Kiedy mundury?

forum Składnicy 4 Żywioły
ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 12 mar 2006, 22:29

znow jestem,
troche ponarzekalem to mnie przyblokowali, hmm czemu ? niewazne???
bardziej wazne sa wasze opinie, jesli pisza ludzie ktorzy juz uzywaja nowych mundurow i je chwala, to jest dobrze, nareszcie mundur bedzie sluzyl troche dluzej niz tylko na dwa moze trzy lata.:D
pozdrawiam
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 13 mar 2006, 13:27

Tylko zanim składnica ruszy objazdem po Polsce niechże udostępni pełne umundurowanie zarówno męskie jak i damskie :> żeby nie chodzić w pół nowym i pół starym mundurze :D
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 04 kwie 2006, 07:34

Nie czytałem całości wątku...
Z jednej strony nowy regulamin już obowiązuje... i już nie chodzi o to, ze "w Polsce" (czytaj: poza Warszawą) nie można ich dostać ale nawet w samej Warszawie nie można... powiem szczerze, że ktoś tu jest niepoważny... Nie każdego stać na to aby jeździć do Wa-wy co miesiąc z nadzieją, że już będą... A poza tym przekonuję wszystkich do Nowego regulaminu (któremu większość jest przeciwna) a tu nawet mundurów dostać nie można... nie tak powinno być...

Pozdrawiam. :)
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 06 kwie 2006, 13:54

Skoro regulamin jest już przyjęty to trochę za późno na sprzeciwy. A odnośnie dostepności mundurówto wystarczyłoby byś przeczytał tą stronę tego wątku, gdyż dwa czy trzy posty wyżej sprawa jest wyjaśniona w dużej mierze. Ceiszy mnie to ,że ludzi przekonujesz :). Prawda jest taka, że te mundurki są dobre i nie ma się co specjalnie rozczulać nad kontafałdami czy kołnierzami a'la Słowacki. Liczy się praktyczność, a przy okazji to, że mundur jakoś bardzo nie podrożał. Tylko czekać aż rzucą kolejną partię :>
Jakub Marcin Bartolik
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana Szolc-Rogozińskiego
HKS "Sami z siebie..."

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 kwie 2006, 14:48

j m b pisze:Skoro regulamin jest już przyjęty to trochę za późno na sprzeciwy.
Do 31.08.2008 można go zmienić jeszcze ze 100 razy ;) To nie jest encyklika ;) ;)
j m b pisze:Prawda jest taka, że te mundurki są dobre i nie ma się co specjalnie rozczulać nad kontafałdami czy kołnierzami a'la Słowacki. Liczy się praktyczność, a przy okazji to, że mundur jakoś bardzo nie podrożał. Tylko czekać aż rzucą kolejną partię :>
"czekać aż rzucą", jak za "komuny" mięso albo cukier ? ;) ;) ;)
Cóż takie bywają skutki "monopolu" :(
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2006, 14:57 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 06 kwie 2006, 20:53

Hehe. Fakt, encykliką nie jest ale jest tak skonsrtuowany, że nie wiem czy będzie jakaś wielka potrzeba zmiany. monopol monopolem. Przynajmniej jakoś jaką będzie... hmm... jendolita a nie każdy inny :D
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2006, 20:54 przez j m b, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Marcin Bartolik
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana Szolc-Rogozińskiego
HKS "Sami z siebie..."

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 kwie 2006, 23:48

j m b pisze:monopol monopolem. Przynajmniej jakoś jaką będzie... hmm... jendolita a nie każdy inny :D
A kto Ci powiedział że alternatywą dla monopolu jest chaos ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 07 kwie 2006, 12:35

Życie... Ktoś powiedział, ze harcerze widza tylko skrajności. Obecnie jest chaos i wolna amerykanka, dla przeciwwagi wrzucono monopol. Ech.... co rozwiązanie, to nie za dobre...

Jestem ciekaw, czy chusty też będą musiały mieć logo i metkę... i czy szacowna firma zrobi mi na żądanie dwukolorowe.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 07 kwie 2006, 16:42

djd, bez sarkazmu :P
chyba wszyscy ufamy, że 4ż jako jednak pracująca pod szyldem ZHP firma, nie podbije nagle cen o 200% pozostawiając wszystkich na lodzie.
ja wierzę, że faktycznie to pomoże - wszyscy będą mieli jednakowe mundury.

chusty, hehe, i tak szyjesz swoje :P
nie popadajmy w skrajności :]
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 08 kwie 2006, 11:32

Ja w to nie wierzę, bo juz wiem, że mój sklep miejscowy zamierza nadal sprowadzać "stare mundury" od poprzedniego producenta. Dopóki mundurki nowego typu dostepne bedą tylkow Warszawie i przez internet - nie wróżę całości powodzenia.

