Zasady pracy specjalności harcerskich - 30.09.2005

forum Wydziału Specjalności GK ZHP
Zablokowany
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 21 wrz 2005, 13:32

http://www.specjalnosci.zhp.pl/index.ph ... =0029,0032
§ 4
Zasady wchodzą w życie z dniem 1 grudnia 2004 roku, z tym, że drużyny stosujące miana
specjalnościowe mają obowiązek dostosować się do niniejszych zasad do dnia 30 września
2005 roku
.
Zastanawiam się czy ktoś o tym pamięta ;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 22 wrz 2005, 12:06

Tak. Ja. Zrezygnowaliśmy z poprzedniej, jako mało sensownej, a nowej nie chce nam się tworzyć - bo i po co? Wsparcia nie dostaniemy, a tylko przyjdzie wypełniać więcej biurokracji. Zwłaszcza, ze możemy robic wszystko, co jest w specjalnościach, nie będąc specjalnościową drużyną (ostatnio chłopcy zapalili się na modelarstwo i OK)
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dokumenty
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 22 wrz 2005, 12:46

Czyli wracamy do podstawowego pytania:
Co daje posiadanie miana drużyny specjalnościowej.
Jakie prawa, których nie mają "zwykłe" drużyny.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 22 wrz 2005, 13:18

Słówko w nazwie. Jeśli komuś na tym zależy.

I plakietka na łapie. Jeśli komuś na tym zależy.

I prawo do wyjazdu na centralny kurs czasami (jesli organizator postawi takie ograniczenia) . Jeśli komuś na tym zależy.

Podobno też pomoc odpowiedniej struktury GK. Jesli komuś na tym zależy.

Tak się składa, ze jestem wątpiącym liberałem. Nie zalezy mi na plakietce ani na słówku w nazwie. Na prawie do centralnego kursu, na kóry i tak nie mam czasu pojechać. A co do pomocy GK - hmmm... jestem wątpiącym liberałem, bardziej spodziewam się biurokracji i kolejnych papierków, intrukcji, wymagań - a tu wystarczą mi jak na razie państwowe (skoro ZHP nie potrafi załatwić żadnych ulg dla harcerzy np. na obozy puszczańskie).

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

PiotR
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PiotR » 17 paź 2005, 23:06

Kolejna biurokratyczna bzdura, o ktorej chyba zaden Komendant Hufca nic nie wie. Nie ma innego sposobu na weryfikowanie dzialalnosci druzyn specjalnosciowych? Czy moze za malo pracy ma Kierownik Wydzialu Specjalnosci GK ZHP?

phm. Piotr Rybarczyk
http://szczep13wdh.pl
phm. Piotr Rybarczyk
Komendant Szczepu 13 WDH
http://szczep13wdh.pl
Hufiec Warszawa Praga Pld

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 01 sty 2006, 17:14

tak sie zastanawiam czy ta forma ma tak wogóle jakiś sens. to wszystko bedzie się ciągnęło i ciągnęło i.... zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami - biurokracja i tyle. Np dla mnie totalną bzdurą wydaje się zawracanie głowy komendantowi z tym rozpisywaniem zadań. Jak rozumiem jak któreś zadanie zostanie zawalone albo zrobione nie w pełni to już po specjalności ???
tutaj mam pytanie - czy jako drużyna próbna najpierw muszę zamknąć próbę potem rok działalności wg. regulaminów i dopiero rozpisuję "próbę" dla drużyny specjalnościowej - czyli przy dobrym wietrze dopiero za 2,5 roku bedę ją miał jak nic nie zawalę ??? czy jakoś inaczej

