Klub Pikującego Orła - KPO !!!

forum Wydziału Specjalności GK ZHP
dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 01 mar 2005, 10:58

Jest jescze jeden temat, że na te wszystkie działania trzeba mieć kasę.
Ale można też zlożyć wniosek do GK ZHP, Rafał jest tam najbliżej- o środki na program prooobronny wśród drużyn KPO- i część tych przedsięwzięć dofinansować z kierunku MON .
Pozdrawiam , Czuwaj ! :p
hm.D.Kwapisz
ps. Co do organizacji np.Zlotu KPO , w ramach Biegu w Poznaniu- oczywiście musi być pozytywna odpowiedż wszystkich , a głównie pt.gospodarzy harcerzy z Poznania.???
szef Harcerskiego Klubu Strzeleckiego 47-Kielce
licencja PZSS nr 14/LK/99/R

klao

Post autor: klao » 05 mar 2005, 17:42

Witam
Nasza dyskusja toczysię na dwóch forach, naszym KPO i tutaj na ogólnym, myślę że można raczej na ogólnym działać bo na to forum trafią drużyny spoza KPO i na tym forum mogą się wypowiedzieć. DK rozpisał plan zadan na 2006r (na forum.zhp.pl) plan ambitny, ciekawy. Jak go czytam to przypomina mi się np rok 97 plan był identyczny, następne lata także. kryzys wg mnie przyszedł po zlocie w Gnieźnie 2000. Tam po raz pierwszy na imprezie centralnej wystąpiliśmy w różnych obozach, część HSP, część organizacja własnych obozów. Od tego czasu tak naprawdę nic się nie wydarzyło (albo ja o tym nie wiem) nie było wspólnych przedsięwzięć . A faktycznie były jeszcze Starachowice!! Impreza która nie których kosztowała dużo nerwów (Pozdro Łukasz;-)). Uważam że otwarte szkolenia dla ZHP to nasza przyszłość, zamknięte robiłbym Powązki, zlot czy 6 Brygadę. Wtedy na szkolenia przyjeżdżaliby ludzie, którzy tworzą kadrę środowisk i t im zależałoby aby dostać się do kręgu naszych drużyn i wziąć udział w święcie brygady czy zlocie. Pamiętam jak pierwszy raz pojawiłem się zbiórce drużynowych KPO, byłem wtedy zastępowym w drużynie szaroszeregowej (ale berety czerwone mieliśmy!!) wtedy kadra naszego zastępu bardzo!!! mocno chciała założyć drużynę CZ.B. należeć do KPO, przez pierwsze lata program podporządkowany był tylko temu działaniu. JEst w POlsce wiele środowisk w małych miastach dla których jest to jedyny sposób na uprawianie porządne specjalności proobronnej.
Pytanie co ze zbiórką drużynowych, minłą tydzień od pierwszej informacji, a szczegółów brak. Rafał jeśli znasz już jakieś konkrety to dawaj jakiś komunikat, nie działajmy na ostatnią chwilę

Pozdrawiam

Klaudiusz

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 07 mar 2005, 09:42

Kontynuując wątek Klao też uważam ,że lepiej jest dyskutować na otwartym forum, skoro chcemy
aby o naszych planach i zamierzeniach dowiedzieli się inni drużynowi zainteresowani pracą z bohaterem- 1SBS, CC,S.Sosabowskim a co za tym idzie ... ze specjalnością.
Jeśli chodzi o plan pracy to w mojej ocenie jest to plan :STANDARD , i taki powinien być realizowany, a nie tylko dyskutowany...:Oo
Cóż to bowiem jest za problem : ZLOT KPO, spotkanie drużynowych z kombatantami, start w zawodach strzeleckich, święto Brygady i Powązki... że o Bastionie nie wspomnę- bo miał przejąć
zadania trasy spadochronowej :~( :~( :~( i JGP - np. raz jako ZLOT innym razem jako propozycja
środowiskowa . OK ? Dh. Krzychu S. :p
Jeśli te propozycje wejdą do kalendarza naszych zamierzeń , a informacje o nich będą przekazywane natychmiast po ich uzgodnieniu - dalej do środowisk... to napewno odbudujemy KPO , a nasi harcerze na tym skorzystają.