No i sie zastanawiam - jak daleko będzie posuwał sie monopol - koszule, spodenki, nakrycia głowy, co jeszcze?? I czy monopolistyczna furażerka - kiedy pojawi sie męska i za ile?

A chusty.... szyje swoje, bo na rynku nie ma dostepnych dobrych i tanich chust dla druzyny. I przypuszczam, ze nadal nie będzie.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 08 kwie 2006, 12:00

O właśnie. Chusty. Jak to jest możliwe, że chusta kosztuje 4,50, jeśli ta sama ilość samego materiału w ilości detalicznej kosztuje mniej niż 3 zł (z metra za 12 zł wychodzą 4 chusty i mnóstwo pagonów jeszcze) a obszycie tych chust jest zrobione badziewnym overlockiem, który maszyna wykonuje w ciągu około minuty?

Dlatego większość szyje chusty samemu. :)

A myślę, że kiedyś się pojawią mundury w nie tylko Warszawie i w objazdowych żywiołach. Przecież to by przeczyło zdrowemu rozsądkowi...

48 LDH "Araukanie"

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 08 kwie 2006, 23:43

Jak na razie to na "czarnym rynku" (rynek wtórny) co mądrzejsi mogą zarobić na używanych, starych modelach - nówek jeszcze nie ma lub się skończyły, a starych się nie produkuje. Może skorzystam z okazji łatwego zarobku i komis otworzę jakiś :P

A tak na poważnie - jaki jest sens istnienia regulaminu, którego nie idzie się trzymać z powodubraku warunków (mundurów)? Czy oby wyrobimy się przed tym 2008 z ogólnozwiązkową wymianą umundurowania? Pytanie przewrotne ;) (nie podważam istoty istniena nowego regulaminu mundurowego, tylko podchodzę do tego bardziej problematycznie - co mówić moim podopiecznym, gdy zaczną o to pytać...)
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 09 kwie 2006, 10:11

Komis? A co, masz coś? Bardzo pilnie potrzebuję pożyczyć mundur wraz ze spódnicą. Jeszcze nie widziałam munduru, który by się tak darł, jak mój, sama zresztą widziałaś :)

A na poważnie. Kolejny problem. Mam w drużynie dziecko czekające na nowe mundury z zakupem. Nowe mundury będą i tego się trzymamy, bo po co kupować stary?? Ale dziecko trzeba by dopuścić do Przyrzeczenia. I co?

48 LDH "Araukanie"

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 09 kwie 2006, 22:20

Niestety, nie mam, ale czasem moim hobby jest polowanie na aukcje - będę o Tobie Agnieszko pamiętać :).
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 11 kwie 2006, 12:15

"Chcieliśmy by było wspaniale, a wyszło jak zwykle" (Wiktor Czernomyrdin)

Proszę mi wybaczyć uszczypliwość, ale jestem już mocno poirytowany.
Mundury miały być już w zeszłym roku (2005) przed HAL, miały być na Zlot Drużynowych, miały być jesienią, miały być zimą, miały być na wiosnę 2006. No i niby są, ale
- tylko w Warszawie
- tylko męskie
- tylko w wersji średniej (a co ze szczupłymi i grubymi?)

Szefostwo 4Ż odpowiada "Sprawa wygląda tak - planujemy spotkanie z innymi składnicami, ale dopiero wtedy, gdu pojawi się pełny kompley umundurowania, bo teraz nie ma to sensu. . "

Moim skromnym zdaniem jest to niewłaściwe podejście. Mało kto czeka z wielką niecierpliwością na nowe pasy, nowe getry, berety itd. To są rzeczy trwałe, z których się nie wyrasta i nie zużywają się szybko. Te co są, posłużą jeszcze długo. Problemem są koszule mundurowe. Mnóstwo ludzi odkładało od kilkunastu miesięcy zakup nowej koszuli mundurowej, licząc że pojawią się wreszcie nowe. Sytuacja robi się coraz bardziej niepoważna, lato zbliża się wielkimi krokami, a słyszymy ciągle to samo "cierpliwości, cierpliwości!". Jak za PRL...

Kiedy wreszcie doczekamy się normalności, tj. sytuacji że wchodzi się do każdego sklepu z artykułami harcerskimi w dowolnym mieście, i dostępny jest pełen wybór koszul męskich i żeńskich, na wysokich i na niskich, na chudych i na tęgich itd.???
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”