Barwy Klubu Specjalnościowego [a barwy macieżystej drużyn

forum Wydziału Specjalności GK ZHP
Zablokowany
matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 26 lip 2006, 15:31

No właśnie. W regulaminie Klubu Specjalnościowego jest napisane, że klub może skupiać harcerzy z różnych drużyn. Więc ja mam pytanie. Czy Taki Klub może mieć własne barwy?? (berety i chusty).
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 26 lip 2006, 17:19

Jest też napisane, że każdy członek HKS posiada przydział do podstawowej jodnostki organizacyjnej, gdzie realizuje się w zgodzie z metodyką, w której wiekowo właśnie się znajduje.
Jest to Wam potrzebne do czegoś? Będziecie występować jako klub specjalnościowy na imprezach harcerskich bądź zewnętrznych?
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 29 lip 2006, 20:00

Oczywiście, że tak. Bo regulamin HKS-u jasno stwierdza, że do Klubu mogą należeć: "harcerki i harcerze, którzy nie mogą rozwijać swoich zainteresowań w macierzystych drużynach". Jeżeli taka drużyna np. niebierze udziału w imprezach turystycznych, to naturalnie taki harcerz wstępuje do HKS-u, który jak najbardziej w takich imprezach uczestniczy.
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 30 lip 2006, 18:22

Świetnie. A czy to znaczy, że konieczna jest zatem zmiana barw dla członków klubu, gdy wyjeżdzają jako klub a nie drużyna? Uważam, że nie :)
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

Basior
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Basior » 06 mar 2007, 09:06

Hm.Moje zdanie jest takie:Jeślu jego podstawowym przydzialem jest klub to nosi barwy klubu a jeśli druzyna-to barwy drużyny:)JA jestem drużynowym Klubu jeździeckiego i mamy wlasne barwy,tradycje itp.Chociaz z 2 strony nikt nie nalezy do innej druzyny:P W sumie to ejst kwestia dogadania sie z druyznami w ktorych sa harcerrze w klubie.Mozecie np: ustalic ze nosi sie jeden naramiennik druzyny a 2- klubu,albo mozecie meic naszywi klubu.Lub usatlic ze macie barwy klubu i zakladacie je na wyjazdy klubem,zbiorki klubu itp.Mowie to kwestia dogadania sie z macierzystymi drużynami:)
pwd. Kamil Kaszuba HO
Hufiec "Nadnarwiański" ZHP im. Adama Chętnika
25 Łomżyńska Drużyna Harcerska "MADRAS"

"Ignavia est iacere, dum posis surgene!"

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 mar 2007, 11:55

Przypominam że podstawowy przydział służbowy do harcerskiego klubu specjalnosciowego mogą mieć jedynie
- instruktorzy, członkowie starszyzny harcerskiej i działacze,
Natomiast przydział dodatkowy do klubu mają
- harcerze, harcerze starsi i wędrownicy, nie mogący rozwijać swoich zainteresowań w macierzystych drużynach, którzy jednak pozostają w nich z podstawowym przydziałem służbowym.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 07 mar 2007, 12:27

Na własnym przykładzie powiem, że prowadzony przeze mnie klub nie ma własnych barw i wcale źle nie jest nam z tego powodu. Elementem wspólnym jest plakietka specjalności, a może kiedyś będzie plakietka klubu. W każdym razie najbardziej łączy nas nasza pasja i dotychczasowe wspólne przeżycia.

Ja osobiście nie należę do żadnej drużyny, więc noszę barwy, jakie mi się podobają :-).

Pojawił się ostatnio pomysł, że jak gdzieś jedziemy, to możemy sobie zrobić wspólne chusty i nosić je jak skauci z innych krajów - na ubraniach cywilnych, gdy idziemy z plecakami. Ale to na razie pomysł i w żadnym wypadku nie chcemy nikomu narzucać jakie barwy ma nosić i z jaką jednostką ma się utożsamiać....

Jesteśmy klubem, my rozwijamy dodatkowo, więć nie róbmy z siebie drużyny...
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie specjalności”