Kiedy mundury?

forum Składnicy 4 Żywioły
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 kwie 2006, 13:01

Lucumon pisze:Kiedy wreszcie doczekamy się normalności, tj. sytuacji że wchodzi się do każdego sklepu z artykułami harcerskimi w dowolnym mieście, i dostępny jest pełen wybór koszul męskich i żeńskich, na wysokich i na niskich, na chudych i na tęgich itd.???
Gdy nie będzie "monopolu" 4Ż na ich produkcję.
Zresztą, podejrzewam, znając realia rynkowe, że wkrótce pojawią się legalne kopie mundurów 4Ż. Kopie bo być może z troche gorszego materiału. Legalne bo bez loga i flagi, które później będą na/przyszywane przez samych harcerzy. I pewnie trochę tańsze.
I wówczas coniektórzy znowu powiedzą że "...chcieliśmy by było wspaniale, a wyszło jak zwykle.." ;)
No chyba że w regulaminie znajdzie się zapis o obowiązku kupna mundurów 4Ż.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 11 kwie 2006, 13:51

Okej. Jak dla mnie nie ma problemu w tym, żeby zamówić sobie mundur w żywiołach. Będą nowe dzieci w drużynie, będą kupować nowe mundury, zbierze się zamówienie, wyśle dużą ilością, koszt przesyłki się rozłoży....

Ale żeby mundury były w składnicach w Polsce, muszą najpierw być w Żywiołach. Właśnie jestem na etapie nerwowego poszukiwania munduru do pożyczenia. Jest to problem, bo wszystkie kontakty wykorzystałam skupując mundury dla dzieciaków w drużynie. A mój mudnur się poprostu drze. Drużynowa bez munduru?

I wraca temat wątku: Kiedy mundury? W notce o mundurach na jednej z podstron napisano, że koszule szare pojawią się dwa tygodnie po zielonych. I że możliwe są opóźnienia. Bosko. Super. Jestem cierpliwa. Ale tymczasem zabrakło zielonych a szarych nikt jak dotąd nie widział. A tekst pojawił się w początkach lutego.
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 11 kwie 2006, 18:07

Wszelkie informacje są na naszym forum http://4zywioly.pl/forum porozglądajcie się tam:) nie ma może wszystkich terminów ale jest spora dawka informacji:)
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 25 kwie 2006, 11:02

Tyle tylko że ta "spora dawka informacji" jakoś dziwnie kojarzy się z radosnymi latami PRL.
"W tym roku NA PEWNO nie zabraknie sznurka do snopowiązałek"
"Tak to prawda że w sklepach papierniczych nie ma zeszytów, ale za to można je kupić za talony na makulaturę na specjalnych kiermaszach z okazji Dnia Książki i Prasy"
"W tym roku doczekamy się cytrusów na święta! Statek z bratniej socjalistycznej Kuby już płynie do Gdyni z ładunkiem pomarańczy i cytryn. Może dopłynie na Boże Narodzenie, a może na Wielkanoc".

;-)
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 18 maja 2006, 10:42

19kldh pisze:
Lucumon pisze:Kiedy wreszcie doczekamy się normalności, tj. sytuacji że wchodzi się do każdego sklepu z artykułami harcerskimi w dowolnym mieście, i dostępny jest pełen wybór koszul męskich i żeńskich, na wysokich i na niskich, na chudych i na tęgich itd.???
Zresztą, podejrzewam, znając realia rynkowe, że wkrótce pojawią się legalne kopie mundurów 4Ż. Kopie bo być może z troche gorszego materiału. Legalne bo bez loga i flagi, które później będą na/przyszywane przez samych harcerzy. I pewnie trochę tańsze.
I wówczas coniektórzy znowu powiedzą że "...chcieliśmy by było wspaniale, a wyszło jak zwykle.." ;)
Czesiu.

Two problem polega na "krakowskim" podejściu. Ty ciągle nie identyfikujesz się z całą organizacją, tylko chcesz aby dobrze było tobie, albo twojemu środowisku.

Nie dochodzi do ciebie fakt, że wtedy jednolitość mundurowa by NIE istniała, ani to, że mundury nie byłyby zupełnie pod kontrolą organizacji, a szyłyby je prywatne firmy. Dla zarobku - tak było do tej pory i co się stało? Widac gołym okiem.

