Strona Internetowa Szczepu

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
hdt
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hdt » 31 gru 2006, 22:01

Witam. Od kilku dni pracuję nad stroną internetową mojego szczepu. Co waszym zdaniem na takiej stronie powinno się znaleźć oprócz standardowej fotogalerii, aktualności, rozkazów, imprez i danych komendy szczepu?
pwd. Damian Tarnowski HO
Komendant Inspektoratu Specjalności Obronnych Chorągwi Krakowskiej
Drużynowy 5"B" ZDH "Grom" im. Batalionu "Parasol"
Szczep Kolumbowie

mateusz72
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mateusz72 » 01 sty 2007, 00:19

najlepiej jakby każda drużyna miała swoją podstronę a najlepiej adres w stylu nazwadruzyny.adresszczepu.xx

historia szczepu

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 01 sty 2007, 12:47

linki do zaprzyjaznionych srodowisk moze cos byc o bohaterze szczepu ksiega goci i/lub forum nie ktore srodowiska daja jeszce jakis technike harcerska... tak naprawde zalerzy od waszej koncepcji:PP
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

kmit
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kmit » 01 sty 2007, 19:30

A czego Ci na takiej stronie potrzeba?
Najlepiej będzie jak pogadasz z kadrą wszystkich drużyn działających w szczepie. Oni z kolei powinni porozmawiać ze swoim harcerzami/zuchami/wędrownikami. Na pewno dostaniesz masę pomysłów :) Postaraj się zrealizować przynajmniej połowę i ludzie będą zadowoleni.

Jerzyk
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jerzyk » 02 sty 2007, 09:23

Postaraj się, by na tej stronie znaleźli dla siebie informacje zarówno harcerze/wędrownicy, ich koledzy (potencjalni przyszli harcerze), ich rodzice, jak i kadra szczepu - aktualności, galerie, wymagania na jakieś oznaczenia szczepowe jeśli takowe posiadacie, wymieniać można długo, a wszystko zależy od charakterystyki Twego szczepu. A ze swoimi ludźmi pogadaj koniecznie, jeśli poczują że mają jakiś wkład w tworzenie strony, chętniej będą na nią zaglądać.
No i uwzględnij zasady publikacji treści na stronach www jednostek harcerskich oraz minima ich zawartości.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2007, 12:06 przez Jerzyk, łącznie zmieniany 1 raz.

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 04 sty 2007, 11:40

Hm... nad tym samym się zastanawiałem.:) Najważniejsze są oczekiwania Komendanta oraz drużynowych. Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnej sytuacji. To co może być dobre na stronie mojego Szczepu, może być zupełnie nietrafione u Ciebie.
Strona mojego Szczepu jest w budowie, ale zapraszam www.falanga.lubin.zhp.pl może coś Ci to pomoże. Proszę także o jakieś rady a propos moje strony szczepowej. :)

No i podaj adres swojej strony, będzie nam łatwiej dyskutować. :)

Pozdrawiam. :)

Kuba
Ostatnio zmieniony 04 sty 2007, 11:46 przez KubaM, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

lomiarz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: lomiarz » 04 lut 2007, 01:39

postawienie strony na joomli jest napewno dobrym rozwiazaniem jezeli mamy zamiar czesto ją adminostrować. Strona mojego szczepu również jest postawiona na mambo i bardzo dobrze. Polecam

zapraszam na www.czarnyszczep.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 04 lut 2007, 17:44

lomiarz pisze:zapraszam na www.czarnyszczep.pl
strona nie spełnia minimów stron www w zhp zapraszam admina do zapoznania się z takim dokumentem i poprawek na stronie ;-)

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 04 lut 2007, 22:50

a sa jakies minima okreslajace prace WNT ?

na pierwszy rzut oka widac, ze to harcerska strona - spelnione minima rozsadku
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 05 lut 2007, 01:40

Jerzyk pisze:No i uwzględnij zasady publikacji treści na stronach www jednostek harcerskich oraz minima ich zawartości.
edekk pisze:a sa jakies minima okreslajace prace WNT ?
Edekk, poczytaj najpierw wątek. ;)
bobik pisze:
lomiarz pisze:zapraszam na www.czarnyszczep.pl
strona nie spełnia minimów stron www w zhp zapraszam admina do zapoznania się z takim dokumentem i poprawek na stronie ;-)
Minima stron www pisze:Zasady tworzenia stron internetowych, publikacji treści oraz publikacji znaków ZHP

I. Strony Internetowe – regulacje ogólne

1. Wszystkie strony (serwisy, witryny itp.) internetowe publikowane w domenach ZHP muszą spełniać wymagania niniejszych regulacji.
Podana strona nie musi spełniać tych minimów, gdyż nie jest stroną w domenie zhp.pl.
Dla stron jednostek ZHP w innych domenach minima te są zaleceniami... a to druhu mała różnica. ;)

Pozdrawiam. :)
Ostatnio zmieniony 05 lut 2007, 01:48 przez KubaM, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

lomiarz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: lomiarz » 05 lut 2007, 23:39

Czy dla niektórych najważniejszy jest brak znaczka? Tematem tego wątku jest raczej „co powinno znajdować się na stronie aby była atrakcyjna?”. Uważam, że dobra strona przede wszystkim powinna być często uaktualniana i właśnie to chciałem pokazać wstawiając link do strony www.czarnyszczep.pl

Siara
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Siara » 06 mar 2007, 15:35

A to i ja się wypowiem.

Co do strony szczepu to popieram - najważniejsza jest aktualność. Podoba mi się strona podana w poscie powyżej. Co do spełniania czy nie spełniania minimów to wydaje mi się, że zdecydowanie dotyczą one stron w domenie ZHP. A skoro tak...
Zauważcie jak wiele drużyn posiada stronę poza domeną ZHP.PL - może oferowane adresy nie są atrakcyjne.

Ja osobiście zapraszam na stronę mojego szczepu - www.58lwdh.org
Nie mówię, że należy z niej brać przykład bo może jest mało przystępna dla odbiorców spoza szczepu. Będę za to wdzięczny za wszelkie uwagi :)
pwd. Grzegorz Matysiak
58 ŁWDH "Rzeka" im. Obrońców Westerplatte
www.58lwdh.org

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 06 mar 2007, 16:54

Siara pisze:Co do spełniania czy nie spełniania minimów to wydaje mi się, że zdecydowanie dotyczą one stron w domenie ZHP. A skoro tak...
Racja, dla stron w domenie zhp.pl spełnianie minimów jest wymogiem. Natomiast dla innych stron harcerskich przestrzeganie minimów jest zalecane (jest nawet o tym mowa w samych minimach - na początku dokumentu). Dobrym zwyczajem jest dostosowywanie się do obowiązujących norm. Świadczy to o rzetelności twórcy strony i jakości jego projektu.
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”