[odgrzane] Delegacja domen ZHP i ich zabieranie nie tym co t

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 27 cze 2008, 11:17

A ja znowu napiszę: FORMA!!!!!!!!! Pełna arogancji, pełna pychy, pełna przekonania, że jesteś jedyny mądry.
Piszesz, że gieka zna argumentację ZI. A czy zna argumentację drugiej strony? Czy zna alternatywne propozycje? Czy wie, że każdą inną opcję zbijasz twardym "nie, bo nie"? Możemy się przekonać. Przejdę się do druha Krzysztofa i spytam, co myśli o tym, że upór dwóch osłów kompromituje Związek na zewnątrz.

Dziękujesz za uwagi, ale dalej sypiesz złośliwymi aluzjami, które niczego nie wnoszą, nic nie zmieniają w meritum, tylko powodują irytację ludzi na twoje zachowanie. Tego chcesz? Chcesz mieć tłum wrogów, którzy z radością podstawią ci nogę?

Przypomnę ci naszą korespondencję, bo widzę, że nie pamiętasz:
korespondencja z bobikiem pisze:Wydział Specjalności GK ZHP pisze:
> Robert Majer pisze:
>> Witaj,
>>
>> Macieju jak stoimy z tematem lacznosc.zhp.pl ? czy udało się choć
>> Tobie porozumieć z Mariuszem czy stoimy w tym samym miejscu
>> niewygodnym dla każdej z stron ?
>>
>>
> Na razie stoimy, bo nie wiem, jak do tego jeża podejść. W weekend mam warsztaty i potem robi mi się trochę wolna głowa, to podumam nad tym.

Dzięki za informacje, w takim razie miłego dumania.

Robert
A więc nie było tak, jak twierdzisz, że nie miałem wątpliwości, czy pytań. Było tak, że dałem sobie czas na przemyślenia. W ich wyniku zaproponowałem dwie możliwości rozwiązania konfliktu. Na obie dostałem z twojej strony odpowiedź "nie, bo nie", wykazującą całkowity brak woli porozumienia. Twoja dobra wola polega wyłącznie na dążeniu do wymuszenia twojego rozwiązania. Ale to nie jest dobra wola. Niestety.
Dobra wola polega na szukaniu rozwiązań godzących obie strony.
Skoro odrzucasz moją propozycję, proszę o podanie innej, spełniającej oczekiwania Mariusza przynajmniej w części.
Mariusz rozważa, z czego może odpuścić.

I zastanówcie się, co jest priorytetem:
postawienie na swoim, czy wizerunek ZHP w necie.

Bo na dziś, obaj wspólnie ośmieszacie swoją kłótnią Związek.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2008, 11:18 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 27 cze 2008, 11:24

Maciek P pisze:Bo na dziś, obaj wspólnie ośmieszacie swoją kłótnią Związek.
Ja się nie kłócę :) ale tu się z tobą zgodzę ośmieszanie w pełnym wymiarze :(

Dziękuję, za twoje śmiałe uwagi i przywoływanie mnie do pionu, myślę, że dalsze przerzucanie się kopiami maili nie ma sensu. Wklejasz przed ostatni list :) może lepiej pierwszy ? podać datę z kiedy to list ? do kogo kierowany ? ale nie ma takiej potrzeby.

Pozdrawiam serdecznie, temat uważam publicznie za wystarczająco wyjaśniony. Jeżeli masz ochotę zapraszam via e-mail (ale proszę po weekendzie - kończę sesje i zhp.net.pl). Jeżeli masz ochotę kontaktować się z druhem Krzysztofem, na pewno i on wyjaśni Ci nasze stanowisko ponieważ jest mu znane.

Ponownie zaznaczam, że ton moich wypowiedzi jest związany tylko z tym, że forum NIE jest miejscem do załatwiania takich spraw. A tym bardziej pytań na które znasz odpowiedź. Wywlekanie na forum publiczne nic nie zmieni.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 27 cze 2008, 11:52

Temat nie jest wystarczająco wyjaśniony, a ty zwyczajnie uciekasz. W dodatku - cóż, muszę to napisać - kłamiesz. Kłamiesz, bo zacytowałem ostatni mail z 18.06.2008 g. 21.38. Potem na ten temat nie pisaliśmy. Podałem ten mail, bo twierdziłeś, że nie miałem pytań, ani wątpliwości, co jest nieprawdą. Moja wypowiedź "nie wiem jak podejść do tego jeża" świadczy właśnie o tym, że mam wątpliwości, że nie wiem, jak sprawę rozwiązać.

