Internet za darmo?

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 15 mar 2007, 16:09

http://zhp.pl/index.php?do=news&navi=0001,0011&id=3863

Czy tylko dla mnie tytuł newsa nie zgadza się z jego treścią?
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 15 mar 2007, 16:55

NIe tylko...
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

Jerzyk
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jerzyk » 16 mar 2007, 23:25

Nie tylko. Pytanie, czy i kogo zdziwiła/poraziła ta niezgodność.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 16 mar 2007, 23:53

tia :) nie ma to jak sensowna wypowiedź ;)
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

omnibus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: omnibus » 04 maja 2007, 11:34

Dla mnie "Internet" kojarzy się z dostępem do niego, a nie z lamerskim kontem na stronkę.
To co oni oferują... jest powiedzmy dla mocno początkujących... księgi gości na tym nie postawicie :)

O i ta kryptoreklama:
sub-domenę, czy niezależną domenę, wykupioną przez was w http://www.home.pl/domeny

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 04 maja 2007, 11:42

omnibus pisze:Dla mnie "Internet" kojarzy się z dostępem do niego, a nie z lamerskim kontem na stronkę.
To co oni oferują... jest powiedzmy dla mocno początkujących... księgi gości na tym nie postawicie :)

O i ta kryptoreklama:
sub-domenę, czy niezależną domenę, wykupioną przez was w http://www.home.pl/domeny
Słowo "lamerskim" wydaje się być nie na miejscu Druhu!. Przede wszystkim zapraszam Druha do encyklopedii co to słowo znaczy, aby móc go dobrze używać.
Co do kont - prawda jest taka że wielkościowo szału nie robią. Ale to nie znaczy że są ble i do kitu. Jeśli są lamerskie, czyli niedołężne, niedojrzałe, niedoskonałe to proszę o wywód kogoś kto naprawdę to testował. Z drugiej strony jakie hostingi są doskonałe. Żadne?
Czy początkująca drużyna harcerska potrzebuje czegoś więcej niż 30MB na stronę + konto pocztowe? Nie. Początkujący zabierają sie za zwykły html i statyczne strony, bądź wizytówki. Bez używania BD, PHP, CMS-ów etc. etc.

Co do krypto-reklamy. Co złego w tym że polecają Home jako register domen? Sam bym ich polecił. A to że pewnie mają układ partnerski to inna bajka.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2007, 11:44 przez giqusek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hufiec ZHP Toruń im. Mikołaja Kopernika

omnibus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: omnibus » 04 maja 2007, 14:29

Możliwe, że uznacie, że bezpodstawnie krytykuję cudze dokonania, zamiast zrobić coś samemu - i pewnie macie rację. Dobrze, przepraszam za to stwierdzenie, ale w sumie po przeglądnięciu encyklopedii nic nie znalazłem, a to - to z netu:
Lamer
z ang. kulawy
Dziwne wydaje mi się Druha stwierdzenie, że początkujący weźmie się za "zwykły html i statyczne strony". Tu się nie dziwię, no bo jak można inaczej wykorzystać takie konto? Martwi mnie natomiast sformułowanie "początkujący" - wielu harcerzy wciąż nie zna HTML, więc chętnie by zamieścili coś gotowego, mam na myśli jakiegoś CMS-a, może nawet bloga (Wordpress, itp.). Nie stwierdziłem że 30 MB to mało, dość dziwnym wydaje się zaś brak jakichkolwiek technologii server-side. Chyba jedyną przewagą tych kont jest dość związana tematycznie subdomena - i chyba tylko tym te konta przewyższają Republikę Start.

Co do tej "kryptoreklamy", w sumie ograniczają świadomość początkujących użytkowników, sprawiając iż mogą myśleć, że np. domeny można kupić tylko w home.pl (przykład zmyślony). W sumie mogę powiedzieć tylko tyle, że jest na pewno wiele lepszych hostingów nawet dla początkujących, np. ovh.org czy ej.am, przy ostatnim wymagana jest tylko podstawowa znajomość angielskiego.

Do tego ten tytuł "Internet za darmo". Jawnie wprowadzają ludzi w błąd. Taka dezinformacja jest trochę nieuczciwa, no ale... Poza tym jestem szczerze ciekaw, ilu ludzi już z tego skorzystało :)

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 04 maja 2007, 14:51

omnibus pisze:Dziwne wydaje mi się Druha stwierdzenie, że początkujący weźmie się za "zwykły html i statyczne strony". Tu się nie dziwię, no bo jak można inaczej wykorzystać takie konto? Martwi mnie natomiast sformułowanie "początkujący" - wielu harcerzy wciąż nie zna HTML, więc chętnie by zamieścili coś gotowego, mam na myśli jakiegoś CMS-a, może nawet bloga (Wordpress, itp.).
a mi wydaje się jednak że początkujący powinni zaczynać od zwykłego HTMLa, bo CMSami mogą się zwyczajnie poparzyć.
Co do tej "kryptoreklamy", w sumie ograniczają świadomość początkujących użytkowników, sprawiając iż mogą myśleć, że np. domeny można kupić tylko w home.pl (przykład zmyślony). W sumie mogę powiedzieć tylko tyle, że jest na pewno wiele lepszych hostingów nawet dla początkujących, np. ovh.org czy ej.am, przy ostatnim wymagana jest tylko podstawowa znajomość angielskiego.
lepszych od oferowanego czy home.pl?

Nawet jeśli chodzi o oferowany to chyba nie wzięłeś pod uwagę kilku czynników jak choćby marka i zaufanie firmy hostingowej. ovh.org powoduje uśmiech na mojej twarzy wgl.pl natomiast już nie.

a co do zakupu domeny w home.pl:

Kod: Zaznacz cały

Server: IdeaWebServer/v0.50
jak widać po powyższym nagłówku HTTP wgl korzysta z serwera home.pl a więc wykupienie u nich domeny powoduj brak jakichkolwiek problemów z redelagacją. Natomiast przy procedurach obowiązujących przy redelegacji z innych firm większość początkujących może się pogubić.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

omnibus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: omnibus » 04 maja 2007, 14:59

Powinni, ale czy rzeczywiście tak jest? Popatrzmy... większość drużyn przykładowo robi sobie "stronki" na blogach... czemu? Odpowiedź nie wymaga długiego myślenia.

Generalnie OIDP home.pl jest płatne, za wyjątkiem oczywiście tych acc-ów na wgl.pl. Dla mnie WGL jest marką godną zaufania, ale w żaden sposób niekojarzącą się z hostingiem. Fajnie, że się chociaż ułożyli z kim trzeba - ostatnio się mocno naczytałem o "dziecięcych hostingach". (p. http://www.interpatrol.pl/index.php?ipatrol=70&p=3 )

Ad. "a co do zakupu..." - bo to nagłówki cięzko podrobić :D byle ziomek bierze i
<?php header("Server: IdeaWebServer/v0.50"); ?>

No i sprawa załatwiona :) - to był oczywiście żart, no ale biorąc pod uwagę to że ktoś może chcieć kupić domenę gdzie indziej - a ma do tego pełne prawo - może nie być już tak różowo.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2007, 15:01 przez omnibus, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”