Zlot Wędrowników ZHPpgK Australia 2008

poświęcone ogłoszeniom nt. imprez
asia16
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: asia16 » 27 paź 2007, 23:34

:)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2007, 23:40 przez asia16, łącznie zmieniany 1 raz.

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 27 paź 2007, 23:58

Jak szacujecie koszty?
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

K.D
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: K.D » 28 paź 2007, 23:01

6. Hasło Złazu
"Matka Boska Częstochowska, ubrana perłami Cała w złocie i
brylantach, modli się za nami" - z wiersza Jana Lechonia
(1899).

Jeśli po takim hasłem jest impreza to przepraszam ale nie chce już na nią jechać....
phm. Kamil Domański HR
Komendant 5 WrSzH "Szaniec"
im. Powstańców Warszawy

asia16
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: asia16 » 29 paź 2007, 20:42

Kamil szczerze mówiąc to jeśli nie chcesz to nie jedź, bo ten rajd to tylko dla wytrwałych jest nawet z powodu bardzo wysokich kosztów.

SZERSZEń_9DW
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: SZERSZEń_9DW » 30 paź 2007, 16:39

Kamil co złego że zlot nawiązuje Do Matki Boskiej ??? Pierwotny skauting opierał się na chrześcijaństwie więc dziwi mnie twoja opinia :)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 30 paź 2007, 16:41

Szerszeń, a słyszałeś o protestantyźmie? Chrześcijaństwo, to coś więcej, niż katolicyzm.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

kasiek41
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kasiek41 » 30 paź 2007, 23:39

Dotarła do mnie dzisiaj informacja, iż rozmawiacie tu na temat Złazu w Australii.
Potwierdzam, iż z patrol z Wrocławia wybiera się na ten złaz.

Natomiast nie wiem co ma na celu wasza dyskusja dotycząca religii - tematem tego postu nie jest religia w ZHP tylko zlot w Australii!

Zlot, tak jak jest napisane na stronie GK, jest organizowany przez ZHPpgK czyli Związek Harcerstwa Polskiego poza granicami kraju, czyli jasno z tego wynika, że nie jest to impreza organizowana przez ZHP.
ZHPpgK jest zupełnie odrębną organizacją harcerską. Ma swoje prawo i przyrzeczenie oraz wiele innych swoich zasad, którymi kierują się członkowie tej organizacji.
Jest to również organizacja katolicka stąd wynika nazwa zlotu, hasło itd.

My jako ZHP otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w tej imprezie i albo z niego skorzystamy albo nie, mamy wolny wybór. Jeżeli się zdecydujemy na udział w takiej imprezie to musimy szanować zasady tamtej organizacji i niejako "wpasować się" w zasady panujące w ZHPpgK podczas trwania zlou. Jako, że jestem osobą zajmującą się współpracą z ZHPpgK i mam już trochę doświadczenia we współpracy ( byłam m.in. u nich na Zlocie w USA w zeszłym roku) radzę wszystkim osobom zaintersowanym wyjazdem odwiedzić kilka stron ZHPpgK i dowiedzieć się co nieco o tej organizacji zanim zdecydujecie się na wyjazd.
Jest to zupełnie inna organizacja niż nasza, dlatego wiele rzeczy może was zaskoczyć.
Kolejną różnicą jest np. brak koedukacji, dlatego jeżeli wasza reprezentacja będzie koedukacyjna to zostaniecie rozdzieleni, chłopcy będą częścią złazu wędroników a dziewczęta złazu wędrowniczek ( zapewniam tego nie da się przeskoczyć - nie ma szans na koedukację).
Natomiast jeżeli chodzi o sam udział w imprezach organizowanych przez ZHPpgK to na pewno polecam. Jest to ciekawe doświadczenie, szczególnie dla instruktorów, a dodatkowo bardzo pomaga spojrzeć na nas czyli na ZHP trochę z boku i ocenić nasze słabe i mocne strony.
Mi osobiście ZHPpgK bardzo przypomina nasz polski ZHR.

