Kiedy mundury?

forum Składnicy 4 Żywioły
g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 20 wrz 2005, 19:37

Powyższe pisałem oczywiście ja, (Jarząbek;) tylko się mi żona z forum nie wylogowała :P
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 23 wrz 2005, 15:23

A ja chciałabym zauważyć pewną rzecz dosyć zabawną, choć nie jest to rzecz dotycząca kiedy ale raczej jak, otóż czytając sobie opisy elementów umundurowania ujrzałam iż chusta w dwóch opcjach rozmiarowych ma mieć wymiar albo 70x70x100 lub 73x73x110. Zawsze myślałam że chusta harcerska jest prostokątna. A tu wcale nie! :)
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 24 wrz 2005, 18:27

tfu. Tak to jest jak człowiek za dużo myśli :D chusta miała być trójkątnoprostokątna znaczy jest trójkątem prostokątnym. I do tego równoramiennym, jakby było mało :D

Wstydzę się i wystawiam łapkę do skarcenia ;)

A dla usprawiedliwienia z matematyką skończyłam po maturze :)

48 LDH "Araukanie"

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 24 wrz 2005, 22:13

Dziękuję :D

A swoją drogą rzecz niebywała. Właśnie wycięłam z bawełnianego płótna 28 chust będących trójkątam prostokątnymi a przynajmniej połowami kwadratów (połowami trójkątnymi nie prostokątnymi:D) - zamotałam już? - i owe chusty będące trójkątami prostokątnymi mają długość boków będących przyprostokątnymi trójkąta równą 70 cm. Najciekawsze jest to, że trzeci bo i zarazem przeciwprostokątna ma długość 100 cm...

Ja wiedziałam, że harcerze są ciekawymi stworzeniami, harcerz poznaje przyrodę a w przyrodzie nic nie ginie, ale żeby obalać twierdzenie poczciwego Pitagoras?? ???

:lol

48 LDH "Araukanie"

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 25 wrz 2005, 11:39

Może nie tak do końca ... :>
70^2 + 70^2 = 9800
pierwiastek z /9800 = 98,99

Majac na uwadze błąd pomiaru, chusty o wymiarach 70x70x100 są prostokątne w dwóch przypadkach:
1. przeciwprostokatna ma 99cm a nie 100 (ew. boki są krótsze o kilka mm)
2. gdy zachowane są idealne wymiary (chociaż to niemożliwe, chyba, że ciąłby to komputer) kąt nie ma 90 stopni, jest to jednak różnica rzędu 2-3 stopni, więc różnica nie jest zauważalna gołym okiem przy takich wielkościach, dlatego wydaje się, że chusta jest prostokątna.

Agnieszko, Slonko - wybacz, to takie moje zboczenie jeszcze z liceum. :-)
Pozdrawiam serdecznie.
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 25 wrz 2005, 11:54

Kamil, Skarbie, nie ma sprawy :)

Otóż jest to tylko potwierdzenie mojej teorii gdyż z Tw. Pitagorasa jednoznacznie wynika że chusta nie jest trójkątem prostokątnym a błędy pomiaru i niedokładność ludzkiej ręki obsługującej sprzęt nożyczkami zwany sprawia wyłącznie złudzenie zachowania prawidłowości ;) No dobra, bo to się bełkot zaczyna robić :)

Nie zmienia to faktu, że się okazuje, że regulaminowa chusta harcerska nie jest trójkątem prostokątnym :)

48 LDH "Araukanie"

pax2
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pax2 » 06 paź 2005, 19:18

Tak na boku sprawy o nowych mundurach. „Ponoć” rewolucja mundurowa miała na celu m.in. zmniejszenie kosztów mundurów. Powiedzcie jak to jest, że stare mundury zuchowe mogą nagle kosztować 12 zł? I nie mówcie, że to spadek po poprzedniej składnicy bo nie uwierzę, iż np. woda – góry - las sprzedaje towar poniżej kosztów i przy cenie tych 12 zł nie czerpie zysków (minimalnych ale jednak). Szczerze mówiąc wolę chodzić w mundurze gorszym jakościowo, ale za to dostępnym i tanim. Bo przy obecnych cenach niedługo dojdzie do tego, ze w regulaminie „samarytanki” pojawi się zapis Kompletuje swój mundur :(