A więc tak to wygląda...

Co do wizji wchodzenia do każdego sklepu - nie mówmy o utopii ok? Mundury dobrej jakości się prywatnym firmom nie opłacają. Po prostu musiałyby kosztować ok 70 pln, tak aby marża była sensowna.

Pozostają harcerskie sklepiki. Czemu sami takiego nie założycie? :]
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 maja 2006, 11:32

g00rek pisze:
19kldh pisze:
Czesiu.

Two problem polega na "krakowskim" podejściu. Ty ciągle nie identyfikujesz się z całą organizacją, tylko chcesz aby dobrze było tobie, albo twojemu środowisku.
Ostrożnie Michale ! Zbliżasz się niebezpiecznie do granic pomówienia. Równie dobrze dobrze mógłbym napisać że Twoje opinie wynikają z prywatnego (zawodowego) interesu. Umówmy się że postawamy sie obaj nie przekraczać tych granic ?
g00rek pisze:Nie dochodzi do ciebie fakt, że wtedy jednolitość mundurowa by NIE istniała, ani to, że mundury nie byłyby zupełnie pod kontrolą organizacji, a szyłyby je prywatne firmy. Dla zarobku - tak było do tej pory i co się stało? Widac gołym okiem.
A więc tak to wygląda...
Wygląda na to że czegoś nie chcesz zobaczyć. Jedynym realnym (i harcerskim) sposobem jest przekonanie ZDECYDOWANEJ większosci środowisk do WSZYSTKICH 3 elementów. TYCH mundurów, TAKIEJ formuły dystrybucji i TAKICH cen. Jeśli choć do jednego elementu nie przekonasz to nie uzyskasz tej wymarzonej kontroli. I nadal będzie podobnie jak dziś.

g00rek pisze:Co do wizji wchodzenia do każdego sklepu - nie mówmy o utopii ok? Mundury dobrej jakości się prywatnym firmom nie opłacają. Po prostu musiałyby kosztować ok 70 pln, tak aby marża była sensowna.

Pozostają harcerskie sklepiki. Czemu sami takiego nie założycie? :]
Obecna cena "internetowa" to 59 zł plus 10 zł przesyłka = razem 69 zł czyli też ok 70 zł. Czyli tyle samo ile byłoby w sklepach. Chyba że o inne "ok." chodzi ?
Ze sklepikami pojawia się problem tego typu że w realnie niewielu komendach funkcjonują kasy fiskalne.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 18 maja 2006, 13:18

g00rek pisze:Two problem polega na "krakowskim" podejściu. Ty ciągle nie identyfikujesz się z całą organizacją, tylko chcesz aby dobrze było tobie, albo twojemu środowisku.
Widzisz g00 wszystko jest w porzadku dopuki w 4ż beda sensowni ludzie. Z calym szcunkiem w koncu trafi sie tam jeden oszolom ktory takowy monopol moze wykorzystac w nieharcerski sposob. I to jest moja glowna obawa - pamietaj ze tez kiedys odejdziesz i po Tobie przyjda nastepni ktorzy beda mieli inny swiatopoglad. Mam tylko nadzieje ze bedzie nakierowany na organizacje(myslenia o zwyklych harcerzach IMHO nie brakuje) jak teraz a nie na wlasna kieszen.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 18 maja 2006, 15:37

Orcus - ale my nie mamy żadnych prowizji czy innych tego typu spraw które zachęcałyby nas do podwyższania cen. Żebyś widział jak ja próbowałem (i nadal próbuję) walczyć niczym lew zjeżdżając z ceną materiału, czy szycia...

Czesiu! Ja cię nie pomawiam.
Po prostu wszędzie piszesz o rozwiązaniach LOKALNYCH. Ja miałem ŚWIETNE rozwiązanie u siebie. Koszule bundeswehry kosztowały GROSZE.

A jakieś globalne rozwiązanie? Czekam.

Czy wiecie czemu nie wszystkie składnice chcą z nami współpracować? Bo są przyzwyczajeni do upustów 40-50% od ceny finalnej. A my ich nei możemy dać. Bo byśmy musieli dokładać!!!

Czekam na kalkulację mundurową uwzględniającą wszystkie koszty, tak aby mundur kosztował taniej :) Jeśli jest możliwa - z chęcią ją wykorzystamy!
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”