Harcbook... czyli internetowy poradnik harcerski

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
skradacz
Użytkownik
imię i nazwisko: Krzysztof Franek
Hufiec: ---
Chorągiew: ------
organizacja: ZHP (były)

Post autor: skradacz » 08 lut 2011, 22:59

Ale winiety? Myślałem ze jakieś obrazki/detale/ikonki, ale żeby obrazek na winietę kraść? Czy to jakieś CC/GNU?

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 09 lut 2011, 08:53

Osobiście już nie pamiętam ale w najlepszym wypadku CC. Jedno pochodzi z jakiegoś albumu szczepowego (to z ludzmi w lesie)... Wszystko znalezione na google

Drugie to wycinek zdjęcia ze strony WOSMu: http://scout.org/en/information_events/ ... 7_07_vo_04

Tak naprawdę chciałem jedynie zwrócić uwagę iż kwestię praw autorskich się nie szanuje... moje projekty też ludzie wykożystują a mnie się nie chce nikogo ścigać... Nie chodzi mi teraz o wytykanie że ten ma to a tamten tamto... Wszystko krąży w necie i nie da się nad tym tak łątwo zapanować...

Gdy robię projekty zawsze jest problem ze znalezieniem tego co akurat potrzebne w danym momencie - pewnie nie jestem odosobniony w takim stwierdzeniu. Google daje nam możliwość znalezienia wielu ciekawych rzeczy... więc w większości przypadków idziemy na łątwiznę...

Co innego jeśli wykożystujemy słowo pisane...
Ostatnio zmieniony 09 lut 2011, 08:55 przez miro, łącznie zmieniany 1 raz.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 11 lut 2011, 19:58

Mirek, a pamiętasz może ile stron dyskusji dotyczącej praw autorskich zeszło podczas tworzenia Harcbooka... :) i o ile mądrzejsi jesteśmy :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 11 lut 2011, 20:25

właśnie dlatego piszę - że problem pojawia się wszędzie i nie jest to tylko kwestia zaniedbań ale w dużej części niewiedzy ludzi... tu nasza rola - edukować i tych młodszych i tych starszych...

Nikt nie powinien się obrażać ani brać tego do siebie - kwestia w tym że wiele osób o tym zapomina... a wystarczy choćby mail z pytaniem czy można...

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 11 lut 2011, 20:28

zwiesila mi sie przegladarka i wrzuciło dwa posty - sorki
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, 21:02 przez miro, łącznie zmieniany 1 raz.

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 18 lis 2011, 11:26

Czas najwyższy odświerzyć wątek :D

Właśnie trwają prace nad kompleksowymi zmianami na Harcbooku. Wiele osób zgłaszało swoją chęć pomocy ale zaginęli gdzieą na placu boju... Będziemy się kontaktować jeszcze raz ze wszystkimi bo "Nas nigdy za mało"

Do wszystkich natomiast mam pytanie: Czego wam brakuje? Co chcielibyście zobaczyć na Harcbooku? Twórzcie Go z Nami! Każdy pomysł jest wart wysłuchania!

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”