Wcześniejsze maile niczego tu nie wnoszą, bo chodziło właśnie o to jedno: "nie wiem, jak podejść do tego jeża", czyli "mam wątpliwości, muszę to przemyśleć". Zupełnie inaczej, niż to twierdziłeś.

Nie interesuje mnie wyjaśnianie twojego stanowiska przez druha Krzysztofa, bo ty je wyjaśniłeś wystarczająco. Gdybyś czytał uważnie i nie tracił energii na złośliwe wtręty, to zrozumiałbyś, iż wątpię w to, że druh Krzysztof posiada wystarczającą wiedzę na ten temat. Mówiąc po ludzku, podejrzewam, że go zwyczajnie okłamałeś, podobnie jak dwa razy w krótkim czasie skłamałeś na forum (patrz początek maila). Podejrzewam, że korzystając z faktu, że Mariusz nie może sam przedstawić swojego stanowiska, naświetliłeś druhowi Krzysztofowi jedynie swoje racje. Innymi słowy, GK nie ma pełnej wiedzy na temat sprawy i jej stanowisko automatycznie nie jest w pełni obiektywne.

Nadal czekam z twojej strony na jakąś propozycję rozwiązania tej sprawy. Ponieważ odrzuciłeś dwie propozycje kompromisowe, piłka jest na twojej połowie boiska. Twoja kolej coś zaproponować.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2008, 11:53 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 27 cze 2008, 22:38

hm.. ten wątek był otwierany 422 razy (23.27 - 27.06.08). czy jest to wszystko warte rozgłosu? abstrachując od racji obu stron ten "konflikt" jest trochę sztuczny i śmieszny. tutaj powinna być współpraca i to pomiędzy wszystkimi szefami GK. szkoda że w tym przypadku biorą górę prywatne animozje. Mariusz raczej czekał na moment kiedy będzie mógł coś pokazać ZI, a Robert stara się pokazać że ważne są zasady z którymi już wcześniej walczył Mariusz (jak wyśpiewał to Kazik Staszewski "im głupsze tym lepsze"). Antygona przy tym to pikuś. osobiście myślę że to dopiero preludium do tego co może się dziać później. znając poglądy Mariusz na temat Roberta i ZI no i podejście Roberta do Mariusza. tutaj pomoże jedynie opamiętanie się jednego i drugiego. w innym przypadku możemy szykować popcorn, chipsy i cole bo szykuje się ciekawy "pojedynek". dodam że szkoda że się szykuje. dlatego do obu panów: "może czas się opamiętać?"
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 27 cze 2008, 23:02

Podpisuję się pod słowami Krzyśka. To naprawdę jest chore i groteskowe. Czas z tym skończyć.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 28 cze 2008, 09:25

No nie wiem. Wszystko ma jakiś cel chociaż czasem go nie widać. Moze dzięki temu że tu się scieraja poglądy dojdzie do wypracowania lepszych standardów oraz wyewoluuje lepszy system współpracy. DYSKUSJA NIE JEST ZŁEM. Twierdzenie, że cisza i spokój sa dobre bo oznaczają harmonijna współprace to głupota. ZWŁASZCZA W HARCERSTWIE należy jasno formułować swoje zdanie. Ważne jest by potrafic dyskutować i podawać logiczne argumenty i z tym czasem mamy problem. ALE DYSKUSJA MUSI MIEC MIEJSCE.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 28 cze 2008, 10:34

Tak. A za chwilę ZI jak kilka dni nikt nie powie zamknie wątek. I tak w koło macieju.
Dlatego apeluje o porozumienie i opamiętanie się. Nie może być tak że ten co ma w ręku sprawy techniczne (tutaj ZI), ma zawsze rację. Nawet jakby jej nie miał to patrz punkt 1. Tak poprostu nie może być!!! To jest poprostu kompromitacja naszego Związku!!!
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 28 cze 2008, 11:48

