Kilka Pytań do.. ZI

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 15 sty 2008, 19:28

bobik pisze:jak zawsze z pytania, na które już padły wszystkie możliwe odpowiedzi (dlatego też nie pisałem tego samego po raz kolejny) robi się przepiękny OT, ale to już chyba standard.
Możesz je przytoczyć?
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 15 sty 2008, 19:39

Bobik:

No właśnie o to ciągle mi chodzi, że ciągle jesteś TY i to co Ty uznasz za "zasadne" i "bezzasadne".

Jestem gotowy poczekać, jeśli będzie jasna deklaracja, że w tym wątku pojawi się to wszystko, co jest oczekiwane, czyli między innymi jakiego konkretnie wsparcia można oczekiwać od ZI.

Bo mi osobiście nie jest potrzebny kolejny kierownik, czy kolejny zespół, który chce ode mnie czegoś w ZHP wymagać. Jako szefowi klubu i szefowi inspektoratu przydałby się zespół, który oferuje konkretną pomoc i zawsze jest do niej gotowy. Przecież taka jest rola GK i zespołów GK. Chodzi o wsparcie.

Czemu ciągle podkreślasz, że udzielam się w wielu wątkach? Są jakieś limity? Może o czymś nie wiem?

To, że mam dużo do powiedzenia na wiele tematów (co wcale nie znaczy, że na wszystkie), to chyba dobrze. Właśnie między innymi o to w tym harcerstwie chodzi, aby nauczyć się wyrażać swoje zdanie.

Dla tych, którzy tego jednak nie rozumieją, specjalnie w STATUCIE ZHP zapisano prawa każdego członka. Więc do nich odsyłam.

Ale czymże jest forum.zhp, jak nie właśnie miejscem, w którym w nieskrępowany sposób można pogadać o wszystkich sprawach i na każdy temat?
Ostatnio zmieniony 15 sty 2008, 19:40 przez mariuszm, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 15 sty 2008, 19:43

mariuszm pisze:Bo mi osobiście nie jest potrzebny kolejny kierownik, czy kolejny zespół, który chce ode mnie czegoś w ZHP wymagać. Jako szefowi klubu i szefowi inspektoratu przydałby się zespół, który oferuje konkretną pomoc i zawsze jest do niej gotowy. Przecież taka jest rola GK i zespołów GK. Chodzi o wsparcie.
Osobiście się pod tym podpisuje, znam Hufce, które mają manierę dodawania zespołów do spraw powoływania zespołów.
W ostatecznym rozrachunku i tak nie wiadomo kto co robi i przede wszystkim nie wiadomo dla kogo to robi - A jeżeli wiadomo to na pewno dla siebie, a to też nie dobrze.

www.82odh.fora.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 15 sty 2008, 20:03

sigma pisze:w końcu demokracje mamy ;)
No to właśnie (czyli nadawanie sobie samodzielne uprawnień przez jednostkę administracyjną, jaką jesteście) z demokracją nie ma nic wspólnego. Więcej z tym, z czym kojarzeni być nie chcecie.
:/
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

tjach
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tjach » 15 sty 2008, 20:34

Maciek P pisze:
tjach pisze:Tylko powstaje tu pewien drobny wg mnie problem.
Po pierwsze, czego oczekujesz od strony wzorcowej?

A może odpowiednich działów z przykładowymi danymi (zgodnymi z minimami)?
Chociażby.
No to właśnie powstał. Link w moim poprzednim poście.
Maciek P pisze:
tjach pisze:Technicznie rzecz biorąc wg mnie, to takie coś nie będzie miało większego sensu. Są minima, napisane w sposób klarowny i jasny. Spełnienie ich to jest kwestia dobrych nawyków, a nie przebudowania całej strony.
I tu dotykamy znowu istoty dyskusji o minimach. Owszem, są napisane, ale to jest ujęcie... nieharcerskie. Podstawą pracy harcerskiej jest bowiem przykład, a nie paragrafy.
Cóż, przykładem jak dla mnie mogą być strony "wyższych" szczebli organizacyjnych. Jeśli nie Hufca, to Chorągwi. Akurat w Śląskiej wg mnie stronie nie ma zbyt wiele do zarzucenia (jeśli cokolwiek) przynajmniej w kwestii minimów.
A i nie przesadzałbym z odejściem od wszelkich paragrafów. Przykład, proszę bardzo. Ale wymagania formalne - jako podstawa. Zresztą, czy minima są spisane w formie języka niezrozumiałego dla zwykłego człowieka (nieinformatyka)?

Maciek P pisze:
tjach pisze:Na marginesie: coś na kształt "wzorca" (przynajmniej dla Chorągwi Śląskiej) już powstało. Nazywa się "hufiecms" i było nawet szeroko dyskutowane na tym forum. Żeby nie być gołosłownym:
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?pid=65002
Coś na kształt wzorca, czy wzorzec? Prawie jak?
Nie jestem władny dyktować komukolwiek "w ten sposób masz to zrobić". Hufiecms powstał jako alternatywa dla tych hufców, które nie mają/nie potrafią stworzyć swojej strony www. I w jego założeniach priorytetem była zgodność z minimami. Oczywiście wszystko da się zepsuć i jakaś choćby minimalna współpraca z użytkownikiem (przy wypełnianiu gotowego systemu) być musi.
Tomasz Jach, HO
drużynowy 12 ZDH "Raratur"
Hufiec Będzin

