Czy potrzebna jest nam platforma społecznosciowa?

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 09 cze 2010, 08:38

Nurtuje mnie wciąż pytanie czy potrzebujemy czegoś na wzór scoutface ale skierowane tylko na polskich harcerzy, również tych przebywających za granica by się łatwo odnaleźć...

Co jakiś czas pojawiają się wątki w stylu "wyjechalem na studia... Czy jest tu ktoś do kogo mogę się zaczepić?"

Co Wy na to?

A może zwyczajna mapa z możliwością dodawania lokalizacji swoich drużyn, szczepow, klubów itd... wraz z danymi kontaktowymi

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 cze 2010, 12:39

A czy aby coś takiego już nie działa?

http://www.harcerz.eu/
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 10 cze 2010, 12:50

A czy tam jest mozliwosc wyszukiwania ludzi w "poblizu" ? Jakaś mapka lub coś w ten deseń ?

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 10 cze 2010, 21:08

nie ma, ale po co skoro mamy możliwość sortowania wg chorągwi i hufców? zresztą tak jak napisałeś, mamy scoutface a ilość zalogowanych tam polskich harcerzy może jednak wskazuje na to, że zapotrzebowania zbyt dużego nie ma. po co wymyślać na siłę? może warto zacząć mocniej promować to co już istnieje? bo niedługo będzie tego -naście i ludzie i tak się nie znajdą..
pwd Anna Lewczuk

.:iść, ciągle iść w stronę Słońca!!:.

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 11 cze 2010, 07:02

Chciałbym byście zrozumieli ideę:
1) Wyjeżdżacie do nowego miasta. Nie znacie ulic, nie znacie nikogo, nie wiecie jaki tam jest hufiec... jak znajdziecie jakąkolwiek drużynę... ? Harcerz.eu ani scoutface nie da wam możliwości znalezienia kogokolwiek wpisując waszą obecną lokalizację...
Jeśli nawet znajdziecie np hufiec przez Adresy.zhp.pl to potem trzeba sprawdzić na stronie hufca jakie są jednostki, dalej czy te drużyny mają swoje strony, potem na stronie dane kontaktowe i dooopiero macie kontakt :(
2) Wyjeżdżacie za granicę na kilka lat. Chcecie znaleźć polskich harcerzy ale nie wiecie czy jest tam w pobliżu lub nieco dalej ktoś z ZHP, ZHR, czy może SH... Np mnie przez scoutface znajdziecie tylko po nazwisku bo przy nim istnieje flaga Irlandii a nie Polski - bo jestem tutaj scoutem...

Chodzi głównie o wyszukiwarkę i bazę danych ludzi, jednostek, klubów harcerskich bez względu na to do jakiej organizacji należy, żeby można było zmieniać swoją (swojego klubu) lokalizację na mapie i by każdy mógł nas znaleźć...

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 11 cze 2010, 08:02

Gdyby te dane były prawidłowo wypełniane w Ewidencji, problem byłby zerowy ;)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 11 cze 2010, 08:22

miro pisze:2) Wyjeżdżacie za granicę na kilka lat. Chcecie znaleźć polskich harcerzy ale nie wiecie czy jest tam w pobliżu lub nieco dalej ktoś z ZHP, ZHR, czy może SH... Np mnie przez scoutface znajdziecie tylko po nazwisku bo przy nim istnieje flaga Irlandii a nie Polski - bo jestem tutaj scoutem...
A w Polsce nie jesteś scoutem czyli harcerzem ? ;)
Jeśli ktoś przede wszysktkim uważa się za członka organizacji
a dopiero w drugiej kolejnosci za skauta/harcerza to chyba "pomylił adres".
miro pisze:Chciałbym byście zrozumieli ideę:
1) Wyjeżdżacie do nowego miasta. Nie znacie ulic, nie znacie nikogo, nie wiecie jaki tam jest hufiec... jak znajdziecie jakąkolwiek drużynę... ? Harcerz.eu ani scoutface nie da wam możliwości znalezienia kogokolwiek wpisując waszą obecną lokalizację...
(....)
Chodzi głównie o wyszukiwarkę i bazę danych ludzi, jednostek, klubów harcerskich bez względu na to do jakiej organizacji należy, żeby można było zmieniać swoją (swojego klubu) lokalizację na mapie i by każdy mógł nas znaleźć...
Wydaje mi sie że lepiej zaproponować adminom/włascicielom tamtych serwisów współpracę w celu uruchomienia na nich "narzędzi" (googlemaps ?) pozwalających zaznaczyc swoje "centrum działalnosci",
niż tworzenie nowego "bytu".
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 11 cze 2010, 10:44

