V Zimowa Watra Wędrownicza

poświęcone ogłoszeniom nt. imprez
ODPOWIEDZ
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 lut 2008, 00:27

Ciekawe czy ktoś na watrę zabierze z soba Demianowkę :/ Hyh ten gość mnie coraz bardziej rozwala.
A tak swoją drogą to ciekawy jestem jak Ci Sefer pomogą twoje niebawełniane gacie na Niepsa. Kto wie, On zawsze może się pojawić gdzieś w okolicy, jeśli tylko w pobliżu jest las i noc ... upssss coś chyba wyje.... ;)
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 07 lut 2008, 01:02

sikor pisze:A tak swoją drogą to ciekawy jestem jak Ci Sefer pomogą twoje niebawełniane gacie na Niepsa. Kto wie, On zawsze może się pojawić gdzieś w okolicy, jeśli tylko w pobliżu jest las i noc ... upssss coś chyba wyje.... ;)
O tak, ciekawe cóż to takiego, sądzę, że lepiej bedziej jak pozostaniesz w swoim leśno-bajkowym świecie wierzeń rodem z przedszkola.
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 lut 2008, 07:09

Hehehehe jak cie ugryzie w tyłek to będziesz jojczył, że cie coś leśno-bajkowego uwaliło :)
No a po demianowce to już wszystko możliwe...
Najwyraźniej jeszcze trochę za krótko po górach chodzisz skoro nie wiesz co to Niepies. Ja na pewno nikogo nie będę uświadamiał w tym temacie.
A tak na marginesie to do tej pory myślałem że syndrom czerwonego pojawia sie tylko w HSR ale jak sie zastanowić to wśród turystów też bywa... No to jeszcze raz... Polecam ostatni post na czwartej stronie...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 07 lut 2008, 08:28

Rafal pisze:
rynio pisze:Ryszard
(biegający całe lata po górach w oliwkach i nadal żywy)
A zimą biegasz? Bedziesz na Watrze?

Rafał
Biegam:) ale akurat urlop mam od 15 II do 29 II, więc się nie spotkamy. Ale gdyby ktoś w tym czasie był w czeskich karkonoszach albo tatrach - zapraszam:)

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 07 lut 2008, 10:54

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 07 lut 2008, 11:06

Rozumiem, że jak nie potrafiłeś przekonać ludzi tu, to wyciągasz sprawę na zewnątrz i opluwasz nas przed innymi?

A słyszałeś takie pojęcie: lojalność?
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 07 lut 2008, 11:09

Sefer czy ty nadal jesteś członkiem/współpracownikiem Inspektoratu Drużyn Turystycznych ZHP ???
14 GDH ,,Szarotka'' im. A. Powiecki
http://www.14gdh.gliwice.zhp.pl

zyrafa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zyrafa » 07 lut 2008, 12:15

Nawet w tym temacie wielcy tego forum będą się mądrzyć i dyskutować. Idzie przepychać się w innym miejscu to temat o watrze i dla ludzi którzy chcą się czegoś dowiedzieć na temat watry albo pogadać o watrze.

edit. Dodam po przeczytaniu postów z "Twojego" forum
Sefer - odpuść sobie watrę to zbyt mało profesjonalna impreza jak dla Ciebie.

Straszzzniieeeee dużo ludzi się wybiera - chciałbym zobaczyć te miasto namiotowe na szczycie ;) Wybierałem się na watrę ale wyszło jak wyszło i w inne miejsce jadę. Czekam na jakaś relacje i zdjęcia :)
Ostatnio zmieniony 07 lut 2008, 12:32 przez zyrafa, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Filipecki HO

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 07 lut 2008, 12:37

Spokojnie, Maćku, od marca będziesz miał mnie z głowy, bo kończy mi się zwolnienie i nie będę miał czasu na forum. A wciąłem się tylko z powodu SeFera. Już znikam. :)
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 07 lut 2008, 13:34