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 15 sty 2008, 20:38

I to mnie zadowala. Choć dobrze byłoby, żeby charakter wzorcowy miała główna strona ZHP jak sam to zasugerowałeś.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 16 sty 2008, 10:08

nie wiem Maćku dlaczego do mnie mówisz w liczbie mnogiej, ja jestem jeden ;)

dziwią mnie te pytania, bo ludzie z ZI powiedzieli że nie ma szans na to aby zespół robił strony drużynom, szczepom, itd. owszem może pomóc przy tworzeniu takiego serwisu, wskazać kierunki, pokazać skąd można czerpać pomysły i z czego korzystać. moim zdaniem ZI raczej nie jest powołane do trzaskania stronek dla drużyn.

ponadto z tego co wyczytałem w tym wątku tworzony jest zakres obowiązków, który zostanie najszybciej jak się da opublikowany, dlatego nie rozumiem po co kilkanaście razy stawia się to samo pytanie?

co do określania sobie zakresu obowiązków, to w moim przypadku wyglądało to tak że wraz z moim przełożonym określiliśmy taką listę. On coś dodał, ja dodałem, później podyskutowaliśmy nad całościa i poszło. chyba dobrze że ZI bierze udział w określaniu sobie zakresu obowiązków (choć przyznam że nie wiem w jakim stopniu ma na to wpływ organ nadrzędny dla nich).

osobiście od ZI niczego nie oczekuję tak jak po całej GK, ale to już moja historia i inny wątek.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 16 sty 2008, 10:42

sigma pisze:osobiście od ZI niczego nie oczekuję tak jak po całej GK, ale to już moja historia i inny wątek.
A ja oczekuje zazwyczaj uzasadniania swoich decyzji.
Jak np. Dlaczego takie a nie inne minima no i przede wszystkim w jakim celu?

www.82odh.fora.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 16 sty 2008, 12:02

sigma pisze:nie wiem Maćku dlaczego do mnie mówisz w liczbie mnogiej, ja jestem jeden ;)
Przez szacunek. Jak to drzewiej pisano: wy, kumie...
dziwią mnie te pytania, bo ludzie z ZI powiedzieli że nie ma szans na to aby zespół robił strony drużynom, szczepom, itd. owszem może pomóc przy tworzeniu takiego serwisu, wskazać kierunki, pokazać skąd można czerpać pomysły i z czego korzystać. moim zdaniem ZI raczej nie jest powołane do trzaskania stronek dla drużyn.
Nie chodzi o "strony dla drużyn", tylko JEDNĄ WZORCOWĄ. Tak, by zamiast straszyć młodego człowieka listą paragrafów i tekstów wolno/nie wolno po prostu pokazać jak jest dobrze.
To się nazywa pozytywność metody harcerskiej.
ponadto z tego co wyczytałem w tym wątku tworzony jest zakres obowiązków, który zostanie najszybciej jak się da opublikowany, dlatego nie rozumiem po co kilkanaście razy stawia się to samo pytanie?
To ja zadam pytanie, czemu dopiero teraz? Od tego się zaczyna.
co do określania sobie zakresu obowiązków, to w moim przypadku wyglądało to tak że wraz z moim przełożonym określiliśmy taką listę. On coś dodał, ja dodałem, później podyskutowaliśmy nad całościa i poszło. chyba dobrze że ZI bierze udział w określaniu sobie zakresu obowiązków (choć przyznam że nie wiem w jakim stopniu ma na to wpływ organ nadrzędny dla nich).
I tak, jak to jest w twoim przypadku być powinno. Natomiast sytuacja, która tu została zasugerowana, że ktoś tworzy zakres obowiązków dla siebie, to jest patologia. JEŚLI tak jest w przypadku ZI, to znaczy, że coś jest nie tak.
osobiście od ZI niczego nie oczekuję tak jak po całej GK, ale to już moja historia i inny wątek.
:)

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 16 sty 2008, 18:34

@->-

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 16 sty 2008, 20:14

co do strony wzorcowej to mam wrażenie z wypowiedzi członków ZI że raczej nie są zbytnio za tym pomysłem, choć szkoda, bo może było by to inspiracją dla webmasterów drużyn. przy czym ja mam trochę inną wizję takiej strony, mianowicie nie powinna to być strona dla konkretnej drużyny gdyż treść będzie zależałą od tej drużyny, a raczej chodzi mi o stronę gdzie będzie pokazane gdzie co jak ma być i np. odnośniki do kursów html'a/css/php gdzie będzie pokazane jak to zrobić. co na taki pomysł ZI?
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 16 sty 2008, 22:43

Oczywiście, twoja propozycja jest najlepsza. Ale skoro nie chcą tak, to może dadzą się namówić inaczej.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 30 sty 2008, 13:12

Ponawiam pytanie o zakres działania ZI :)
Han pisze:właśnie pracuję nad zakresem działania ZI, trochę to jednak potrwa ...
Mam nadzieję, że już coś ustaliliście. Chyba tak trudno pracować, nie wiedząc czy już się przekracza granicę swoich kompetencji.... :)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2008, 13:13 przez Magheru, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 30 sty 2008, 16:37

Magheru odpowiedź na Twoje pytanie zawarte w pierwszym poście została już udzielona, w toku tego wątku.

Zakres obowiązków ZI jest opracowywany i nie ma to związku z odpowiedzią na twoje pytanie. Jednakże dziękuję za czujność :)

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 30 sty 2008, 16:53

Lubię wiedzieć, a czekam na ten opracowany zakres, bo nie wiem czy dotrze do mnie skoro tylko Mariusz ma obiecanego maila ;)

Jest opracowywany... a kiedy wyznaczyliście termin jego powstania?
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”