Nowy CMS ZHP

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Dominium
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Dominium » 17 mar 2009, 01:09

2008-01-06 13:47:18
orcus pisze:
mariuszm pisze:Za to kiepska strona ZHP to coś, co oglądamy od dawna, co wiemy od dawna i nic w tym temacie nie jest nawet planowane. Ale to się okazuje nie tak ważne jak kwiatki i minima. Czekam na następne genialne pomysły.
Mariusz czy ktoś Ci przypadkiem nie pisał już że nowy CMS jest planowany? Hmm... chyba nawet ja w wątku o minimach. Czemu więc w kółko powtarzasz nieprawdziwy argument?
Minęło dokładnie 436 dni, na 100% nie jestem osobą, która ma prawo podważać prace WNT czy ZI (już się zgubiłem), nie mniej jednak czas (...) temu padło info, że CMS jest tworzony, rozumiem, że nie jest to praca łatwa i wymaga dużo zaparcia i czasu, ale CMS powstał w 2004 i o ile dobrze pamiętam (tak chyba mówiła licencja, którą dostało ZHP) nie było od tamtego czasu aktualizowane, nie mówiąc już o tym, ze znaczna część kodu jest pojechana zednem czy innym tego typu. Patrząc na stronę autora CMS, nie był on aktualizowany od 2006 roku. Czy oby system stworzony w php4, z layoutem starym jak świat i napisanym chaotycznie, a zarazem pozbawiony możliwość wprowadzenia zmian, może tworzyć główną stronę ZHP? Sam autor dawno temu przyznał, ze są błędy w kodzie strony, nie chciał ich ujawniać i sie nie dziwie, nie mówię, ze są one niebezpieczne.

Chciałbym jako osoba z poza ZHP (już nie jestem członkiem związku) jak również jako były harcerz dowiedzieć się, czy zatem skoro od pojawienia się owego CMS minęło 5 lat nie pora na zmiany? Nie mam tu na myśli darmowego skryptu, który za 2 czy 3 lata zostanie zapomniany. Bardziej chodzi mi o coś co zostanie stworzone i rozwijane przez ZHP, coś co będzie własnością ZHP, a nie należało do kogoś, kto znowu nie da szans na rozwój.

Pozdrawiam.

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 17 mar 2009, 12:51

Dominium pisze:Minęło dokładnie 436 dni, na 100% nie jestem osobą, która ma prawo podważać prace WNT czy ZI (już się zgubiłem), nie mniej jednak czas (...)
A powiedz mi wiesz ile czasu trwało tworzenie systemu CMS np Mambo albo Jommli i ile ludzi przy tym pracowało ?

Jak już się dowiesz to odwiedź stronę WNT i Zespołu Programistów i Grafików zerknij ile tam jest ludzi potem weź poprawkę że przez ostatnie 2 lata było tam w porywach do 3 osób i było 1000 innych spraw do zrobienia... i wtedy możesz dopiero zastanowić się czy masz słuszność w twoich stwierdzeniach.

Nie mniej jednak owszem taki system jest potrzebny i trwają nad tym pracę. Mogę cię pocieszyć że już niedługo pojawią się strony w nowym wyglądzie. Co do wyjaśniania dlaczego CMS jeszcze nie jest jeszcze gotowy to myślę że takie wyjaśnienia należą się innym osobom (tym decyzyjnym) a nie zwykłym użytkownikom... z całym szacunkiem.

Nie zrozum źle mojego stwierdzenia ale użytkownicy zauważają jedynie część graficzną a nie to co stoi po drugiej stronie i ile wymaga to pracy...

Jeśli natomiast masz świadomość tego co jest potrzebne i masz wystarczającą wiedzę o tworzeniu CMS'ów PHP itd... może nam pomożesz - wciąż potrzebujemy współpracowników :)

A tak przy okazji - ciekawe imię i nazwisko :P

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 17 mar 2009, 18:10

Chłopak się tylko spytał. A ty tak po nim pojechałeś. Zwykli użytkownicy też mają prawo wiedzieć. A potraktowałeś go strasznie okrutnie :(
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 17 mar 2009, 19:38

Przede wszystkim jeśli kogoś uraziłem to przepraszam. Kolejna rzecz to temat ten był poruszany kilka razy i wyjaśnienia pojawiały się wielokrotnie. Może źle zinterpretowałem powyższą wypowiedź ale osobiście bardziej cenie konstruktywne uwagi, propozycje rozwiązania danego problemu (w tym przypadku chęć pomocy) bardziej niż zwracanie uwagi na sprawy oczywiste.

Moim celem było zwrócenie uwagi na to iż wiele osób ocenia nas według tego co widzą a widzą jedynie ułamek naszej pracy...

