam - ZHP) funkcjonującego od końca lat trzydziestych aż do obecnej zmiany. (zdjęcie jest z 1981 roku - z premedytacją)
Na czym ma polegać przewaga obecnego, pod względem regulaminowym ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 16 mar 2006, 11:03

Na termin wprowadzenia regulaminu można też spojrzeć z innej strony. Taka kolejność jaka jest pozwala na szybsze wdrożenie nowego wzoru. I to zarówno poatrząc na całą organizacje jak i na pojedyńczych harcerzy. A czas jest ważny bo nowy mundur i tak jest trochę do tyłu, tzn. uważam, że zmiany mogły pójść dalej.
alek pisze:wydawałoby się sensownym najpierw ustalić jak on ma wyglądac potem je uszyć a dopiero potem kazać je nosić (bo regulamin na tym polega że obowiązuje)
Do września 2008 można spokojnie nosić stary, więc nie można powiedzieć, że każą chodzić w nowym.

A z logiem to cały problem jest w tym, że została użyta nazwa 'logo zhp'. Gdyby o nim nie pisać w regulaminie, a po prostu umieścić na oficjalnym wzorze zhp, było by ok. Bo przecież GK mogłaby tam umieścić dowolny znaczek i nikt nie mógłby się do tego doczepić.
ma to być nasz znak rozpoznawalny (a nie jest nawet dla nas samych) i ktoś to daje na mundur
To nie jest takie pewne, że jest nierozpoznawalne. Natomiast wydaje mi się, że rozpoznawalność rośnie. Dzięki dzałaniom WPI(ZI) i 4żywiołów, a przez umieszczenie logo na mundurze będzie się to działo jeszcze szybciej. Krzyż harcerski na początku też nie kojarzył się z harcerstwem.
Tomasz Rojek

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 17 mar 2006, 08:29

Po pierwsze dlaczego twięrdzę że nowy mundur jest lepszy od dotychczasowego hmmmm

pomyślmy mam taki nowy przed sobą (albo raczej właśnie na sobie) a przede mną leży "musztarda" i zastanówmy się co młody harcerz wolałby założyć?

pozwolę sobie pozostawić bez odpowiedzi :)

co do zdjęcia mundury z lat 30-tych to ok ale pisząc dotychczasowe nie miałem na myśli wszystkiego co skauci nosili przez ostatnie 100 lat - bez przesady

jeśli ktoś twierdzi że nowy mundur nie jest lepszy od dotychczasowego to jego sprawa ale myślę że woląc nowy mundur od "musztardki" nie będę odbiegał od zdania wielu harcerzy i instruktorów

po drugie okres przejściowy okresem przejściowym ale po co wprowadzać przepis który nie ma prawa być zrealizowany - ja wiem że to typowo polskie ale sami utrudniamy sobie życie

to co RD może umieścić na mundurze to jest ich wyłączną decyzją - ok ale my się nadal nie rozumiemy

czy logo jest naszym logo bo jest na mundurze, dla tego że wszyscy tak twierdzą czy dlatego że uprawniony organ Związku podjął taka prawomocną decyzję np. w formie uchwały - czy to pytanie jeest na prawdę takie trudne - to nie ma związku zmundurem

co do rozpoznawalności to sie nie zgodzę - cywile go nie znają i to bez względu na poczynania żwyiołów
Per Concordia Ad Victoria

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 17 mar 2006, 08:54

alek pisze:Po pierwsze dlaczego twięrdzę że nowy mundur jest lepszy od dotychczasowego hmmmm

pomyślmy mam taki nowy przed sobą (albo raczej właśnie na sobie) a przede mną leży "musztarda" i zastanówmy się co młody harcerz wolałby założyć?

pozwolę sobie pozostawić bez odpowiedzi :)

co do zdjęcia mundury z lat 30-tych to ok ale pisząc dotychczasowe nie miałem na myśli wszystkiego co skauci nosili przez ostatnie 100 lat - bez przesady

jeśli ktoś twierdzi że nowy mundur nie jest lepszy od dotychczasowego to jego sprawa ale myślę że woląc nowy mundur od "musztardki" nie będę odbiegał od zdania wielu harcerzy i instruktorów
Przeczytaj jeszcze raz, uważnie, ze zrozumieniem, to co napisałem:
19kldh pisze:Na jakiej podstawie twiedzisz że obecne regulaminowe mundury będą lepsze "...o niebo (i to niejedno) od dotychczasowych ..." REGULAMINOWYCH mundurów ?
To link do zdjęcia regulaminowego munduru ZHP (podkreślam - ZHP) funkcjonującego od końca lat trzydziestych aż do obecnej zmiany. (zdjęcie jest z 1981 roku - z premedytacją)
a potem postaraj się odpowiedzieć rzeczowo.
Dla "ułatwienia" - dlaczego odnosisz się do "musztardy" a nie do REGULAMINOWEGO munduru ZHP.
Dla "ułatwienia2" - mundury ze zdjęcia noszone są także teraz.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2006, 09:10 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 17 mar 2006, 11:05

