EuroJam 2005

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 14 cze 2003, 00:24

Wreszcze doczekaliśmy się informacji o Jamboree Regionu Europejskiego WOSM/WAGGGS "EuroJam 2005".
Zbieżność nazw ze zlotem w Żelezku przypadkowa ;)

Zachęcam wszystkich, póki nie ma jeszcze nowej strony WZa GK ZHP, do odwiedzenia stron Pełnomocnika KCh Stołecznej ds. Zagranicznych (http://www.stoleczna.zhp.org.pl/zagranica) albo też Hufca ZHP Warszawa - Żoliborz (http://www.warszawazoliborz.zhp.org.pl), gdzie to można znaleźć aktualne informacje na temat zlotu.
Jest też oficjalna strona zlotu pod www.eurojam.org

I jednocześnie chciałem zachęcić do dyskusji co sądzicie o programie EuroJam? I jak widzielibyście polski w nim udział...

Pozdrawiam!

[Edytowany przez cadfael dnia 14.06.2003 o 01:24 ]
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: hubcio » 15 cze 2003, 00:59

Szkoda Druhu tylko, że te informacje są po angielsku - nie wszyscy władają biegle tym językiem
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 15 cze 2003, 22:08

Szkoda tylko, że aby pojechać na EuroJam powinni władać angielskim lub francuskim. (Info po francusku dostępne na stronach EuroJam).

Pozdrawiam Cię Hubercie!

[Edytowany przez cadfael dnia 15.06.2003 o 23:08 ]
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 20 cze 2003, 22:37

Dołączam sie do Waszego klubu wzajemnej adoracji :-P Na szczęście są tacy, którzy władają językiem angielskim dosyć biegle...

Pozdrawiam Was obu.
phm. Joanna Nestorowicz
Pełnomocnik ds. zagranicznych
Chorągiew Stołeczna

Szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 21 cze 2003, 22:31

Dziekuję za pozdrowienia!
A co do KWA myślałem, że już dawno do niego należysz... :D

A tak bardziej na temat: co sądzisz o EJ 2005?

Pozdrawiam!

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
Kontakt:

Post autor: hubcio » 26 cze 2003, 16:09

Szkoda tylko Sebastianie że tak jak Asia nie każdy włada angileskim jak my niemieckiem - uważam, że drużynowy przyboczny owszem ale szary człowieczek jak chce pojechać jako team-member nie musi biegle szwargotać ...

hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 26 cze 2003, 19:12

Jak chce pojechać jako członek polskiego kontyngentu? Jasne, że nie, ale będzie mu łatwiej.

Jak chce pojechać jako członek kadry (IST) to musi być w stanie porozumieć się po angielsku (lub francusku). Inaczej nie zrozumie co się do niego mówi...

Pozdrawiam!

Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 16 lip 2003, 22:54

cadfael napisał:
A tak bardziej na temat: co sądzisz o EJ 2005?
Szczerze powiem, że jeszcze się nie zagłębiłam w temat, ale zrobię to jak tylko wsadzę skautki z UK do samolotu ;-)
phm. Joanna Nestorowicz
Pełnomocnik ds. zagranicznych
Chorągiew Stołeczna

Szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Rzepiór

Post autor: Rzepiór » 02 lis 2003, 20:56

Wydaje mi się, że harcerzy z Twojej drużyny trzeba wyprowadzić na harce. Dzieci w wieku 10-11 lat przebywające w pomieszczeniach wychodzą z siebie i to dosyć często. Warto zrobić im zbiórki, gdzie oprócz wiedzy teoretycznej będą mogli wykazać się jakimś, choćby prostym, działaniem.
Jeden z moich ulubionych cytatów mówi "Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni" i staram się, aby moi harcerze przebywali jak najczęściej pod błękitem nieba. Nie ma problemu, bo wtedy nawet wychodzenie z siebie jest mniej "słyszalne".

