Swaróg 2009

poświęcone ogłoszeniom nt. imprez
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 22 kwie 2009, 13:29

Rohirrim pisze:...nie wiem czemu pojawiły się tak niemożliwie wielkie i niepotrzebne problemy związane z tym linkiem...
Tak jak pisałem wcześniej. Chodzimy po cieńkim kruchym lodzie. Generalnie te tematy sa na tyle głębokie, że nie nadają się na forum a już wogóle na forum organizacji wychowawczej. Jeśli dyskusja ta rodzi pytania, to możemy sie kiedys umówic przy ognichu, w miłej magicznej sceneri. Możecie np. odwiedzic "Leśnych" na obozie... Usiądziemy sobie w namiocie przy puszczańskim ogniu i porozmawiamy o tych sprawach. Ja nie widzę przeszkód. Ale nie teraz i nie tu. Na razie skupmy się na rajdzie i dmuchajmy na zimne. To ma być dobra zabawa z elementami poznawczymi z zakresu historii i otaczającego nas świata. I niech tak pozostanie.

Na świecie podziw dla natury i szacunek do świata przyrody wyewoluował do hasła... "Z błękitnym niebem", u Słowian przyjęło się ... Sława. Do którego nam, harcerzom bliżej ?
Pierwsze wynika z mądrości życia, wielkości natury, z ogromnego szacunku i sporej pokory. Sława... Sława jest bliska wojom, ludziom odważnym, pamięci o przeszłości. Pamięci o tych którzy oddali życie dla swego plemienia... Sława. Jedno i drugie jest ważne. Jedno i drugie jest w Leśnych Ludziach. Pamięć w połączeniu z pokorą. To razem da nam pełnego człowieka. Kwestią jest ile czego ma być, jak dozować właściwe przyżycia by np. malowniczośc nie przesłoniła celu wychowawczego i nie zmieniła nam go np. w rekonstrukcję. To pytania świadomego harcerskiego wychowawcy. Zdecydowanie cytowana strona nie odpowiada na nie. Kanwa bywa rzeczą ważną, malowniczość to to co dodaje "soli" naszym imprezom ale kontrowersji na harcerskich imprezach powinniśmy unikać.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 22 kwie 2009, 13:32

Rohirrim pisze:
Maciek P pisze:A tam na marginesie:
po co wyznanie wiary w imprezie nie mającej religijnego charakteru?
Jedno i to samo...Przecież tłumaczę że chodzi o tekst jako utwór sam w sobie a nie czym jest dla jakiejś grupy ludzi...gdyby był to tekst z witryny emerytowanych ogrodników też by był zamieszczony...gdy na ten przykład robimy multimedialną prezentację drużyny i chcemy nadać jej energiczny charakter jako podkład dajemy jakąś muzykę szybką i ostrzejszą...może paść że damy jakiś energiczny kawałek ACDC czy innego zespołu który nam się podoba i patrząc z twojego punktu widzenia jest to propagowanie satanizmu czy okultyzmu który propaguje w swojej twórczości dany zespół...nie wiem czemu pojawiły się tak niemożliwie wielkie i niepotrzebne problemy związane z tym linkiem...
Mieszasz pojęcia. Ja piszę o czymś, co jest wyznaniem wiary w rozumieniu danej religii, a nie o jakiś tam utworek muzyczny . Czyli - dałem zresztą porównanie - jakbym przy innej okazji jako motto chrześcijańskie "credo". To naprawdę dwie różne skale. Utwór poetycki jest opinią autora. Wyznanie wiary jest deklaracją poglądów każdej osoby, która publicznie to wyznanie wypowiada.
Można nawet zaryzykować pytanie, czy z punktu widzenia rodzimowierców nie nastąpiło tu świetokradztwo? Ale nie wchodźmy tak daleko.
Po prostu nie ten tekst, nie w tym miejscu.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Lori
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lori » 22 kwie 2009, 15:38

Szczerze mówiąc, na początku w jakiś sposób chciało się czytać te wypowiedzi, teraz dostrzegam tylko masę tytułów, nazwisk, trudnych słów- kto da więcej.

Z naszego regulaminu nie może zniknąć to, o co jest problem z racji czysto techniczych i niemożliwości usunięcia poszczególnych elementów w postach starszych. Może to zrobić tylko osoba do tego upoważniona i zwrócę się z prośbą o to.

