Nowa strona ZHP

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
ODPOWIEDZ
kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 02 kwie 2009, 22:12

tak. tak. Mnie też chodzi o odstępy
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 03 kwie 2009, 07:47

miro pisze:
19kldh pisze:A kto, imiennie, wydał taka decyzję ?
Myślę że to jasne - GK.
Mam prośbę... pisz członkowie GK a nie samo GK bo Głowna Kwatera ZHP to nie tylko władze ale także grupa instruktorów. I w tej chwili piszesz tak jakbym i ja miał w tym udział co napisałeś powyżej.
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 03 kwie 2009, 09:00

Michał przepraszam, że być może Cię zdyskredytuję i uderzę w Twoje poczucie własnej wartości ale bądź spokojny. Nikt przy zdrowych zmysłach jak czyta/słyszy, że decyzję podjęła GK nie myśli o Tobie.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 03 kwie 2009, 12:33

kowlak pisze:Michał przepraszam, że być może Cię zdyskredytuję i uderzę w Twoje poczucie własnej wartości ale bądź spokojny. Nikt przy zdrowych zmysłach jak czyta/słyszy, że decyzję podjęła GK nie myśli o Tobie.
Za co mnie przepraszasz nie widzę powodu.
Ale mi chodzi o to że później słyszy się do zwykłych instruktorów że to przecież WY tak zadecydowaliście. Chodzi o zwykłe jasne tak jak prosił Czesław postawienie sprawy.... a nie generalizowanie.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2009, 12:35 przez Trzeci, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Michał Michalski HR

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 03 kwie 2009, 12:43

Ja w przeciwieństwie do wielu instruktorów ZHP, jestem za nazywaniem rzeczy po imieniu, krew mnie zalewa jak ktoś publicznie pisze na forum że Ten to to zrobił , Ta to mi tego zabroniła..... a przez Tych to się to nie udało.... . Dla mnie mówimy i piszemy że : " Michał Michalski to mi tego zabronił, że Jurek Owsiak to mi to kazał zrobić a przez Jana Nowaka to mi to nie wyszło.
Albo mam odwagę i pisze albo jeżeli mi jej brak to nie pisze bezosobowo...
phm. Michał Michalski HR

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 03 kwie 2009, 12:48

Trzeci pisze:Ja w przeciwieństwie do wielu instruktorów ZHP, jestem za nazywaniem rzeczy po imieniu, krew mnie zalewa jak ktoś publicznie pisze na forum że Ten to to zrobił , Ta to mi tego zabroniła..... a przez Tych to się to nie udało.... . Dla mnie mówimy i piszemy że : " Michał Michalski to mi tego zabronił, że Jurek Owsiak to mi to kazał zrobić a przez Jana Nowaka to mi to nie wyszło.
Albo mam odwagę i pisze albo jeżeli mi jej brak to nie pisze bezosobowo...
Następne posty będą kasowane. Temat dotyczy nowej strony nie relacji i wypowiedzi na forum.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 03 kwie 2009, 14:32

miro pisze:Nie trudno zauważyć iż pojawiła sie nowa odsłona głównych stron ZHP. [...]
Zapraszamy do korzystania!
bobik pisze:I uwag :) wskazówek.
O.K., kilka moich subiektywnych uwag do przemyślenia - pod warunkiem, że nikt nie będzie z nimi polemizował, brał za krytykanctwo lub czepialstwo - można skorzystać albo odrzucić, tyle. ;)

a) betazhp sugerowała lepszą funkcjonalność,

b) niektóre rzeczy są zwyczajnie wkurzające - serio, jeśli za trzecim razem znów przywita mnie podkład dźwiękowy, który znów będę musiał ręcznie wyłączyć, to zacznę bojkotować nie tylko serwis, ale i jego właściciela :)

c) brak przejrzystości - znam zawartość serwisu ZHP, a i tak mam problem dotrzeć do tego, co potrzebuję i o czym wiem, że gdzieś było... a jakbym nie wiedział, co w ogóle mogę znaleźć?

d) brak spełnienia zasady "ograniczonej liczby klików": szukając określonej treści powinno się do niej dotrzeć w maksymalnie trzech kliknięciach (rozwiązanie dopuszczalne) nawet, jak się nie wie, gdzie tego szukać!
Jeden klik, to ideał, dwa - kompromis między ograniczeniami technicznymi, a czytelnością i racjonalnym rozłożeniem treści. Ja musiałem kliknąć wiele razy, by dokopać się do struktury Kierownictwa Drużyn Wodnych i Żeglarskich - proszę sprawdzić... co więcej, na stronie głównej nie ma ani linków, ani wskazówek, gdzie tego szukać.

e) jak wyżej w odniesieniu do rozmieszczenia bloków menu. Brakuje mi konsekwentnego podziału obszaru strony na strefy, w których znajdują się zawsze te same zbiory odsyłaczy. Nie muszą być zawsze w tym samym miejscu strefy (czasem kompozycja wymusza jakieś przesunięcia), wystarczy, że zawartość prawego dolnego fragmentu belki nie przemieszcza mi się w w lewy górny narożnik itd. Po prostu nikt nie ma czasu uczyć się każdej strony serwisu oddzielnie, a szukanie elementów sterujących opóźnia odszukanie treści.

