harcerskie foto w onet.pl

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 26 wrz 2007, 01:50

To musiałoby być robione "z głową". Serwisy typu grono etc nie uczą niczego dobrego. IMHO to byłoby wejście w "owczy pęd" internetu w który organizacja wychowawcza nie powinna się wpisywać. Lepiej uczyć harcerzy otwartości niż tworzyć im kolejny "wirtualny świat" w którym się zamknął de facto w swoim pokoju przed monitorem.

poza tym: STOP "dzieciom neostrady".
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

tn
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: tn » 26 wrz 2007, 02:51

orcus pisze:To musiałoby być robione "z głową". Serwisy typu grono etc nie uczą niczego dobrego. IMHO to byłoby wejście w "owczy pęd" internetu w który organizacja wychowawcza nie powinna się wpisywać. Lepiej uczyć harcerzy otwartości niż tworzyć im kolejny "wirtualny świat" w którym się zamknął de facto w swoim pokoju przed monitorem.
"owczy pęd" ale po co? to nie musiałoby na siebie zarabiać. Celem jest zbudowanie portalu dla nas samych, a nie zarabianie na reklamach z kliknięć 13-latek przeglądających różowe "blogaski".
z kim się tu ścigać?

Wspólne tworzenie konkretnej wartości dla innych uczy otwartości.
To nie jest tworzenie nowego "wirtualnego" świata, tylko stworzenie pewnego narzędzia.
Też jestem przeciwny uzależnianiu ludzi od "złodziei czasu", sądze jednak, że harcerze są świadomą grupą społeczną i nie pozwolą sobie na coś takiego.

Natomiast jak słusznie zauważyłeś zastąpić lasu, zbiórek, kontaktu z ludźmi i wyjazdów się nie da,natomiast można pomóc w organizacji imprez, akcji i dzięki ocenie/odpowiedzi uczestników wzbogacić je o nowe pomysły/rozwiązania.
Szalenie ważną rzeczą jest przekazywanie i obieg informacji w organizacji.

Taki portal ma szansę wypromować to co robimy i zmienić obraz statystycznie postrzeganego harcerza, co jest ważne dla organizacji.
orcus pisze:poza tym: STOP "dzieciom neostrady".
możesz rozwinąć myśl, jaki to ma związek z tym co napisałem?

dzięki za szczerą odpowiedź, pozdrawiam :)

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 26 wrz 2007, 08:48

czy ja przypadkiem grzecznie nie prosiłem w pierwszym poście że jest to rozmowa o foto.onet.pl a nie o serwisach społecznościowych ? proszę nie odchodzić od tematu.

z góry ślicznie dziękuję ;-) niegrzeczne chłopczyska !!

kmit
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kmit » 26 wrz 2007, 13:39

tn pisze:Witam,

W związku z niniejszą dyskusją nieśmiało nasuwa mi się pomysł stworzenia harcerskiego "onet.pl", a właściwie czegoś w rodzaju "grono.net" "goldenline.pl" "nasza-klasa" razem wzięte, jednak jak najbardziej dopasowane do naszych (harcerskich) potrzeb.

(...)

pozdrawiam serdecznie i liczę na konstruktywną krytykę.
Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać - jeżeli znajdziesz odpowiednio dużo ludzi którzy chcieli by za darmo stworzyć i x razy tylu ludzi którzy mieli go prowadzić - będziesz geniuszem.
Prawda jest taka, że w harcerstwie mamy co najwyżej kilku-kilkunastu ludzi którzy na prawdę znają się na tworzeniu www. Z tym, że oni niezbyt chętnie angażują się w takie projekty, bo mają wystarczająco dużo obowiązków w swojej pracy :)

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 26 wrz 2007, 15:35

tak mnie zastanawia jak to jest że się pisze aby nie pisać na jakiś temat a i tak się pisze ?

nie kumem tego...

zasadniczo powinienem usunąć wszystkie posty poza tematem, ale może uda się bez usuwania dokonać małej przeróbki...

tymczasem zamykam wątek

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”