[odgrzane] Delegacja domen ZHP i ich zabieranie nie tym co t

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 25 cze 2008, 13:23

Witam.

I jak panowie. Wyjaśniło się coś?

Pytam bo ponad 3 tygodnie minęły. Założyłem nowy wątek bo jak zwykle Bobik zamknął niewygody mu.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2008, 15:00 przez Pieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 25 cze 2008, 14:06

umówmy się tak, jak będziesz znał fakty to będziesz podnosił krzyki. Jeżeli ich nie znasz to błagam nie wysuwaj takich wesołych tez :) wątek zamknięty ponieważ moim zdaniem został wyczerpany temat i wyjaśniony z przełożonymi. Kropka. :)

Forum NIE jest miejscem do robienia czata między kierownikami wydziałów i szefami zespołów w GK

Pozdrawiam gorąco...

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 26 cze 2008, 12:54

No właśnie się pytam. Szkoda gadać z tobą bobik bo w każdym zapytaniu szukasz ataku na swoją osobę. Maciek pisał żeby nie zamykać wątku. I moim zdanie mam prawo jako instruktor tego związku wiedzieć coś na ten temat (to nie jest tajemnica handlowa). Nie umiesz nawet wyjaśnić i normalnie odpowiedzieć i traktujesz mnie (i innych również) odrazu z góry (już ci Maciek przecież o tym pisał). I nawet nie zauważyłeś że w ciągu kilku miesięcy przez twoje m.in działania forum to praktycznie umarło. Zresztą co tu pisać jak i tak coś ci niewygodnego zamykasz. Naprawdę zrozum. To twoim zdaniem został wyczerpany. Moim nie bo nie zmam zakończenia sprawy. A mam do tego pełne prawo!!! Niedługo całkiem do tego forum nikt nie będzie pisał :(. A ja chcę tylko wiedzieć i proszę o odpowiedz a nie na atak na mnie z góry. Podobno jesteś instruktorem to i się jak instruktor zachowuj i nie chowaj głowy w piasek. Proszę o rzetelną treściwą odpowiedz na zadane moje pierwsze pytanie.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2008, 12:55 przez Pieta, łącznie zmieniany 1 raz.

www.koszalin.zhp.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 26 cze 2008, 15:03

Pieta pisze:Dlaczgo Zespół ds internetu zabrał oddelegowanie domeny do strony Inspektoratu Łącznośći???
Przecież strona była przejrzysta i ładna,a znajdowała się na hostingu wykupionym prywatnie, nie na waszym serwerze. Czy to wporządku?
Od: "HelpDesk - Wsparcie użytkowników ZHP.pl" <helpdesk@zhp.pl>
Do: lacznosc@zhp.pl
Dw: specjalnosci@zhp.pl ; wnt@zhp.pl
Data: 2008-04-10 11:03:37
Temat: Przeniesienie serwisu lacznosc.zhp.pl

Witam ;-)

Mariuszu, mając na uwadze naszą rozmowę ze stycznia tego roku, dotyczącą
przeniesienia serwisu lacznosc.zhp.pl na serwery ZHP nadszedł czas, aby do
tematu powrócić.
Jak zapewne pamiętasz, domena lacznosc.zhp.pl została w drodze wyjątku za
zgodą ówczesnego kierownika WNT oraz kierownika Wydziału Promocji w lutym
2007 delegowana na zewnętrzne serwery DNS.

Powodem takiej decyzji Marcina i Jędrzeja, była tylko i wyłącznie
niemożność spełnienia warunków do utrzymania serwisu na naszych serwerach.
W chwili obecnej posiadamy takie możliwości w związku z tym, strona
lacznosc.zhp.pl jako serwis centralny, musi powrócić na serwery ZHP.

Oczywiście w chwili obecnej jesteśmy gotowi przyjąć Twoją 'Joomle' w
całości, jednakże prosimy o pełną aktualizację całego systemu oraz
komponentów.

