Poszukuję współpracowników...

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
skradacz
Użytkownik
imię i nazwisko: Krzysztof Franek
Hufiec: ---
Chorągiew: ------
organizacja: ZHP (były)

Post autor: skradacz » 06 lip 2010, 14:57

Ech... Artykuły i ryciny (bo zakładam, że za ich pomocą zamierzasz przekazywać wiedzę poprzez serwis) są utworami w sensie prawa autorskiego. Wiesz, że nawet arkusze maturalne są utworami?

A fragmentaryczne cytowanie też na niewiele się zda na dłuższą metę, bo przyjdzie moment, gdy ze wszystkich wycinków uda się posklejać całą publikację źródłową, ergo uzyskamy twórczą kopię książki.

Nie myśl jednak, że jestem gotów skrytykować ideę strony, czy całą jej zawartość. Sam wygląd także mi się podoba, jednak brakuje informacji o prawach autorskich i warunkach korzystania ze zgromadzonych zasobów. To mnie boli, i będzie bolało inne osoby, chcące użyć dowolnego z artykułów.

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 06 lip 2010, 15:37

Długo nie bedzie bolało gdyż taka treść jest własnie w korekcie i lada moment - możliwe ze dziś się pojawi :)

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 06 lip 2010, 17:48

To dobrze, jeśli teksty będą poddane korekcie. Portal jest ciekawą inicjatywą w sytuacji gdy net pęka w szwach od najprzeróżniejszych stron poradnikowych. Rzecz w tym, że doprawdy nie ma jakiegoś wzorca zbliżonego do poprawności - może ten właśnie portal mógłby takim się stać. Na razie przeważają twórcze wersje różnych dzieł i "dzieł". Czesiek nazywa je "kreatywną historią" . Tak samo można powiedzieć o wielu innych dziedzinach " harcerologii" ;)
Naprawdę czas na bardzo rzetelne opracowania i.....wiarygodnych ekspertów - recenzentów. Bo jak dotąd to ...."śpiewać każdy może, trochę lepiej, trochę gorzej...."
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 22:16 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

skradacz
Użytkownik
imię i nazwisko: Krzysztof Franek
Hufiec: ---
Chorągiew: ------
organizacja: ZHP (były)

Post autor: skradacz » 07 lip 2010, 15:39

Hmmm... Tak z ciekawości... Kogo zaproponowałbyś, Piotrze, jako najbardziej wiarygodne źródło historyczne odnośnie harcerstwa, bo już czytałem trochę opracowań (nawet tych spoza ZHP) i nie wiem, którym najbardziej ufać.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 09 lip 2010, 19:10

Tak naprawdę, to warto zaufać.....sobie, i własnym rzetelnym studiom ;)
Najbogatszym opracowaniem materiałów źródłowych do historii Ruchu są nadal "Materiały do chronologii historii i tradycji ZHP" Michała Haykowskiego, które ukazywały sie jako zeszyty w HArcerstwie. Natomiast popularyzatorsko świetnie ostatnio opracowywał historię
Grzegorz Skrukwa, w poznańskich materiałach chorągwianych, Vademecum Zastępowego ( hm. Marek Kudasiewicz) i ostatnio w Katalogu Wystawy 100-lecia Ruchu Harcerskiego w zbiorach kolekcjonerskich ( Kraków, czerwiec 2010)

jox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jox » 10 lip 2010, 20:39

Witam serdecznie i ciepłe CZUWAJ : )
Jestem w stanie pomóc.. Na tyle na ile mi czas pozwoli ze względu na szereg zajęć.

niektóre strony

www.lukow.zhp.pl
http://www.sp.hostit.pl/strona_kregu/forum/ (na podstawie szablonu - modyfikacja, w budowie)
http://www.sp.hostit.pl/strona_kregu/ (w budowie)
http://www.sp.hostit.pl/niebiescy/

Bez rewelacji : P Ale zawsze mogę się wznieść na wyżyny : ) Co do zawartości merytorycznej - pomogę, ale nie chciał bym sam pisać : ) Bo jak można zauważyć po tych stronach - często zostaje sie samemu w boju : )

Co do samej idei... Tak sie rozrósł internet moi drodzy, dzięki pragnieniu tworzenia ciągle to nowych i bardziej idealnych ośrodków www, które miały mieć wielkie bazy informacji. I dzięki takim inicjatywom - ZHP również może co raz mocniej zaistnieć : )

Jestem jak najbardziej za i chętnie swoją wiedzę na temat reklamy, grafiki i tworzenia stron www udostępnię. Również pewne doświadczenie harcerskie mam.

Ba, można by zrobić dział, w którym na zlecenia drużyn, hufców nie odpłatnie byśmy tworzyli strony dla tychże jednostek (zawsze mi to w głowie siedziało ;-). Oczywiście przed tem jednostka pisała by krótki plan rozwoju strony i kto by się nią zajmował :)

Ale to już utopia przyszłych czasów (a może nie utopia - czas pokaże).

Czekam na kontakt 211050 (ukryty, tylko dla nieznajomych - przedstaw się, 13-18 lipca jestem na Grunwaldzie, a 21-25 na rajdzie rowerowym, także pomiedzy tymi terminami czekam na szczegółowe informacje, jak by to miało wyglądać).

PS. jestem w stanie udostępnić hosting, do 5 GB :)

Czuwaj!
pwd. Paweł Pyszel
Szef ZPI Hufca Łuków ;-)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 20:42 przez jox, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Paweł Pyszel HO

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 13 lip 2010, 08:11

Hej jox!

Co do pomocy proszę napisz do mnie maila :)

Jeśli chodzi o Twoje stronki - wyglądają całkiem nieźle... Co do stron hufców i Chorągwi - tym zajmuje się ZHP i niech tak zostanie (z różnych powodów). My staramy się być ponad podziałami i nikogo nie chcemy faworyzować... :P

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”