Nowa strona ZHP

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 20 mar 2010, 13:55

I za chwilę to zrobię (dam bana). Zwróciłem uwagę, że jest odnośnik, może nie w takiej formie jak w Dla harcerzy, ale jest... nie rozumiem tylko po co to szukanie dziury w całym. Czy 1 kliknięcie więcej aż tak zmienia twój świat?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 20 mar 2010, 14:03

michalsadowski pisze:Skoro udało mi się już tutaj trafić. Wyrażę swoją opinię jeszcze raz.

Uważam, że strona zhp.pl-dla instruktorów jest niepraktyczna. Tak jak do tej pory mieliśmy linki do wszystkich ważnych podstron tj. serwisów RN, CKR, forum, Wydziałów, tak teraz musimy wchodzić nie jako instruktorzy a jako harcerze. Czy ta zmiana była konieczna. Wydaje mi się, że dostęp do serwisów jest bardziej potrzebny instruktorom.
mysle, ze warto powiedziec, ze dostawalismy glosy instruktorow wlasnie dotyczace poprzedniego ukladu z zastosowaniem punktu menu "serwisy", ze po kliknieciu w "serwisy" rozwija sie menu gdzie trudno kliknac w zadany linku wydzialu. Dlatego zamieniono to na punkt menu "Skocz do" gdzie mamy rozwiazanie:jest czesc wydzialow w latwnym rozwijanym menu, a po kliknieciu "wiecej" na koncu rozwijajacego menu jest statyczna strona ze wszystkimi wydzialami.
Rozumiem, ze sugeruje Druh, ze wg niego jest to zbyt trudne do obslugi lub zabiera zbyt duzo czasu, tak? Bo sugerowanie, ze nie ma jak trafic do wszystkich wydzialow ze strony instruktorzy jest chybione - opisalem powyzej jak to zrobic.
Proste przywrocenie takiego menu jak w serwisie "harcerze" spowoduje powrot komentarzy instruktorow o niewygodnym do obslugi rozwijanym menu - dla wniosek jest wiec jeden: trzeba zrobic cos po srodku. I teraz bede wdzieczny za propozycje i sugestie.

CZUWAJ!
R. Bednarczyk
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 20 mar 2010, 14:20

Dziękuję Druhowi za odpowiedź. Przytoczył Druh argumenty, sam bym się tego nie domyślił, ponieważ nigdy nie miałem żadnych problemów z obsługą menu "serwisy". Ale dziękuję bardzo, że Druh jako pierwszy podał mi konkretny argument, zamiast straszyć i grozić jak to jeszcze przed chwilą uczynił Druh Papuga.
Zaczynam czuć coraz większe obrzydzenie do tego forum, właśnie za to ciągłe straszenie banem. A czym na niego zasłużyłem wg. Druha Papugi? Tylko tym, że ośmieliłem się wyrazić swoją opinię!
Życzę Druhowi, Druhu Papuga więcej wyrozumiałości i więcej pokory.
W ciągu ostatnich dni zacząłem się poważnie zastanawiać, czy naprawdę nie odejść z ZHP. Jednak najpierw muszę zakończyć te przedsięwzięcia które już rozpocząłem. Chyba, że znajdzie się tu jakiś druh który zgodzi się mnie zastąpić na pełnionej funkcji.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 20 mar 2010, 14:28

Michał, nie chodzi o wyrażanie opinii, a o sposób w jaki to robisz. Od kilku dni (a może tygodni) miotasz się po forum i szukasz zaczepki w każdym możliwym temacie. Zaczynam mieć odczucie, że twoją główna zasadą jest: w które by tu mrowisko włożyć teraz kija. Banem cię postraszyłem bo sam do tego nawołujesz, a wlepiłem ci go za słownictwo i niewłaściwe zachowanie, a teraz ty na każdym kroku podkreślasz, że ktoś może dać ci bana, więc przemyśl co robisz... sam prosisz się ten a nie inny wymiar kary(?)/nagrody(?) - sam nie wiem jak to nazwać.

Oprócz banowania mamy też inne możliwości zablokowania twoich wypowiedzi na tym forum, może do nich się przyczepisz, a może zaczniesz stosować konstruktywną krytykę? Co ty na to?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 20 mar 2010, 14:38

