Nowy CMS ZHP

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 29 mar 2009, 23:19

Hej nie zrozumcie mnie źle ale co do harmonogramu jest to po pierwsze sprawa świeża i otwarta - dopiero co zespół utworzył się "na nowo" i nie chcę nikomu nic gwarantować chyba że będę czegoś w 99,9% pewien. Nie chcę później uchodzić za osobę gołosłowną. Jak wspomniałem wcześniej nasza praca jest zależna od wielu czynników i współpracy pomiędzy wieloma zespołami toteż jak to się mówi "wszystko w swoim czasie".

Kolejną sprawą jest to że niektórzy bardzo lubią "ostre pogaduchy" i "rozliczanie" z każdego słowa wypowiedzianego a ja nie chcę takich osób prowokować bo jak to "Trzeci" określił konstruktywna krytyka i dyskusja na ten temat to jedno a "ostre wypowiadanie swoich poglądów" (mam na myśli te za ostre i często niezmienialne już od x-lat bo ktoś komuś zawinił) to co innego i jest to niemiłe i przykre w odbiorze.

Niewątpliwie strona wizualna jest ważna i zapewniam że ten "front" użytkownicy otrzymają w pierwszej kolejności tak by dla nich strony były jasne, przejrzyste i przyjemne w odbiorze. Niestety administracja w takim wypadku nie koniecznie będzie przyjemna dla nas jako zespołu administracyjnego - przynajmniej do czasu stworzenia czegoś miłego dla adminów - CMS - ale to już nasz wybór i my bierzemy na siebie ten problem. Nie wpłynie ta decyzja w żaden sposób na Was i toteż dlatego przekazuję obecnie jedynie informacje związane z częścią w tym wypadku wizualną - nie jest to oznaka braku szacunku do was gdyż liczymy się z Waszym zdaniem - w końcu to dla Was - lecz nie wiem na ile mogę zagłębiać się w "tajniki" produkcji reszty która jest związana jedynie z administracją tymi stronami.

Tak jak producent np samochodu dostarcza użytkownikowi informacje jak użytkować ten produkt a tylko serwisanci mają dostęp do schematów elektroniki czy innych podzespołów by ułatwić im później naprawę, kalibrację elementów itd... tak my nie zdradzamy niektórych informacji. Mam nadzieję że to jest w miarę jasne :)

Co do wyglądu z www.beta.zhp.pl powiem że jeszcze nie jest to w 100 % skończone ale ... :) nie zawiedziemy was :)

Na końcu chciałem dodać że jesteśmy tu by służyć Wam ( jak napisał Rafał - tak powinno być ) i zapewniam że będziemy to robić jak najlepiej umiemy ale jesteśmy tylko ludźmi :)

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 30 mar 2009, 08:35

Hmm jakieś ustawienia czy kalibrowanie to jedno a użytkowanie CMS-a to inna sprawa. Z punktu widzenia użytkownika ważne jest by dodawanie newsów czy artów, ogólnie zawartości było proste. I to proste nie jak w mambo tylko raczej w fusionie. Jesli będzie proste, będzie szansa że strony będa w miarę aktualne, jesli nie... to dalej najświerzsze newsy będą miały pół roku.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 30 mar 2009, 09:20

Mam takie pytanie czu chodzi ci o:
A) użytkownika - odbiorcę treści czy
B) użytkownika - osobę wprowadzająca je ?

Co do pierwszego - jemu to wszystko jedno byleby strona była aktualna :)
Drugi natomiast owszem będzie miał wygodny sposób wprowadzania treści - w końcu od tego jesteśmy - nikt nie ucierpi. Stopniowo wszystkie serwisy znajdą sie na platformie "prsejsciwej" do czasu gdy nowy dedykowany CMS powstanie... Ale to długi i zmudny proces :(

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 30 mar 2009, 10:33

dziękuję ci Mikru za odpowiedź. dotknąłeś też ciekawego tematu, związanego z podziałem ZI, którego nie do końca rozumiem, a wychodzi na to że zespoły które powstały z podziału ZI jakby zapominają o tym co było przedtem i zaczynają jakby od zera. mam nadzieję że mam mylne wrażenie.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 30 mar 2009, 11:49

www.beta.zhp.pl baaardzo mi się podoba :D
Serdecznie gratuluję, to dobry kierunek zmian !

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 30 mar 2009, 13:28

sigma pisze:... a wychodzi na to że zespoły które powstały z podziału ZI jakby zapominają o tym co było przedtem i zaczynają jakby od zera.
Małe sprostowanie - nie zapominamy co było wcześniej. Owszem było wiele obiecanych zmian lecz nie zostały one dokonane. Właśnie ze względu na to Nasze zadanie jest o tyle cięższe że poza normalnymi obowiązkami musimy jeszcze odbudować dobre imię Zespołu (WNT). Zaczynamy "od zera" tylko z nowym "kredytem zaufania" (mam nadzieję) ale technicznie: rozwijamy projekty, postanowienia, plany ówczesnych ZI...

Powód dlaczego się podzieliliśmy jest bardzo prosty - dzieląc się na dwa zespoły każdy z nich może skupić się na konkretnych działaniach i odpowiada za poszczególne elementy (swojej) pracy już nie jako całość lecz osobno. Pozwoli to na łatwiejsze kontrolowanie pracy oraz dostarczanie Wam - użytkownikom narzędzi i pomocy poprzez dwie "jednostki". My jako programiści i graficy nie mamy w tym momencie nic wspólnego z pomocą techniczną, wysyłaniem np zapomnianych haseł itd... "Produkujemy" i dostarczamy narzędzia :)

Jest to praktyka stosowana w wielu "branżach" weźmy np. producentów drukarek - jedni projektują je, drudzy pracują na hali a trzeci pomagają użytkownikom rozwiązać problemy jeśli zatnie im się np papier... :) Mam nadzieję że jest to zrozumiałe i osobiście nie uważam żeby był to problem a wręcz przeciwnie - idziemy na przód z "duchem czasu" się rozwijamy.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 30 mar 2009, 19:21

dziękuje Ci za obszerną i wyczerpującą odpowiedź. pozdrawiam i życzę sukcesów, które nam wszsytkim pomogą.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”