f) układ graficzny (formatowanie) dyskwalifikuje stronę - jako człowiek w wieku zbliżonym do podeszłego (czyli potencjalny rodzic lub dziadek harcerza), z założenia średnio obyty z technologią, o słabym wzroku, słabo kojarzący terminy ZHP mam problem zmusić się do przeczytania choćby jednego pełnego zdania w którymkolwiek komunikacie.
Co to oznacza? To, że skoro w sklepie nie kupuję produktów, których metek i naklejek nie mogę przeczytać (wielkość czcionki "6 i mniej", kolor "białe na białym") i skoro nie kupuję produktów natarczywie reklamowanych dźwiękiem, to nie kupię i tej strony. ;)

Uwag mam więcej, ale te są chyba najważniejsze. Nowoczesne nie zawsze oznacza lepsze. :)

Pozdrawiam serdecznie.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 03 kwie 2009, 15:17

Odniosę sie jedynie do postulatu szukania treści na stronie:
1) czy na poprzedniej stronie głównej był odnosnik akurat do tej treści co szukałeś ?
2) nie chcemy robić patchworka z głównej strony i wklejac tam wszystkie linki - każdy szuka czego innego a wszystkie linki do "działów" są w głównym, rozwijanym menu...

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 03 kwie 2009, 15:43

Ad.1. Nie i to też bardzo denerwowało.
Ad.2. W głównym rozwijanym menu... nie ma, bo nie widzę go na stronie głównej.. :/
Jest to menu po wejściu do działu instruktorzy... ale już na stronie dla rodziców nie - tam "serwisy" otwierają oddzielną stronę"...

Rozumiem, że twórczość ostatnich kilku lat oraz struktura silnika CMS dały twór o określonym "drzewie" mapy serwisu... i nie zawsze jest to zgodne z mechanizmami wyszukiwania danych przez człowieka, ale... no chcemy mieć lepiej, to kombinujmy. ;)

Pozdrawiam
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 03 kwie 2009, 18:27

miro pisze:Odniosę sie jedynie do postulatu szukania treści na stronie:
1) czy na poprzedniej stronie głównej był odnosnik akurat do tej treści co szukałeś ?
ale tworzac strone chyba staracie sie isc do przodu i tresci ktore wczesniej byly trudno znajdowalne powinny byc latwiejsze do odnalezienia. To taki przyklad lepszego rozwiazania i to swiadczy o postepie :)

I zgadzam sie z tym co pisze panwac. A szzegolnie z tym zeby zrobic cos z tym automatycznym odtwarzaniem dzwieku. Jest to denerwujace, a sam przekaz przynajmniej kiczowaty...
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2009, 18:31 przez LukaszCK, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 03 kwie 2009, 21:00

LukaszCK pisze:ale tworzac strone chyba staracie sie isc do przodu i tresci ktore wczesniej byly trudno znajdowalne powinny byc latwiejsze do odnalezienia. To taki przyklad lepszego rozwiazania i to swiadczy o postepie :)
Owszem zgadzam się ale zauważ że do wszystkich "serwisów" dostaniesz się bezpośrednio ze strony harcerz czy instruktor a treści w serwisach są już dalej pogrupowane - od ogółu do szczegółu. Poprzednio nawet serwisy były "poukrywane" teraz macie to jak na dłoni. Nie twierdze że "Kierownictwo Drużyn Wodnych i Żeglarskich" jest tematem mało ważnym ale jeśli taki link się znalazłby na stronie głównej to i np link do Referatu starszoharcerskiego by się przydał i może skład Wydziału Seniorów i Starszyzny Harcerskiej GK ZHP i ...

Wiecie ile jest linków... Polecam naszą wyszukiwarkę z "silniczkiem" googla :D jest niezła kierownictwo drużyn wodnych znalazłem w 2 kliki z czego jeden to przycisk "szukaj" :)

A tak przy okazji - reklama już się uruchamia tylko przy pierwszej wizycie :D

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 03 kwie 2009, 22:40

Jak na dwa lata pracy... to nie imponuje mi ta strona...

Gdyby powstała w dwa miesiące - krzyknąłbym WOW!!!

Żeby przeczytać podstawy wychowawcze ZHP, trzeba się wysilić. Jak się jest w misji, to nie wiadomo co kliknąć, żeby pójść dalej. Nic się nie da. Trzeba się cofnąć na poprzednią stronę i kliknąć kolejny rozdział podstaw wychowawczych... I tak dalej. Idzie się zaklinać. Funkcjonalność żadna. Ja bym to poprawił.
http://rodzice.zhp.pl/article/misja_zhp/
Zmieniłbym też czcionkę... Oczy bolą...

Na stronie dla harcerzy nie ma nic dla harcerzy. jest coś dla kandydata na harcerza - dwa przydługie i nudne teksty. Nie rozumiem tego działu. nazwa nijak nie ma sie do zawartych w środku treści.

Na tej stronie: http://media.zhp.pl/article/gk/ jest wypalone zdjęcie. Przecież to nieprofesjonalne jest dawać tak przepalone zdjęcie, Panwac, Ty jesteś specem, jak to widzisz?
Juz pomijam fakt, że na zdjęciu jest dh Dorota Całka, która czhyba od lata już nie jest w GK...

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 03 kwie 2009, 22:45

Acha... i pod FF rozjeżdżają się numery telefonów...

Rafał

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 03 kwie 2009, 22:47

Aaaa.... i jak wszedłem na opis dh Woźniaka z GK, to pod jego zdjęciem pojawił się napis:
"W rocznicę mordu Targowicy w Chełmie"

Czy wiadomości z regionów muszą wyskakiwać wszędzie? Nawet pod zdjęciem członka GK? Bo to dziwnie wygląda (zwłaszcza jak się czyta taką treść).

Rafał

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 04 kwie 2009, 09:19

I nie da się zobaczyć "starszych" aktualności.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”