Kiedy mundury?

forum Składnicy 4 Żywioły
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 08 gru 2005, 07:25

Definitywnie DUŻA FLAGA POLSKI! :P Ładniej się prezentuje i na patce kieszeni jest tak jakoś bardziej symetrycznie poukładane... :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 19 gru 2005, 21:02

agace napisał:
W spódnicy jako elemencie umundurowania dosyć częśto pokazuję się na zbiórkach niepolowych. Drużyny, drużynowych, imprezy hufca. A taki kształt spódnicy mocno ogranicza ruchy, nie mówię tu o wyczynach jeśli chodzi o ruch, ale o zwykłe siadanie na podłodze w kręgu. Oby więc rzecz okazała się głupim widzimisie wyniesionym z wrażeń poczynionych na podstawie zdjęć.
Szczerze mówiąc też mnie trochę to martwi - czy nie jest zbyt opięta ta spódnica? Z drugiej strony... można chyba kupić większy rozmiar i już nie będzie trzeszczał materiał ;-)
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 19 gru 2005, 21:36

Fedajkin napisał:
Definitywnie DUŻA FLAGA POLSKI! :P Ładniej się prezentuje i na patce kieszeni jest tak jakoś bardziej symetrycznie poukładane... :D
właśnie się dowiedziałem, że będzie kompromis wielkościowy - między małą a dużą ;)
flaga będzie na środku.
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

repik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: repik » 20 gru 2005, 08:03

kiubik napisał:
Fedajkin napisał:
właśnie się dowiedziałem, że będzie kompromis wielkościowy - między małą a dużą ;)
flaga będzie na środku.
Proponuję jeszcze dużą flagę Unii Europejskiej na prawą kieszeń (żeby było bardziej symetrycznie) oraz dużą reklamę 4 żywiołów na plecy. Oczywiście haftowane na materiale żeby nie można było łatwo odpruć. I wtedy na święta wystarczy dodać kilka bombek i będzie ładna choinka ;-))).
Z serdecznymi życzeniami dla wszystkich tych, którzy oczekują munduru do harcowania a nie wiecowania.
Ryszard
hm. Ryszard Polaszewski
44 Szczep Harcerski "KRZEMIEń"
komendant Hufca Gniezno

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 20 gru 2005, 12:40

repik napisał:
Proponuję jeszcze dużą flagę Unii Europejskiej na prawą kieszeń (żeby było bardziej symetrycznie) oraz dużą reklamę 4 żywiołów na plecy. Oczywiście haftowane na materiale żeby nie można było łatwo odpruć. I wtedy na święta wystarczy dodać kilka bombek i będzie ładna choinka ;-))).
Z serdecznymi życzeniami dla wszystkich tych, którzy oczekują munduru do harcowania a nie wiecowania.
Ryszard
logo 4żywiołów niech będzie na kieszeniach i rękawach po obu stronach. na karku by też fajnie wyglądało - gdzie byłeś ostatnio? no jak zobacz - w 4żywiołach :D
Koszula mundurowa nie będzie do harcowania stricte - co jak co, ale na harce to lepszą pozostaje jednak koszulka :) a w takim razie, niech mundur będzie możliwie ładny, skoro nie może być niemożliwie funkcjonalny.. IMHO '_'
phm. Jakub Król

Paszczurka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Paszczurka » 27 gru 2005, 12:16

i spodnica w łowickie paski ^^

a tam. ładne są nowe mundury i fajne i ja jestem na tak.

szczegolnie zemm wodniak ;) hihi

nie no ale serio fajne sa :)
Monika Sadowska
drużynowa 166 WWGZ "Biały Żagiel"

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 10 sty 2006, 00:34

Okazuje się, że jeszcze sobie chwilę poczekamy na legendarne już nowe mundury. Zaczynam tracić cierpliwość. Kiedy przed świętami prałam swój mundur miałam nadzieję, że to już ostatni raz, w końcu zapowiadano na styczeń nowe w żywiołach. Ale białe ma to do siebie, że się często brudzi... I znowu piorąc będę miała nadzieję, że to już ostatni raz..
Mam nadzieję, że tym razem będzie faktycznie ostatni :)
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 10 sty 2006, 01:14

ej, spokojnie :)
miały być pod koniec stycznia a nie na sylwestra ;)
będą niedługo na pewno. spokojnie
phm. Jakub Król

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 14 lut 2006, 09:22

Informacje sa na stronie www.4zywioly.pl
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 23 lut 2006, 22:10

wiecie co, myslałem że rzeczywiście, czeka nas duża zmiana w umundurowaniu:(
a tu ... ktoś nic konkretnego nie zmienił, ceny nie obniżył wręcz odwrotnie i zabrał cały interes w jedne ręce, pewnie ktoś na tym zarobi, tylko kto? :D
harcerze na pewno nie a szkoda.:(
Ja nie będe zmuszał do kupowania swoich harcerzy, będziemy szukać rozsądnych rozwiązań.:p
Jeszcze jedno ten oficjalny podział na lepsze i gorsze wyroby dla harcerzy jest podziałem na lepszych (bogatszych) i tych gorszych (mniej zamożnych):~(
takie jest moje prywatne i od nikogo niezależne zdanie i tyle.:lol

pozdrawiam
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 23 lut 2006, 23:04

Oj Marek, Marek. Żeby to napisał jakiś młokos to rozumiem, ale ciebie miałem za doświadczonego instruktora, który nie piszę ot tak co mu się wydaje.

Kto zarobił? Kogo posądzasz? Mnie? Proszę bardzo. Bo ja jestem za to odpowiedzialny. Czyli co, wziąłem łapówkę? Prosto proszę.