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 01 sty 2006, 19:32

fnx2005 napisał:
tak sie zastanawiam czy ta forma ma tak wogóle jakiś sens. to wszystko bedzie się ciągnęło i ciągnęło i.... zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami - biurokracja i tyle. Np dla mnie totalną bzdurą wydaje się zawracanie głowy komendantowi z tym rozpisywaniem zadań. Jak rozumiem jak któreś zadanie zostanie zawalone albo zrobione nie w pełni to już po specjalności ???
Tak - i to bedzie kres druzyn ktore specjalnosciowe sa tylko z nazwy.
fnx2005 napisał:
tutaj mam pytanie - czy jako drużyna próbna najpierw muszę zamknąć próbę potem rok działalności wg. regulaminów i dopiero rozpisuję "próbę" dla drużyny specjalnościowej - czyli przy dobrym wietrze dopiero za 2,5 roku bedę ją miał jak nic nie zawalę ??? czy jakoś inaczej
A to zmniejsza prawdopowdobienstwo ze z Harcerska Druzyna Specjalnosciowa pozostanie samo "Specjalnosciowa". Zeby pracowac w specjalnosci najpierw wypada "nauczyc sie" harcerstwa.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 01 sty 2006, 23:59

wiesz. mnie po prostu wkurza to że mam ludzi którzy już są np roka albo 2 lata w ZHP - teraz kolejne czekanie po to by tylko zacząć próbę drużyny specjalnościowej..... Co do tego że to pozwoli zapobiec nazywaniu drużyn specjalnościowymi te które nic nie robią - masz rzeczywiście rację. Ale jeśli ja nie mam zamiaru tylko nazywać drużyne specjalnościową ale chcę działać i jeszcze raz działać to fajnie by było to zrobić :) poza tym może to trochę dziwnie zabrzmi ale ludzie zanim przyjdą do drużyny pytają "a jaka jest specjalność...??" - działa to po części jak taki "lep"

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 02 sty 2006, 00:41

fnx2005 napisał:
wiesz. mnie po prostu wkurza to że mam ludzi którzy już są np roka albo 2 lata w ZHP - teraz kolejne czekanie po to by tylko zacząć próbę drużyny specjalnościowej.....
a co ma piernik do wiatraka?
czy nierealizując próby specjalnościowej nie możecie działać jak drużyna specjalnościowa? ???
Co do tego że to pozwoli zapobiec nazywaniu drużyn specjalnościowymi te które nic nie robią - masz rzeczywiście rację. Ale jeśli ja nie mam zamiaru tylko nazywać drużyne specjalnościową ale chcę działać i jeszcze raz działać to fajnie by było to zrobić :)
jw.
poza tym może to trochę dziwnie zabrzmi ale ludzie zanim przyjdą do drużyny pytają "a jaka jest specjalność...??" - działa to po części jak taki "lep"
wtedy odpowiadasz: pracujemy specjalnością proobronną.
poza tym, wydaje mi się, że jeżeli pracujesz w danej specjalności, i robisz to dobrze, to od razu widać, czym się zajmujesz. takie pytania wtedy nie padną, bo zainteresowani przyjdą właśnie na podstawie tego, co zobaczą/usłyszą.
powodzenia :)
btw: co post, to nowy podpis? :D
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 02 sty 2006, 12:19

Ciągle nie rozumiem: PO CO??

Dla słówka w nazwie drużyny? Bo pracować specjalnością i robić fajne rzeczy można i bez tej plakietki i oficjalnego statusu. No, chyba, że jest się wodniakiem - to daje jeszcze prawo do noszenia granatowego wdzianka...

Hufiec ZHP Toruń

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 02 sty 2006, 16:56

fnx2005 napisał:
Ale jeśli ja nie mam zamiaru tylko nazywać drużyne specjalnościową ale chcę działać i jeszcze raz działać to fajnie by było to zrobić :)
Przeczytaj dokument o ktorym mowa - nie jak dokument tylko jak tekst zawierajacy pewne przeslanie.

"Specjalnosc" w nazwie to wyroznienie, poza tym jak pisze DJ nic nie zmienia. Rok pracujesz aby pokazec ze potraficie dzialac jak harerze, pozniej rok pracujesz w specjalnosci aby otrzymac wyroznienie w postaci slowka w nazwie.

A tak BTW: jakie sa uprawnienia(2.8 wspomnianej instrukcji) dla specjalnosci obronnej?
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie specjalności”