W tym miejscu chciałbym szczerze zaapelować - pomóżcie nam - będzie szybciej, lepiej i na pewno będziecie mieli na to wpływ bo będziecie współtworzyć to wszystko. Weźcie sprawy w swoje ręce - wykozystajcie swoją wiedzę, weźcie odpowiedzialność ! :)

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 17 mar 2009, 19:57

miro pisze:Nie mniej jednak owszem taki system jest potrzebny i trwają nad tym pracę. Mogę cię pocieszyć że już niedługo pojawią się strony w nowym wyglądzie. Co do wyjaśniania dlaczego CMS jeszcze nie jest jeszcze gotowy to myślę że takie wyjaśnienia należą się innym osobom (tym decyzyjnym) a nie zwykłym użytkownikom... z całym szacunkiem.
W HSR mówi się, że "czerwone odbija". Sorki Mirku... pomyliły Ci się czasy. Ten okres, kiedy ktoś miał w stopce literki "GK" i tylko z tego faktu mógł być arogancki, już minęły. W demokracji, władza ma funkcję służebną...

Więc ja, jako zwykły użytkownik, witam Cię serdecznie w 2009 roku i powtórzę pytanie Dominika, kiedy ten nowy CMS juz będzie?

To kwestia raczej kilku dni, tygodni czy raczej miesięcy?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 17 mar 2009, 20:35

Witaj Rafale!

Wybaczcie mi proszę jeśli ton wypowiedzi był nieco szorstki - nie mam nic złego na myśli a po prostu treścią ciężko wyrazić wszystkie emocje i np nie zobaczycie często mojego uśmiechu czy tonu przekomażania się :D

Ten temat jest na naszych ustach już długo... nie trzeba przypominać :) Jestem nowym szefem tego zespołu i jest to nasza priorytetowa sprawa. Tak jak już pisałem wcześniej w najbliższym czasie pojawią się nowe strony na podstawie innego CMSa a dedykowany CMS dla ZHP to niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość... no w tydzień to my nic nie zrobimy. Na pewno się dowiecie... jak to zazwyczaj się mówi - "w swoim czasie".
Ten okres, kiedy ktoś miał w stopce literki "GK" i tylko z tego faktu mógł być arogancki, już minęły. W demokracji, władza ma funkcję służebną...
Co do władzy - ja tu tylko sprzątam :) i moja praca zależy od tych co tą władzą dysponują. Ja osobiście służę moją wiedzą jak mogę. Nikt mi ani żadnemu mojemu współpracownikami nie płaci i nikt takiej zapłaty nie oczekuje ale jeśli w zamian słyszymy narzekania to człowiek ma prawo być poirytowany - nieprawdaż ?

Dominium
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Dominium » 17 mar 2009, 21:09

Ja nie mam zamiaru czytać tego wszystkiego, zadałem proste pytanie, widać, ludzie (chamy) w dalszym ciągu rządzą w GK. Chcesz pomocy? Za późno, jak chciałem pomóc to zostałem wyrzucony, bo komuś się nie podobało to, że mówię to co myślę.
miro pisze:no w tydzień to my nic nie zrobimy. Na pewno się dowiecie... jak to zazwyczaj się mówi - "w swoim czasie".
Sory Cię bardzo, ale Minęło 436 dni, jestem programistą i wiem ile czasu trwa stworzenie dedykowanego systemu, chcesz wiedzieć ile? od 1-6 miesięcy. Żebym nie był gołosłowny, www.trendz.pl, powstał w 4 miesiące + 2 miesiące na dodatki etc. Więc nie mów, ze znowu nie macie czasu. Grzecznie sie zapytałem bo chciałem wiedzieć, ale widocznie temat macie tak głęboko w poważaniu, ze powoduje u Was agresję.
miro pisze:Co do wyjaśniania dlaczego CMS jeszcze nie jest jeszcze gotowy to myślę że takie wyjaśnienia należą się innym osobom (tym decyzyjnym) a nie zwykłym użytkownikom... z całym szacunkiem.
Czyli mam rozumieć, że jak zwykle macie gdzieś zwykłych ludzi w tym i po za tym związkiem. W takim razie dziękuję za odpowiedz i uważam, że temat został wyczerpany.
Moja propozycja jednak jest taka. Zamknijcie to forum, stronę główną ZHP i może cały internet, bo on nie jest dla zwykłych użytkowników, a dla buractwa zasiadającego na stołkach jakże nie dorobionej GK. Jeżeli kogoś uraziłem to widocznie miałem taki zamiar, zważając na fakt, że tu każdy mnie obraża odkąd pamiętam.