Procedura przeniesienia usług może zostać zrealizowana na dwa sposoby:

a) strona zostanie przeniesiona przez ZI - w tym celu potrzebowalibyśmy
dostęp do katalogu FTP w ramach serwisu lacznosc.zhp.pl
b) strona zostanie przeniesiona przez Ciebie - w tym celu utworzymy konto
FTP na naszym serwerze oraz przekażemy dane do bazy

Tobie pozostawiam decyzję, która opcję będzie najodpowiedniejsza. W każdym
z przypadków, gdy serwis zostanie przeniesiony na serwery ZHP zostanie
zmieniona delegacja domeny. W związku z tym przez około 24 godziny strona
powinna funkcjonować jednocześnie w dwóch miejscach: w obecnym, jak i u nas,
ponieważ odwiedzający mogą raz trafić do netartu, a raz do home. Jak
wspomniałem w ciągu 24 godzin całość powinna już wskazywać na home.

Mając na uwadze ewentualne trudności podczas przenoszenia danych, prosiłbym
o czasowe wyłączenie dynamicznych elementów strony, jak np. komentarze ,
księga gości etc. Kiedy domena w całej sieci będzie widoczna na naszych
serwerach, włączysz niezbędne ficzersy.

Wstępnie przeniesienie proponuję ustalić w terminie do dwóch tygodni od
wysłania tej wiadomości.
Oczywiście dzień czy dwa nie robi różnicy w związku z tym, dostosujemy się
do Ciebie.

Liczę, że temat uda się załatwić sprawnie i bez najmniejszych problemów. W
razie dodatkowych pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji.
Mam nadzieję, że treść pierwszej wiadomości wyjaśni wszystkie sprawy związane z tym tematem.

Dodatkowe informacje:
http://internet.zhp.pl/index.php?do=sta ... ,0022,0002
http://internet.zhp.pl/index.php?do=sta ... ,0022,0003

Jeżeli są KONKRETNE pytania, których ta wiadomość nie wyjaśnia bardzo proszę.

Pieta pisze:Serwis Centralnej Komisji Rewizyjnej jest też nie na waszym CMS-ie a nie zabrano delegacji!!!
Nikt od nikogo w chwili obecnej NIE oczekuje wymogu korzystania z "Centrum CMS" jako narzędzia do tworzenia strony.
Strona CKR znajduje się na serwerach DNS home.pl i jest na naszym serwerze.
06/26/08 16:02:05 dig ckr.zhp.pl @ dns.tpsa.pl
Dig ckr.zhp.pl@dns.tpsa.pl (194.204.159.1) ...
Non-authoritative answer
Recursive queries supported by this server
Query for ckr.zhp.pl type=255 class=1
ckr.zhp.pl NS (Nameserver) dns3.home.pl
ckr.zhp.pl NS (Nameserver) dns.home.pl
ckr.zhp.pl NS (Nameserver) dns2.home.pl
ckr.zhp.pl SOA (Zone of Authority)
Primary NS: dns.home.pl
Responsible person: admin@home.pl
serial:1201814587
refresh:10800s (3 hours)
retry:3600s (60 minutes)
expire:604800s (7 days)
minimum-ttl:3600s (60 minutes)
ckr.zhp.pl MX (Mail Exchanger) Priority: 10 ckr.zhp.pl
ckr.zhp.pl A (Address) 89.161.250.61
Pieta pisze:Kilka dni temu widziałem też że strona Rady Naczelnej też niby był przebudowie a teraz znowu jest stara. Czyżby ktoś wysoki zareagował w zabraniu tej delegacji domeny.
Dobrze temat został już wyjaśniony na liście CZUWAJ, muszę wyjść teraz ale jeżeli nie znajdziesz tam odpowiedzi zrobię tu kopię.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 26 cze 2008, 18:48

Znam stanowiska obu stron. Problem, chłopaki, w tym, że okopaliście się na swoich pozycjach, jak Francuzi i Niemcy pod Verdun i żaden nie myśli szukać wyjścia z tego klinczu. Dla pełnego obrazu, bobik, powinieneś podać pod jakimi warunkami Mariusz zgodził się stronę przenieść. Bo Mariusz nie powiedział twardego "nie", tylko postawił warunki.