Sefer czy ty nadal jesteś członkiem/współpracownikiem Inspektoratu Drużyn Turystycznych ZHP ???
Tak jak i Zygmunt:
http://turystyka.specjalnosci.zhp.pl/in ... =0027,0013
A słyszałeś takie pojęcie: lojalność?
Tak słyszałem- jestem lojalny wobec zdrowego rozsądku i zdrowia oraz życia ludzi, których prowadzam w góry- czym im się to podoba czy nie. Wobec jakiejkolwiek organizacji- NIGDY.
Sefer - odpuść sobie watrę to zbyt mało profesjonalna impreza jak dla Ciebie.
Jeśli przez zbyt niski profesjonalizm rozumiesz brak wyobraźni i rozsądku- co wyziera z niektórych wypowiedzi to TAK. Ja swój profesjonalizm jako przewodnika górskiego rozumiem jako dbanie o to by nikt z powierzonej mi wycieczki nie ucierpiał...

Maruuuda
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maruuuda » 07 lut 2008, 13:54

Prfoesjonalizm profesjonalizmem ale czy przypadkiem nie zblizasz sie niebezpiecznie do granicy "Profesjonalnego Zamkniecia Gór Dla Nieprofesjonalistów Których Nawet Może Czasem Nie Stać Na Super-sprzęt"?

Nie wybieram sie na Watrę ale z ciekawości sledziłam ten watek od początku-wspaniała atmosfera wydawała się tu gościc, taka ciepla, rodzinna, wyrozumiala.

I wiesz, akceptuje Twoje racje, uwazam za masz duzo slusznosci ale bez przesady.
Bo super-świetny-wypasiony sprzęt kupic moze kazdy.
I czy wtedy bedzie w gorach bezpieczny?

Przewodnikiem to ja nie jestem
ale wydaje mi sie ze utozsamiasz sprzęt z rozsądkiem
ale wypasiony ekwipunek ze zdolnoscia myslenia nie zawsze idzie w parze.

A wywklekanie kłótni forum poza forum...
brzydko brzydko, niestety.
Temat mozna zarzucic w innym miejscu ale cytowac...?
Dzieki, zaczelam sie tu czuc troche niepewnie przy wypowiadaniu sie.

A taka mila atmosfera tu byla...
Ostatnio zmieniony 07 lut 2008, 13:54 przez Maruuuda, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko dzieci wiedzą, czego szukają...
(Antoine de Saint-Exupery)

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 07 lut 2008, 14:15

Widzisz w lecie sprzęt może się ograniczyć do flanelowej koszuli i spodni z second handu.
Zima w górach to już inne wymagania. Także sprzętowe i mylisz sie twierdząc, że musi być super wypasiony- najtańszy śpiwór zimowy to 150zł na ten przykład, a spodnie z goretexu na allegro to 53-69zł(taniej niż bojówki, bo takie m65 to wydatek co najmniej 100-120zł za kopie)-przykladowy link:http://allegro.pl/item303206990_spodnie ... 48_50.html
(tak moi drodzy da się kupić nie plamiaste wojskowe ubrania z goretexu)
Sprzęt musi być ODPOWIEDNI, a nie super wypasiony(po super wypasionym to można poznać często takiego co ma dużo w portfelu, mało w łepetynie...) i odpowiedni powinien być też stan wiedzy i umiejętności użytkownika.
Najpierw taki jeden z drugim pójdzie na watre w bawełnianych spodniach- uda mu się nic nie zrobić, a potem kto wie... Tatry mogą być za małe...ale przeświadczenie ,że znowu się "uda" może być jego ostatnim...
Co cytowania- nigdzie nie ma zakazu cytowania tego forum, jest ono publiczne i takowoż , nikt nie ma prawa mi zakazywać czy indagować o to, że zacytowałem- jeśli macie coś do ukrycia lub po prostu wstydzicie się swoich wypowiedzi to nie trzeba było mówić tego na forum.
PROFESJONALIZM TO UMIEJETNOŚć ZAPEWNIENIA BEZPIECZEńSTWA i np.(czysto teoretycznie, wiadomo,że nie można tego zawężać do jednej przesłanki) jeśli bezpieczeństwo będzie miało na imię kurtka puchowa- to profesjonalnym zachowaniem jest jej posiadanie, tak samo można tutaj wpisać takie rzeczy jak: wiedza, umiejętności, doświadczenie...
Ostatnio zmieniony 07 lut 2008, 14:20 przez SeFer, łącznie zmieniany 1 raz.

