Ponownie konkurs na Szefa Zespołu ds. Internetu

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
kojot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 18 paź 2006, 11:23

Nie wiem co się stało, że informacja ta nie znalazła się na stronie głównej ZHP (przy każdym konkursie do tej pory informacje pojawiały się).

http://internet.zhp.pl/article,30,4,1.html

Okazuje się, że Zespół ds. Internetu ponownie zmieni szefa.

Ciśnie mi się na usta pytanie - co z obiecywanymi projektami? Czy i kiedy ujżą w związku z powyższym światło dzienne? Serwis foto? Nowy 'portalowy' zhp.pl?

No i kwestia, na którą od pewnego czasu czekamy (a wydawałoby się, że konsultacje zewnętrzne to ostatni etap prac nad projektem) - czy i kiedy pojawią się nowe regulacje dotyczące Internetu w ZHP, które będą odpowiadać aktualnej rzeczywistości?
hm. Krzysztof Kujawski

casper00

Post autor: casper00 » 18 paź 2006, 11:31

Na głównej zhp.pl też się pojawiło:
http://www.zhp.pl/index.php?do=news&nav ... 11&id=3059
to tak dla ścisłości;)

kojot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 18 paź 2006, 11:42

casper00 pisze:Na głównej zhp.pl też się pojawiło:
http://www.zhp.pl/index.php?do=news&nav ... 11&id=3059
to tak dla ścisłości;)
Musiałem nie zauważyć - dziękuję za poprawienie.
W każdym razie pytania pozostają aktualne.
hm. Krzysztof Kujawski

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 18 paź 2006, 12:10

nie zmienia to faktu że odchodzi kolejny kierownik tego zespołu. i boje się czy kolejny znów nie zrobi rewolucji i czy znów nie będzie jakiejś zabawy z kontami dla hufców itd. czy wogóle znane są powody kolejnej zmiany kierownika?
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 20 paź 2006, 06:40

Zmiany tak częste jak w naszym rządzie... :)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Dominium
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Dominium » 22 paź 2006, 22:16

a mnie zastanawia inna sprawa.
JAkis czas temu zespol zostal oczyszczony z ludzi, ktorzy cos chcieli robic. Od tamtej pory w zasadzie nic sie nie zmienilo, nie mowiac o zmianie hostingu etc. I teraz szef zespolu znowu sie zmienia. DLaczego? Czyzby nie podolal zadaniu? A moze nie mial pomyslu?
Moze to wina tego ze nie mial kto pracwac w zespole? A moze to nasza wina (wina szarych uzytkownikow)? Nie mniej jednak w ciagu 2 lat byly juz 2 zmiany. Co gorsze, nikt tak naprawde nie wie czego moze sie spodziewac po nadejsciu nowego szefa zespolu. '

Z mojego punktu widzenia nie powinien istniec taki zespol, bo w zasadzie to itak nic nie robi.

p.s. mam nadzieje ze nikt nie usunie tego wpisu. Chyba ze uznajemy wolnosc slowa za niebyla.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2006, 22:17 przez Dominium, łącznie zmieniany 1 raz.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 22 paź 2006, 22:43

Dominium pisze:JAkis czas temu zespol zostal oczyszczony z ludzi, ktorzy cos chcieli robic.
Ja mam zupelnie inne odczucia co do zmian personalnych w zespole.
Dominium pisze:Z mojego punktu widzenia nie powinien istniec taki zespol, bo w zasadzie to itak nic nie robi.
Raczysz zartowac? To co? Zamykamy zhp.pl forum rezygnujemy w ogole ze srodkow jakie daje na internet? Czy raczej myslisz o wolnej ameryknce w harcerskim internecie?

To ze pracy nie widac nie znaczy ze zespolu powinno nie byc. Ot tylko tyle ze ostatnim dwóm szefom tego zespołu "coś nie wyszło" nie znaczy że założenie instnienia takiego zespołu jest błędne.
Dominium pisze:Chyba ze uznajemy wolnosc slowa za niebyla.
Nieczysta zagrywka... Zwlaszcza patrzac na Twoja wypowiedz w kontekscie czlonkowstwa w ZI. Poza tym nie zapominaj że wolność człowieka zawsze ograniczona jest wolnością i godnością drugiego człowieka.

