wypowiedzenie hostingu Futuro / teraz Netia

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 12 sie 2010, 20:46

Głównie informacja dla wszystkich posiadaczy usług hostingowych w dawnym Futuro, teraz Netia - które nabyli w ramach projektu HarcNet. Dzisiaj dostałem wypowiedzenie tej usługi z datą końca okresu rozliczeniowego.

W związku z tym że wiele Hufców korzysta z ich platformy, warto rozglądać się za nowym hostingiem.

Usługi przejąć ma poznańska firma Ogicom, ale jak patrzę na ich ceny to mi szczęka spadła.

Oficjalne info nosi treść:
Netia zaprzestaje świadczyć usługi hostingowe, w ramach których mogli Państwo utrzymywać stronę www oraz pocztę na naszych serwerach. Obsługa klientów korzystających z usług hostingowych została przekazana firmie Ogicom specjalizującej się w tego typu rozwiązaniach. Zapoznaj się z komunikatem
Dla klientów Netii korzystających z usług na platformie Flexo i NetHosting nastąpi zmiana dostawcy tych usług. Zmiana dostawcy oznacza zakończenie współpracy w zakresie hostingu z Netią i podpisanie umowy z Ogicom. Do klientów posiadających aktywne usługi hostingowe w Netii zostaną w ciągu kilku najbliższych dni wysłane listy informujące o zmianach i sposobie postępowania.
Zmiana dostawcy wiąże się też z przeniesieniem usług na nową platformę hostingową. Migracja odbędzie się z zachowaniem loginów, haseł, adresów email i domen i będzie odbywać się partiami, a informacja o wszelkich działaniach w tym zakresie będzie dostarczana drogą emailową.
Hufiec ZHP Toruń im. Mikołaja Kopernika

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 23 sie 2010, 11:44

no to do kitu... :(

P.S. Wszystkie 3 okresy rozliczeniowe kończą mi się jakoś w marcu i kwietniu... ciekawe co zrobią? Czy mogę żądać rekompensaty (no bo oczywiście umowy nie muszę przedłużać) jeśli nowa oferta nie będzie mi odpowiadać?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 24 sie 2010, 09:36

Miałem przez pewien czas konto na Futuro kiedy jeszcze było niezależną firmą i było nawet nawet. Potem już po przejęciu przez Netię straciło na swej atrakcyjności. A teraz to już będzie zero...
Wyszedłem z tego ponad 3 lata temu i teraz jestem szczęśliwym posiadaczem konta oraz domen na ... ( REKLAMA ) .
Oczywiście jeśli Ci umowa się kończy to piszesz do nich ( 3 miechy ) wcześniej że rezygnujesz i jest ok.
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 25 sie 2010, 14:51

Czytasz o czym jest temat? Kwesta zakończenia umowy to maksymalnie miesiąc przed, widzę że trochę niedoinformowany jesteś, a pytanie dotyczyło czego innego.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 25 sie 2010, 21:20

Fedajkin pisze:no to do kitu... :(

P.S. Wszystkie 3 okresy rozliczeniowe kończą mi się jakoś w marcu i kwietniu... ciekawe co zrobią? Czy mogę żądać rekompensaty (no bo oczywiście umowy nie muszę przedłużać) jeśli nowa oferta nie będzie mi odpowiadać?
Raczej nie ma podstaw do tego aby wnioskować o jakieś roszczenia wobec nich. Prawo rynku jedni się likwidują inni powstają. Tak naprawdę nie wiem czy Ogicom nie wyłoży jakiejś intratnej propozycji dla klientów Futuro (fajnie by było - sam mam dwa pakiety).

Co do tego co napisał szy_mcio, faktycznie jak było samo Futuro było znacznie lepiej jeśli chodzi o support, po przejęciu przez Netię wielokrotnie odbijałem się na ich błękitnej linii z twardogłowymi konsultantami...

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 26 sie 2010, 19:03

No ja mam to szczęście, że kolega pracuje na błękitnej w dziale informatyka, więc najpierw dawałem sms do niego na komórkę, a potem z nim osobiście gadałem ;)

Tzn. wiesz, likwidują usługę w połowie okresu rozliczeniowego, jeśli firma, której ją sprzedają będzie chciała podwyższyć abonament, czy cokolwiek innego to jest mi to nie na rękę, a w związku z tym, chyba mogę żądać rekompensaty.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 30 sie 2010, 13:48

Również dostaliśmy pismo z tą informacją, wraz z nową umową z OGICOM. Opłata abonamentowa nie uległa zmianie, więc prawdopodobnie w pozostałych przypadkach będzie tak samo.

Nie ma co się sugerować ofertą na stronie firmy - jak netia przejmowała futuro, na jej stronach też widniały dość wysokie kwoty za hosting.

To, co mnie bardziej interesuje to renoma firmy i stabilność usługi - ma ktoś informacje na temat tej firmy?
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 20 wrz 2010, 07:13

A ja chciałem się zapytać tak za wczasu, ja wygląda teraz procedura przeparkowania domeny *.zhp.pl na inne usługi hostingowe? Kiedyś załatwiał mi to Druh z Harcnetu, a jak jest teraz? Do kogo ewentualnie pisać?

Dzięki za odpowiedź :)

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 20 wrz 2010, 08:51

pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 20 wrz 2010, 08:56

wielkie dzięki za dokument :)

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 21 wrz 2010, 15:43

Dzisiaj dostałem kolejną porcję informacji.
W najbliższy piątek przenoszą część kont hostingowych z Futuro do Ogicom. Konta które zostały wytypowane do przeniesienia, dostały powiadomienie e-mail na adres podany w panelu Futuro.
Wiąże się z tym również zmiana DNSów dla domen. Hufce które dostały powiadomienie o przenosinach niech dadzą nam znać na helpdesk@zhp.pl - zgodnie z procedurą, a my w sobotę rano uaktywnimy się i będziemy szybciutko zmieniać delegacje domen.

Pozdrawiam,

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 24 wrz 2010, 10:22

Zmiany delegacji zgłoszonych do nas domen, przypiętych do dawnego Futuro, zostaną przez nas wykonane w nocy z piątku na sobotę, aby uniknąć problemów z propagacją domeny w sieci.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 29 wrz 2010, 08:51

Eh... Ogikom jest do....

Ograniczona liczba subdomen do 14 sztuk, dodatkowo ręcznie dodawać trzeba adres www co powoduje odjęcie od dostępnej liczby subdomen, tzn. mam adres strony http://xxxx.zhp.pl i muszę dodać nową subdomenę http://www.xxx.zhp.pl (dostępna liczba subdomen -1).

Oj trzeba szukać zmiennika :(
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 29 wrz 2010, 16:40

Niby konta FTP też 2, a aktualnie mam 5 :)
Niech tylko spróbują mi wyłączyć czy zabrać. Do końca umowy netiowskiej wytrzymam tam.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 30 wrz 2010, 06:58

No na obecną chwilę też się nie śpieszę, ale trzeba rozglądać się za alternatywą.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”