alek pisze:czy logo jest naszym logo bo jest na mundurze, dla tego że wszyscy tak twierdzą czy dlatego że uprawniony organ Związku podjął taka prawomocną decyzję np. w formie uchwały - czy to pytanie jeest na prawdę takie trudne - to nie ma związku zmundurem
Czesiu, mógłbyś, proszę, odpowiedzieć?
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 17 mar 2006, 13:21

kiubik pisze:
alek pisze:czy logo jest naszym logo bo jest na mundurze, dla tego że wszyscy tak twierdzą czy dlatego że uprawniony organ Związku podjął taka prawomocną decyzję np. w formie uchwały - czy to pytanie jeest na prawdę takie trudne - to nie ma związku zmundurem
Czesiu, mógłbyś, proszę, odpowiedzieć?
Z tym jest pewien problem bo stosowny dokument dot. logo ZHP nie został opublikowany. Z tego co się nieoficjalnie dowiadywałem to w lipcu 2000 (chyba ?) była taka decyzja Naczelnika. Ale nie mam tego dokumentu. Podobno jest przygotowany projekt uchwały GK ZHP tego, m.in., dotyczący, ale ....
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 17 mar 2006, 15:46

po pierwsze w porównaniu miałem na myśli to że dotychczas większość członków Zwiąku chodziła w odzieży nie będącej najlepszym świadectwem naszych poczynań a nowy strój stworzony dzięki uporowi Zespołu MUndurowego z przyjemnością się nosi

niezależnie od tego co obowiązywało bo w ZHP różnie z tym obowiązywaniem

co do logo to smai drodzy druhowie widzicie - nawet nie wiecie kto kiedy i jak uchwalił logo - to ską wiecie że akurat tak ono wygląda- bo tak było stosowane - no z całym szacunkiem ale to jest prawo zwyczaejowe a takowe zawsze ma pewną słabość w stosunku do stanowionego

szczególnie jeśli chodzi o takie przypadki - zatem nie dziwcie się że nie jestem ogromnym zwolennikiem posiadania logo na mundurze, w ogóle jego stosowania itp itd

ale cieszę się że wreszcie zaczęliśmy mówić o tym samym

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 17 mar 2006, 15:48

aha i jeszcze jedno do Druha Czesława jeśli posiada Druh bogatsze zasoby fotografi lub grafik z zakresu umundurowania harcerskiego (niekoniecznie polskiego) z okresu lat 20, 30 to prosiłbym o podanie jakiegoś linku lub innej możliwości wymiany takowych

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 17 mar 2006, 20:01

19kldh pisze:Na jakiej podstawie twiedzisz że obecne regulaminowe mundury będą lepsze "...o niebo (i to niejedno) od dotychczasowych ..." REGULAMINOWYCH mundurów ?
a potem postaraj się odpowiedzieć rzeczowo.
Dla "ułatwienia" - dlaczego odnosisz się do "musztardy" a nie do REGULAMINOWEGO munduru ZHP.
Dla "ułatwienia2" - mundury ze zdjęcia noszone są także teraz.
Z całym szacunkiem, dh. Czesławie: uważam, że Twój styl dyskusji nie wnosi nic konstruktywnego i w żaden sposób nie przyczynia się ani do oświecenia użytkowników Forum w sprawie historii munduru harcerskiego, ani nie przyczynia się do posunięcia naprzód dyskusji w kwestii stanu umundurowania ZHP.

Posługujesz się metodą zagadek, sugestii że wiesz więcej niż ujawniasz w danej chwili, wciągania dyskutantów w scholastyczne dyskusje.

