Eurojam!!!!

szynka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szynka » 16 maja 2004, 09:06

Właśnie niedawno dowiedziałam się o ogrnizowanym w 2005r. Jamboree skautowym skautów z całej Europy organizowanym w Wielkiej Brytani!! Bardzo mnie to zaciekawiło, takie zloty sa wspaniałe!! Dużo bym dała by móc tam jechać, ale... jednak 2200zł to trochę dużo :( Szkoda, że nie ma do tego jakiś dofinansowań z Unii!! A co Wy na to?? Jedzie ktoś od Was na to jamboree??
dh.Ewelina Szynkarek- 12 ChGZ "Leśne Duszki"... www.12chgz.prv.pl Chorągiew Śląska

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 16 maja 2004, 19:42

2200 złotych??!!??!!??!!

Coś mi się wydaje, że zebrakło sponsorów... a ile to trwa? jeśli dwa i pół tygodnia to cena jest świetna...

Wczoraj niektórzy harcerze z warszawskich drużyn i szczepów im. Bohaterów Mt. Cassino wyjechali do Włoch (dla nie wtajemniczonych Mt. Cassino leży we włoszech)... cena była minimalna, ale dzięki sponsorom.O ile mi się dobrze wydaje obniżono ją o 50% i wyjazd kosztował ok. 350zł na 5 dni (!)...

Czy są sponsorzy do tego wyjazdu?
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...
Tak iść do celów wielkich."

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 16 maja 2004, 20:17

Właśnie cena trrochę odtrasza ponieważ znam ludzi któryz chcieli by jechać ale przez koszty nie pojadą i ja do nich należę cóż fajna impreza ale nie na moje mozłiwości
hm. Jakub Juszyński

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 16 maja 2004, 21:15

co tak pesymistycznie podchodzicie :> co to nie bedzie kasy :D trzeba bedie dać rade :D ja już jestem po rozmowie z rodzicami .... w sumie zgadzają się .... potarają się pieniędzmi ... ale najgorsze jest to ... że tera muszę się za to wziąść do nauki :D trzeba wreszcie :) alez ja jestem na to napalony ... ze tak powiem :D w sumie chyba nawet jakbym miał sam jechać z naszego hufca a mógłbym.... to bym jechał :)
A tak wogóle .... jest ktoś chętny na to i kto kto jedzie ???:)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 23 maja 2004, 17:38

A czy tanie przeloty nic nie wnoszą do tej sprawy? ???

kame2
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kame2 » 23 maja 2004, 18:47

2200 zł?? hmm... To jak postoje ze 100 godzin przy kasie w Realu (oczywiście jeśli ludzie będą hojni) to mogę pojechać.
pwd kame2 ho

szynka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szynka » 28 maja 2004, 16:36

No u mnie też największym problem jest kasa... Fakt, ze potem może będą jakieś dofinansowania, no ale skąd mamy mieć pewność... a przecież do końca listopada trzeba się zgłosić... Niestety nie mam żadnych szczególnych możliwości zaobienia jakiejś kaski, więc choć bardzo, bardzo bym chciła jechać, to niestety chyba nie ma szans, żebym jechała... :(:(:(
dh.Ewelina Szynkarek- 12 ChGZ "Leśne Duszki"... www.12chgz.prv.pl Chorągiew Śląska

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 28 maja 2004, 19:30

Nie wiem jak wygląda sprawa sponsorów na ten wyjazd, ale sądzę, że sponsorzy powinni być załatwiani na poziomie lokalnym. Dlaczego? Już mówię.
Po pierwsze dlatego, że dużo łatwiej jest złapać kontakt z niewielką nawet lokalą firmą, która będzie w stanie zasponsorować wyjazd ludzi ze środowiska jej działania na fają imprezkę. Tylko oczywiście trzeba móc zaoferować jej coś w zamian. Reklama na czymkolwiek ma sens dopiero wówczas, gdy pojedzie kilka- kilkanaście osób.
Po drugie dlatego, że ciężko jest zorganizować sponsora dla całego kontyngentu. I teraz jest to też dlatego IMHO mało wykonalne, bo nie wiadomo ile osób pojedzie, a zatem co mu tak na prawdę można zaproponować.

Jakie ja widzę wyjścia? Jest ich IMHO kilka. Z jednej strony faktycznie - taka impreza to dość droga rzecz, ale co zrobić, żeby na nią jechać? Musimy sobie uświadomić kilka rzeczy.

Po pierwsze - koszt normalnego obozu to (przynajmniej w Warszawskich środowiskach które znam) od 800 do 1000 zł. Zatem, tak na dobrą sprawę, musimy zdobyć różnicę w tych kwotach, czyli około 1500 zł.

Po drugie - do imprezy jest jeszcze sporo czasu - konkretnie 14 miesięcy. Więc tak na dobrą sprawę to wynosi jakieś 110 zł/miesiąc. To oczywiście też dużo, ale... po drodze są wakacje.