Sikor, dyskusja, a nie wojna pozycyjna. Z całą sympatią do Mariusza, jego stanowisko nie daje wielkiego pola manewru. Z drugiej strony stanowisko Bobika również nie. Jeden powołuje się na poparcie środowiska łączności - i ma rację, a drugi na poparcie gieki i też ma rację.
Tyle, że te racje wzajemnie się wykluczają. Żeby była dyskusja musi być:
a) szacunek do rozmówcy wyrażający się między innymi brakiem chamskich odzywek i docinków ad personam, które niczego do dialogu nie wnoszą,
b) wola zrozumienia rozmówcy i jego racji,
c) wola znalezienia rozwiązania zadowalającego wszystkich.

I na razie tych trzech elementów nie ma. Każdy chce wymusić na drugiej stronie swoje racje bez oglądania się na uwarunkowania drugiego.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2008, 11:49 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 28 cze 2008, 18:56

dodam jeszcze że brakuje tutaj jakiejś ingerencji z "góry". w końcu te wszystkie zespoły i inspektoraty i wydziały w GK komuś podlegają, dlatego ten ktoś powinien zainteresować się tą sprawą i rozwiązać ten konflikt. mam tutaj na myśli jakąś mediację, albo nawet przywołanie obu dh. do porządku. demokracja demokracją, ale jak w drużynie coś się dzieje to drużynowy musi interweniować.
hm. Krzysiek Wojtas HR

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 28 cze 2008, 19:36

hyhyhy... zawsze powtarzam, że mistrzostwa skautingu w boksie były dobrą rzeczą :) Przynajmniej byłby ring i rękawice do dyspozycji :).
A na poważnie... Gdzie się ludzie maja uczyć dyskusji jak nie na forum dyskusyjnym ? Na razie strzelaja z okopów ale obaj nie sa głupi więc w końcu pewnie się dogadają.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 28 cze 2008, 19:41

Maciek P, Pieta:

Nie ma tu o czym dyskutować. Portal społecznościowy harcerskiej łączności ma się dobrze. Głównej Kwaterze powinno zależeć na tym, aby był oficjalnym serwisem. Ale skoro główna kwatera się nie kontaktuje, a człowiek odpowiedzialny za serwery nie może niczego zagwarantować... Zamiast współpracować, wymaga, traktuje nas z góry i od początku twierdzi, że "w razie konieczności" o której sam zdecyduje będzie ingerował we wszystko, a na dodatek ustala nam jakieś terminy i straszy... To w ogóle nie ten poziom i nie tędy droga. Jestem wolontariuszem. Zgodziłem się coś robić na określonych warunkach i nie dam się traktować w ten sposób.

Piszecie, że jest jakaś kłótnia. Nie ma żadnej kłótni. Harcerskie kluby stworzyły sobie portal, który służy do wymiany informacji i organizowania współpracy, bo na nikogo więcej niż na siebie nie mogą liczyć. Portal jest wspierany przez redakcje gazet krótkofalarskich i polskie serwisy krótkofalarskie. Odwiedzają go krótkofalowcy z całego świata. Przez jakiś czas ten portal był stroną inspektoratu, bo pomyślałem, że to dobry pomysł. Skoro mamy taką fajną stronę, to możemy ją podłączyć pod adres zhp.pl. Ale kiedy pojawiły się problemy, serwis wrócił do swojej pierwotnej formy, aby służyć swojemu głównemu celowi. W tej chwili nie ma już woli środowisk, aby portal kiedykolwiek więcej był stroną inspektoratu GK, bo na wsparcie GK nie można było liczyć, a ZI próbował na nas coś wymusić. Tak jakby ta strona i te informacje były własnością ZI GK ZHP. A przecież nie nie są. Strona harcerskiej łączności jest naszym portalem społecznościowym, który tylko był podłączony pod domenę ZHP.

Strona inspektoratu to nie nasz najważniejszy problem. My się martwimy tym, aby harcerska łączność działała i się rozwijała. Inspektorat to w tej chwili tylko jedna osoba. Nie udało się dotąd mianować nikogo więcej, choć wielokrotnie prosiłem. W zakresie obowiązków szefa inspektoratu nie ma tworzenia strony internetowej. Taki zakres przynajmniej mi przedstawiono na początku 2007 roku i tego się trzymam. We wspieraniu harcerskich środowisk wspierają mnie osoby spoza ZHP, redakcje gazet i silniejsze jednostki harcerskiej łączności z całego kraju oraz jedna spoza.

