Nowa strona ZHP

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 26 cze 2009, 15:11

Oczywiście, że da się prościej - porobić skróty...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 26 cze 2009, 22:13

Hmmm. Najprościej to byłoby porobić skróty tak jak było. Na stronie głównej ZHP. Ja osobiście wyznaję zasadę: Jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego. A tutaj poprawione zostało, a teraz karzesz najczęściej wykorzystywane przekierowania wchodzić przez kilka działów. Proszę cię o troszeczkę wyrozumiałości i praktyczności. To samo z Ewidencją. Nie chciałem robić tutaj dymu ale cały czas mnie prowokujesz. Ja już mam kilka skrótów porobionych i jeszcze do ZHP karzesz robić jeszcze kilka. To po co jest strona główna ZHP?
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 27 cze 2009, 08:49

Kilka? Mój pasek skrótów w google to jest dokładnie 13 skrótów z których najczęściej korzystam... a to że brakuje jednego czy dwóch linków na stronie jakoś mi nie przeszkadza gdyż i tak z nich nie korzystałem.

Czy zdajesz sobie sprawę że webamsterzy mają narzędzie by sprawdzić ile razy dziennie był wykorzystany dany link a ile razy skorzystano z wejścia na forum poprzez link własny? Może to właśnie spowodowało, że usunięto zbędne linki albo ustawiono je gdzie indziej.

P.S. Ja cię prowokuję? Jakoś nie przypominam sobie.. no chyba, że masz na myśli nieszczęsny znacznik NS, którego nie widziałeś... może warto okulistę odwiedzić lub zmienić monitor/dostroić (zmiana monitora/dostrojenie spowoduje, że szare literki na głównej stronie ZHP staną się lepiej widoczne).
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 27 cze 2009, 09:49

Sergiusz...

Czepianie się to na forum jedyna rozrywka więc nie zabierajmy jej co poniektórym :)

Co do linku do poczty: ile osób z niej kożysta poza komendantami hufców ( gdzie wielu i tak ma konta typu @buziaczek.pl czy jeszcze inne "badziewia" ), chorągwi i członkami GK? Odpowiedź jest prosta - nikt bo nikt inny nie ma tam kont. Więc moje pytanie jest - jaki jest sens pokazywania linku wszystkim ludziom odwiedzającym Naszą stronę jak i tak nie mają do tej części dostępu ?

Zresztą i tak większość korzysta z programów pocztowych a nawet jeśli nie korzysta lub nie ma akurat dostępu do Outlooka czy Thunderbirda to nie jest problemem wpisanie paru literek "my.zhp.pl".

Pieta...

A ja mam skrótów chyba z 60 i mnie to nie przeszkadza. Jeśli masz taki problem z wpisywaniem adresu to polecam Thunderbirda - zrobi wszystko za Ciebie i nic nie będziesz musiał pamiętać.

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego korzystania z dobrodziejstw stron ZHP.

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 27 cze 2009, 14:47

Fedajkin pisze:może warto okulistę odwiedzić lub zmienić monitor/dostroić (zmiana monitora/dostrojenie spowoduje, że szare literki na głównej stronie ZHP staną się lepiej widoczne).
Czepianie się to jedno, a trafne uwagi, jak ta odnośnie koloru tych liter to drugie, ja nie czytam newsów ze strony głównej własnie przez te literki... Czy to tak wielki problem zmienić parę liter w pliku css, czy gdzieś? Szczególnie, że rzeczywiście większość osób tu się wypowiadających zwraca chociażby na to uwagę...