I zgadzam się- zaczynają być poruszane tematy nie mające nic wspólnego z Rajdem, proponuję zainteresowanym by prywatnie umówili się na spotkanie i dyskutowali. Więc może dajmy STOP tej dyskusji.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2009, 15:44 przez Lori, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Aleksandra Rogalska HO
wolny strzelec :)

Rohirrim
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Rohirrim » 22 kwie 2009, 15:48

Odnosząc się do Twoich wypowiedzi Drogi Rycerzu i korzystając z zaproszenia Sikora myślę że dopóki się nie spotkamy i nie wyjaśnimy kwestii to dalsza dysputa nie ma sensu...Skoro twierdzisz że owego tekstu nie powinno tu być to przedstawiasz postawę bardzo arogancką ponieważ mówiąc co nie jest właściwym tekstem okazujesz brak szacunku dla twórcy regulaminu...ale mam już dość tego biadolenia nad sprawą, która nie powinna mieć właściwie miejsca...lori jak najszybciej usunie przypis i tyle...skoro ma to uspokoić sumienia obrońców narodów to zostanie usunięty...miło wiedzieć że organizując coś dla harcerzy można w tak miły sposób zostać potraktowanym...pozdrawiam serdecznie i nie oczekuję zakończenia dyskusji bo pewnie ktoś kogo ego na to nie pozwoli będzie musiał postawić na swoim i ostatnie słowo będzie musiało należeć do niego...pozdrawiam w roku braterstwa Czuwaj!
HO Arkadiusz Gesner
Drużynowy 100 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej"Agger Lupinus"
im.Generała Roberta Baden-Powella

"Skaut się zawsze na coś przyda" B-P :)

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 22 kwie 2009, 16:27

Arkadiuszu, drugi raz /i ostatni / zwracam Ci uwagę - bez ataków osobistych !
Od razu należało usunąć ten link. Napisałem Ci WYRRA¬NIE JAK należy postępować w necie z utworami chronionymi przez Prawo Autorskie. Odnoszę wrażenie że to nie Maćkowi a Tobie za wszelką cenę zależy na ostatnim słowie i że spokojne i na temat odpowiedzi pozostawiasz bez reakcji. Rozumiem iż skorygujecie regulamin o ten dziwny link. Skończmy na tym WRESZCIE !
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2009, 16:31 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 22 kwie 2009, 17:07

Szkoda pisac...
po co prowokujesz Rohirrim?? Po co piszesz do Macka w prowokujacy sposob? Twoj styl pisania od poczatku dyskusji jest pelen arogancji, dlatego proponuje sie uspokoic i wyluzowac...
Sprawa jest chyba jasna, wytlumaczyliscie sobie wszystko, Ty wiesz co bylo nie tak, powiedziales co chciales powiedziec dlatego nie prowokuj... Wez sobie do serca wskazowki co do strony odwolujacej sie do tresci watpliwie wychowawczych i info od Starego Wilka co do oznaczenia zrodla informacji i koniec.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2009, 17:13 przez LukaszCK, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 22 kwie 2009, 20:13

Piotrze, ale ja mogę czuć się wyłącznie dowartościowany określeniami Arka. "Rycerz w lśniącej zbroi" nawiązuje do ideału rycerskiego w harcerstwie, a "obrońca narodów" do "harcerz w każdym widzi bliźniego". Epitety mające mnie wyszydzić są w istocie świadectwem zgodnej z Prawem Harcerskim postawy. A więc mnie w istocie nobilitują.

A przecież jako pasowany oficer jestem spadkobiercą tradycji rycerskiej, jestem współczesnym rycerzem. Żeby było śmieszniej "spod kresowych stanic" (niektórzy z kretyńskim uporem śpiewają "znad kresowych stanic", ale przecież piosenka nie mówi o lotnikach ;)) I w ramach mojej służby strzegę spokoju narodów Europy. Czyż więc bardzo się pomylił?

Lori
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lori » 22 kwie 2009, 20:27

a ja jestem germańskim bożkiem zagłady i podstępku i poraz kolejny apeluję o STOP

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 22 kwie 2009, 20:43

Niezgody, a nie zagłady :) Przedstawiany w postaci węża. :)

Lori
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lori » 22 kwie 2009, 21:14

niezgoda sieje zagładę, więc... :)

dobrze wiedzieć kim się jest, skąd w ogóle takie informacje?

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 22 kwie 2009, 21:24

A to już nadinterpretacja.

Z książek. :)

Lori
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lori » 22 kwie 2009, 21:37

Gdzie to tak piszą o Lori?

Jedyne co wiem, to jestem małpiatką, mhm, ale takie coś jeszcze do mnie nie doszło... :)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 22 kwie 2009, 21:43

Nie ważyłbym się na takie określenie. Poszukaj o religii germańskiej.

Lori
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lori » 22 kwie 2009, 22:09

Wujek Google tak pokazał... ;)
A poszukam, z pewnością, trochę mnie to rozbawiło, szczególnie w kontekście poprzedzającej wypowiedzi... :)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 23 kwie 2009, 05:54

Lori pisze:Wujek Google tak pokazał... ;)
W kwestiach religii nie opieram się na google. Poszukaj książki "Mitologia germańska". Nie pamiętam autora. Albo "Wymarłe religie świata". j.w.
A poszukam, z pewnością, trochę mnie to rozbawiło, szczególnie w kontekście poprzedzającej wypowiedzi... :)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Imprezy”