Wakacje, jak wiadomo, to czas, gdzie trzeba odpoczywać. Ale z drugiej strony to też czas, w którym można jakoś zarobić. Nie mówię tutaj o harcerzach, bo w ich wypadku to raczej mało realne, ale głównie o wędrownikach i instruktorach. Wiem, że na rynku pracy jest ciężko, ale wiem też, że jak ktoś szuka pracy i nie ma oporów przed wchodzeniem do firm i pytaniem o nią, to praca jest w stanie się znaleźć. Na szybko kilka przykładów pracy letniej:
- strzyżenie trawników przed siedzibami firm (nie tych wielkich, które mają swoich, ale małych, gdzue trawnik strzyże pan Miecio albo inny ktoś);
- załapanie się na gońca do firmy (warunki znów j.w.);
- pomoc na budowie;
- bycie wychowawcą na koloniach (to głównie instruktorzy);
- itp.

Po trzecie - zawsze zostaje jeszcze zbieranie kasy w supermarketach. Ja rozumiem, że nie da się zebrać całej kwoty potrzebnej na wyjazd, ale myślę, że jakąś jej część owszem.

Po czwarte - programy finansowe UE. Jeśli jedziecie jako drużyna możecie postarać się o rozmaite dofinansowania - potrzebni Wam są tylko partnerzy z innego kraju (UK). To też jest jakaś szansa na dofinansowanie.

Po piąte wreszcie - oszczędzanie. Może warto zastanowić się, czy impreza jest warta zachodu i pewnego rodzaju wyrzeczeń. Rozumiem też, że nie każdy będzie w stanie tylko z samych oszczędności uzbierać niezbędną kwotę, ale myślę, że jeśli ktoś jest zdeterminowany i ma możliwość (pieniążki z urodzin, imienin, gwiazdki, od babci, dziadka, kieszonkowe), to będzie w stanie coś uzbierać.

Oczywiście, nikt nie twierdzi, że to co napisałem wyżej jest łatwe i bezproblemowe. Jednakże myślę, że dlatego właśnie jesteśmy w harcerstwie, żeby uczyć się zaradności życiowej. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, zawsze można coś jeszcze wymyślić, próbować coś zdziałać. Do EuroJam został jeszcze ponad rok - dla jednych będzie to dużo, dla innych mało czasu aby coś zorganizować.

A dla tych, którzy zaraz powiedzą, że nie będą w stanie zebrać tej kwoty przez rok mam inną propozycję. Zacznijcie i tak zbierać - Światowe Jamboree za trzy lata. A że będzie w tym samym miejscu, to warto zastanowić się kiedy i na co lepiej jechać. Zwłaszcza jeśli ktoś nie kwalifikuje się już na bycie uczestnikiem, a chciałby jechać jako kadra drużyn lub IST (międzynarodowa służba ochotnicza).

Pozdrawiam serdecznie!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

szynka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szynka » 29 maja 2004, 13:23

No rzeczywiście musze przyznać, że wymieniłes tutaj wiele możliwości, bardzo ciekawych, tylko jest jeszcze jeden problem... że na dzień dzisiejszy nie będę w stanie stwierdzić ile pieniędzy nazbieram i czy uda mi się nazbierać całą kwotę, a zgłoszenia sa tylko do końca listopada... Hhhhmmm co byś poradził na ten problem?? Przeciez nie za bardzo mogę się zgłośić, a potem nagle rezygnować, to by było trochę śmieszne.Pozdrawiam!!

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 29 maja 2004, 19:36

cadfael napisał:
Musimy sobie uświadomić kilka rzeczy.
Po pierwsze - koszt normalnego obozu to (przynajmniej w Warszawskich środowiskach które znam) od 800 do 1000 zł. Zatem, tak na dobrą sprawę, musimy zdobyć różnicę w tych kwotach, czyli około 1500 zł.
A co z tymi co "muszą zdobyć" także kwotę "do różnicy"
aby móc pojechać na "normalny obóz" ?

hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

kame2
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kame2 » 29 maja 2004, 21:22

Najgorsze jest to, że brak kasy. Ja mogę jak na razie pomarzyć, może kiedyś.
pwd kame2 ho

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 29 maja 2004, 23:31

Ach te pieniądze! Można popaść w depresje jak się tak o tym pomyśli! :~(:~(
Pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to...

szynka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szynka » 30 maja 2004, 11:01

Dokładnie.... niestety!! trzeba mieć tylko nadzieję, że kiedyś ta nędza się zmieni... Pomyśleć jakie w tym przypadku polscy harcerze mają mniejsze możliwości... a tacy skauci z zagranicy to pewnie dla większość z nich to pryszczyk zapłacić za ten wyjazd...

kame2
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kame2 » 30 maja 2004, 12:56

Zobaczymy, jesteśmy w Unii, może to coś da...
pwd kame2 ho

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 30 maja 2004, 20:04

ja nie wiem .... no nie wiem .... jestem napalony na ten zlot :D:D:D:D:D:D ale kasa... :/ ja juz mam wizje ze chyba wykonbinuje jakąs akcje zarobkową ....i poszukam sponsorów..... ja musze tam byc :D:D:D:D:D:D
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „EuroJam 2005”