Pytanie, co dalej.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 26 cze 2008, 18:53

Warunki Mariusza:
mariuszm pisze:Zanim dojdzie do ewentualnego przeniesienia chciałbym uzyskać następujące gwarancje:

1. Nikt nie będzie ingerował w kod strony.
2. Nikt nie będzie ingerował w uprawnienia poszczególnych użytkowników serwisu.
3. Nie będzie żadnych niezapowiedzianych akcji "wyłączamy serwer, bo trwają prace techniczne".
4. Nikt nie będzie żądał zmiany wyglądu strony i dopasowania jej do "skórki" ZHP.
5. Baza danych zostaje u mnie na serwerze na wypadek, gdyby znowu się okazało że zespół zajmujący się Internetem nie wywiązuje się z obietnic, lub serwer serwisów centralnych znowu ma jakieś problemy z poprawnym funkcjonowaniem.
6. W ramach likwidacji wyjątków na serwer ZHP powrócą także serwisy innych inspektoratów, serwis HSR oraz inne serwisy centralne. Stanie się to w równie krótkim czasie.
Przepraszam, że ujawniłem to, ale było to konieczne dla pełnego obrazu sprawy.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2008, 18:53 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 26 cze 2008, 19:44

Rozwiązania widzę dwa:

1. Mariusz uzgadnia z Bobikiem osobę, która jest zarówno w IŁ, jak i w ZI i która jest jedyną uprawnioną do działań administracyjnych na stronie. W ten sposób spełnione zostaną warunki 1 i 2.
Co do warunku 3, to nikt odpowiedzialny takiego zobowiązania na siebie nie weźmie, bo wiadomo jak jest z serwerami. Trudno zapowiadać niespodziewaną awarię.
Warunek 4 myślę, że ZI może spełnić.
Warunek 5 - nic nie przeszkadza, żeby admin regularnie robił kopię bazy danych i wysyłał Mariuszowi mailem. Wtedy w razie W postawienie nowej stron jest kwestią chwili. W zasadzie jest to całkiem rozsądne działanie na wypadek wypadku.
Warunek 6 jest już chyba spełniony.

2. Strona www.lacznosc.harcerz.com pozostaje, gdzie jest stanowiąc nieoficjalny portal społecznościowy harcerskiej łączności. Na stronie www.lacznosc.zhp.pl tworzycie wizytówkę:
"Czuwaj! Dzień dobry, jesteśmy Inspektoratem Łączności Wydziału Specjalności GK ZHP. Kieruje nami Mariusz Milka. Po więcej informacji zapraszamy na nasz portal społecznościowy: www.lacznosc.harcerz.com."

I tyle. Bobik będzie syty i Mariusz cały.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2008, 19:49 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 26 cze 2008, 19:55

hmm... ale czy ten punkt 4 przypadkiem nie zahacza o minima z których przestrzegania ZI zwolnić nikogo nie może(bo ich nie zatwierdziło)?
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 26 cze 2008, 20:24

A czy minima narzucają konkretną kolorystykę, układ obrazków i klawiszy, czy baner?

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 26 cze 2008, 21:13

Oczywiście że minima nie określają konkretnej skórki, tylko kilka niezbędnych rzeczy które muszą się znaleźć na stronce. Stronka inspektoratu łączności jest bardzo fajną stronką i dobrze prowadzoną. No może tylko dodać kilka elementów z minimów takich jak pełna nazwa Związek Harcerstwa Polskiego i będzie całkowicie gites. Szkoda byłoby mieć stronkę poza domeną zhp. www.lacznosc.zhp.pl to łatwy i czytelny adres ławy do zapamiętania. Ta pierwsza propozycja Maćka jest dosyć dobra i całkowicie możliwa do spełnienia.