Kiedyś Klaudiusz powiedział, że mamy swoich specjalistów w wielu dziedzinach ,
co jest prawdą - ale z tego nie korzystamy. Ja osobiście odczuwam,że niektóre szkolenia były robione na siłę i nic z nich nie wynikało- ani dla środowisk, ani dla uczestników...?????????
Dlaczego tak sądzę, ano dlatego że teraz nikt z tych szkolonych nie ujawnia swojej pracy w tym
zakresie w jakim był szkolony przez KPO ... no chyba , że działa w b.wąskim zakresie :eyes
Pozdrawiam i zapraszam do udziału w dyskusji nt. strzelectwa w drużynach ... i nie tylko :)
a my 19.03. jedziemy na wojewódkie zawody strzeleckie do Staszowa (LOKowskie) , a za tydzień do Krakowa
aby umożliwić pierwszy start MM, po operacji na wyrostek :lol:lol.
Liczę , że w Staszowie pokażemy,że harcerz potrafi :lol :lol :lol
CZUWAJ !
DK

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 07 mar 2005, 22:31

Moja propozycja jest taka... połączyć Mistrzostwa Strzeleckie ZHP z impreza na Wykusie i zebrac wowczas jak najwiecej srodowisk KPO w Starachowicach. Jest to termin na tyle odległy (połowa czerwca), ze sie jeszcze da znalezc troche czasu na dogranie i spotkanie.
Ekipa z mojego Szczepu bedzie na pewno. Bedzie tez HKS-47. w zeszlym roku byla tez 40 WDW. Kto przyjedzie jeszcze??
Czekam na deklaracje...
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 07 mar 2005, 22:33

A propos Wykusu... bardziej beda tu zainteresowane druzyny związane z por.cc. "Ponurym" i ppor.cc. "Robotem", ale mysle, ze inne tez moglyby wziąc udzial w Mistrzostwach Strzeleckich ZHP oraz imprezie na Wykusie lub tez i w Wąchocku. Wszak KPO to nie tlko 1 SBS i gen Sosabowski.
Szczegoly spotkania na Wykusie bedą niebawem, wiec dam znac.
hm. Marek Jedynak
--

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 08 mar 2005, 14:23

Marek, w terminie spotkania środowisk "PONUREGO" strzelnica w Starachowicach jest w br.
zajęta ( na dziś - takie mam dane).
Dlatego w regulaminie nie jest podany jednoznaczny termin, ale jak uda się nasze Mistrzostwa
wcisnąć w połowę czerwca to natychmiast dam znać. (do Starachowic jadę w niedzielę).>:(
Oczywiście , tak jak w ub.roku chciałbym i ja być na WYKUSIE- coś dla ducha też należy
zrobić - a nie tylko gonić na złamanie karku :Oo :Oo :Oo
A tak na marginesie , to i PONURY był szkolony w 1 SBS- ba , nawet miał wypadek podczas
skoku - oczym świadczą dokumenty (widziałem :Oo).
Regulamin MP ZHP jest na stronie PROGRAM I KSZTAŁCENIE, ale zainteresowanym chętnie go
prześlę .
Piszcie na adres meilowy : biuro@strzelec-kdh.pl
Pozdrowionka !
D.Kwapisz

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 08 mar 2005, 14:34

I jeszcze jedna ważna informacja !!!
MISTRZOSTWA ZHP W STRZELECTWIE - odbędą się bez względu na wszystko, bo są środowiska, które tego chcą : WARSZAWA, OSTRÓW,KOńSKIE,KIELCE, i wiele innych...
Bardzo byłbym kontent, gdyby dołączyli- choćby na "przetarcie szlaku strzeleckiego" pozostali
wymienieni w wykazie KPO. Z A P R A S Z A M !!! :)
CZUWAJ !
D.K.