Strony o ZHPpgK: www.zhp.org ( strona Chorągwi Harcerzy ZHP w USA),
www.czuwaj.org ( strona Chorągwi Harcerek w USA)
Ostatnio zmieniony 30 paź 2007, 23:55 przez kasiek41, łącznie zmieniany 1 raz.
hm.Katarzyna Sobieszczańska
Hufiec Wrocław

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 31 paź 2007, 12:09

kasiek41 pisze:Natomiast nie wiem co ma na celu wasza dyskusja dotycząca religii - tematem tego postu nie jest religia w ZHP tylko zlot w Australii!
Bo religia jest elementem, i to mocno akcentowanym, tego zlotu. Co niektórych razi i dają temu wyraz. Od tego mamy forum.
Zlot, tak jak jest napisane na stronie GK, jest organizowany przez ZHPpgK czyli Związek Harcerstwa Polskiego poza granicami kraju, czyli jasno z tego wynika, że nie jest to impreza organizowana przez ZHP.
No to chyba wszyscy wiedzą, druhno :)
My jako ZHP otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w tej imprezie i albo z niego skorzystamy albo nie, mamy wolny wybór. Jeżeli się zdecydujemy na udział w takiej imprezie to musimy szanować zasady tamtej organizacji i niejako "wpasować się" w zasady panujące w ZHPpgK podczas trwania zlou.
Ale ktoś, kto nie chce się wpasować, w ramy, które mu nie odpowiadają, chyba może o tym powiedzieć? Czy też musi pojechać?
Asia16 pisze:Kamil szczerze mówiąc to jeśli nie chcesz to nie jedź, bo ten rajd to tylko dla wytrwałych jest nawet z powodu bardzo wysokich kosztów.
Czyli to, że druh nie chce jechać na imprezę, która epatuje swoją religijnością już od samego hasła, oznacza, że jest niewytrwałym mięczakiem? Hm, ja też nie pojadę na taką imprezę. Hasło tego zlotu mnie powala i przeraża.
phm. Jakub Król

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 31 paź 2007, 12:13

kasiek41 pisze:Dotarła do mnie dzisiaj informacja, iż rozmawiacie tu na temat Złazu w Australii.
Potwierdzam, iż z patrol z Wrocławia wybiera się na ten złaz.

Natomiast nie wiem co ma na celu wasza dyskusja dotycząca religii - tematem tego postu nie jest religia w ZHP tylko zlot w Australii!
Tak, druhno, tylko dla mnie, ewangelika, udział w złazie pod takim hasłem jest nie do przyjęcia. Gdyby było "w imię Boże", nie miałbym zastrzeżeń. Podobnie, gdyby było w imię Chrystusa. Ale ten dokładnie tekst, jaki jest hasłem złazu jest w ostrej kolizji z zasadami mojej wiary.
Czy to znaczy, że jestem gorszym gatunkiem harcerza?

A aluzje do Kamila i jego rzekomego braku wytrwałości są typowym argumentem pozamerytorycznym i personalnym. Po prostu, niegodnym.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2007, 12:14 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 31 paź 2007, 13:07

kasiek41 pisze:Zlot, tak jak jest napisane na stronie GK, jest organizowany przez ZHPpgK czyli Związek Harcerstwa Polskiego poza granicami kraju, czyli jasno z tego wynika, że nie jest to impreza organizowana przez ZHP.
ZHPpgK jest zupełnie odrębną organizacją harcerską. Ma swoje prawo i przyrzeczenie oraz wiele innych swoich zasad, którymi kierują się członkowie tej organizacji.
Ni i tu Kasia ma rację. Jeśli ZHPpgk jest organizacją KATOLICKĄ to ma prawo organizować sobie imprezy KATOLICKIE. I nie wiem skąd jojczenie, że nie może ktos pojechać. Zasady są jasne. To całkiem tak jakby ktos narzekał że nie chce wchodzic do kościoła katolickiego bo tam jest msza katolicka a on chce inną. Gdyby organizatorem było ZHP to byłaby inna sprawa. A tak. Możemy tylko życzyc dobrej zabawy i pogłębiania skautowego ducha :)
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 31 paź 2007, 22:08