Co do stronki CKR to prosiłbym o przysłanie wyjaśnienia tutaj bo z listy Czuwaj tego nie mam.

I jeszcz jedno pytanie. Czy jest sens na przenoszenie w tej chili niektórych storn (np. HSR), jak ma być niedługo nowy CMS? Mam nadzieję że ładny i coś z zielonym jaksnym odcieniem skórki ;). I kiedy będzie gotowy?

www.koszalin.zhp.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 26 cze 2008, 22:15

Maciek P pisze:Przepraszam, że ujawniłem to, ale było to konieczne dla pełnego obrazu sprawy.
Nie ma problemu to korespondencja @zhp.pl więc NIE jest tajna czy poufna,w tym przypadku :)
Maciek P pisze:1. Mariusz uzgadnia z Bobikiem osobę, która jest zarówno w IŁ, jak i w ZI i która jest jedyną uprawnioną do działań administracyjnych na stronie. W ten sposób spełnione zostaną warunki 1 i 2.
Oczywiście, że nie będziemy uzgadniań żadnych osób, które są czy nie są uprawnione do działań INTERWENCYJNYCH bo takie osoby są całe 4, które posiadają dostęp do wszystkiego. A jeżeli będzie potrzeba to i będzie 5-6 o tym decyduje szef ZI. Wybaczcie ale nie będę tworzył specjalnej "autoryzowanej" listy dla Inspektoratu Łączności. Sprawa ta została już wyjaśniona przez kierownika WNT, który napisał to samo co ja. Oczywiście NIKT bez wyraźniej potrzeby NIE będzie NIC robił chyba, że będzie taka potrzeba.

Tak samo jak będzie taka wyraźna potrzeba wyłączę stronę główną albo wszystkie skrzynki @zhp.pl bo taka jest nasza/moja rola aby o to dbać. A żaden z nas nie jest bezmózgie jeti.
Maciek P pisze:Warunek 4 myślę, że ZI może spełnić.
Nic mi nie wiadomo na temat, aby ktokolwiek a tym bardziej ZI wymagał takich działań w chwili obecnej. Za przyszłość nie mogę gwarantować, pamiętając, że jest to strona jednostki GK nie autonomicznego związku łącznościowego. :)
Maciek P pisze:Warunek 5 - nic nie przeszkadza, żeby admin regularnie robił kopię bazy danych i wysyłał Mariuszowi mailem. Wtedy w razie W postawienie nowej stron jest kwestią chwili. W zasadzie jest to całkiem rozsądne działanie na wypadek wypadku.
Oczywiście, pozostawianie bazy danych serwisu na innym serwerze nie jest możliwe (znaczy jest technologicznie). Normalnym jest też, że kopia bazy danych robiona dwa razy dziennie automatycznie, i możemy odzyskać prawie dowolną kopię wstecz (prawie). Nie ma zatem potrzeby stosowania specjalnej procedury zabezpieczenia, tę usługę gwarantuje nam dostawca. Jeżeli administrator serwisu ma wolny czas, oczywiście może nawet 3 razy dziennie robić kopie bazy. Wybaczcie ale nie będzie tego robił nikt z nas, jak wspomniałem robi się samo :)

Maciek P pisze:Na stronie www.lacznosc.zhp.pl tworzycie wizytówkę:
"Czuwaj! Dzień dobry, jesteśmy Inspektoratem Łączności Wydziału Specjalności GK ZHP. Kieruje nami Mariusz Milka. Po więcej informacji zapraszamy na nasz portal społecznościowy: www.lacznosc.harcerz.com."
Oczywiście wiesz, że strony ZHP nie mogą forwardować, być aliasem itd do innych stron (chyba, że jest widocznie taka potrzeba np. techniczna) w tym przypadku oczywiście nie ma takiej możliwości.
Pieta pisze:Co do stronki CKR to prosiłbym o przysłanie wyjaśnienia tutaj bo z listy Czuwaj tego nie mam.
Nie CKR a RN, sprawę strony CKR już wyjaśniłem.
Fragment jednego maila z listy CZUWAJ, który uwidacznia cały problem. Mam nadzieję, że będzie wystarczający i nie będę musiał tłumaczyć tego szerzej wklejając kilkanaście maili.

