Czy potrzebna jest nam platforma społecznosciowa?

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 15 cze 2010, 18:07

zmienię więc trochę argumentację (choć Ty również mnie nie przekonujesz :) ) i przeskoczę na portal harcerz.eu . Po zalogowaniu mam dostęp do wszystkich chorągwi z adresami ich siedzib i potem wymienione hufce. Cóż prostszego? Czy może znów czegoś nie rozumiem? :)
pwd Anna Lewczuk

.:iść, ciągle iść w stronę Słońca!!:.

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 15 cze 2010, 18:13

co do tych 26785 osób to ja Polaków widzę 1368...
ponadto jest możliwość wyszukania państwa i miasta, a nawet nazwiska...
cóż... :)
pwd Anna Lewczuk

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 15 cze 2010, 18:19

i co do harcerz.eu, to jest tam też miejsce dla harcerzy pgk

reasumując: oba portale spełniają potrzebę o którą wnioskujesz :)
pwd Anna Lewczuk

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 16 cze 2010, 08:10

scoutface.com szykuje lada chwila nową wersje bardziej funkcjonalną:)
hm. Jakub Juszyński

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 16 cze 2010, 08:47

księżniczka pisze:co do tych 26785 osób to ja Polaków widzę 1368...
ponadto jest możliwość wyszukania państwa i miasta, a nawet nazwiska...
cóż... :)
No i pewnie każdy kto przyjedzie np do Olsztyna będzie wiedział ze akurat na osiedlu Kosciuszki jest taka a taka drużyna z dh X na czele i sobie go znajdzie...

Albo w Warszawie - znajdzie mi ludzi z Żoliborza... bo ja nie wiem jak :(

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 16 cze 2010, 08:52

gzk84 pisze:scoutface.com szykuje lada chwila nową wersje bardziej funkcjonalną:)
No i to jest jakiś sensowny powód dlaczego mIalbym poczekać tylko teraz moje pytanie - ile czasu trwa to "lada moment"... I czy będzie tam możliwość wpisania narodowości a jednocześnie określić swoją lokalizacje tak by nie trzeba było trafić konkretnie w to co ktoś wpisał - np Rathfarnam zamiast Dublin 16

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 16 cze 2010, 12:11

miro pisze:No i pewnie każdy kto przyjedzie np do Olsztyna będzie wiedział ze akurat na osiedlu Kosciuszki jest taka a taka drużyna z dh X na czele i sobie go znajdzie...

tylko nurtuje mnie pytanie: po co to komu? Miasta w Polsce nie są aż tak duże. Zresztą wystarczy skontaktować się z daną komendą hufca i po sprawie. To ogranicza. Sprawdzając np działalność danej jednostki najbliżej osiedla spowoduje, że prawdopodobnie nie odnajdziemy drużyny która programowo będzie nam bardziej odpowiadać. Świat idzie coraz bardzie na łatwiznę, a chyba nie o to chodzi. Przynajmniej nie w harcerstwie. Ja mieszkając w Toruniu dostałam propozycję działania w dwóch jednostkach: jednej mieszczącej się w moim mieście, a drugiej w Bydgoszczy. I gdyby nie pewne okoliczności na pewno bym jeździła do Bydgoszczy. I nie sprawiło mi problemu zbyt dużego, żeby dobrą drużynę znaleźć (pozdrawiam dh Michała S.). Wystarczyło chcieć. A myślę, że skoro scoutface pozwala nam na odnalezienie drużyn z danego miasta, to już i tak wielkie uproszczenie i krok naprzód. :)
pozdrawiam
pwd Anna Lewczuk

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 16 cze 2010, 12:18

Polecam wysłać maile na oficjalne adresy hufców ZHP :) i zobaczyć ile odbije skrzynek a ile będzie odpowiedzi :D
Co do scoutface myślę że w ciągu miesiąca będzie nowa odsłona strony i Mirku dobrą rzeczą było by zwiększenie integracji tak jak na couchsurfing.com dodać np narodowość polska aktualnie w... :)

Kuba
hm. Jakub Juszyński

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 16 cze 2010, 12:36

miro pisze:No i pewnie każdy kto przyjedzie np do Olsztyna będzie wiedział ze akurat na osiedlu Kosciuszki jest taka a taka drużyna z dh X na czele i sobie go znajdzie...

