UWAGA! Konkurs! Do wygrania scyzoryk Victorinox

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
l.jedrasiak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: l.jedrasiak » 13 lip 2006, 23:28

Portal skauting.pl zaprasza do udziału w I edycji Konkursu Fotograficznego. Do wygrania scyzoryk marki Victorinox.
Wystarczy wysłać do końca września 5 zdjęć z tegorocznego obozu letniego.

Więcej informacji na stronach:
www.konkurs.skauting.pl

Łukasz Jędrasiak
redaktor naczelny
Łukasz Jędrasiak
Niezależny Portal Harcerski
www.skauting.pl

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 14 lip 2006, 09:24

Nie dość że skauting.pl wykluwał się bardzo długo... to nagle jak z pod ziemi pojawił się jeszcze konkurs o bardzo ciekawej treści i regulaminie...

bardzo mnie ciekawiło co dostajemy w zamian za przekazanie praw do publikacji fotografii do druku (300dpi, 18 x 24 cm) i wszystkich swoich danych osobowych (imię i nazwisko, adres, telefon domowy/komórkowy, e-mail, datę urodzenia)...

wybaczcie, ale to straszanie dużo jak na fakt, że główną wygraną jest scyzoryk: "model może różnić się od przedstawionego na fotografii"...

no i jeszcze zapis z Kodeksu Cywilnego ze wskazaniem na "Przyrzeczenie publiczne" i tekst o danych osobowych: "Nadesłane na Konkurs dane osobowe uczestników będą przetwarzane przez Organizatora, [...] Podanie danych jest dobrowolne."

ciekawy początek niezaleznego portalu harcerskiego... rozumiem chęć zdobycia materiałów... ale na takich warunkach i za scyzoryk? szanujmy się...

przepraszam za zgryźliwość, ale nie mogę czytać takich rzeczy, tym bardziej, że są pisane przez harcerzy...

pozdrawiam
hm. Jakub Bobrowski
ZI

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 14 lip 2006, 09:41

Jeśli wszystko jest tak profesjonalne jak artykuł o 1% to jeszcze dużo pracy przed autorami tej strony.
Zasady przekazywania 1% nie są takie jak opisane na stronie - obecnie można odliczyć kwotę wpłaconą dowolnie w ciągu roku.
No i nie ma za bardzo w kalendarzu 31 kwietnia.
Zresztą 31 września do którego należy przesyłać prace na konkurs fotograficzny - też nie ma :-)
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

l.jedrasiak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: l.jedrasiak » 14 lip 2006, 12:30

Zgodnie z punktem 4.6 regulaminu Organizator przyznaje sobie prawo do publikacji jedynie nagrodzonych fotografii - czyli sztuk 2. A więc zarzuty o chęć zdobywania materiałów w drodze rozpisania konkursu są bezpodstawne.

podobnie z danymi osobowymi - zgodnie z punktem 4.6 opublikowane zostaną jedynie imie i nazwisko oraz miejsce zamieszkania osob nagrodzonych - a wiec 2 osob.

podany artykul KC jest jak najbardziej adekwatny, gdyz mowa tam o publicznym przyrzeczeniu nagrody.

punkt 6.4 regulaminu (o danych osobowych) jest standardowym zapisem zgodnym z polskim prawem oraz zasadami powszechnie stosowanymi w tego typu konkursach.

generalnie warunki uczestnictwa nie odbiegaja od typowych wymagan, a wrecz sa mniej restrykcyjne.

niewlasciwe daty to po prostu przeoczenie.
nieaktualne dane o 1% - blad redakcji. jednak tworzac witryne na licencji GNU (z mozliwoscia edycji tresci) liczylismy na pomoc osob bardziej zorientowanych w niektorych dziedzinach.
Łukasz Jędrasiak
www.skauting.pl

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 14 lip 2006, 19:22

więc może ja mam jakiś inny punkt 4.6:
4.6 Uczestnik konkursu wysyłając fotografie na adres elektroniczny organizatora oświadcza, iż przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych fotografii oraz że wszystkie osoby widniejące na fotografiach wyrażają zgodę na ich opublikowanie oraz publiczną ekspozycję. Ponadto oświadcza, że w przypadku otrzymania nagrody lub wyróżnienia w Konkursie, wyraża zgodę na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie nagrodzonych fotografii oraz opublikowanie jego imienia, nazwiska, miejscowości zamieszkania w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem, w wydawnictwach Organizatora, na stronie internetowej www.skauting.pl, a także na ich wykorzystywanie w celach promocyjnych i marketingowych Organizatora.
a ponadto punkt 6.4 jst wewnętrznie sprzeczny
6.4 Nadesłane na Konkurs dane osobowe uczestników będą przetwarzane przez Organizatora, w celu wykonania ich obowiązków związanych z Konkursem oraz dla celów marketingowych związanych z ofertami portalu skauting.pl. Uczestnicy Konkursu będą otrzymywać informacje handlowe również środkami komunikacji elektronicznej przez Organizatora na podane adresy elektroniczne. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (DZ. U. Nr 133/97, poz. 883). Uczestnikom Konkursu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne.
skoro podają dane, żeby wziąc udział w konkurse to jak mogą ich nie podawać?