To jedynie fragment, temat "strona RN" jeżeli ktoś czuje niedosyt zapraszam.
Michał Szyndel pisze:Nie raz krytykowałem sposób działania, jak i to co robi ZI. Także
publicznie - tutaj na liście. I o ile wyłączenie strony RN nie podoba
mi się jako taki (bo kto i jakim prawem może wyłączać strony władz
ZHP) o tyle z informatycznego punktu widzenia jest ona bezwzględnie
słuszna.
Wersja Joomli, na której stała RN (o ile dobrze mi wiadomo - sprostuj
Tomku, jeżeli mam złe informacje) to 1.0.8 czyli wydanie z 26 lutego
2006 (sic!).
Od tamtej pory poprawiono w sumie kilkaset błędów w kodzie, w tym
wiele poważnych. Oczywiście, można powiedzieć - nikt się nie włamał,
więc wszystko jest ok. Tylko na kim wieszano by psy po ewentualnym
zhackowaniu strony (a tu nawet nie można mówić o hackowaniu, bo
wystarczyło użyć GOTOWYCH dostępnych w sieci materiałów)? Bo nie
sądzę, że na RN czy nawet na adminie, tylko właśnie na ZI. A
odpowiedzialność "polityczna" to przecież nie wszystko...

Fakt, że kwestia administracji serwisów na serwerach zhp.pl to
kwestia, którą trzeba wreszcie sensownie uregulować. Bo jak widać
technicznie o te strony nie dba zupełnie nikt, a ZI nie do końca jest
gotowa brać za to odpowiedzialność (mówię o stronach spoza centralnego
CMSa).

Inna kwestia - po co była RN Joomla? Czyje to było widzimisię, bo
treści na stronie nie uzasadniały zupełnie zastosowania J, zamiast
centralnego CMSa (bo przecież nie po te wizytówki, których i tak nikt
nie uzupełniał...)
Opowiadam tak, decyzja była moja, tak strona była dziurawa, tak administrator został poproszony o poprawki nie zostały wprowadzone strona została wyłączona. Dla mnie/nas jest to strona nie ważne czy to RN, ZW, FF czy GG z technicznego punktu widzenia nie ma to znaczenia. Proszę nie zadawać pytań omówionych już tam: http://listy.czuwaj.net/pipermail/czuwaj

Pieta pisze:I jeszcz jedno pytanie. Czy jest sens na przenoszenie w tej chili niektórych storn (np. HSR),
Oczywiście, że od HSR nikt nie wymagał zmiany wyglądu witryny, po prostu tak się złożyło z przyczyn technicznych po stronie serwera HSR. Dzięki uprzejmości i poświęconemu czasu przez Zuzannę, cały proces zmian przebiegł szybko i bezboleśnie. NIKT nie wymagał od HSR wyłączania ich strony,a tym bardziej zmieniania skórek etc. NIKT z HSR nie podnosił także dziwnych/śmiesznych warunków pt. a jak wy nie to ja nie.

Mylę, że o całej pozytywności "sprawy HSR" mówi sama za siebie treść newsa zamieszczona na łamach serwisu.

(...)
Za pomoc w stworzeniu strony serdecznie dziękuję Zuzannie Zaleskiej i Zespołowi Internetu GK ZHP. Miłego surfowania!

phm. Jakub Sieczko
szef HSR
http://hsr.zhp.pl/index.php?do=news&nav ... 08&id=6531
Ja także kolejny raz oficjalnie chciałbym podziękować za naprawdę super szybkie i miłe załatwienie wszystkich spraw związanych z hsr.zhp.pl ;)

ps. warto także wspomnieć o kolejnym BEZPROBLEMOWYM "przepięciu" serwisu kapelanizhp.pl na kapelani.zhp.pl - także nikt nie wymagał przeniesienia na Centrum CMS. Tak było lepiej dla Kapelanów, a dla nas szybciej i łatwiej. Niskie ukłony w kierunku Marka :) za pomoc i działania ;)

ps2. da się ? DA ;-)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2008, 22:24 przez bobik, łącznie zmieniany 1 raz.

