Nowy regulamin - zasady publikacji znaków

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 30 maja 2006, 09:34

witam
podzieliłem wątek regulamin internetu - część druga

oryginalny tekst znajduje się tutaj:
http://internet.zhp.pl/pliki/regulamin_ ... rojekt.rtf

poprzednia dyskusja tytaj:
http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=3892

tytaj proponuję się skupić nad rozdziałem:
V. Zasady publikacji znaków ZHP na stronach internetowych
pozdrawiam
JB

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 30 maja 2006, 09:49

V. Zasady publikacji znaków ZHP na stronach internetowych
1. Znaki „Logo ZHP” i znak krzyża harcerskiego z napisem „Czuwaj” są chronionymi prawem znakami towarowymi Związku Harcerstwa Polskiego.
2. Znaki ZHP mogą być używane przez wszystkie jednostki ZHP wyłącznie do celów statutowych zgodnie z ich przeznaczeniem.
3. Dla znaków ZHP dozwolone jest stosowanie podcieni oraz zabiegów graficznych powodujących lep-szą kompozycję z treścią strony, z wyłączeniem przekształceń i deformacji geometrycznych.
4. Dozwolone jest tworzenie znaków regionalnych z wykorzystaniem „Logo ZHP”.
5. Znaki regionalne (zarówno nowo utworzone jak i istniejące) wymagają zgłoszenia, zatwierdzenia i opublikowania na stronie przez WP.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 30 maja 2006, 16:39

qbek pisze:1. Znaki „Logo ZHP” i znak krzyża harcerskiego z napisem „Czuwaj” są chronionymi prawem znakami towarowymi Związku Harcerstwa Polskiego.
2. Znaki ZHP mogą być używane przez wszystkie jednostki ZHP wyłącznie do celów statutowych zgodnie z ich przeznaczeniem.
A jak do tego ma sie umieszczanie krzyza na stronach inych organizacji harcerskich?

Bo skoro krzyz jest znakiem towarowym ZHP to wypadaloby w takim regulaminie zawrzec ta kwestie. Mimo ze nie obowiazuje on nikogo spoza ZHP...
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 30 maja 2006, 19:53

Mam pytanie, które może nie jest do końca związane z tematem, ale pośrednio na pewno.
Mianowicie: Dlaczego na stronie głównej ZHP w grafice na górze po prawej stronie znajduje się zmodyfikowane logo WAGGGS? Mam na myśli fakt, iż kończyki nie oplata niedomknięty okrąg, a powinien nieprawdaż? :> W każdym razie znak graficzny opublikowany na stronie zespołu promocji ma taką postać. Na stronie WAGGGS również.
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”