michalsadowski pisze:Dziękuję Druhowi za odpowiedź. Przytoczył Druh argumenty, sam bym się tego nie domyślił, ponieważ nigdy nie miałem żadnych problemów z obsługą menu "serwisy". Ale dziękuję bardzo, że Druh jako pierwszy podał mi konkretny argument, zamiast straszyć i grozić jak to jeszcze przed chwilą uczynił Druh Papuga.
Zaczynam czuć coraz większe obrzydzenie do tego forum, właśnie za to ciągłe straszenie banem. A czym na niego zasłużyłem wg. Druha Papugi? Tylko tym, że ośmieliłem się wyrazić swoją opinię!
Życzę Druhowi, Druhu Papuga więcej wyrozumiałości i więcej pokory.
W ciągu ostatnich dni zacząłem się poważnie zastanawiać, czy naprawdę nie odejść z ZHP. Jednak najpierw muszę zakończyć te przedsięwzięcia które już rozpocząłem. Chyba, że znajdzie się tu jakiś druh który zgodzi się mnie zastąpić na pełnionej funkcji.
mysle, ze sytuacja Waszego sporu dotyczy przede wszystkim problemu komunikacyjnego. Wiem z wlasnego doswiadczenia, ze jesli wyraza sie swoja ocene sytuacji lub problemu w sposob "stwierdzam ze jest tak czy inaczej", a nie "wydaje mi sie, ze byc moze jest tak czy inaczej" to ludzie czuja sie osobiscie urazeni, ze stwierdza sie fakt i ze wyrazone przed chwila przez nich zdanie jest bez sensu.

CZUWAJ!
R. Bednarczyk
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 20 mar 2010, 14:47

Powtórzę ostatni już raz, żeby nie przeciągać niepotrzebnie tych kłótni.
Jestem bardzo wrażliwy na punkcie ograniczania swobody wypowiedzi i banowania.
Jestem przeciwny tego typu praktykom.
Uważam, że moderator czy admin powinien podchodzić do każdej sprawy bardziej obiektywnie, nie kierować się tylko i wyłącznie swoimi odczuciami czy światopoglądem. Każdy z nas może mieć inne poglądy, ale nie wolno wykorzystywać swojej "władzy" żeby ograniczać swobodę wypowiedzi osobom które mają inne zdanie na dany temat.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 20 mar 2010, 14:48

I tutaj mogę się z tobą w 100% zgodzić.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

kurok
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kurok » 23 mar 2010, 21:27

każdy adnministrator, czy moderator jeśli może banowac, to moze także edytowac posty, dlatego zamiast bana mozna równie dobrze przyciac post osoby(oczywiscie rzeczy zregulaminem nie zgodne) i wpisac sie, że to zrobił np ten i ten admin ot i wszystko, po co banowac od zaraz?

Edytowano kurok

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 23 mar 2010, 22:23

Dokładnie tak. Ale tutaj się także banuje ot tak. Regulaminu się nie łamie anie zasad a i tak jak kogoś nie lub moderator to potrafi banować. Tak aby pokazać kto tutaj rządzi. Takie nieharcerskie postępowanie.
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 23 mar 2010, 22:38

Edycja postów jest moim zdaniem jeszcze bardziej ryzykowna. Nikt poza autorem nie powinien mieć prawa edycji wiadomości. Moderator powinien mieć prawo np. do wstrzymania publikacji do czasu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości.
W przypadku edycji naszej wiadomości przez moderatora nie możemy mieć pewności, że nie zrobi nam nieodpowiedzialnego "głupiego żartu", delikatnie mówiąc. Tylko po to żeby nas np. zdyskredytować. Wstrzymywanie publikacji i ewentualnie usuwanie postów ale nie edycja.

Najlepsze rozwiązanie: Jeżeli moderator uzna że jakiś post łamie któreś z postanowień regulaminu, wstrzymuje publikacje a autora informuje jakie punkty regulaminu złamał i oczywiście w którym miejscu. Następnie autor ma określony czas na zrobienie korekty. Moderator sprawdza taki poprawiony post i decyduje czy jest już OK.
Oczywiście od decyzji moderatora powinna być oficjalna droga odwoławcza. Uważam że zasadne byłoby również wprowadzenie na pewnym etapie odwoławczym możliwości poddania pod głosowanie wszystkich moderatorów bądź określonej grupy użytkowników która decydowała by czy dany post jest sprzeczny z regulaminem czy nie.

kurok
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kurok » 26 mar 2010, 14:24

michalsadowski pisze:Edycja postów jest moim zdaniem jeszcze bardziej ryzykowna. Nikt poza autorem nie powinien mieć prawa edycji wiadomości. Moderator powinien mieć prawo np. do wstrzymania publikacji do czasu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości.
W przypadku edycji naszej wiadomości przez moderatora nie możemy mieć pewności, że nie zrobi nam nieodpowiedzialnego "głupiego żartu", delikatnie mówiąc. Tylko po to żeby nas np. zdyskredytować. Wstrzymywanie publikacji i ewentualnie usuwanie postów ale nie edycja.