Zadając pytania na które sam znasz w Twoim przekonaniu słuszne odpowiedzi, usiłujesz przekonać uzytkowników forum, że "musztarda" i regulaminowy mundur ZHP to są jakieś dwie zupełnie różne rzeczy - w Twoich wypowiedziach zawiera się sugestia że
"musztarda" nie jest "regulaminowa".
Piszesz np. "regulaminowego munduru ZHP (podkreślam - ZHP) funkcjonującego od końca lat trzydziestych aż do obecnej zmiany". W tym zdaniu zawarte są dwie informacje nie w pełni prawdziwe: 1) sugestia że regulamin się nie zmieniał od 1939 roku, z czym można by się zgodzić tylko pod warunkiem uznania wszystkich dokumentów ZHP po 1945 czy 1956 za nielegalne; w tym ujęciu "nieregulaminowa" jest nie tylko musztarda ale także stare mundury CSH (te bielejące) i wszystkie inne z epoki PRL i III RP z wyjątkiem Waszych Krakowskich . Nie znam dokładnie wszytskich regulaminów mundurowych wydanych po 1945 i po 1956. Znam jednak regulamin z 1998 roku i nie bardzo rozumiem jak w jego świetle można twierdzić że musztarda jest nieregulaminowa. Musztarda jest zła, ale NIESTETY JEST REGULAMINOWA.
2) twierdzenie że ów mundur "funkcjonuje" - brakuje tu jednego elementu: SKALA ILOŚCIOWA ZJAWISKA! Kraków, cały Kraków, tylko Kraków, część Krakowa? Nie wiem. Na pewno jednak nie funkcjonuje w całej Polsce.

W ogólnej świadomości i w świetle przepisów ZHP mundurem regulaminowym ZHP jest / była do niedawna musztarda, i to jest rzeczywistość do której należy się odnosić.

Proszę Cię, napisz wprost: "Musztarda i mundury CSH były/są nieregulaminowe. regulaminowe są tylko nasze mundury wykonane w Krakowie, ponadto są one jakościowo lepsze od musztardy, mundurów CSH, nowych mundurów, etc. etc. ", podeprzyj ten pogląd argumentami, wtedy będzie jakaś płaszczyzna do dyskusji. Przedstaw starania środowiska krakowskiego o zachowanie historycznych tradycji w umundurowaniu, napisz więcej o tym mundurze ze zdjęcia, opisz jak sobie radziliście z pozyskiwaniem tych mundurów itd.. Będzie to o wiele pożyteczniejsze, choćby pod kątem edukacyjnym.
Pozdrawiam
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 17 mar 2006, 21:50

Czy zauważyłeś że ja tylko zadałem pytanie. I że nie dostałem na nie rzeczowej odpowiedzi.
Czy możesz się skupić na treści a nie na hipotetycznych podtekstach ?

A może Ty napiszesz dlaczego
obecne regulaminowe mundury będą lepsze "...o niebo (i to niejedno) od dotychczasowych ..." REGULAMINOWYCH mundurów ?
Ale pewnie nie napiszesz skoro uważasz że
W ogólnej świadomości i w świetle przepisów ZHP mundurem regulaminowym ZHP jest / była do niedawna musztarda, i to jest rzeczywistość do której należy się odnosić.
Tylko że moja świadomość jest inna, podobnie jak "światło przepisów", ale to pewnie bez znaczenia.
A na "edukację historyczną" chwilowo nie mam nastroju. Choć może, kiedyś .....
Teraz bardziej interesują mnie bieżące kwestie.
Choćby takie czy uda mi się namówić pewną niedużą firmę by "zabawiła się" w szycie tradycyjnych mundurów ZHP, z materiałów jakościowo podobnych (lub niewiele gorszych) do "4Ż", a w wyraźnie lepszej cenie.
Albo takie jak to czy znajdę jakieś środowiska zainteresowane noszeniem tradycyjnych mundurów ZHP, bo sam nie mam zamiaru "zbawiać świata".
Ostatnio zmieniony 17 mar 2006, 22:33 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 17 mar 2006, 23:15

19kldh pisze:Czy zauważyłeś że ja tylko zadałem pytanie. I że nie dostałem na nie rzeczowej odpowiedzi.
Czy możesz się skupić na treści a nie na hipotetycznych podtekstach ?
Piszę właśnie o treści. Zadałeś pytanie połączone z wyraźną sugestią że "musztarda" nie jest regulaminowym mundurem ZHP. Pogląd ten jest, jakkolwiek interesujący, jest jednak zaskakujący. Przedmówca Alek napisał:
"są nowe mundury dla zielonych, są o niebo ( i to niejedno) lepsze od dotychczasowych"
Można z dużym prawdopodobienstwem oceniać, że mial na myśli to co do tej pory nosiła większość harcerzy, a nie Twoje krakowskie mundury nawiązujące do lat 30-tych.
Ty wykorzystałeś natomiast jego twierdzenie, żeby wprowadzić nie mający żadnego związku wątek Twoich mundurów. Zbijasz dyskutantów z tropu wprowadzając kwestię czy musztarda jest regulaminowa czy nie. Moim zdaniem jest to już dyskusja akademicka. Domagasz się też żeby odniesiono się do czegoś o czym raczej większość dyskutantów nie ma pojęcia - nikt nie może odpowiedzieć na pytanie czy nowe mundury będą lepsze od Twoich z 1981, bo te ostatnie są znane tylko z maleńkiego czarno-białego zdjęcia.