Część z nich zostało wprowadzona w życie, za co chwała Wam i podziękowania :)

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 27 cze 2009, 17:51

Ale te litery w NEWS są całkiem czytelne, a jak zrobisz je czarne to popsuje to całkowity skład gamy kolorów dla tej akurat strony...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 27 cze 2009, 19:24

nikt nie mówi że ma być czarne, ale wystarczy przyciemnić. o ile na stronie głównej, moim zdaniem, jest ok, to na stronie dla instruktorów jest fatalnie bo tego szarego nie widać.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 27 cze 2009, 21:19

I tutaj muszę się zgodzić... masz racje w części dla instruktorów jest za jasno.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 27 cze 2009, 21:58

Fedajkin pisze:I tutaj muszę się zgodzić... masz racje w części dla instruktorów jest za jasno.
To będzie jeszcze poprawiane :) chwilka - obecnie mamy kilka innych spraw na wokandzie :D

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 28 cze 2009, 08:28

Argument odnośnie poczty mnie przekonuje. Zresztą, ja wchodzę przez home.pl i nie mam problemu.
Natomiast forum rzeczywiście mogłoby być w bardziej widocznym miejscu.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 18 lip 2009, 07:29

Link do WAGGGS : "Girls Worldwide Say" to..... taka gra, żeby odnaleźć sens i ciąg dalszy tego zdania "...discover your potential" , no bo chyba ktoś nie wkleił tego jako....nazwy WAGGGS-u ? :D
http://wagggs.org/en/home

piotrrodzoch
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: piotrrodzoch » 30 lip 2009, 14:25

nowa "odsłona" strony zupełnie mi się nie podoba .... nic nie mogę znaleźć... żadnych odnośników do poszczególnych stron, podstron, zespołów itp.. wszystko muszę klepać z pamięci :P :) - tak było na początku gdy wszedłem pierwszy raz "po zmianach".

na przyszłość polecam http://www.webusability.pl/kurs-usability-2.pdf ...

ładna grafika to nie wszystko. szukałem stron wydziałów... dopiero po wejściu w "instruktor" i gdzieś tam malutkie menu serwisy i przebrnięciu przez rozwinięte szerokie menu znalazłem zagubione pośród linijek tekstu interesujące mnie odnośniki...

stary "design" (np jak tu) http://wnt.zhp.pl/ mi osobiście się bardziej podobał... zmiany nie zawsze są "na lepsze" chociaż w przypadku stron www zazwyczaj tak powinno być. W tym przypadku jednak zmiana była zbyt WIELKA stąd wielu osobom może przysporzyć problemów z odnalezieniem informacji w miejscach gdzie były przyzwyczajone szukać.

zmiany jednak są konieczne, w końcu mamy takie słowo jak "postęp" . mam nadzieję, że z biegiem czasu przyzwyczaję się do tej nowości ;) i prośba ... nie zmieniajcie już wyglądu strony przez zlotem!

:)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 14:26 przez piotrrodzoch, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Piotr Rodzoch
KSI Hufca Puławy, RCH Lubelskiej
www.pulawy.zhp.pl

czas lasu różni się od czasu miasta

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 20 mar 2010, 13:38

Skoro udało mi się już tutaj trafić. Wyrażę swoją opinię jeszcze raz.

Uważam, że strona zhp.pl-dla instruktorów jest niepraktyczna. Tak jak do tej pory mieliśmy linki do wszystkich ważnych podstron tj. serwisów RN, CKR, forum, Wydziałów, tak teraz musimy wchodzić nie jako instruktorzy a jako harcerze. Czy ta zmiana była konieczna. Wydaje mi się, że dostęp do serwisów jest bardziej potrzebny instruktorom.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 20 mar 2010, 13:44

Ok, oficjalnie wysyłam druha na badania wzroku... A "Skocz do" widzisz?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 20 mar 2010, 13:49

Druhu Sergiuszu! oficjalnie to Druh może mi co najwyżej dać bana.
Wyraziłem swoją opinię nt. wyglądu i funkcjonowania strony a tymczasem druh mnie obraża.
Widać takie macie metody pracy w WN GK.
Każdy kto ma inne zdanie musi być przez Was g......y!
Nie postępujecie po harcersku!
Ostatnio zmieniony 20 mar 2010, 13:54 przez michalsadowski, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”