Tak BTW.
2008-01-06 18:36:22
bobik pisze:Terminy:
ankiety od obecnych użytkowników systemu do 20 stycznia 2008,
zakończenie konsultacji do 31 stycznia 2008,
przygotowanie projektu funkcjonalności do 10 lutego 2008,
wersja testowa aplikacji do 20 kwietnia 2008,
wersja beta gotowa do wprowadzania danych do 1 czerwca 2008,
zakończenie wprowadzania danych wszystkich serwisów centralnych do 30 września 2008.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2009, 21:23 przez Dominium, łącznie zmieniany 1 raz.

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 17 mar 2009, 22:11

Przykro mi Druhu że tak to odbierasz...

Dominium
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Dominium » 17 mar 2009, 22:15

Szanowny Druhu Mirosławie, nie jestem juz harcerzem, zostałem wyrzucony w związku ze swoja wola pomocy innym. Długa historia, ale tak dokładnie to odbieram, tak było jak ja miałem przyjemność pracować z ZI.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 27 mar 2009, 22:38

może emocje na bok i wrócmy do meritum. Dominium przytoczył moim zdaniem istotną wiadomość z oficjalnej strony ówczesnego ZI. po krótkim czasie informacje na temat realizowanych projektów i zaawansowania ich znikneły i nie powróciły. jak widać harmonogram nie został dotrzymany. mnie jako członka tej organizacji interesuje, jaki w takim razie jest nowy harmonogram. bynajmniej ta wiedza nie będzie wykorzystana przeciw Twojemu Mirku (wybacz mi poufałość) zespołowi, ale przy rozliczaniu decydentów i tych co mają władzę, a rozliczenie ich już niebawem. sądzę że chyba społeczność, jaką są członkowie ZHP mają prawo wiedzieć co się dzieje w tej organizacji.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 28 mar 2009, 00:03

Witam wszystkich,
sigma pisze:[...]
ale przy rozliczaniu decydentów i tych co mają władzę, a rozliczenie ich już niebawem.
uuuu! Powialo groza! Pewnie juz szykujecie chrust na stosy, cisowe kolki i powrozy. A moze byscie tak hurtownie z tymi artykulami zalozyli bo mozna by w organizacji niezly interes zrobic...
Troche powsciagliwosci Druhu mily. Chociaz jakies pozory warto zachowac w okazywaniu takiej zawzietosci.

pozdrawiam
Rafal
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 mar 2009, 11:51

Dominium pisze:Ja nie mam zamiaru czytać tego wszystkiego, zadałem proste pytanie, widać, ludzie (chamy) w dalszym ciągu rządzą w GK. Chcesz pomocy? Za późno, jak chciałem pomóc to zostałem wyrzucony, bo komuś się nie podobało to, że mówię to co myślę.
Pojechałeś po bandzie..... ja tez mówię co myślę i nikt mnie nie wyrzucił .... z ZHP
tylko co innego mówić bez sensu a co innego konstruktywnie krytykować.
Nie wiem z co wyleciałeś z ZHP ale nie daje Ci to żadnego prawa do obrażania innych ludzi w ZHP czy to na poziomie GK czy na innym.

Jeżeli masz jakieś problemy emocjonalne i żal do kogoś o to co się stało z Twoim członkostwem w ZHP to nie generalizuj.

Pomyśl zanim napiszesz ........
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 28 mar 2009, 12:02

Witajcie,

to pierwszy mój post na tym forum, nie wiem, czy będzie ich więcej :), ale całkiem to możliwe :)

Chciałbym tak odchodząc od burzliwej wymiany zdań napisać, że jeśli serwis www.zhp.pl będzie wyglądał, jak ten dostępny pod adresem www.beta.zhp.pl to będzie to zmiana bardzo pozytywna moim zdaniem :)

alanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: alanek » 28 mar 2009, 20:41

Poprzednia beta była wg. mnie ładniejsza.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 28 mar 2009, 20:55

dh. Rafale rozumiem że w twoim mniemaniu, najlepszym sposobem na rozliczenie poprzedników jest stos. osobiście tak nie uważam, jednak rzetelne podsumowanie tego co się zrobiło przez pewien okres jest bardzo pożądane. moim zdaniem każda władza, zwłaszcza w organizacji pozarządowej, powinna zostać sumiennie podliczona. jeśli podsumowanie Twojej działalności jest Tobie nie na rękę, to już nie mój problem. pozatym nie chciałbym być Twoim poprzednikiem, bo zgodnie z Twoją definicją rozliczenia, spłonąłbym na stosie.

co do tematu, to jednak ponawiam swoje pytanie. czy jest jakiś harmonogram i czy jest ona tajny? pokątnie wiadomo o stronie beta.zhp.pl, która sę ciągle rozwija. jednak nadal żadnych konkretów. bo jeśli zmiana ma iść w tym kierunku jaki serwis beta prezentuje teraz to moim zdaniem jest to dobry kierunek (oczywiście nie wiem jak wygląda to od strony panelu admnistracyjnego, ale front prezentuje się coraz lepiej).
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”