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 06 paź 2005, 19:38

tak się składa, żę fartuchy zuchowe o których mówisz pamiętają nie tylko czasy KDH ale pamiętne czasy CSH. Tak, tak te mundurki były szyte w latach 82-84 i stąd ich niska cena. Powiem więcej, na starcie nowej składnicy były w promocyjnej cenie (10zł) i kto wie może promocja się powtórzy... ale nie zapeszajmy;)
Tak czy inaczej pozostałe mundury są szyte w obecnych realiach, które dyktują obecne ceny.
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 04 gru 2005, 23:56

z tego, co wiem, to będą w sprzedaży w okolicach stycznia.

nie wiem, czy już wszyscy widzieli na stronach zjazdowych - zdjęcia nowych mundurów.
g00rek się w miarę prezentuje, Darek również, no a Kasia.. :) chyba oczywiste ;)
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 06 gru 2005, 21:03

Ja widziałam... i troszku jestem rozczarowana. Tyle mówiliśmy o workowatości a wcale nie widać po bluzie zmiany. Przynajmniej na zdjęciach, mam nadzieję, że to z powodu ustawienia "modelki". No i jeszcze tyle było dyskusji o funkcjonalności munduru... A spódnica jest maksymalnie obcisła, dopasowana i wąska na całej długości. Troszkę mnie to przybiło. I flagę Polski jednak by można było na rękaw zrzucić albo ew nad kieszeń. Ale to jużp lastyka, tego się już nie zmieni. Cóż. Mam nadzieję, że to tylko złe odczucia ze zdjęcia a w rzeczywistości jest git :)
Pozdrawiam :)

48 LDH "Araukanie"

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 07 gru 2005, 02:55

agace napisał:
Tyle mówiliśmy o workowatości a wcale nie widać po bluzie zmiany. Przynajmniej na zdjęciach, mam nadzieję, że to z powodu ustawienia "modelki".
nie wiem, czy widziałaś wszystkie zdjęcia, przynajmniej na tych, które ja miałem okazję zobaczyć (zebrane na http://www.144.pdh.pl/mundur.html) mundury wyglądają zgrabnie i elegancko.
No i jeszcze tyle było dyskusji o funkcjonalności munduru... A spódnica jest maksymalnie obcisła, dopasowana i wąska na całej długości. Troszkę mnie to przybiło.
IMHO spódnica nie jest elementem, który ma być specjalnie funkcjonalny. do zastosowań polowych dziewczęta chyba nie stosują spódnic, prawda? :) po to właśnie są spodenki.
I flagę Polski jednak by można było na rękaw zrzucić albo ew nad kieszeń. Ale to jużp lastyka, tego się już nie zmieni.
tu też będą się spierał ;) flaga wygląda ok, tym bardziej obok logo ZHP. wydaje mi się tylko, że lepsza wizualnie jest ta większa flaga (jak na męskich mundurach) a doszły mnie słuchy,że w seryjnej produkcji będzie jednak ta mniejsza (jak na mundurze, w który jest ubrana Kasia).
na ramię zawsze możesz sobie wrzucić plakietkę POLSKA z godłem.
Cóż. Mam nadzieję, że to tylko złe odczucia ze zdjęcia a w rzeczywistości jest git :)
Pozdrawiam :)
heh :) będzie super, zobaczysz :) pozdrawiam serdecznie
phm. Jakub Król

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 07 gru 2005, 22:43

W spódnicy jako elemencie umundurowania dosyć częśto pokazuję się na zbiórkach niepolowych. Drużyny, drużynowych, imprezy hufca. A taki kształt spódnicy mocno ogranicza ruchy, nie mówię tu o wyczynach jeśli chodzi o ruch, ale o zwykłe siadanie na podłodze w kręgu. Oby więc rzecz okazała się głupim widzimisie wyniesionym z wrażeń poczynionych na podstawie zdjęć.

48 LDH "Araukanie"

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 08 gru 2005, 02:08

spokojnie, to nie durastrech ;)

dlatego m.in. spódnice nie mają guzików - żebyś mogła spokojnie siadać w kręgu :)

btw: w tym wątku http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?T ... ge=2#36770 toczy się równoległa dyskusja nt. mundurów.
phm. Jakub Król

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „4 Żywioły”