Techniki linowe

forum Wydziału Specjalności GK ZHP
ODPOWIEDZ
jackal93
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jackal93 » 10 lut 2009, 17:45

Witam, jestem nowy na forum, a więc nie wiem czy pisze w dobrym miejscu. Od razu mówię harcerzem nie jestem, choć kiedyś chęci były ale nic z tego nie wyszło. Mam kilka pytań odnośnie technik linowych, a pisze na forum ZHP bo wiem że harcerze się takimi rzeczami zajmują. W tamtym roku byłem na kursie wspinaczkowym ( 6-dniowy kurs skałkowy), w tym roku zainteresowałem się technikami przetrwania i technikami alpinistycznymi (zjazd, tyrolka, wahadło, most linowy) na kursie zajmowaliśmy się zjazdami ale w bardziej wspinaczkowy sposób ( zjazd jako sposób dostania się na dół )
1.Może ktoś opisać w jaki sposób zjeżdzacie na linie i jakiego sprzętu używacie.
2.Jak zbudować most linowy?
3.Jak zrobić wahadło na statyku?
4Jak zrobić tyrolkę?

Dodam że do dyspozycji mam niewielką ilość sprzętu: cztery karabinki zakręcane, 4 taśmy, lina statyczna 50m, przyrząd zjazdowy, na pewno nie wystarczy do budowy mostu linowego i tyrolki a więc proszę o podanie jaki sprzęt będzie mi potrzebny.

pzdr

marcin_g2
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marcin_g2 » 11 lut 2009, 15:50

Przyłączam się do pytania... Głównie chodzi mi o tyrolkę... Jaka grubość liny?? 10 mm statyka wystarczy?? jaka rolka, co do hamowania itd...

Pathfinder
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pathfinder » 13 lut 2009, 22:01

Mimo, że elementy, które opisaliście raczej nie należą do bardzo złożonych to i tak polecam, aby ktoś kompetentny na żywo Wam pokazał jak to się robi. Takich rzeczy lepiej nie uczyć się z rysunków lub opisów.

Podejrzewam też, że żaden z forumowiczów nie chciałbym brać odpowiedzialności za nieporozumienia:)

Zachęcam do postarania się o specjalistę, bo zabawa jest na prawdę niezła:) Myślę, że wystarczy iść na najbliższą ściankę wspinaczkową:)

pozdrawiam

Jacek Soroczyński
Ostatnio zmieniony 13 lut 2009, 22:02 przez Pathfinder, łącznie zmieniany 1 raz.

Seba
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Seba » 15 lip 2009, 09:32

To wcale nie jest takie trudne. Wystarczy ze 2-3 razy obejrzeć jak robi to ktoś inny.
Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty. To też nie diabeł rogaty.
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Miłość to żaden film, w żadnym kinie, ani róże, ani całusy małe, duże.
Ale miłość - kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 15 lip 2009, 12:24

hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"