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 26 cze 2008, 22:44

Myślę że taka odpowiedz mnie satysfakcjonuje. Życzę szybkiego pomyślnego rozwiązania kwestii strony łączności.

Tylko jeszcze co do tego z nowym cms-em. Kiedy spodziewacie się go uruchomić?

www.koszalin.zhp.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 26 cze 2008, 22:54

Pieta pisze:Myślę że taka odpowiedz mnie satysfakcjonuje. Życzę szybkiego pomyślnego rozwiązania kwestii strony łączności.
Cieszę się, choć nie uważam, że tego typu tłumaczenia na forum są nie najlepszym wyjściem.
Nawet uważam, że jest bardzo złe.
Pieta pisze:Tylko jeszcze co do tego z nowym cms-em. Kiedy spodziewacie się go uruchomić?
Temat jest mocno zakręcony.

a) nie będzie autorskiego oprogramowania, - niestety tu praca wolontariacka zawiodła na pełnej linii :(
b) planowane było uruchomienie w tym miesiącu, niestety nie dostaliśmy na czas odpowiednich materiałów graficznych od osób odpowiedzialnych za te tematy (jak wiemy nie jest to ZI) w związku z tym prace graficzne jeszcze trwają.

c) prace programistyczne i adaptacji oprogramowania są prawie że ukończone,

d) najprawdopodobniej w związku z przesunięciem strona główna ruszy w wersji beta (czyli będzie obecna i nowa jednocześnie) około sierpnia,

e) inne serwisy ZHP zostaną przeniesione na CMS około września, października - to mnóstwo pracy programistycznej i merytorycznej więc będzie postępować krokami.

ps. za kilka dni zapraszam na zhp.net.pl :)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 27 cze 2008, 10:16

Bobik, jakoś w Wydziale Specjalności potrafiłem zrobić to, co twierdzisz, że jest niemożliwe. Andrzej Choroszkiewicz udziela się w HSP i jest w ZI. Jako taki jest łącznikiem między Wydziałem i Zespołem administrując stroną Wydziału.
Da się? DA!
Tylko trzeba dobrej woli z obu stron, zamiast upartego "nie da się", czy "nie ma sensu".
Dialog, panowie, dialog.
Chyba trzeba, żebyście poszli na kurs HSP, tam robimy szkolenia z zakresu negocjacji.

Kwestia bazy danych.
Oczywiste jest, że baza jest na serwerze zhp.pl, ale czy stoi coś na przeszkodzie, żeby raz w tygodniu dostawał kopię bazy dla siebie? Skoro i tak dwa razy dziennie jest ona robiona?
Czy poza dobrą wolą coś w tym przeszkadza? Czy doprowadzenie do porozumienia i zakończenie konfliktu nie jest warte jednej czynności dodatkowej na tydzień?

Jak mówię, kwestia dobrej woli. I tyle.

Z obu stron.

P.S.
Robercie, twoje odpowiedzi typu:
Oczywiście, że nie będziemy odbierane są jako aroganckie. Nawet jak masz rację, w pierwszej kolejności ludzie widzą formę, a nie treść i reagują na formę, nie wnikając w treść. Postaraj się to zmienić.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2008, 10:18 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 27 cze 2008, 11:00