Najlepsze rozwiązanie: Jeżeli moderator uzna że jakiś post łamie któreś z postanowień regulaminu, wstrzymuje publikacje a autora informuje jakie punkty regulaminu złamał i oczywiście w którym miejscu. Następnie autor ma określony czas na zrobienie korekty. Moderator sprawdza taki poprawiony post i decyduje czy jest już OK.
Oczywiście od decyzji moderatora powinna być oficjalna droga odwoławcza. Uważam że zasadne byłoby również wprowadzenie na pewnym etapie odwoławczym możliwości poddania pod głosowanie wszystkich moderatorów bądź określonej grupy użytkowników która decydowała by czy dany post jest sprzeczny z regulaminem czy nie.
Z tego, co wiem, to jeśli ktoś ma nadana funkcję administratora, to z góry ma ustalona możliwosc edycji postów(bynajmniej tak właśnie jest na serwerach typu fora.pl i na silniku phppb). Jak jest tutaj(?)- nie mam pojęcia. Co do opcji opisanej powyżej jest ona dobrą opcją, ale jakie byłoby zamieszangie, gdyby dziennie takie 3 posty się pokazały powiedzmy? Przez tydzien mamy 21 głosowań, czy post ok, czy nie ok. Moim zdaniem zbyt wiele zamieszania. Co do edycji, to nie ma problemu takiego jak piszesz, ponieważ pokazuje się, kto i kiedy ostatnio edytował post, a moderator wycięte rzeczy może zaznaczac np tak: [...ciach...(pkt 4 regulaminu)...] i wtedy byłoby wszystko jasne i wszyscy widzieliby, co moderator wyciął i z jakiego powodu. :-)
Proste rozwiązanie, bez zamieszania zbędnego. Jeśli uważasz, że moderator dopisał coś w poscie i zrobił z Ciebie "głupiego" przed innymi, to piszesz do administracji, że takie cos mialo miejsce i tyle. :-)

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 26 mar 2010, 14:29

Muszę Cię zmartwić... mogę zedytować Twojego posta i nie będzie o tym informacji...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 26 mar 2010, 17:59

Sami widzicie.
Moderator może zrobić cokolwiek zechce z Twoim postem i nie udowodnisz mu niczego.
Można w ten sposób bardzo łatwo wrobić kogoś w coś złęgo.

Jestem członkiem pewnego międzynarodowego portalu społecznościowego skierowanego do określonej grupy społecznej.
U nas funkcjonuje bardzo dobry system wzajemnej kontroli przez użytkowników.
Użytkownik o odpowiednim stażu i z odpowiednią ilością zalinkowanych znajomych znanych osobiście dostaje pewne ograniczone uprawnienia, z czasem jak zdobędzie odpowiednio dużo doświadczenia przeliczanego na punkty dostaje coraz więcej uprawnień.
Jeżeli nadużyje swojej władzy dostaje punkty karne.
Użytkownicy na poziomie trzecim swojego wtajemniczenia biorą udział w orzekaniu czy inny użytkownik naruszył regulamin. Polega to na tym, że po zalogowaniu wchodzimy w panel "admina" i tam możemy odebrać informacje o osobach które zostały zgłoszone przez innych użytkowników jako osoby naruszające regulamin. Na podstawie zgromadzonych materiałów odpowiadamy na pytanie "Tak" lub "Nie" (czy naruszył regulamin). Jednak aby nasza opinia skutkowała działaniem w stosunku do osoby naruszającej regulamin, więcej jak połowa oceniających użytkowników musi zdecydować tak samo jak my. Jeżeli jest to pierwsze naruszenie regulaminu delikwent dostaje wtedy upomnienie po pewnym czasie zostaje ponownie zweryfikowany.
Dobre w tym systemie jest, że oceniający użytkownicy są dobierani losowo, nie wiedzą kto jeszcze ocenia w danej sprawie. Nikt nie może moderować czyiś wpisów.
Dodam, że na tym portalu zarejestrowanych jest kilka milionów u użytkowników i system działa wzorowo.

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 26 mar 2010, 21:30

michalsadowski pisze:Sami widzicie.
Moderator może zrobić cokolwiek zechce z Twoim postem i nie udowodnisz mu niczego.
Można w ten sposób bardzo łatwo wrobić kogoś w coś złęgo.
Jest drobna różnica między Nami tutaj a jakimiś ludźmi na ogólnodostępnym forum. Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu mamy do siebie zaufanie (harcerz harcerzowi bratem). Wątpię by były u osoby które mają "ochotę" wrobić kogoś innego i na 200% jeśli taka osoba nawet by się znalazła nie będzie ona moderatorem ( tych jest z resztą tu nie za wiele ).

Z doświadczenia wiem że jeśli nawet jak któryś z nas edytuje posta to wycina co najwyżej wulgarne słowa lub poprawia link do jakieś strony bo nie działa reszta natomiast jest usuwana w całości i informacja o tym idzie do autora postu.

Co do propozycji uruchomienia "drogi odwoławczej" to zapytam krótko - PO CO? Czy mamy i tutaj z forum zrobić kolejną INSTYTUCJę których mamy już i tak za dużo? Niedługo wy się okazało że żeby napisać post trzeba prosić o zgodę i 5 innych osób ma ją zatwierdzić...

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 26 mar 2010, 23:09

w poście powyżej opisałem sposób funkcjonowania dużego serwisu internetowego, uważam że działa naprawdę dobrze.
A zasadę ograniczonego zaufania stosuję także w stosunku nie znanych mi bliżej harcerzy. Niestety, takie życie.
Człowiek uczy się na błędach.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”