IMHO nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, nie "rozliczać" odchodzącego zespołu i zastanowić się co możemy zrobić aby było lepiej...
Ostatnio zmieniony 22 paź 2006, 22:44 przez orcus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 23 paź 2006, 18:46

orcus pisze:nie "rozliczać" odchodzącego zespołu
z wypowiedzi Orcusa wynika że to cały zespół odchodzi a nie tylko kierownik. to aż tak źle się dzieje?
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Dominium
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Dominium » 23 paź 2006, 19:06

orcus pisze:Ja mam zupelnie inne odczucia co do zmian personalnych w zespole.
Kazdy ma swoje zdanie.

orcus pisze:Raczysz zartowac? To co? Zamykamy zhp.pl forum rezygnujemy w ogole ze srodkow jakie daje na internet? Czy raczej myslisz o wolnej ameryknce w harcerskim internecie?
To ze pracy nie widac nie znaczy ze zespolu powinno nie byc. Ot tylko tyle ze ostatnim dwóm szefom tego zespołu "coś nie wyszło" nie znaczy że założenie instnienia takiego zespołu jest błędne.
Tu nie chodzi czy widac czy nie. Fak jest taki ze nic nie zostalo zrobione. Wszyscy tylko mowili ze beda robic. A efektu zadnego.
orcus pisze:Nieczysta zagrywka... Zwlaszcza patrzac na Twoja wypowiedz w kontekscie czlonkowstwa w ZI. Poza tym nie zapominaj że wolność człowieka zawsze ograniczona jest wolnością i godnością drugiego człowieka.
Wybacz, ale to ze jestem dosc kontrowersyjny nie oznacza ze musze byc dyskryminowany. To ze ktos sie do czegos nie nadaje to nie jest moja wina.

BTW. skoro zespol odchodzi, to powinien podac powody, w koncu to oni "pracowali" przez rok. Pozatym jako czlonek ZHP mam prawo wiedziec dlaczego zespol sie zmienia.

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 23 paź 2006, 21:35

Dominium pisze:BTW. skoro zespol odchodzi, to powinien podac powody, w koncu to oni "pracowali" przez rok. Pozatym jako czlonek ZHP mam prawo wiedziec dlaczego zespol sie zmienia.
Moge sie mylic, ale z tego co wiem zespoł nie odchodzi, tylko Kuba rezygnuje z kierownia nim, jednoczesnie deklarujac dalsze w nim dzialanie. Dlaczego tak szybko rezygnuje skoro zglosil sie sam, dobrowolnie startujac w konkursie? Na odpowiedz pozostaje poczekac az sam napisze, mysle ze bez powodu tego nie robi.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2006, 21:36 przez yama, łącznie zmieniany 1 raz.
.........................
# wedrownik.net

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 23 paź 2006, 21:39

sigma pisze:
z wypowiedzi Orcusa wynika że to cały zespół odchodzi a nie tylko kierownik. to aż tak źle się dzieje?
Błędne rozumowanie. Bynajmniej JA jako instruktor ZI nic o tym nie wiem. Zresztą owy konkurs jest na kierownika... a nie na zespół ;)

Do Dominium:
Wybacz kolego ale w 100% nie rozumiem Twojego ataku. Natomiast moge rozumieć to że wyszedłeś z "ciemności" by zaczerpnąć świeżego powietrza i pognębić ulubiony temat Zespołu ds. Internetu i kierownika ów Zespołu, z którego zostałeś wyproszony za nieharcerską postawę. Będąc w ZI za kierownika Wysmułka z tego co wiem nie robiłeś za wiele... za kierownika Bobrowskiego wiem że bardzo nam pomogłeś - chociaż z serwerem Sisco - które było beznadziejnym narzędziem do pracy - i za to Cie cenie.
Pozostaw proszę swoje zgryźliwe uwagi na temat Zespołu dla siebie.

Skłaniam ku wypowiedzi jednego z przedmówców, aby nie płakać nad rozlanym mlekiem jeśli sie nawet rozlało to raz. Dwa: "Dajcie czasowi czas" (SDM).

edit: osobiście nie znam powodów Kuby, dla których zrezygnował.
Hufiec ZHP Toruń im. Mikołaja Kopernika

Dominium
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Dominium » 23 paź 2006, 21:54

no i jedno pytanie mniej. skoro zespol nie odchodzi to juz polowa sukcesu.
Pozatym nie naskakuje na nikogo, zadaje tylko pytania. Na ktore nikt od kad pamietam nie potrafi udzielic odpowiedzi.