Maruuuda
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maruuuda » 07 lut 2008, 14:26

A cytuj sobie, cytuj.
Żadna Bardzo Ważna Ustawa Ci tego przecież nie zabrania.
Może jedynie taka maleńka zasada kolezenstwa (gdyby sie ktoś chciał na tamtym forum wypowiedziec, zrobiłby to pewnie sam i bez Twojej "pomocy"), ale ją przeciez można przemilczeć.

Ja się zgadzam, że góry zimą są niebezpieczne i doskonale rozumiem o co ci chodziło.
zastanawiam sie tylko
co nam przyjdzie z gór
jak będą po nich chodzić tylko i wyłącznie przewodnicy,m bo nikt inny nie bedzie się do tego nadawał...
Bo może zamiast wysmiac "Tych Ze Śpiworkiem Z Tesco" warto przeznaczyc swoja energię na wytlumaczenie im dlaczego ten spiwór jest gorszy a nie na bezowocną krytykę?

A tego co piszę się nie wstydzę.
Albo inaczej.
jak napiszę głupotę to się wstydzę, ale do tej pory bardzo pozytywnie reagowali użytkownicy forum na jakies moje bledy czy niescislosci w rozumowaniu.
I jesli napiszę tu głupotę to zawsze ktos (w bardziej lub mniej delikatny sposób) mnie poprawi.

Tylko własnie o to chodzi, że jestem użytkownikiem TEGO forum i dobrowolnie się godzę żeby na TYM forum mógł mi wytknąć błąd w mysleniu kady i kiedy chce.
Jakaś taka mała forma zaufania do użytkowników forum, nie sądzisz..?

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 07 lut 2008, 14:33

jak będą po nich chodzić tylko i wyłącznie przewodnicy,m bo nikt inny nie bedzie się do tego nadawał...
Gdzie coś takie napisałem?? bo w tej chwili przypisujesz mi coś czego nigdy nie napisałem , a ni nie powiedziałem...
Bo może zamiast wysmiac "Tych Ze Śpiworkiem Z Tesco" warto przeznaczyc swoja energię na wytlumaczenie im dlaczego ten spiwór jest gorszy a nie na bezowocną krytykę?
Wspomniany delikwent już sobie to sam uświadomił- natomiast sarkazm ma bardziej na celu zapobieżenie podobnym sytuacjom. Zakładam ,że mówię do ludzi rozumnych , mających świadomość jak działają niskie temperatury i faktu, że bez odpowiedniego okrycia człowiek nie ma dużych szans na zdrowe zakończenie biwaku nie mówiąc o spokojnym śnie...Krytyka nie jest bezowocna- jeśli człowiek rzeczywiście chce czegoś się dowiedzieć , będzie to dla niego sygnał ,że swą wiedzę musi rozbudować.
Dla osoby biernej , która tak naprawdę nie ma znaczenia czy sie dowie czy nie, jest bez własnej inicjatywy , jest ona "bezowocna".
Ostatnio zmieniony 07 lut 2008, 14:39 przez SeFer, łącznie zmieniany 1 raz.

Maruuuda
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maruuuda » 07 lut 2008, 14:44

oczywiście że nie napisałeś.
To ja wyciągnęłam z Twoje wypowiedzi takie wnioski
stąd "Zastanawiam się" linijke wyżej (czego juz nie zacytowałes...)
które miało podkreslic ze to raczej dzieje sie w mojej glowie a nie Twojej wypowiedzi...

Ja przyjmuje do wiadomości Twoje argumenty.

Przyczepiłam się z prostej przyczyny.
Można było napisać:
"Przestrzegam przed przychodzeniem na Watre ze spiworkiem z tesco/w bikini/na szpilkach/nago, bo jest to dość niebezpieczne, a bezpieczenstwo powinno byc najwazniejsze"

I czy już nie robi się sympatyczniej niz jakis sarkazm, jakas ironia, jakies wywoływanie nieszczesnikow ktorym sie to w zeszlym roku zdarzylo...?

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Imprezy”