tylko nurtuje mnie pytanie: po co to komu? Miasta w Polsce nie są aż tak duże. Zresztą wystarczy skontaktować się z daną komendą hufca i po sprawie. To ogranicza. Sprawdzając np działalność danej jednostki najbliżej osiedla spowoduje, że prawdopodobnie nie odnajdziemy drużyny która programowo będzie nam bardziej odpowiadać. Świat idzie coraz bardzie na łatwiznę, a chyba nie o to chodzi. Przynajmniej nie w harcerstwie. Ja mieszkając w Toruniu dostałam propozycję działania w dwóch jednostkach: jednej mieszczącej się w moim mieście, a drugiej w Bydgoszczy. I gdyby nie pewne okoliczności na pewno bym jeździła do Bydgoszczy. I nie sprawiło mi problemu zbyt dużego, żeby dobrą drużynę znaleźć (pozdrawiam dh Michała S.). Wystarczyło chcieć. A myślę, że skoro scoutface pozwala nam na odnalezienie drużyn z danego miasta, to już i tak wielkie uproszczenie i krok naprzód. :)
pozdrawiam
pwd Anna Lewczuk

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 16 cze 2010, 12:38

gzk84 pisze:Polecam wysłać maile na oficjalne adresy hufców ZHP :) i zobaczyć ile odbije skrzynek a ile będzie odpowiedzi :D
a będąc już w danym mieście to nie można się przejść do komendy?
to tak w gestii tego co Mirek pisał, że się ludzie przeprowadzają...
pwd Anna Lewczuk

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 16 cze 2010, 13:14

Aniu - jedno ci się udało - zmęczyłaś mnie :(

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 16 cze 2010, 13:40

hehe można i gołębie wysyłać albo sprawy załatwiać listami tradycyjnymi lecz aktualne pokolenie chce mieć wszystko od razu i nie ma co mu się dziwić bo możliwości takie są :)
Wracając do tematu platforma społecznościowa skautowa jest potrzebna lecz myśle że jest to kwestia usprawnienia juz istniejących :)
hm. Jakub Juszyński

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 16 cze 2010, 20:15

hm.. pomysł ciekawy, tylko czy nie ma czegoś podobnego? ostatnio zrobiła się moda na tworzenie portali społecznościowych za sprawą naszej klasy oraz facebook'a, szkoda że większość z tych pomysłów nie wybiła się (i prawdopodobnie nie wybije) na światło dzienne. z takim portalem harcerskim nie byłoby problemu bo w końcu mamy określony "target", ale czy ten target chce jeszcze się rejestrować do kolejnego serwisu i zaglądać po NK, Fb, itd? sądzę że nie. widać to po NK, która zaczyna tracić użytkowników na rzecz Fb.

Kolejnym ważnym pytaniem jest: kto to zrobi i za ile? swego czasu miał pojawić się dedykowany CMS dla serwisów centralnych. pomysł nie wypalił i wykorzystywane jest rozwiązanie OpenSourceowe. W przypadku portalu społecznościowego nie ma rozwiązań OpenSourceowych, ani nawet komercyjnych (większość to dedykowane wdrożenia).

Biorąc powyższe argumenty, dochodzę do wniosku że nie ma sensu, bo nie mamy środków i zaplecza ku temu, jest duża konkurencja.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 16 cze 2010, 21:08

Zrobię to ja :) NIe potrzebny Nam cały system to pewne - potrzebne rozszerzenie - mapka i o tym w sumie mowa w chwili obecnej. Poczekamy na scoutface i jeśli do końca wakacji nic się nie pojawi zacznę prace... Na pewno nie będzie to część serwisów centralnych - będzie to projekt autorski a ja obecnie badam tylko "rynek" :P

gradia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: gradia » 16 cze 2010, 21:26

To ja zadam może i głupie pytanie poco??? Poco tworzyć kolejny portal społecznościowy kiedy mamy harcerz.eu, scoutface a przede wszystkim rzecz moim zdaniem najistotniejszą i najbardziej wiarygodną jaką jest ewidencja w której każda jednostka powinna się znaleźć obowiązkowo. Tego typu portale o których Mirku piszesz są ok, ale nie unikniemy kolejnych białych plam, bo na pewno nie będzie tak, że każda drużyna, każda gromada, każdy krąg się wpisze, bo nie zmusisz ludzi. Jeśli nie ma zainteresowania już istniejącymi portalami to uważasz że nowym się zainteresują??? A swoją drogą jeśli ktoś chce to szuka i sam znajduje.
pwd. Milena "Milka" Rejmus

...Bo harcerskie życie jest piękne...

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”