Strony drużyn - nowa usługa

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
ODPOWIEDZ
mikus
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mikus » 09 kwie 2010, 22:32

Wydział Nowych Technologii poszukuje instruktorów (preferowani drużynowi) do konsultacji i testów nowej usługi dla drużyn mającej na celu szybkie i przyjazne tworzenie strony drużyny w domenie zhp.net.pl.
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy druzyna@zhp.net.pl. Pod tym adresem można też zasięgnąć więcej informacji na temat projektu.

grabosia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabosia » 29 paź 2011, 11:17

Czy powstała w końcu ta usługa?
A jeśli nie, to czy mogłabym prosić o jakąś radę gdzie i jak najprościej założyć stronę internetową drużyny?

mikus
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mikus » 31 paź 2011, 13:27

Tak, powstała. :)
Informacje o niej są dostępne na http://info.zhp.net.pl/strona-dla-druzyny.

grabosia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabosia » 31 paź 2011, 14:13

O! Super!

grabosia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabosia » 10 lis 2011, 09:27

Eh... Fajnie, że takie usługi powstają, ale z ich dostępnością jest kiepsko. Obwarowania dotyczące posiadania konta w domenie zhp.net.pl okazały się zbyt wysokie (mój komendant hufca nie może wysłać mojego zgłoszenia, gdyż nie używa konta z "zhp.pl").
Chyba jestem zmuszona skorzystać z innych darmowych rozwiązań :/

Może warto pomyśleć nad ułatwieniem tych procedur, bo inaczej na nic pójdzie praca nad tworzeniem takich usług...

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 10 lis 2011, 11:51

...usługa .."szybka i przyjazna..." dla druzyn ??? :D

mikus
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mikus » 10 lis 2011, 13:09

grabosia pisze:Może warto pomyśleć nad ułatwieniem tych procedur, bo inaczej na nic pójdzie praca nad tworzeniem takich usług...
To akurat wymaganie zupełnie nie zależy od nas. W domenie zhp.net.pl korzystamy z Google Apps, czyli produktu przygotowanego przez firmę Google. Posiadanie konta w tym produkcie jest warunkiem koniecznym do korzystania z tego konta - jest to polityka firmy Google, ale bądźmy szczerzy, w większości usług, z których chcesz skorzystać, musisz najpierw założyć konto - także w tych "innych darmowych rozwiązaniach".
grabosia pisze:Obwarowania dotyczące posiadania konta w domenie zhp.net.pl okazały się zbyt wysokie (mój komendant hufca nie może wysłać mojego zgłoszenia, gdyż nie używa konta z "zhp.pl"). Chyba jestem zmuszona skorzystać z innych darmowych rozwiązań :/
I to jest akurat przykre. Po pierwsze dlatego, że to już nawet nie brak dobrej woli, ale... nie wiem jak to nazwać - lenistwo? obojętność? indolencja? osoby odpowiedzialnej za dbanie o dobrą pracę i stwarzanie coraz lepszych warunków do rozwoju drużyn na własnym terenie powoduje odcięcie od możliwości i szans będących na wyciągnięcie ręki dla środowisk. Po drugie, jak wnioskuję z wypowiedzi, jest to działanie świadome. Po trzecie przypomina to trochę postawę "wolnoć Tomku w swoim domku" przez brak przestrzegania standardów przyjętych w organizacji (np. używanie oficjalnego konta hufca w domenie zhp.pl) i kreowania własnych.

grabosia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabosia » 10 lis 2011, 14:49

mikus pisze:Po drugie, jak wnioskuję z wypowiedzi, jest to działanie świadome. Po trzecie przypomina to trochę postawę "wolnoć Tomku w swoim domku" przez brak przestrzegania standardów przyjętych w organizacji (np. używanie oficjalnego konta hufca w domenie zhp.pl) i kreowania własnych.
A mi się po prostu wydaje, że wchodzenie wszystkich nowych standardów charakteryzuje się pewną bezwładnością. Gdy coś jest zmieniane odgórnie, musi minąć trochę czasu zanim wszystkie "doły" to zastosują.

mikus
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mikus » 10 lis 2011, 15:09

grabosia pisze:A mi się po prostu wydaje, że wchodzenie wszystkich nowych standardów charakteryzuje się pewną bezwładnością. Gdy coś jest zmieniane odgórnie, musi minąć trochę czasu zanim wszystkie "doły" to zastosują.
Tak, masz rację. Pytanie tylko ile czasu musi minąć? Oficjalne konta ZHP zostały wprowadzone jakieś 6 lat temu, a procedura zakładania kont na zhp.net.pl ponad 3 lata temu. Czy jest to zbyt krótki czas na adaptację? Jeżeli tak, to jaki powinien on być?

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 14 lis 2011, 21:06

grabosia pisze:Eh... Fajnie, że takie usługi powstają, ale z ich dostępnością jest kiepsko. Obwarowania dotyczące posiadania konta w domenie zhp.net.pl okazały się zbyt wysokie (mój komendant hufca nie może wysłać mojego zgłoszenia, gdyż nie używa konta z "zhp.pl").
Chyba jestem zmuszona skorzystać z innych darmowych rozwiązań :/

Może warto pomyśleć nad ułatwieniem tych procedur, bo inaczej na nic pójdzie praca nad tworzeniem takich usług...
Gabrosia, już za chwilę okaże się, że będziesz miała (albo i już masz) problemy z Ewidencją... bez posiadania poczty na serwerze zhp.net.pl lub zhp.pl nie uzyskasz ode mnie klarownych informacji. Powód: obie poczty są autoryzowane dla członków ZHP i na tej zasadzie mam 99% pewności, że osoba z nich pisząca nie próbuje wyłudzić ode mnie informacji zastrzeżonych.

To nie procedury tutaj utrudniają życie, tylko druhny komendant nie stosuje się do procedur narzuconych przez GK ZHP. Może należałoby zapoznać się z takowymi procedurami jak przepływ informacji w ZHP?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”