Maciek P pisze:Bobik, jakoś w Wydziale Specjalności potrafiłem zrobić to, co twierdzisz, że jest niemożliwe. Andrzej Choroszkiewicz udziela się w HSP i jest w ZI. Jako taki jest łącznikiem między Wydziałem i Zespołem administrując stroną Wydziału.
Da się? DA!
Tylko trzeba dobrej woli z obu stron, zamiast upartego "nie da się", czy "nie ma sensu".
Dialog, panowie, dialog.
Chyba trzeba, żebyście poszli na kurs HSP, tam robimy szkolenia z zakresu negocjacji.
Nic mi nie wiadomo, na temat kogokolwiek z mojego zespołu aby był jakimkolwiek pomostem :) Oczywiście Andrzej jest członkiem WNT, ale nie zespołu ZI, i oczywistym jest też to, że nie tylko on zajmuje się Waszą stroną na podstawie waszych "prywatnych" ustaleń tylko jeszcze 4 inne osoby z ZI, które administrują wszystkimi usługami. A tak naprawdę dostęp do wszystkiego mają tylko dwie ;)

Zatem jeszcze raz potwierdzam, nic mi nie wiadomo na temat pomostówek, a tym bardziej w wydziale :) Wątpliwości w temacie proszę kierować do kierownika wydziału wnt@zhp.pl - nie na forum, jeżeli coś wyślesz proszę poczekaj chwile, dostaniesz odp ale chwilowo Marcin jest nieobecny.
Maciek P pisze:Kwestia bazy danych.
Oczywiste jest, że baza jest na serwerze zhp.pl, ale czy stoi coś na przeszkodzie, żeby raz w tygodniu dostawał kopię bazy dla siebie? Skoro i tak dwa razy dziennie jest ona robiona?
Czy poza dobrą wolą coś w tym przeszkadza? Czy doprowadzenie do porozumienia i zakończenie konfliktu nie jest warte jednej czynności dodatkowej na tydzień?
Zakładam, że szczegółowo zapoznałeś się z poprzednim postem bo jak wiemy dokładny, a wręcz perfekcyjny z Ciebie kierownik. To napewno doczytałeś, że usługa "kopi zapasowej" jest świadczona przez dostawcę. Czyli nikt nie kilka z nas samo się robi i w razie potrzeby kierujemy prośbę do dostawcy. Oczywistym jest, że w związku z tym NIE będziemy robić raz w tygodniu specjalnej paczuszki dla lacznosc.zhp.pl. Jeżeli administrator serwisu ma na to czas nic nie stoi na przeszkodzie aby to robił. Przypominam, że inspektorat łączności nie jest autonomiczną komórką, a Ty jako światły instruktor zapewne t wiesz.
Maciek P pisze:Jak mówię, kwestia dobrej woli. I tyle.

Z obu stron.
:-) nawet nie wiesz ile mam dobrej woli, i sądzę, że treść korespondencji, którą dostałeś i wydawało mi się że zrozumiałeś wystarczająco o tym oświadcza. Są zasady, których się trzymamy w stosunku do każdego i wszystkich. I lacznosc.zhp.pl nie jest tu wyjątkiem tak jak każdy inny serwis centralny a tym bardziej znajdujący się u nas na serwerze. Jeżeli Ty będziesz za to odpowiadał ja uszanuje Twoje decyzje.
Maciek P pisze:P.S.
Robercie, twoje odpowiedzi typu:
Oczywiście, że nie będziemy odbierane są jako aroganckie. Nawet jak masz rację, w pierwszej kolejności ludzie widzą formę, a nie treść i reagują na formę, nie wnikając w treść. Postaraj się to zmienić.
Jak wspomniałem, forum NIE jest miejscem na rozmowy "wewnętrzne". Nie potrafisz tego zrozumieć to jest Twój problem. Myślałem, że meilowo udało się to załatwić (nie miałeś więcej pytań i uwag) - jak widać się myliłem. Więc poraz kolejny odpowiadać na Twoje pytania na które odpowiedź znasz (jeżeli nie pamiętasz zapraszam do lektury korespondencji ponownie) więc OCZYWISTYM jest, że stanowisko w tej sprawie oficjalne zostało już wyrażone. Jest ono znane GK oraz kierownikowi WNT, który zgadzają się z argumentacją ZI i są to odpowiedzi oficjalne ostateczne i obowiązujące.

ps. ale za uwagę dziękuję, oczywiście :)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”