19kldh pisze:A może Ty napiszesz dlaczego
obecne regulaminowe mundury będą lepsze "...o niebo (i to niejedno) od dotychczasowych ..." REGULAMINOWYCH mundurów ?
Nie, nie napiszę. Dlatego że o jakości nowych mundurów będę się mógł wypowiedzieć dopiero jak taki mundur zobaczę w realu, ubiorę na siebie i zacznę go nosić. Na podstawie zdjęć które widziałem w internecie, nowe bardziej mi się podobają od musztard, ale to tylko ocena estetyczna i nie bezpośrednia. Z mundurem z 1981 który pokazujesz na zdjęciu tym bardziej nie będę nic porównywał, ani nowych mundurów, ani starych musztard. Na maleńkim czarno-białym zdjęciu nie widać ani koloru, ani jakości materiału itd.
19kldh pisze:Ale pewnie nie napiszesz skoro uważasz że
Tylko że moja świadomość jest inna, podobnie jak "światło przepisów", ale to pewnie bez znaczenia.
Nie twierdzę że bez znaczenia, natomiast nie zaprzeczysz chyba że tak wygląda sytuacja w ZHP AD 2005. Cytat z regulaminu z 1998.
"Bluza mundurowa w kolorze szarym/khaki, z naramiennikami szerokości 4,5 cm, wpuszczana w spódnicę lub w spodnie. Z tyłu na wysokości barku karczek. Z przodu na całej długości zapinana na guziki metalowe w kolorze srebrnym z gładkim obrzeżem i lilijką w środku. Kołnierz à la Słowacki spinany guzikami. Na wysokości klatki piersiowej dwie nakładane kieszenie z kontrafałdą na zewnątrz, z patkami zapinanymi na guziki. Wymiary kieszeni wynoszą 13x15 cm. Rękawy koszulowe długie, ujęte w mankiety zapinane na guziki. Rozcięcie w rękawie tak długie, aby można było zawijać go powyżej łokcia."

Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz że musztarda nie jest regulaminowa.
Jednak nawet jeżeli się zgodzić z Tobą że musztardy były nieregulaminowe, a mundury Twojej drużyny regulaminowe (jedno drugiego nie wyklucza zresztą), to faktem jest że ogromna większość harcerzy i harcerek ZHP nosi właśnie musztardy, i to nie dlatego że nie szanują tradycji lub regulaminów, tylko dlatego że te mundury są powszechnie dostępne i powszechnie postrzegane jako mundury ZHP. Tak "stety" lub niestety jest. Nie mam najmniejszego zamiaru bronić musztardy, która mi się nie podoba.

To tyle, naprawdę nie mam zamiaru prowadzić tu dyskusji o erystyce i podtekstach, dokonywać analitycznych rozbiorów poszczególnych zdań itd. Również zależy mi przede wszystkim na tym żeby moja drużyna była jak najlepiej umundurowana i żeby skończył się wreszcie czas tymczasowości oraz oczekiwania.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 mar 2006, 23:20 przez Lucumon, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 mar 2006, 09:42

Cały problem naszej dyskusji polega na tym że koncentrujesz się nie na tym co napisałem, a na tym co Tobie się wydaje że myślałem pisząc. Tylko po co to robisz ?

Czy nie prościej jest odpowiedzieć na to co jest NAPISANE ?
Choćby tak, jak to sam, chyba niechcący, zrobiłeś:
Lucumon pisze:
19kldh pisze:A może Ty napiszesz dlaczego
Nie, nie napiszę. Dlatego że o jakości nowych mundurów będę się mógł wypowiedzieć dopiero jak taki mundur zobaczę w realu, ubiorę na siebie i zacznę go nosić. Na podstawie zdjęć które widziałem w internecie, nowe bardziej mi się podobają od musztard, ale to tylko ocena estetyczna i nie bezpośrednia.
I o to chodziło. Z dwóch powodów.
Pierwszy, że o jakości nowych będzie można konkretnie mówić praktycznie dopiero po wakacjach.
Drugi że nieszczęsna "musztarda" firmowana przez agendę GK ZHP to tylko kiepski jakościowo "wariant" REGULAMINOWEGO munduru ZHP. Owszem, dominujący, ale nie jedyny.
To niewyraźne zdjęcie zamieściłem m.in. dlatego że tak "niewyraźny" był dotychczasowy regulamin.

