Nowe Adresy

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 20 kwie 2009, 21:17

Cześć,

http://adresy.zhp.pl/

Nowy serwis adresy. Dane są pobierane co 30 min z Ewidencji zatem ew poprawki/uzupełnienia należy dokonywać w ewidencji.

Adresy e-mail jakie są publikowane to wyłącznie adresy komunikacji wewnętrznej ZHP w postaci @zhp.pl

Adresy stron jakie będą publikowane to wyłącznie adresy zhp.pl (obecnie te dane zostaną uzupełnione z naszej bazy)

To wszystko, pisze Wasze pytania, uwagi sugestie można je także kierować do biuro.gk@zhp.pl

ps.
wkrótce będą mapy :)

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 21 kwie 2009, 11:22

No wreszcie. Jakiś sensowny interfejs. Mam nadzieję że kontakt telefoniczny niebawem też się pojawi :)
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 21 kwie 2009, 13:18

Pieta pisze:No wreszcie. Jakiś sensowny interfejs. Mam nadzieję że kontakt telefoniczny niebawem też się pojawi :)
Tak :)

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 21 kwie 2009, 16:24

bobik pisze:
Pieta pisze:No wreszcie. Jakiś sensowny interfejs. Mam nadzieję że kontakt telefoniczny niebawem też się pojawi :)
Tak :)
Już są numerki :)

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 02 maja 2009, 12:58

Fajne to. Ale zauważyłem pewien brak czegoś potrzebnego. Chciałem sobie wejść na stronę pewnego hufca, ale nie było adresu strony. Moja propozycja jest też aby dodać pozycję z adresami stron internetowych hufca :)

www.koszalin.zhp.pl

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 04 maja 2009, 20:13

Pieta pisze:Fajne to. Ale zauważyłem pewien brak czegoś potrzebnego. Chciałem sobie wejść na stronę pewnego hufca, ale nie było adresu strony. Moja propozycja jest też aby dodać pozycję z adresami stron internetowych hufca :)
Nie wszystkie hufce uzupełniły dane co do swojej strony internetowej.

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 05 maja 2009, 00:18

Oj. Druhu. Również nie ma adresu strony hufca mojego hufca. A adres jest wklepany bo sam się zajmuje Ewidencją w moim hufcu. Więc proszę o sprawdzenie czemu się nie wyświetla.
Dziękuję

www.koszalin.zhp.pl

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 06 maja 2009, 09:09

U nas jest to samo. Mimo że adres www widnieje w ewidencji, nie ma go na stronie.
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 06 maja 2009, 14:38

Oka :)
Sprawa wygląda tak adresy e-mail,www podane przez hufce w ewidencji NIE zostaną wyświetlone w adresach.

Dlaczego?
Ponieważ, w ZHP mamy jedne adresy zhp.pl a hufce w formularze wpisują wszystko od nazwahufca.darmowesuperkonata.co.uk do naszhufiec@buziaczek.pl

:) dlatego dane te nie będą widoczne. Adresy e-mail @zhp.pl zostały wprowadzone z naszej bazy, zespół ewidencji otrzymał także wykaz adresów zhp.pl hufców. Dowiem się kiedy zostaną one wrzucone do bazy i wtedy automatycznie się pojawi.

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 06 maja 2009, 15:37

Nie chcę być złośliwy bo nie o to tutaj chodzi, ale właśnie znalazłem dwa adresy gdzie jest adres internetowy. Już podaje: słupsk.zhp.pl oraz gdanska.zhp.pl. Nie wiem czym jest to spowodowane ale chyba coś nie tak czy jakiś błędzik się zakradł.
No i oczywiście czy wprowadzenie z bazy waszej adresów hufców niebędących w rzeczywistości przez hufce dysponowane nie wprowadzi w błąd osoby które będą chciały nawiązać poprzez e-mail kontakt. Oczywiście już podaje przykład: czaplinek@zhp.pl, kolobrzeg@zhp.pl.

www.koszalin.zhp.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 06 maja 2009, 22:50

Pieta pisze:Nie chcę być złośliwy bo nie o to tutaj chodzi, ale właśnie znalazłem dwa adresy gdzie jest adres internetowy. Już podaje: słupsk.zhp.pl oraz gdanska.zhp.pl.
Tak oczywiście aby sprawdzić czy aplikacja działa prawidłowo niektóre dane zostały wpisane :). W słupsku mówisz, że jest ł? hmm ja widzę bez :)
Pieta pisze:No i oczywiście czy wprowadzenie z bazy waszej adresów hufców niebędących w rzeczywistości przez hufce dysponowane nie wprowadzi w błąd osoby które będą chciały nawiązać poprzez e-mail kontakt. Oczywiście już podaje przykład: czaplinek@zhp.pl, kolobrzeg@zhp.pl.
Nie bardzo rozumiem mam nadzieję, że uda mi się odpowiedzieć.

W ZHP mamy JEDEN system kont komunikacji wewnętrznej. Każdy hufiec posiada takie konto @zhp.pl. Dlaczego? ponieważ nie wszystkie hufce posiadają swoje usługi hostingowe gdzie mogą tworzyć adresy @nazwa.zhp.pl oraz funkcjonowanie kont @zhp.pl nie jest w żaden sposób zakłócane np. nieopłacenie faktury za usługi przez hufiec, brak osoby zajmującej się "www", zmiana władzy w hufcu nie przekazanie niezbędnych danych etc. Dlatego w serwisie "adresy" są prezentowane dane pewne, stałe i działające. Oczywiście prawdą jest, że część jednostek nie sprawdza swoich kont @zhp.pl chorągwie wiedzą które to hufce. Hufce które nie sprawdzają swoich kont nie otrzymują sporej części informacji od wydziałów GK itd. Nieustannie małymi kroczkami staramy się wskazywać obraną od ponad 3 lat drogę z różnym skutkiem :) ale z doświadczenia wiem, że hufce używające @zhp.pl w kontaktach mają lżej bo od razu wiemy z kim rozmawiamy.

wyksztalcioch
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wyksztalcioch » 12 maja 2009, 16:00

Telefon do hufca Wałbrzych nie działa, nie wiem gdzie można zgłaszać błędy, więc zrobię to tutaj http://adresy.zhp.pl/dolnoslaska/walbrzych.html

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 13 maja 2009, 10:37

wyksztalcioch pisze:Telefon do hufca Wałbrzych nie działa, nie wiem gdzie można zgłaszać błędy, więc zrobię to tutaj http://adresy.zhp.pl/dolnoslaska/walbrzych.html
Błąd możesz zgłosić na adres biuro.gk@zhp.pl lub do chorągwi. To hufce/chorągwie samodzielnie uzupełniają dane za pośrednictwem ewidencji.
bobik pisze:(...)
Dowiem się kiedy zostaną one wrzucone do bazy i wtedy automatycznie się pojawi.
Strony "www" zostały już wprowadzone.

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 27 cze 2009, 13:37

Widzę, że jest nowa odsłona adresów...

Wg mnie poprzednia wersja była ładniejsza i czytelniejsza, ale ta też spełnia swoją rolę, to czepiać się nie będę :)

Zastanawia mnie jednak, po kiego w adresach umieszczony jest serwis regionalny? Wchodząc na adresy szukam raczej danych kontaktowych a nie niusów z danego regionu.
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 27 cze 2009, 21:50

Racja