:|

Nie ma wielkiej zmiany, bo taką mamy organizację. Wielkiej zmiany by nie przełknęła, bo zbyt konserwatywna jest. I tak problemy z tymi zmianami co są były i będą.
A zmiany są - od tego że teraz byle koleś nie oże szyć mundurów w garażu, przez to że nie będziemy nosić mundurów z drelichu roboczego po takie że nie będziemy się różnić w mundurach - od sasa do lasa. Wszystko jest wyjaśnione na www.mundury.zhp.pl

Ale najłatwiej posądzić kogoś o to, że wziął kasę. To takie "polskie"... Tylko przykre :(

A co do podziału... Zawsze część osób kupowała lepsze rogatywki (Kurzydłówki na przykład), część tańsze. Część ma lepsze polary, część gorsze. Koszule mundurowe będą jednolite w cenie, choć letnie pewnie będa nieco droższe (taki materiał). Nikt tego podziału nie tworzy - on jest bo żyjemy w państwie kapitalistycznym. I podziały zawsze będą.

Dlatego stworzyliśmy kolekcję ZHP - towary różnią się od siebie jakością, ale staramy się by miały podobny wygląd. Ktoś ma lepszy pomysł? Zapraszam.
I love BP

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 24 lut 2006, 11:29

alez goorku drogi,
jestem daleki od posadzen i na pewno nie mialem zamiaru nikogo posadzac ani obrazac:D
sam pisalem na forum na temat mundurow i rowniez tez sie czuje odpowiedzialny za wyglad mundurow:) choc nie moja to ostateczna zasluga:)
dobrze ze ktos chce nad tym zapanowac, moze to na dobre wyjdzie:)
chodzi mi szczegolnie o to ze w malych srodowiska cena 50 za sama bluze to dardzo duzo:(
i niestety nawet gdybym zmuszal ludzi do kupna nowych mundurow to i tak by mnie nie sluchali:(
mialem nadzieje ze nowe mundury np. beda przypominaly mundury skautowe, czyli bluza chusta i dosc, bo u nas jest tego tyle ze w wojsku umundurowanie jest zdecydowanie prostrze:( szanuje tradycje i przywiązanie, ale czasy sie troche zmieniły to czemu nie mundury? a propo wojska, nie mozemy nosic tzw.USow, u nas ludzie maja spodnie, bluzy i buty za darmo, udalo sie zalatwic i co maja je wyrzucic i nosic kupione w sklepie, to nie wyjdzie:(
poza tym tyle kosztuje w warszawie w suwalkach ten sam mundur bedzie drozszy, nawet jak zamowimy w 4 zywiolach to dojdzie koszt przesylki, tak wiem to nie twoja wina, ale takie sa fakty, a jesli policzymy cale kompletne umundurowanie to cena wydzie przerazajaca:Oo
chcielismy w hufcu kupic kilka mundurow tak na warty i inne wazne uroczystosci, wiesz mi koszt wyszedl bardzo duzy i nikt nie chcial nam uwierzyc, ze tyle kosztuje "mundurek" harcerza:(
taka jest rzeczywistosc, no i co z tym mozna zrobic??? ja na razie nie mam pomyslu, nawet jesli sobie kupie nowy wzor munduru to co powiem reszcie harcerzy, ze kupcie stary bo jest tansszy?
napisałe tam tez ze jest to moje prywatne zdanie i jesli kogos urazilem to naprawde nie chcialem:p
ja jestem prostym instruktorem jest nowy wzor zatwierdzony i tyle, teraz czas szukac jakiegos rozwiazania:D
Jak mowil Roch-Kowalski w "Potopie" Sienkiewicza -"rozkaz, to rozkaz" :lol
pozdrawiam
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 26 lut 2006, 01:40

Marek!

Starałęm się bardzo, żeby cena munduru nie była kosmiczna. Ale niestety kiedy policzymy szycie - najtańsze jakie się da, kiedy policzymy materiał (nie drelich, ale dobry materiał), kiedy policzymy koszty i marżę na minimalnycn poziomie to wychodzi właśnie taka cena!

Koszule ochroniarzy - o wiele gorsze kosztują po 70 pln!!!

Nic z tym nie zrobię. JEdyne opcje to:

a.) przelobbować zniesienie VAT na mundury
b.) wynieść produkcję materiału i mundurów do Chin

Obie opcje na razie sa nierealne. BEz dużych zamówień mundurów i rezydenta na miejscu nie bylibyśmy w stanie utrzymać jakości i jednakowych kolorów, rozmiarów itp. Utopia. Zrtesztą nie wszyscy chcieliby chodzić w mundurach szytych w Chinach...

A co do mundurów WP. Niestety większość tanich mundurów WP jest kradziona z jednostek, nowy mundur typu US kosztuje kilkaset złotych (koszulobluza + spodnie). Wiem, bo znam ceny materiałów i szycia tychże.

Nie możemy porównywać naszych cen do cen lewych towarów albo tych szytych na wschodzie :( niestety.

Marek, koszula jest droższa o 5 złotych! Pięć złotych polskich! Butelka coca-coli tyle kosztuje :]
Niestety mamy kapitalizm i trzeba sobie radzić. Taki los. Ale tego nie przeskoczymy.
Udało się za to potanić getry (i polepszyć!) Być może uda się to z innymi artykułami. Ciągle nad tym pracujemy. Ale z koszulą nic nie zrobimy.

NA pewno będa tańsze swetry instruktorskie (będą inne niż te, bardziej eleganckie, na mundur na oficjalne wystąpienia), będa tańśze spodnie galowe (w kant) i bojówki. Ale jeszcze chwilę.
I love BP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”