strona ZHP padła!!!

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 22 lut 2007, 23:34

no to doczekaliśmy się.
strona ZHP.PL została pokonana przez hackerów.
miejmy nadzieję, że szybko uda się sprawę załatwić.
swoją drogą: myślałem, że home to solidna firma - to nie ma znaczenia przy ochronie kont?

fajny prezent na Dzień Myśli Braterskiej ktoś nam zrobił :((
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 23 lut 2007, 00:09

Ale druhu dzisiaj DMB a nie 1 kwietnia ;)
.........................
# wedrownik.net

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 23 lut 2007, 23:08

chyba nie trzeba zaraz winy upatrywac w firmie hostingujacej ale bradziej w kodzie strony,
to tak jakby spoldzielnie mieszkaniowa oskarzac, ze wlamano ci sie do mieszkania bo miales kiepskie zamki
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

lomiarz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: lomiarz » 01 mar 2007, 23:25

czyli kto zawinił? zreszta najwazniejsze, ze juz dziala:)

kojot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 01 mar 2007, 23:32

lomiarz pisze:czyli kto zawinił? zreszta najwazniejsze, ze juz dziala:)
Nikt ;) Nie było żadnego włamu, tylko ktoś skopiował sobie kod html i pokazywał go z modyfikacjami. A, że ktoś inny w to uwierzył ;)
hm. Krzysztof Kujawski

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 02 mar 2007, 01:22

kojot pisze:Nikt ;) Nie było żadnego włamu, tylko ktoś skopiował sobie kod html i pokazywał go z modyfikacjami. A, że ktoś inny w to uwierzył ;)
kojocie drogi, to kto pokazywał kod z modyfikacjami, do którego dostęp był spod www.zhp.pl?
kurde, chyba żałuję, że nie zrobiłem screena.
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Dominium
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Dominium » 05 mar 2007, 22:33

lol, widze ze jak zwykle najwazniejsze dla Was druhowie to image. Nie widzialem kodu, ale wydaje mi sie ze jak zwykle probujecie zatuszowac sprawe. No ale nie ma sie czemu dziwic.

adam.zorawski
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adam.zorawski » 06 mar 2007, 07:07

Spraw uwazam za zamknieta i zanykam watek
phm. Adam Żórawski

Administrator stron WWW
http://www.stoleczna.zhp.pl
http://www.otwock.zhp.pl

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 06 mar 2007, 10:25

Dominium pisze:lol, widze ze jak zwykle najwazniejsze dla Was druhowie to image. Nie widzialem kodu, ale wydaje mi sie ze jak zwykle probujecie zatuszowac sprawe. No ale nie ma sie czemu dziwic.
nie wiem co widzial druh podejmujacy ten watek, ale w tym samym czasie (widac to chocby po czasie wypowiedzi) "latalem" po stronach GK, siedzialem na serwie od ok. 20tej do 3ciej nad ranem, zbieralem rozne informacje ktore chcialem przekazac Adamowi Ż., bylem w tym czasie wielokrotnie na stronie glownej, jedyne co w tym czasie wystapilo to chwilowa (nie pamietam ile trwalo max kilka minut) przerwa w dostepie do stron co bylo spowodowane restartem MySQLa na serwie, mysle ze gdyby byl wlam to chyba bym to zobaczyl? Co do tuszowania, jest pewne przyslowie o przypisywaniu komus czegos ale pomine, wydaje mi sie ze moja dotychczasowa dzialalnosc zakonczona z koncem lutego potwierdza raczej fakt iz nie mam w zwyczaju tuszowania, raczej wyciagam wnioski, jezeli ktos ma watpliwosci zapraszam chocby na forum harcnetu gdzie na takie posty jezeli problem byl faktycznie po stronie futuro to pisalem ze po stronie futuro, chocby po to zeby uzytkownik mial pewnosc czy mna grzebac u siebie czy spac sopkojnie.
Nie twierdze, ze kiubik nic nie widzial, twierdze ze bylem w tym samym czasie na tych stronach i nic sie nie dzialo, oczywiscie moglo to trwac np 20-30 sek., ale gdyby to usunal WNT to takze o tym bym wiedzial i nie pisal ze nic nie bylo. Home takze nie zrobilby tego raczej bez naszej interwencji bo nei lukaja na tysice kont czy ktos tam cos zmienil.
I na koniec, druh kiubik nie napisal nic w temacie na czym to polegalo, jakie byly objawy, wiec zakladanie ze ktos cos tuszuje jest naciaganiem. Byc moze widzial cos co wg niego moglo byc wlamem a nie bylo, nawet nie ma do czego sie odniesc, wiec sugerowalbym spokojne i racjonalne podejscie to zagadnienia. A przede wszystkim rzadko mi sie zdarza czytac nagane za szybka reakcje ;) Hipotetycznej oczywiscie, bo podkreslam ze takowej nie bylo.
WNT przepraszam za post po terminie okreslonym jako end z mojej strony, ale fakt mial miejsce w ostatnich godzinach mojego urzedowania a zostaje echem na Was.

pozdrawiam,

Marcin
.........................
# wedrownik.net

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”