--
pwd. Szymon Głogowski HO
drużynowy 6 WDH Rzepióry
szef HSI Wałbrzych

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 03 lis 2003, 00:18

Rzepiór napisał:
Jest już listopad, może coś wiadomo o Eurojamie więcej, np. koszty ?
Planujemy wybrać się na niego drużyną, chcemy zacząć już coś działać w tym kierunku, a nie wiemy - co i za ile.
Dla zainteresowanych tematem EJ2005 polecam oficjalne storony http://www.eurojam.org

W chwili obecnej znajduje się na niej broszura informacyjna (http://www.eurojam.org/english/download ... amInfo.pdf), zarys programu (http://www.eurojam.org/english/programme/programme.php), pakiet informacyjny nt. kadry pomocniczej - IST (http://www.eurojam.org/english/download ... mStaff.pdf).

Udostępniony został również formularz rejestracyjny dla jednostek - wypełniany przez drużynowego (http://reg.eurojam.org/english/participants/) oraz formularz dla członków IST (http://reg.eurojam.org/english/ist/).

Co do kosztów udziału - myślę, że należy poczekać na informację od WZa (tak samo jak na konkretne szczegóły dotyczące udziału reprezentacji ZHP w tej imprezie).

Serdecznie pozdrawiam!

Rzepiór

Post autor: Rzepiór » 04 lis 2003, 21:51

Wydaje mi się, że harcerzy z Twojej drużyny trzeba wyprowadzić na harce. Dzieci w wieku 10-11 lat przebywające w pomieszczeniach wychodzą z siebie i to dosyć często. Warto zrobić im zbiórki, gdzie oprócz wiedzy teoretycznej będą mogli wykazać się jakimś, choćby prostym, działaniem.
Jeden z moich ulubionych cytatów mówi "Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni" i staram się, aby moi harcerze przebywali jak najczęściej pod błękitem nieba. Nie ma problemu, bo wtedy nawet wychodzenie z siebie jest mniej "słyszalne".

--
pwd. Szymon Głogowski HO
drużynowy 6 WDH Rzepióry
szef HSI Wałbrzych

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 04 lis 2003, 21:56

Rzepiór napisał:
Właśnie interesuje mnie przyziemna część wyprawy na Eurojam - KOSZTY. Niestety bez nich nie możemy szukać sojuszników (czyt. sponsora).
Jak napisałem wyżej - co do kosztów należy poczekać na informację z WZa (a może lepiej od organizatorów EuroJam).

Ale czy nie można szukać sojuszników nie znając dokładnych kosztów?? Wydaje mi się, że można.

Pozdrawiam!

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 05 lis 2003, 13:19

cadfael napisał:
Rzepiór napisał:
Właśnie interesuje mnie przyziemna część wyprawy na Eurojam - KOSZTY. Niestety bez nich nie możemy szukać sojuszników (czyt. sponsora).
Jak napisałem wyżej - co do kosztów należy poczekać na informację z WZa (a może lepiej od organizatorów EuroJam).

Ale czy nie można szukać sojuszników nie znając dokładnych kosztów?? Wydaje mi się, że można.
Można, a nawet trzeba.
Listodad jest w wielu firmach okresem ustalania "budżetu promocyjno-darowiznowego", wiec trzeba się spieszyć.
Ale wiążę się to także z "drugą stroną medalu".
Mało któremu "sponsorowi" jest obojętne jaki jest "efekt ilosciowy" jego wsparcia,
np. czy pojedzie 30, czy też 10 harcerzy.
Dla przykładu: dotacja 15.000 zł
- przy koszcie 2500 i odpłatnosci 2000 wspierają 30 harcerzy (30 x 500)
- przy koszcie 3500 , tylko 10 (10 x 1500)
Oczywiście są sponsorzy którym "efekt ilosciowy" jest obojętny,
ale dobrze jest wiedzieć jaki "typ" sponsora jest nam potrzebny.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

youstyn
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: youstyn » 28 sty 2004, 19:20

Tu Hufiec Częstochowa! Poszukujemy harcerzy/harcerki wybierających się na Euro Jam 2005. Od nas kilka osób jedzie do staffu!!!
"...Jutro jest zawsze czyste i wolne od błędów..."

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 05 kwie 2004, 22:58

Dla tych mniej zorientowanych, podaję informację, że działa już strona reprezentacji ZHP na EuroJam 2005 pod adresem http://www.skauting.zhp.org.pl/eurojam

Zachęcam do przeglądania i informowania się!

Pozdrawiam!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „EuroJam 2005”