Jeśli komuś specjalnie zależy na stronie inspektoratu, to niech znajdzie mi osobę, która chce się tym zająć. Ja przedstawię tej osobie jak ja bym to widział i niech ta osoba się kontaktuje z ZI w sprawach technicznych. Ja się na stronach internetowych za bardzo nie znam. Dodaję tylko informacje na 2-3 strony i tyle. Nie jest to jakaś moja pasja, czy coś.

Więc proszę mnie nie wmanewrowywać w jakieś kłótnie. W ogóle nie wiem po co drążyć ten wątek. Przypominam też, że mieszkając 1000 km od Polski mam ograniczoną możliwość kontaktu z GK ZHP. A to dlatego, że wiele osób podaje do siebie e-maile, a z nich nie korzysta. Dodatkowym problemem przez ostatnich kilka miesięcy był brak szefa od specjalności. Trudno wspierać harcerską łączność, jak się jest w inspektoracie samemu, "góra" nie informuje jakie mamy zasoby i nie odpowiada na pytania.Teraz jednak podobno idzie ku lepszemu, więc czekam na kontakt.
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 28 cze 2008, 21:05

no to po tej wypowiedzi widać że temat rzeczywiście się wyczerpał. tylko nie rozumiem do końca w czym Mariusz ma problem? bo co ma mianowanie kogoś do inspektoratu z zabraniem delegacji domeny w zaistniałej sytuacji.

wyłania się za to jeden fakt. brakuje tutaj jakiegoś drużynowego, albo choćby przybocznego.
hm. Krzysiek Wojtas HR

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 29 cze 2008, 01:44

sigma pisze:dodam jeszcze że brakuje tutaj jakiejś ingerencji z "góry". w końcu te wszystkie zespoły i inspektoraty i wydziały w GK komuś podlegają, dlatego ten ktoś powinien zainteresować się tą sprawą i rozwiązać ten konflikt. mam tutaj na myśli jakąś mediację, albo nawet przywołanie obu dh. do porządku. demokracja demokracją, ale jak w drużynie coś się dzieje to drużynowy musi interweniować.
No właśnie na swoim poziomie możliwości usiłuję to zrobić. Widzisz z jakim efektem.

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 29 cze 2008, 12:00

Druhowie!

Mariusz Milka jest szefem referatu lacznosci Wydzialu Specjalnosci GK ZHP
Robert Majer jest szefem Zespolu Interentu WNT GK ZHP

obaj Druhowie maja tez swoich przelozonych

Mysle, ze dosc juz rozdmuchiwania poteznej afery w internecie. Nadszedl czas na spotkanie bezposrednie i zalatwienie jednoznaczne tej sprawy Rozumiem, ze zycie rzucilo Mariusza do Wielkiej Brytanii i dlatego nie bylo go na spotkaniu szefow referatow wydzialu specjalnosci gdzie mogl bezposrednio swoj problem przedstawic czlonkom Glownej Kwatery z Naczelniczka wlacznie. Teraz niestety musimy sie juz spotkac bezposrednio wiec Mariusz - powiedz kiedy mozesz byc na spotkaniu w Warszawie - postaramy sie dostosowac do Twojego harmonogramu.

pozdrawiam
R. Bednarczyk
-----------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
pelnomocnik Naczelnika ZHP
ds. Wsparcia Zarzadzania
Glowna Kwatera ZHP
ul. Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa
tel. kom. 0601-317036 fax 022-3390606
www.zhp.pl
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 29 cze 2008, 13:12

Sprawy spotkań wolę omawiać mejlem. Nie planuję jednak być w Polsce prędko. Może pod koniec roku. Można się ze mną skontaktować na przykład przez skype.

Problemów ze specjalnością i ze wsparciem klubów jest wiele. Pisałem o nich do co najmniej 2 członków GK. Czekam na jakąś odpowiedź, bo wiele spraw to sprawy pilne i zaległe o pół roku.
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”