A skoro muszę stosować "łopatologię" to odpowiedz na takie pytanie:
Czym się będą różnić,
poprzedni REGULAMINOWY mundur ZHP i obecny REGULAMINOWY mundur ZHP,
jeśli będą wykonane z tego samego materiału ?

A tak na marginesie, to z "deformą mundurową" stało sie tak samo co z "deformą metodyczną". Zamiast ustalić przyczyny problemów i postarać się je usunąć, skoncentrowano sie na skutkach. Dlaczego tak zrobiono w obu przypadkach, to już kwestia na inne wątki.

P.S.
Mam też propozycję aby przenieść nasze wypowiedzi, od #24 do odrębnego wątku.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2006, 11:10 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 18 maja 2006, 10:53

NIE MA TRADYCYJNYCH MUNDURÓW ZHP. Nie ma jednego słusznego wzoru. Czesiu wzór twojej młodości mało nas obchodzi ok? Bo ta demagogia zaczyna być śmieszna. Dla mnie tradycyjny jest biały CSH. Dla mojego dziadka pewnie inny. Dla mojego ojca jeszcze inny.

Nie było jednoego, jedynego munduru.

Co do materiału - prosze o rozwiązanie na poziomie harcmistrza. Tzn jak wprowdzić dobre, tańsze mundury dla CAŁEJ organizacji uwzględniając w tym koszty dystrybucji, magazynowania, produkcji itp. Nie obchiodzi mnie ZUPEŁNIE rozwiązanie dla twojego szczepu, czy szycia w garażu.

Co do LOGO - druhu Macieju, logo ZHP istnieje i sprzeczanie się z tym to bicie piany. Zaakceptuj je, lub odejdź do innej bratniej organizacji :]

Denerwuje mnie takie podejście. I odpowiem logo jest właśnie po to, aby się z nim identyfikować, hough.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 maja 2006, 12:44

g00rek pisze:NIE MA TRADYCYJNYCH MUNDURÓW ZHP. Nie ma jednego słusznego wzoru. Czesiu wzór twojej młodości mało nas obchodzi ok? Bo ta demagogia zaczyna być śmieszna. Dla mnie tradycyjny jest biały CSH. Dla mojego dziadka pewnie inny. Dla mojego ojca jeszcze inny.

Nie było jednoego, jedynego munduru.
Nie jest to prawda, wzór męski i żeński pojawił się w Roczniku Sedlaczka w 1928 r. i trwał/trwa aż do dziś. Warianty to wersja ZHR (wersja ZHP-1918 to kopia munduru tradycyjnego), oraz wersja CSH po 1956 r.
Mundur tradycyjny był w REALNYM użyciu jeszcze na początku lat 70-tych potem dominował CSH z tym że w latach 70 tych ponownie "odżył" w srodowiskach mających "dojścia" do mundurów szytych przez CSH dla ZHP pgk. Oczywiscie były też mundury szyte na miarę przez poszczególne środowiska czy tez instruktorów.
Ponowny "nawrót" nastąpił wraz z KIHAM-em, a nastepnie w 1989 roku.

Tak więc piszesz nieprawdę, mam nadzieję że nieświadomie.
g00rek pisze:Co do materiału - prosze o rozwiązanie na poziomie harcmistrza. Tzn jak wprowdzić dobre, tańsze mundury dla CAŁEJ organizacji uwzględniając w tym koszty dystrybucji, magazynowania, produkcji itp. Nie obchiodzi mnie ZUPEŁNIE rozwiązanie dla twojego szczepu, czy szycia w garażu.
Chcesz żebym Ci w paru zdaniach"załatwił" to z czym wy sobie nie mozecie poradzić ? ;) Nie mam jeszcze wszystkich danych ale pewną koncepcję juz mam. Jeśli ( żeby nie tracić czasu na "partyzantkę" ) prześlesz mi OBECNE kalkulacje kosztowe (te które przedstawiają 4Ż > władzom ZHP) np. jako szef Zespołu Mudndurowgo GK ZHP > członkowi władz naczelnych ZHP ;) , to postaram Ci się niezwłocznie przysłać moją koncepcję. To jak ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”