A co do wywalenia mnie z Zi, to nie za nieharcerska postawe, ale otym wie chyba kazdy. (to nie ten temat).

Nie atakuje zespolu, ale skoro to tak odebrales to znaczy ze faktycznie macie co nieco na sumieniu. Uwierz mi ze nigdy nie zamierzalem atakowac zespolu. Co najwyzej krytykowac jego prace, a wlasciwie jej brak.

A skoro juz poruszyles temat Marcina W. to powiem CI ze robilem znacznie wiecej niz za czasow Kuby B. z tym ze nikt niegdy nie potrzebowal tego co robilem. (szkoda).

Swoja droga zaluje ze internet w zhp wyglada jak wyglada.

Yama: poruszyles dosc ciekawy watek. Skoro Kuba rezygnuje z funkcji pozostajac w ZI, to wydaje sie to byc bardzo ciekawe. Pojawia sie zatem pytanie, Dlaczego? Ale na to pytanie powinien odpowiedziec sam Kuba.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 24 paź 2006, 14:21

sigma pisze:
Nie znam obyczajow panojacych w GK ale u mnie przyjeło się że jeśli lider jakiegoś zespołu instruktorskiego odchodzi to wszyscy jednocześnie opuszczają zespół czekając na nowego lidera i ewentualne zaproszenia do współpracy analogicznie do momentu wygaśnięcia mandatu komendanta hufca i komendy.

Dlatego wydawało mi się że ta zasada działa również u samej góry:/
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

kojot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 24 paź 2006, 15:41

Widzę, że dyskusja zeszła na rzeczy, które nie stanowią meritum (przynajmniej dla mnie).

Chciałbym uzyskać odpowiedź ze strony ZI na pytanie dotyczące aktualnych postępów w pracach nad trzema tematami oraz informację kiedy należy spodziewać się ich sfinalizowania.
Może być też tak, że prace nad jakimś tematem zostały zarzucone - ale tego też chciałbym się dowiedzieć.

Nie chodzi mi o roztrząsanie - zespół odchodzi czy nie, ktoś coś robił czy nie. Chodzi mi o określenie czy mamy spodziewać się (i kiedy) konkretnych rzeczy.

Powtórzę:

Jak wyglądają prace nad serwisem foto? Będzie czy go nie będzie? Kiedy?
Jak wyglądają prace nad 'nowym serwisem zhp.pl'? Tak samo - będzie czy nie, i kiedy?

Ostatnia kwestia (ale wg mnie najważniejsza) - kiedy pojawią się nowe regulacje dotyczące Internetu w ZHP? Tutaj nie pytam już 'czy' bo mam nadzieję, że wszyscy sa przekonani, że ukazać się muszą.
hm. Krzysztof Kujawski

mrowek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mrowek » 13 lis 2006, 13:09

kojot pisze:Ostatnia kwestia (ale wg mnie najważniejsza) - kiedy pojawią się nowe regulacje dotyczące Internetu w ZHP? Tutaj nie pytam już 'czy' bo mam nadzieję, że wszyscy sa przekonani, że ukazać się muszą.
Moje wizyty na forum należą do rzadkich ale nie zmienia to faktu, że się tu dopiszę.

Z tego co mi wiadomo to regulacje zostały już dawno ustalone. Chyba na koniec maja powstał projekt i został przekazany do zatwierdzenia, a na pewno zostały opublikowane minima stron które są opublikowane na stronie ZI http://internet.zhp.pl/article,15,11,1.html

Do pozostałych
- zadawajmy konkretne pytania a nie ogólniki
- jak chcemy krytykować to niech to będzie konstruktywne i z pomysłem jak to zmienić.

Łatwo krytykować - trudniej znaleźć rozwiązanie. Gdyby tak każdy dał jakiś pomysł rozwiązania to by wszystkim pomogło.
hm. Artur Sarnowski HR
Sztorman Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście
Członek Zespołu ESHD GK ZHP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”