a tak na marginesie... żeby rozwiać moją podejżliwość... jakie są cele konkursu?

pozdrawiam serdecznie
hm. Jakub Bobrowski
ZI

l.jedrasiak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: l.jedrasiak » 15 lip 2006, 11:47

rozloze wiec punkt 4.6 na czesci:
- "Uczestnik konkursu wysyłając fotografie na adres elektroniczny organizatora oświadcza, iż przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych fotografii" - innymi slowy uczestnik jest autorem wysylanych zdjec

- "wszystkie osoby widniejące na fotografiach wyrażają zgodę na ich opublikowanie oraz publiczną ekspozycję" - klauzula zabezpieczajaca organizatora przed oskarzeniami o naruszenie prawa ochrony wizerunku osob widniejacych na zdjeciach. dziala ona, jak to wynika z tekstu, tylko w przypadku publikacji zdjecia

-" Ponadto oświadcza, że w przypadku otrzymania nagrody lub wyróżnienia w Konkursie, wyraża zgodę na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie nagrodzonych fotografii" - zdjecia beda publikowane wtedy tylko, gdy zostana nagrodzone - a zwycieza jedynie 2 zdjecia

-"opublikowanie jego imienia, nazwiska, miejscowości zamieszkania"- bezsensowne jest chyba pokazywanie zdjecia ktore wygralo bez podania jego autora, prawda?

-"w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem, w wydawnictwach Organizatora, na stronie internetowej www.skauting.pl, a także na ich wykorzystywanie w celach promocyjnych i marketingowych Organizatora." - nagrodzone zdjecia i nazwisko autora musi byc gdzies opublikowane, a gdzie jesli nie na stronach portalu?

punkt 6.4:
jest to typowa klauzula dot. danych osobowych. prosze sobie porownac ta z podobnymi w innych konkursach (chocby w konkursie fotograficznym national geographic na ktorym sie wzorowalem) - podanie danych ZAWSZE jest dobrowolne, MUSI to byc zaznaczone w regulaminie, ale jednoczesnie trzeba sie liczyc z przeszkodami w udziale - no bo jak organizator ma powiadomic zwyciezce o tym ze wygral skoro ten odmowil podania swojego nazwiska i nr telefonu?

cel konkursu - taki sam jak w kazdym innym konkursie

a teraz ja tak na marginesie - czemu dh jest tak podejrzliwy w stosunku do portalu? doszukuje sie jakis haczykow i teorii spiskowych i nie wiadomo czego jeszcze. tak bardzo dhowi przeszkadza obecnosc portalu w sieci? tresci w nim przekazywane sa niewlasciwe?urazaja druha?moja osoba nie pasuje? czy cos innego?

prosze o troche wiary i zaufania w dobra wole innych.

z powazaniem
l.jedrasiak
Łukasz Jędrasiak
www.skauting.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 17 lip 2006, 06:31

Dobrą wolą ponoć piekło wybrukowali już dwa razy... taki jeden pan w 1939 r. tez chciał dobrze... :D Przepraszam nie mogłem się powstrzymać.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 19 lip 2006, 22:36

chwilęmnie nie było... ale jużodpowiadam ;)
cel konkursu - taki sam jak w kazdym innym konkursie
i nadal nie mam odpowiedzi - konkursy w jedzeniu pączków też wliczamy?
a teraz ja tak na marginesie - czemu dh jest tak podejrzliwy w stosunku do portalu? doszukuje sie jakis haczykow i teorii spiskowych i nie wiadomo czego jeszcze. tak bardzo dhowi przeszkadza obecnosc portalu w sieci? tresci w nim przekazywane sa niewlasciwe?urazaja druha?moja osoba nie pasuje? czy cos innego?
a czy ja wysnułem jakąś teorię? proszę mi zacytować - bo jestem prawie pewiem, że wiem co napisałem... gdyby mi przeszkadzało istnienie "portali w sieci" to jasno bym to manifestował... czy ja komuś odbieram prawo do pisania? przeciaż każdy może głosićco mu siępodoba, o ile nie łamie norm ustalonych w polskim prawie... a co do osoby... nie pamiętam żebyśmy się poznali więc nie rozumiem tej wycieczki...

pozdrawiam (i nie jest to teoraia spiskowa)
hm. Jakub Bobrowski
ZI

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 12 sie 2006, 13:18

Może ta strona się wyświetla, jak ma dobry humor? :P

Poza tym nagroda wydaje mi się nieatrakcyjna... Po co mi jakiś scyzoryk?! Jeszcze nie wiadomo jaki, bo inny niż ten na zdjęciu.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2006, 22:42 przez Speedy, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”