sikor pisze:
kasiek41 pisze:Zlot, tak jak jest napisane na stronie GK, jest organizowany przez ZHPpgK czyli Związek Harcerstwa Polskiego poza granicami kraju, czyli jasno z tego wynika, że nie jest to impreza organizowana przez ZHP.
Ni i tu Kasia ma rację. Jeśli ZHPpgk jest organizacją KATOLICKĄ
A jest?

SZERSZEń_9DW
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: SZERSZEń_9DW » 01 lis 2007, 12:39

Macieju o ile wiem protestanci nie uznają Matki Bożej jako Świętej ale uważają za osobę historyczną. Co przeszkadza w uczestnictwie w tym Zlocie ??? Czy Harcerz nie powinien poszerzać swoich horyzontów co za tym idzie innych religii :) Może jakiś admin by przeniósł tą rozmowę do Ideałów bo to jest nasza bolączka jaki ma być nasz związek czy skierowany na lewo czy na prawo a może być liberalny :) Myślę że musimy to wreście ustalić bo nie wiadomo czy ZHP porównać w przenośni do Baby czy do chłopa a może coś pośrodku :/

kasiek41
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kasiek41 » 01 lis 2007, 18:32

Maćku, ja szanuję to, że jesteś protestantem ale czy tego chcemy czy nie ZHPpgK jest organizacją katolicką, która zaprosiła nas na ten zlot.
W zlocie możesz uczestniczyć lub nie, masz wolny wybór. Dla mnie to, że jesteś innego wyznania nie ma znaczenia, nie jest powiedziane że od nas muszą jechać tylko katolicy - nie ma żadnych wymagań jeśli chodzi o światopogląd.
Natomiast sam musiałbyś się zastanowić czy tego typu impreza by ci odpowiadała i czy umiałbyś w niej uczestniczyć. Być może tego typu impreza jest dla ciebie nie do przyjęcia i wtedy po prostu nie jedziesz. Czy ktoś cię zmusza do uczestnictwa w takim zlocie?
Jest to jedna z wielu propozycji jakie kierują do nas inne organizacje harcerskie i przecież albo decydujemy się na udział w niej albo nie, wybieramy imprezę, która nam po prostu odpowiada.
Natomiast nie ma sensu dyskusja np. nad hasłem tego zlotu. Takie hasło zostało ustalone przez ZHPpgK i mają do tego prawo bo to jest ich impreza, ich organizacja a my jedynie będziemy na niej gośćmi i powinniśmy się zachowywać z godnością i szacunkiem dla zasad jakie panują w ZHPpgK.
hm.Katarzyna Sobieszczańska
Hufiec Wrocław

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 01 lis 2007, 19:25

Druhno Kasiu, myślę że Maciej powiedział, że nie pojechałby na taką imprezę.
A jeśli chodzi o hasło Zlotu - oczywiście, nie mamy na nie bezpośredniego wpływu, ale został do nas skierowany taki a nie inny regulamin i jego treść poddajemy dyskusji. I to czy będziemy gośćmi ZHPpgK, czy nie oraz co uważamy i mówimy na temat WYTWORÓW tego związku, nie oznacza naszego braku poszanowania.

A swoją drogą, może warto wrócić do dyskusji na temat programu Zlotu?
phm. Jakub Król

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 02 lis 2007, 01:08

Super, że ktoś wreszcie to zauważył :).

Wciąż brak wiadomości co to utworzenia kontyngentu ze wsparciem GK, o którym było pisane na newsach zhp.pl. Może ktoś coś wie?
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Imprezy”