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 09 mar 2005, 17:06

dk_kielce napisał:
Bardzo byłbym kontent, gdyby dołączyli- choćby na "przetarcie szlaku strzeleckiego" pozostali
wymienieni w wykazie KPO.
D.K.
No i co z tymi wymienionymi w wykazie druzynami???? Prosiłem juz 28 lutego o zamieszczenie na forum listy druzyn nalezacych do KPO. Z jakiej przyczyny jeszcze jej nie ma?
Zastanawiam sie, czy w reczywistosci nie byloby tak, ze odezwą się przedstawiciele wymienionych srodowisk i potwierdzą (jak koledzy z Gniezna i Szczecina) ze ich srodowiska nie dzialają...
A moze to niepoprawne politycznie?...
hm. Marek Jedynak
--

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 14 mar 2005, 09:44

Też chciałbym otrzymać od Rafała adresy drużyn KPO, choćby dlatego aby ich zaprosić na zawody strzeleckie w Starachowicach... tym bardziej, że KPO nie widzi tych zawodów w swoich planach na br.( co wnioskuję po otrzymanej korespondencjii:RAFAŁ<ŁUKASZ<KLAO).
Byłbym też wdzięczny za adresy do kombatantów, choćby po to aby wysłać kartki świąteczne,
tak jak to kiedyś robiliśmy w 21 i 47 KDH... i nie twierdzę, że taraz tego nie robicie.
Proszę o ich przesłanie na mój adres meilowy, bo być może na ogólne forum , bez ich zgody tych
osób -byłoby to błędne. PROSZę MI PRZESŁAć TE ADRESY , pilnie !
Z góry dziękuiję !

dk

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 14 mar 2005, 09:48

I proszę się na mnie nie gniewać, że piszę o tym w tym miejscu,
ale jako "emertyt KPO"- jak zawsze mówi Klaudiusz , tego ustrojstwa jak internet dopiero się uczę
i na Wasze forum sam jeszcze nie wejdę.,,:lol
Proszę o te namiary, bo święta tuż, tuż.
d.k.

klao

Post autor: klao » 14 mar 2005, 21:48

Witam
Kilka refleksji, zauważyłem że po ożywionej dyskusji w necie, nagle cała dyskusja sprowadziła się do "kuluarów" powstało kilka propozycji na wakacje i organizację zlotu KPO ale propozycje te znane są tylko wąskiemu gronu. Mam przyjemność należeć do tego grona ale większość przeglądacy tego forum niestety nie. Rafał wrzuć dyskusję na tę listę bo uważam że nie powinniśmy ukrywać swoich planów. Przypominam że była propozycja spotkania 3 kwietnia i tydzień później. Jak na razie jest oficjalna cisza co do tych spotkań. Może w końcu podziałamy choćby w tak prozaicznej sprawie jak kartki na święta o których pisze DK. To będzie nasza Pierwsza akcja Czerwonoberetowa, akcja o kryptonimie listonosz (skryte przenikanie do skrzynki pocztowej (też czerwonej) i wrzucenie kartek) ;-)))
Pozdrawiam
Klao

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 16 mar 2005, 11:40

Uwaga ! Uwaga !
Nadchodzi nowoobudzony, stary niedżwiedż z lęborskich lasów...:lol
Dh.K.Siwka , w dniu dzisiejszym odwiedził nasze forum.
Liczę że włączy się do dyskusji, tym bardziej że jest nadal czynnym instruktorem, komendantem prężnego hufca i organizatorem JGP, :p
Czekamy na wspomożenie KPO, zarówno w dyskusji jak i w działaniu -przez innych "emertytów" KPO.:lol
Czuwaj !
hm.Dariusz Kwapisz

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 17 mar 2005, 00:21

Jak dla mnie to troche smieszne, ze "emeryci" musza uzdrawiac KPO. zawsze i wszedzie szacunek do nich co DK moze potwierdzic. ale czas chyba na nasze dzialania?....
jak widac nadal nie ma danych druzyn KPO. rozumiem, ze nasz przewodniczący nie wchodzi juz na forum, lub nie chce nam odpowiedziec. czy moze sie ustosunkowac do tego?
partyzantka w tak malym gronie, czy rowni i rowniejsi? to tak apropos planow o ktorych mowil Klaudiusz, ze są a jakby ich nie bylo i są na razie w ciszy i tajemnicy opracowywane...
akcja Listinosz... jestem za jak najbardziej. ewentualnie CzB wybiorą się do Muzeum Powstania Warszawskiego. jest tam sala dla dzieci, gdzie mozna sie bwaic w listonoszy poczty polowej i nosic listy pomiedzy barykadami ;) polecam serdecznie!
hm. Marek Jedynak
--