Ponieważ nie mam możliwości zmiany tematu a niestety ten troszkę kiepsko rozpoczalem zapraszam do nowego...

Skaut/harcerz - żadna różnica - używam zamiennie

co do drugiej propozycji - może jest i słuszna ale nie chce znów zostać czyimś wyrobnikiem... Poza tym tak łatwo nikt mnie nie dopusci do kodu zrodlowego strony...

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 11 cze 2010, 10:53

Fedajkin pisze:Gdyby te dane były prawidłowo wypełniane w Ewidencji, problem byłby zerowy ;)
A znajdziesz w ewidencji mój szczep w Dublinie czy harcerzy z Montrealu, Londynu....

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 12 cze 2010, 14:55

miro pisze:Chciałbym byście zrozumieli ideę:
Jeśli nawet znajdziecie np hufiec przez Adresy.zhp.pl to potem trzeba sprawdzić na stronie hufca jakie są jednostki, dalej czy te drużyny mają swoje strony, potem na stronie dane kontaktowe i dooopiero macie kontakt :(
2) Wyjeżdżacie za granicę na kilka lat. Chcecie znaleźć polskich harcerzy ale nie wiecie czy jest tam w pobliżu lub nieco dalej ktoś z ZHP, ZHR, czy może SH... Np mnie przez scoutface znajdziecie tylko po nazwisku bo przy nim istnieje flaga Irlandii a nie Polski - bo jestem tutaj scoutem...
i tu przed chwilą sprawdziłam: scoutface.com -> couchsurf ->Poland i nam się wyświetlają harcerze z Polski zarejestrowani na tym portalu. A to że masz falgę Irlandii Mirku no to już jakby częściowo Twoje zamknięcie na odnalezienie Twojego nazwiska przez Polaków akurat na tej stronie... Kein Problem! Ciągle optuję za tym żebyśmy nie tworzyli na siłę... Popieram współpracę z webmasterami jeśli już niby jest taka potrzeba, aniżeli znów coś tworzyć...
pwd Anna Lewczuk

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 12 cze 2010, 23:19

Wiesz co to jest couchsurf...? sprawdź, napisz i będziemy mogli dalej dyskutować... :)

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 14 cze 2010, 19:46

Mirku, wiem czym to jest i co ma na celu. I jest to też jeden z celów scoutface. Ale nie oznacza to, że nie można w innym celu wykorzystywać tego miejsca.
pwd Anna Lewczuk

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 14 cze 2010, 19:57

ALe ja mówie o szukaniu ludzi a uwierz mi na liście z 1500 nazwiskami szukanie jedno po drugim... mnie osobiście nie interesuje :P

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 14 cze 2010, 20:01

biorąc pod uwagę to ilu tam jest zarejestrowanych i w jakim tempie dochodzą to na razie nam to nie grozi :p ale przyszłościowo, za ileś tam lat to na pewno się przyda :) choć i tak uważam że oba portale w zupełności wystarczą :) (ale to tylko moje subiektywne bo ja nie lubię komputeryzacji ponad potrzeby) :)
pwd Anna Lewczuk

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 15 cze 2010, 07:29

księżniczka pisze:biorąc pod uwagę to ilu tam jest zarejestrowanych i w jakim tempie dochodzą to na razie nam to nie grozi :p
NIE?

Wycinek ze strony:
Browse the site: 26785 Members ; New members 41 Today

41 osób codziennie i już zarejestrowanych prawie 27000 to w/g Ciebie mało i można szukać ręcznie... proszę cię bardzo !! :P

Jakoś mnie nie przekonałaś...

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”