Harcerskie Strony, Blogi itepe.

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 31 lip 2006, 10:25

Znawca HTMLa zbuduje Ci martwa strone. Raczej nie bedzie chcial jej uaktualniac(no chyba ze znajdzie sie w Waszym otoczeniu) przez co strona wymrze smiercia natruralna.

Ale majac wykupiony hosting z obsluga PHP(koszt 50zl/rok) mozecie postawic system CMS(ewentualnie jesli nie znajdzie sie w Waszym srodowisku ktos z podstawowa wiedza do tego potrzebna na pewno znajdziecie pomoc). Ktory kazdy z Was bedzie mogl uzupelniac o wlasne artykuly, zdjecia, newsy.

To na prawde nie jest trudne.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Cobra-Mce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Cobra-Mce » 31 lip 2006, 10:27

No dokładnie jeżeli będzie server z PHP to stworzenie strony to nie jest długo więc pomóc zawsze można, a prowadzenie też nie jest skomplikowane więc wytłumaczyć można :)...
pwd. Michał 'Cobra' Styczeń HO
Członek Referatu Wędrowniczego Chorągwi Śląskiej
Administrator strony internetowej Hufca ZHP Mysłowice
Drużynowy Próbnej Mysłowickiej Drużyny Wędrowniczej "Cień"

Cobra-Mce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Cobra-Mce » 31 lip 2006, 17:00

czyli chcesz żeby ktoś Ci zaprojektował strone :)?? wg mnie w php są prostsze i ładniejsze

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 31 lip 2006, 17:33

a co ma php do prostoty i wyglądu :P ? Co najwyżej czyni stronę dynamiczną. Poza tym druh chciałby, aby mu ktoś pomógł z html-em, a Wy mu mącicie z php. Najpierw jedną rzecz trzeba ogarnąć ;)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2006, 17:43 przez Speedy, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 31 lip 2006, 17:55

Nie pomogl z HTMLem tylko stworzyl skorke do bloga.

mnie nie drazni jedyni funkcjonalnlosc takiego rozwizazania. Takim samym nakladem pracy mozna postawic strone na joomli, a uzupelianie jej w tresci jest prawie tak proste jak obsluga bloga...
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Cobra-Mce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Cobra-Mce » 31 lip 2006, 18:34

Speedy (;p) ja piszę o php bo jeżeli postawie mu strone w html (załóżmy ze zrobie ją w 1 dzień bo to się da zrobić jak sie przysiądzie) to jeżeli potrafi druh Łukasz uzupełniać w html to oki nie ma sprawy, ale jeżeli nie to ja osobiście nie bawie się w uzupełnianie stron w html, dlatego wszystkie mam w php, a strona drużyny jest z reguły uzupełniana przez kadre itd a nie przez "obcego admina", dlatego też zaproponowałem php a nie tworzenie strony w html, która za jakiś czas będzie jak to powiedział Orcus "martwa"

P.S. Speedy podpisz się że jesteś też z naszej chorągwi, i wpisz Administrator, a nie Webmaster (dbajmy o język ojczysty :P)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2006, 18:36 przez Cobra-Mce, łącznie zmieniany 1 raz.

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 01 sie 2006, 01:38

Ja odebrałem sytuację inaczej: autor tematu prosi o wykonanie skórki na bloga w html, co oznacza, że nie zna lub zna bardzo słabo html i/lub nie potfrafi lub bardzo słabo zna się na grafice, a Ty mu proponujesz pisanie strony w php :P (czyt. porywanie się z motyką na słońce). Można najwyżej zaoferować skorzystanie z jakichś gotowych rozwiązań.

ps. Cobra: Komendant Hufca mnie mianował w swym rozkazie "Webmasterem Hufca" :D. Poza tym nie wydaje mi się, żebyś był administratorem swojego hufca. Co najwyżej administratorem strony internetowej hufca ;).
Ostatnio zmieniony 01 sie 2006, 11:24 przez Speedy, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

Cobra-Mce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Cobra-Mce » 01 sie 2006, 08:44

Wiesz ja przez php myślałem o gotowym portalu w stylu joomli, php-fusion... "Otóż pilnie potrzebuję jakiegoś znawcę html'a, który zbudowałby mi stronę internetową dla mojej drużyny"- ja przez to zrozumiałem że chodzi o to żeby ktoś zbudował taką strone, a jak już zbuduje to naturalna rzecz żeby prowadził... dh.Łukaszu jeżeli chcesz to odezwij się do mnie na gg to dogadamy szczegóły bo jeżeli mi nakreślisz jakąś wizje to moge pomóc :)

ps. Speedy: skoro w rozkazie to ja już nic nie mwei :D:D:D... a co do tego jak mam napisane to mi tak Robert polecił z tego co pamiętam ;P... ale koniec "czep czep" :P... mam nadzieje że kiedyś się spotkamy tak nie przez neta :)

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 01 sie 2006, 11:37

No nie wiem czy taka naturala rzecz, bo jeżeli dajesz zlecenie na stworzenie strony to nie jest równoznaczne, to z tym, że będziesz później musiał tę stronę prowadzić. Poprostu nie było o tym mowy...
Łukasz jeżeli nikt się nie zgłosił to napisz do mnie co byś chciał mieć na tej skórce, jaka grafika, itp. postaram się pomóc TOBIE w zrobieniu tej stronki, layout'u, skórki - jak zwał tak zwał.

P.S. Speedy - a mój Komendant Hufca, bardzo mnie przeprosił i stwierdził, że nie nawidzi nazw angielskojęzycznych i nie mianuje mnie Webmasterem Hufca, ale za to w ramach pełnionej fukcji będzie to w moich obowiązkach :P
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”