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 17 mar 2005, 15:20

Cały problem wg.mnie tkwi w tym, że ja osobiście chciałbym coś dla KPO zrobić ,
ale na rozsądnych zasadach i w czasie jaki mogę na to przeznaczyć( najlepiej uzgodnionym wcześniej ), a tak naprawdę , to w ogóle nie korzystacie z tego co mogę Wam zaoferować.
To mnie martwi, bo ja tak bardzo chcę być potrzebny... ale żarty na bok !
Nie mam tu na myśli poszczególnych drużyn , lecz KPO jako całość.
I nie jest tak ,że ostatnio tylko krytykuję poczynania KPO w tym i szefostwo, ale właśnie
chciałbym pomóc Rafałowi - choćby w zakresie strzelectwa dla drużyn KPO.
Rafał też wie, że nie jeden raz &#8222;alarmowo&#8221; byłem do dyspozycji i swoje zadanie wykonałem !
Teraz jest trochę inaczej, też muszę utrzymać się na powierzchni ze swoją firmą .
Dochodzi do tego HKS 47-Kielce, któremu to ja osobiście finansuję starty w zawodach kalendarza imprez PZSS- bo na kogo mam w tym temacie liczyć ? Macie jakąś propozycję ?
Wróćmy jednak do KPO.
Jak to mam zrobić(pomagać) skoro w planach pracy KPO nie ma nawet wspominanych już wcześniej Mistrzostw Strzeleckich ?:~( Trudno mi o to cały czas zabiegać u WAS, no bo to głupio wygląda &#8211; ponadto jak mówi przysłowie&#8221; z niewolnika nie ma pracownika &#8222;.
Szkoda, bo nie wierzę ,że harcerze nie lubią strzelać i nie chcą przyjechać na Mistrzostwa- tu
jest raczej problem z organizacją takiego startu przez drużynowego... może mu się nie chce,
może drużyna ma tyle ciekawszych imprez że takie strzelanie to żadna atrakcja , a może też obawa że wyniki nie będą adekwatne do tego co drużynowy chciałby osiągnąć...???
Moi drodzy zróbcie pierwszy krok- potraktujcie to na początek jako zabawę ,naukę, okazję do spotkania się Waszych harcerzy z innymi i nas instruktorów... a ja nie mam nic przeciwko temu ,a nawet jestem "ZA", aby kiedyś HKS dostał "lanie" na strzelnicy...:Oo
Ponadto jako jeden ze współzałożycieli KPO martwię się , że niewiele się w KPO dzieje-
w zakresie wspólnych zlotów , zbiórek , rajdów itp.
O innych działaniach nie rozmawiam, bo w nich nie uczestniczę- więc nie oceniam.
Od razu mogę też zadeklarować, że nie jest to moja kampania wyborcza na szefa KPO !
Na to nie miałbym czasu &#8211; sorki !
Odpowiadając Markowi , chcę powiedzieć że powinniście właśnie korzystać z naszej pomocy i możliwości jakimi obecnie dysponujemy , my -troszkę starsi ... i obecnie poza funkcją drużynowego. . . choć w moim przypadku szefowanie 37osobowemu hksowi-
to tak jakby kierowanie drużyną... CZUWAJ !
Pozdrawiam Was gorąco !
Darek Kwapisz hm ???

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 17 mar 2005, 16:01

A tak już na koniec, dla jasności sytuacji:
jeśli ta moja oferta jest do kitu i nie chcecie tej pomocy- walcie prosto z mostu i otwartym
tekstem, a ja wyłączę się wówczas z KPO. I będzie OK ! :??|
Też nie chciałbym się narzucać i być postrzegany jako "pseudoaktywisa" i mieszacz.
Deklaruję , że jeśli nie pomogę to napewno nie będę przeszkadzał itp :)
POWODZENIA WAM WSZYSTKIM ... osobiście i w harcerskiej służbie !
Rafałowi osobiście życzę pomyślności na kolejną 18 - tkę ! Powodzenia na każdy dzień !
CZUWAJ cie !
D.K :)
...

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie specjalności”