Zimowisko drużyny

forum Wydziału Specjalności GK ZHP
ODPOWIEDZ
Tomasz18
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomasz18 » 28 sty 2010, 16:48

Witam. za 3 tygodnie zaczyna się u nas w hufcu zimowisko hufca lecz każda z drużyn ma swój własny program a wspólna jest tylko stanica-szkoła. Jestem drużynowym i razem z moją kadrą chce zrobić fajny biwak o tematyce wojennej. mamy dla ludzi mundury itd tylko mamy mało pomysłów. myślę że ktoś z was na pewno organizował taki biwak lub w takim uczestniczył :) w miarę możliwości proszę wysłać mi pomysły na zajęcia lub cały plan wraz z zajęciami jeżeli ktoś już coś takiego robił :) z góry dziękuje i jak moglibyście sie pospieszyć bo do 3 lutego muszę oddać program do komendy

kubi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubi » 28 sty 2010, 19:10

A czemu ma służyć taka obrzędowośc, o ile można to nazwać obrzędowością...
Wychowujemy raczej dla pokoju i krzewienia tych idei, niż dla wojny...
hm. Jakub Cichocki

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 29 sty 2010, 08:57

Pomijając, że pokoju czasem trzeba bronić, bo nie wszyscy podzielają nasze przekonania i lubią napadać innych, to zasadniczo Kuba ma rację.

Sprecyzuj, co znaczy "obrzędowość wojenna".
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Tomasz18
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomasz18 » 30 sty 2010, 17:44

chce taką fabułe:
Fabuła:
Drużyna dzieli się na dwie grupy, oddziały mieszane damsko – męskie. Ludzie dostają do wiadomości, że właśnie zostali szeregowymi w jednostce wojskowej. Ich zadaniem jest pomyślnie zdać kurs i szereg treningów, aby wziąć udział w ogólnoświatowej misji wojsk NATO. Jednak aby ukończyć szkolenie, grupy muszą odbyć wszystkie zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Poprzez rywalizację muszą obudzić w sobie ducha walki i pokazać, że zależy im na wygranej . Poprzez mieszane grupki, członkowie drużyny muszą nauczyć się współpracować. Wiele zadań zależeć będzie od każdego z członków zespołu.

chodzi o ciekawą rywalizacje i zabawę a nie o coś złego...

może źle się wyraziłem w 1 poście. jak tak to przepraszam :)

jeżeli możecie pomóżcie. wydaje mi się że taka fabuła to nic złego

ola0103
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ola0103 » 31 sty 2010, 11:25

Fabuła bardzo ciekawa.

Na jednym z punków mogłaby być lekcja szyfrów( to do tej teorii), a później może być zadanie praktyczne, które będzie polegało na odszyfrowaniu jakiegoś rozkazu, który zaprowadzi ich do następnego punktu, gdzie może być ratownictwo medyczne. Później mogą mieć punkt strzelania do celu(jeśli nie ma druh wiatrówki itp. mogą to być balony z farbą lub wodą) na innym punkcie można by zrobić tor przeszkód, który pokonywaliby z zamkniętymi oczami ( jeżeli tor zostanie podzielony na części to każdy harcerz będzie mógł jakąś przeszkodę pokonać).

Mam nadzieję, że pomogłam.

Tomasz18
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomasz18 » 31 sty 2010, 15:00

Wielki szacunek :) bardzo mi się podoba :) jak macie jesczez jakieś pomysły to podawajcie bo ten jest bardzo ok :) jeszcze raz dzięki

wojteku
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wojteku » 31 sty 2010, 22:55

A co jest wygraną? Udział wojsk NATO w nowej wojnie, tym razem w Iranie, i harcerze z obudzonym duchem walki stoczą otwartą walkę ze strażnikami rewolucji. A że ma być wygrana to oczywiście obalą aktualne Irańskie rządy. Będzie pozytywnie...
Wojtek Ulinowski
drużynowy 40 WDHy

-->www.dmb.mokotow.zhp.pl<--

Kuli
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kuli » 01 lut 2010, 21:12

My na przykład mamy w tym roku tematykę: II Wojna Światowa. Może w pójść w tą stronę?

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie specjalności”